Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papriky na r. 2016

+7
Jiřina
Mirek
MrBig46
J.R.
Uďa
kateřina štefkovičová
Zdenci
11 posters

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro J.R. Sun Feb 07, 2016 11:29 am

Ano, pro Vas je lepsi pestovat lilky venku (i z duvodu, ze prilis neumite spravne nacasovat postriky).

Ale pani Jirina je ve sve poloze (lokalite) venku pestovat nemůže.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Sun Feb 07, 2016 6:05 pm

Já se hodně vyhýbám ve skleníku postřikům, hlavně z důvodu, že se stále něco sklízí, rostliny mám promísené, je je obtížné při postřiku odstínit. Lilků pěstuju asi šest rostlin, takže, pokud se nezadaří, není tak velká škoda. Loni jsem jedenkrát stříkala svilušku na okurkách, postříkala jsem i lilky, na ně asi bylo pozdě. Spíš jsem to chtěla řešit nepěstováním lilků. Dcera mi říkala, abych si je raději koupila, než se s nimi trápila. Letos bych chtěla zkusit na svilušku objednat biologickou ochranu, jak tady popisoval pan Miroslav. Takže ještě nějaký lilek opět zkusím.

Papriky vysazuji od poloviny dubna do konce května, začínám dle počasí a předpovědi a dle volného prostoru ve skleníku. Naposledy sázím na místa po ředkvičkách, salátu a kedlubnách. Sázím po jedné rostlině, většina rostlin ještě nekvete. j.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 07, 2016 6:12 pm

J.R. napsal:Ano, pro Vas je lepsi pestovat lilky venku (i z duvodu, ze prilis neumite spravne nacasovat postriky).

Ale pani Jirina je ve sve poloze (lokalite) venku pestovat nemůže.

Načasovat postřiky lilků mezi ředkvičky, salát, kedlubny, okurky, rajčata apod., není zrovna jednoduché. Wink
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 07, 2016 6:12 pm

Jiřina napsal:Papriky vysazuji od poloviny dubna do konce května, začínám dle počasí a předpovědi a dle volného prostoru  ve skleníku. Naposledy sázím na místa po ředkvičkách, salátu a kedlubnách. Sázím po jedné rostlině, většina rostlin ještě nekvete.  j.

Venku žádné papriky nepěstujete?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Sun Feb 07, 2016 6:25 pm

Venku nepěstuju jedinou papriku. Známí z okolí občas něco venku pěstují, prý se venku méně potýkají s mšicemi. U mne ve skleníku těch paprik vyroste tak akorát pro moji širší rodinu. Nepotřebuju větší množství.
Pamatuji na doby gymnaziálního studia, kdy moje spolužačka v lavici si na svačinu vytáhla chléb s máslem a naloženou kapíí, kterou její rodiče pěstovali ve foliáku, my doma měli jen pařeniště, takže jsme papriky neměli. Někdy mi dala kousnout. Je to již více než třicet let a od té doby se o něco oteplilo klima, možná se vyšlechtily chladu odolnější odrůdy, možná by to dneska šlo. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 07, 2016 6:33 pm

Jde o to, že pokud uroste paprika venku, tak lilek taky. Poslední dobou mívám lilky venku lepší jako papriky.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Sun Feb 07, 2016 8:59 pm

tak já už přesazuju-jsem v polovině a mám zatím 60 sadbovačů,jaksi sem to vše jednou tolik přesáhla.Naštěstí mám zájemce na přepikýrované sazenice tak se části hned zbavím-kolegové z práce si je už dopěstují doma.I tak ale s 80-90 kusy počítám,pak až na závěr daruju přebytek,podle toho jak mi to vyjde.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro J.R. Mon Feb 08, 2016 8:16 am

Mirek napsal:Načasovat postřiky lilků mezi ředkvičky, salát, kedlubny, okurky, rajčata apod., není zrovna jednoduché. Wink

Rajcata a okurky musite strikat soucasne s lilky, dokud jsou rostliny ještě male, sledovat prubezne zdravotni stav, seznonu si zpetne vyhodnotit a další rok vychazet ze ziskanych zkusenosti.

To se nedivte, ze "bojujete" se sviluškou, když postrik "casujete" mezi redkvicky.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro J.R. Mon Feb 08, 2016 8:22 am

Jiřina napsal:Papriky vysazuji od poloviny dubna do konce května, začínám dle počasí a předpovědi ...

Sazite papriky drive nez rajčata nebo okurky ? Zajimala by mne casova souslednost s těmito plodinami. Jsou snad papriky odolnejsi ke krátkodobému poklesu teplot ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Mon Feb 08, 2016 3:59 pm

J.R. napsal:
Jiřina napsal:Papriky vysazuji od poloviny dubna do konce května, začínám dle počasí a předpovědi ...

Sazite papriky drive nez rajčata nebo okurky ? Zajimala by mne casova souslednost s těmito plodinami. Jsou snad papriky odolnejsi ke krátkodobému poklesu teplot ?

Papriky potřebují k růstu minimální teplotu 15°C, pokud ji nemají tak nerostou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro J.R. Tue Feb 09, 2016 8:44 am

Mirek napsal:Papriky potřebují k růstu minimální teplotu 15°C, pokud ji nemají tak nerostou.

Dekuji za info, ale zajímalo by mne, zda jsou papriky odolnejsi ke krátkodobému poklesu teplot (smerem k nule), nez rajčata a okurky.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro MrBig46 Tue Feb 09, 2016 10:28 am

Těžko se v nějaké odborné literatuře najdou informace o porovnání teplotních podmínek pro pěstování rajčat, papriky a okurek. Jsou to všechno teplomilné rostliny, které mohou krátkodobě snést i nižší teploty. Já vidím rozdíl hlavně v tom, že rajčata mohou růst a plodit v poněkud horších podmínkách než okurky a papriky. Moje zkušenosti na mé zahradě jsou asi takovéto: rajčata často vysazuji koncem dubna, okurky vysévám okolo 24.6. pod kryt (rostlinky vyrazí někdy začátkem května) a papriky pokud je vůbec pěstuji tak je vysazuji až po zmrzlých. S paprikami je velký problém protože daleko hůř snáší chladné noci. V mých podmínkách by bylo optimální pěstovat papriky ve foliovém tunelu, ale to předpokládá na noc uzavřít a na den otevřít aby se rostliny nepřehřívaly. Našel jsem tyto informace o optimálních teplotách:
rajčata- den 18-27 °C, noc 12-15 °C
papriky- den 22-27 °C, noc 16-18 °C
okurky- optimum okolo 30 °C
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Tue Feb 09, 2016 6:11 pm

Z literatury znám, že nejméně náročná plodová zelenina jsou rajčata, následují papriky a okurky a nejnáročnější jsou lilky. Moje pětadvacetileté zkušenosti tomu dávají za pravdu. První rajčata do skleníku vysazuju začátkem dubna (dle počasí), při hrozbě mrazíků je přikrývám stavebními kbelíky. Okurky a papriky až po polovině dubna. Dlouhodobá chladna v květnu se u paprik projevují výrazněji, vůbec nerostou, listy se stáčejí, vypadají celkově nezdravě. U rajčat projevy utrpení ze zimy nebývají tak výrazné, růst se jen trochu zpomalí, po oteplení se rychleji rozjíždí než papriky. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Tue Feb 09, 2016 6:20 pm

J.R. napsal:
Mirek napsal:Papriky potřebují k růstu minimální teplotu 15°C, pokud ji nemají tak nerostou.

Dekuji za info, ale zajímalo by mne, zda jsou papriky odolnejsi ke krátkodobému poklesu teplot (smerem k nule), nez rajčata a okurky.

Co to je krátkodobý pokles teplot? Pokud je chladno (hlavně v noci), tak paprika přestává růst, pokud je nula a níže, tak zdechne. Stejně tak zdechne rajče nebo okurka. Jak píše Vladimír, tak rajče vydrží růst při relativně nejnižší teplotě. Růstové procesy probíhají u okurky při teplotě 14,5°C. Optimální teplota pro růst ve dne je 25-30°, noční 15-18°C. Potřebné teplo je nutné od okamžiku vscházení semen okurek, začínají růst při teplotě 10-12°, pro růst listů a plodů je to 15-16°C. U paprik bude rozdíl ten, že o mnoho hůře snáší chladné noci, u nich pozoruji tyto projevy nejvíce. Možná je to i tím, že okurka roste o mnoho rychleji a během tepla ztáty dožene.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Tue Feb 09, 2016 6:23 pm

Jiřina napsal:Z literatury znám, že nejméně náročná plodová zelenina jsou rajčata, následují papriky a okurky a nejnáročnější jsou lilky. Moje pětadvacetileté zkušenosti tomu dávají za pravdu. První rajčata do skleníku vysazuju začátkem dubna (dle počasí), při hrozbě mrazíků je přikrývám stavebními kbelíky. Okurky a papriky až po polovině dubna. Dlouhodobá chladna v květnu se u paprik projevují výrazněji, vůbec nerostou, listy se stáčejí, vypadají celkově nezdravě. U rajčat projevy utrpení ze zimy nebývají tak výrazné, růst se jen trochu zpomalí, po oteplení se rychleji rozjíždí než papriky.  J.

Tak já to vidím jinak, lilek roste lépe jak paprika nebo okurka, je to holt větší "ertepla", i mandelinky na to lezou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Tue Feb 09, 2016 7:09 pm

Na poli mám místa dost. Zkusím několik rostlin lilků na poli. Dříve jsme mívali políčko plné erteplí, nyní část osazuji zeleninou, část jahodami, několik řádků brambor a zbytek svazenka na hnojení a pro včely. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Mirek Tue Feb 09, 2016 8:20 pm

Sadím lilky velmi brzy (konec dubna) a nakrývám je tunelem z bílé netkanky co nejdéle to jde. Pěstuji výhradně rané a polorané odrůdy.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Wed Feb 10, 2016 7:46 pm

tak u mne po dnešku dopikýrováno.Mám 122 sadbovačů po 2ks rostlin.Takže nejméně 30ks odvezu kolegyni.Sem tam sem nějakou sazenici vyhodila,když byl přebytek.Za měsíc začnu set rajčata a budu potřebovat místo.Ještě mi přijdou semena odrůdy Severka-tak ještě naseju pár semínek.Už se těším,jak to vše poroste Very Happy Very Happy
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Bacula Sat Feb 20, 2016 5:46 pm

Ze sladkých paprik mám vyseté: Palermo, Rubinova, Cynthia, Grilánek, Tamina, Maxiroh, Moravská ovocná, Monanta, Sweetbite červená, Sweetbite žlutá. Některé jsou mou letošní novinkou, tak se těším. Paprika Citrina mi nevzešla ani jedna, asi špatná semínka.

Bacula

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Uďa Mon Feb 22, 2016 9:14 am

Po třech týdnech mi vyklíčily: PCR, Slovakia, Beatrix F1
Papriky
Čekám na Ostrý F1, Beja F1, Boneta, Zlata, Slávy F1.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Tue Mar 01, 2016 1:29 pm

Papriky jsem o víkendu dopikýrovala. Mám 110 kelímků od jogurtů. Včera jsem zbytek odvezla z domu do provozovny,kde je chladněji než v bytě, porostou pomaleji. Parapety doma přenechám rajčatům a roubovaným okurkám. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Uďa Wed Mar 09, 2016 9:40 am

Jak mi rostou (Slovakia a PCR, ostatní F1 jsou tragický) rozdíl 17 dní ?
22-2-2016
9-3-2016
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Jiřina Thu Mar 10, 2016 9:38 pm

Paprikám se letos dobře daří, pěstování sazenic mám "vychytané". Změny pouze v několika odrůdách. Přikládám dnešní fotografii z výsevu v první polovině ledna. J.Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Papriky_2016
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Catka Fri Mar 11, 2016 6:31 am

Krásné sazenice.Já papriky moc neumím.Potřebují mnohem více tepla, než rajčata, a to jim bohužel nemůžu zajistit.Když jsem po rodině mámila žebříček zeleniny podle její důležitosti, papriky byly až na konci desítky. Takže mám cca 15 sazenic.Letos je mám celkem pěkné, na mé poměry.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Uďa Sun Mar 20, 2016 1:16 pm



Naposledy upravil Uďa dne Sun Mar 20, 2016 5:53 pm, celkově upraveno 1 krát
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Papriky na r. 2016 - Stránka 2 Empty Re: Papriky na r. 2016

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru