Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat May 23, 2015 12:19 pm

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 102_0075

Tohle mělo být divoké rajče (zakoupeno na eBay v Indii), alespoň se tak na snímku jevilo. Tohle ovšem nemá s rajčetem nic společného, snad jen stejnou zálivku a kelímek. Nechal jsem to v kelímcích, bo nemám chuť se s tím nadále párat, nejpíše to skončí v kompostu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sat May 23, 2015 5:34 pm

no aspon jeden kus Mirku zkuste, clovek nikdy nevi co to muze byt za poklad

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Jun 12, 2015 7:19 pm

Protože se mi z drobnoplodých rajčat nejvíce líbí ta,která mají datlovitý tvar, tak jsem se rozhodla vyzkoušet Juliet F1 a vypadá to, že jsem zvolila dobře.Rostlinka je kompaktní, vijany rostou blízko sebe a vzhledem k tomu,že plody už červenají, je docela raná. Parádně se pěstuje v nádobě,protože nemá příliš bujný vzrůst a tím mě nenutí neustále vymýšlet,čím a jak ji uvázat.Věřím, že bude i dobré chuti.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 <a href=Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 P1020767" />
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Jun 12, 2015 10:06 pm

Mirek napsal:Mám na čínském Aliexpresu zakoupené dvě odrůdy rajčat na vyzkoušení, Sungold a Tomatoberry Garden. Nepředpokládal jsem sice nějakou originalitu, přesto jsem objednal. Dnes jsem přesunul čínské Berry dál od baráku, protože začalo růst poněkud do šířky, vzdálenosti mezi listy malé, vlků neúrekom... Jsem zvědav co z toho vyleze, každopádně rajče ukončuje růst, nechám nějakého horního vlka a hyn sa hukáže..... Mad
Ještě mám někde v kelímku Ťungold, ale ten čeká na přesazení do květináče.

Nyní již s určitostí mohu napsat že čínské Tomatoberry Garden je podvrh. Plody jsou oválné, velikost zralých zatím neurčitá, uvidím co z toho vyroste.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 102_0414 Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 102_0415

Ťungold zatím plody nemá.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Sun Jun 14, 2015 11:19 am

Catka napsal:Protože se mi z drobnoplodých rajčat nejvíce líbí ta,která mají datlovitý tvar, tak jsem se rozhodla vyzkoušet Juliet F1 a vypadá to, že jsem zvolila dobře.Rostlinka je kompaktní, vijany rostou blízko sebe a vzhledem k tomu,že plody už červenají, je docela raná. Parádně se pěstuje v nádobě,protože nemá příliš bujný vzrůst a tím mě nenutí neustále vymýšlet,čím a jak ji uvázat.Věřím, že bude i dobré chuti.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 <a href=Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 P1020767" />

Juliet F1 (semena z Neoseeds) jsem pěstovala loni, ale byla jsem zklamaná, bylo hrozně kyselé a i když bylo plně vyzrálé, bylo některé uvnitř zelené. Pěstovala jsem na poli, možná vy při pěstování v nádobě budete mít jinou zkušenost. Dejte pak vědět.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Tue Jun 30, 2015 8:04 pm

tak jsem ochutnal slavne Tomatoberry a musim uznat, ze je chutove super a ten tvar je rozkosny, no rozhodne chvalim! Smile

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Jul 03, 2015 1:35 pm

Souhlasím, Tomatoberry je chuťově a vzhledově dokonalé. Já mám letos poprvé Black opal a tak jsem slavnostně ochutnala. Totální zklamání, tenká slupka a pod ní "bláto" bez jakékoli chuti. Tož už víckrát ne. Taky Santa oranž je vynikající a navíc hezky vypadá,ten postupuje do další sezony.Juliet /paní miseku nechutnala/  je taky chuťově nadprůměrná a tvarově příjemná. Těším se na Superb.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sat Jul 11, 2015 6:04 pm

tak jsem si Mirku precetl v NEW vase hodnocení cherry, i já již ochutnal sortu Mandat a jsem tez spokojen, velmi chutná, plodná odruda, na polnich dnech se mi libila a jsem rad, že ji nyní mám, tez nove hybrodni odrudy typu mini SM jsou mimoradne a budu je nadale pestovat jako hlavní odrudy v cherry sortimentu

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 7:34 am

Nevyrovnané počasí se podepisuje na nevyrovnaném vyzrávání plodů rajčátek v nádobách, obzvláště markantně je to vidět na odrůdě Tomatoberry Grande. Mohu pomoci draslíkem ale pokud budou studená rána (včera ve skleníku 8,5°, dnes asi o čtyři stupně více) tak to bude špatné.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Grande_vyzr_v_n
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Jul 12, 2015 1:33 pm

Letos jsem zakoupila a následně vysela semena od f. Neoseed pod názvem Berry F1. Na obrázku bylo Tomatoberry garden. V té době jsem ještě neměla originál, tak jsem do toho šla.Mám čtyři rostliny a každá je trochu jiná,některá rajčata už jsou zralá,jiná zelená jako brčál.Chuť průměrná.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 P1020879
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 P1020877
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 3:02 pm

Podle mne vše od této odrůdy, co není v originálních obalech, je přesev, a různí prodejci tuto odrůdu, ať už vědomky nebo nevědomky, nabízejí de-facto nelegálně.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jul 12, 2015 3:31 pm

ja mam osivo - drahe z Anglie a vsechna Tomatoberry jsou dobrá a vyrovnaná

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 3:45 pm

Od jaké firmy? Já už mám letos jen své přesevy a jsou v pohodě. Na příští rok se chystám opět na originály, měl jsem od Thompson & Morgan.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 3:57 pm

Ještě přikládám pro porovnání rostliny Sladké děvočky z lednového (řízkovaného) a březnoivého výsevu. Lednová je obsypána plody a de-facto již neroste, březnová rote jako divá a zásobní "zelenisko" bude poskytovat úrodu ještě celkem dlouho. Neměla sice tak brzo úrodu, ale zas tak velký rozdíl v tom není, vynahradí si to v délce vegetace. Tady vyvstává otázka, má smysl se honit s výsevem a řízkováním v lednu, když stav rostlin je docela žalostný a neperspektivní? Teď ovšem nemám na mysli to, že sedět doma v lednu na zadku a nudit se ..... Smile Smile Smile
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 102_9806
PS: březnová je ve větším květináči a to rovněž může mít zásadní vliv na velikost rostliny, ale určitě ne na její "kvalitu".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sun Jul 12, 2015 4:10 pm

Moje zkušenost je zase taková, že mi ve skleníku ze zapomenutých spadlých plodů vyrostly krásné rostliny a sadbou jsem zásoboval široké okolí. Nejsmutnější je, že na těchto rostlinách už začínají červenat plody a na rostlinách se kterými jsem se pachtil od února doma jsou ješte zelená. Akorát nevím co je to za odrůdy. Příští rok uďelám pokus s přímým výsevem do skleníku.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 4:23 pm

Přímý výsev určitě nebude problém, chtělo by to ale vysít co nejdříve, ať si semínka samy řeknou kdy chtějí klíčit. Taky mi na záhonech každoročně rostou rajčátka ze spadlých plodů, sice je likviduji, ale bývá jich hodně.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jul 12, 2015 5:39 pm

Mirku, uz léta kazdorocne objednávám od Molesu a jsem z nich spokojen, sortiment obri, ceny pekne - od nich mam práve tu veleslavnou a bezkonkurencni odrudu lilku gioto

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sun Jul 12, 2015 9:48 pm

Mirek napsal:Přímý výsev určitě nebude problém, chtělo by to ale vysít co nejdříve, ať si semínka samy řeknou kdy chtějí klíčit. Taky mi na záhonech každoročně rostou rajčátka ze spadlých plodů, sice je likviduji, ale bývá jich hodně.
Asi budu pokusovat tak, že zkusím na podzim zasadit pár plodů přímo do skleníku a ještě tak v únoru až březnu provedu výsev. Pár rostlin budu projistotu piplat i doma, hlavně cenné odrůdy.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jul 12, 2015 10:17 pm

přirychlené Tomatoberry sklízím asi dva týdny, tyto vyseté později začly plodit až minulý týden
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Tomatoberry
upload pics

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 12, 2015 10:39 pm

Rostliny bez listů, docela by mne zajímalo jak takové plody chutnají.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jul 12, 2015 10:48 pm

Mirku, chutnají výborně, odlistuji, az kdyz plody maji konecnou velikost, do te doby tam listy jsou, chce to proste casem vychytat a ztrata chuti se nedostaví, naopak rychlejsi zrání a slunce do plodů ano
jeste jsem zapomnel: pokud rostlina zacina tvorit na listech deficit treba Mg, po otrhani listu jde najednou vice zivin do vyssich listu, ktere jiz deficit po zbytek sezony mit ani nemusi

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon Jul 13, 2015 9:27 pm

Slunce do plodů? Pod folií? Já su asi takový nevěřící Tomáš, mě to nějak nesedí, rostlina bez listů v takovémto rozsahu není moje parketa.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Mon Jul 13, 2015 9:39 pm

muze tam svetlo, to je hlavni, po castecnem odlisteni se vzdy urychlilo zrání a nikdy se nestava, ze by plody nedozraly - vzdy jsou celocervene, bez zeleneho límce
rostliny maji dva metry a ta necelá třetina rostliny bez listů, to rostlina bez problémů snáší


Naposledy upravil miroslav dne Mon Jul 13, 2015 9:53 pm, celkově upraveno 1 krát

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Mon Jul 13, 2015 9:41 pm

jinak tyto praktiky jsou vypozorovány i ze slechtitelskych stanic...

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Jul 14, 2015 2:18 pm

miroslav napsal:muze tam svetlo, to je hlavni, po castecnem odlisteni se vzdy urychlilo zrání a nikdy se nestava, ze by plody nedozraly - vzdy jsou celocervene, bez zeleneho límce
rostliny maji dva metry a ta necelá třetina rostliny bez listů, to rostlina bez problémů snáší

Rajčata pod krytem dozrávají rovnoměrněji zcela určitě, to je velká výhoda v každém případě, taky ale pozoruji (liší se to odrůda od odrůdy), že chuťově je to o něčem jiném než na záhoně, zrovna berry je na tom dobře. Já listy nechávám pokud jsou zdravé, plíseň bramborová není můj "největší nepřítel", možná se budu inpirovat s vylamováním spodních listů s ohledem na deficity prvků.

V květináčích dostávají rostliny zabrat hodně, zde se na nich nejvíce projevují výkyvy počasí, příkladem je nová odrůda Flamingo. Ve skleníku nebo pod folií by určitě vypadala lépe.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 102_9871
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 3 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 15 Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru