Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cherry rajčata

4 posters

Goto down

Cherry rajčata Empty Cherry rajčata

Příspěvek pro Mirek Sat Mar 03, 2018 5:14 pm

Již minulý týden jsem se díval v krámě na rajčata z nových skleníků ve Velkých Němčicích, protože jsem chtěl něco pro mamku do špitálu. Rajčátka vzhledově moc pěkná, ale cena 49,90 za 200 gramů je přece jen trochu síla, navíc když spočítám že jich ve vaničce nebylo ani dvacet.
Dnes je znovu ohlížel a byla o 10 korun levnější. Kopal jsem se v nich a vypadal stále pěkně (předpokládám, že to byla ta stejná), jen v jedné vaničce jsem na stoncích objevil plíseň. Jelikož mám ve zvyku kupovat to co chci a ne to co je mi nabízeno, sundal jsem pár horních přepravek a vybral jedno balení zespod. Pohledemm i omakem (co to šlo) jsem rajčátka zkontroloval, zaplatil je a pak se mou nešikovností stalo, že mi balení spadlo na zem a ejhle. Z jednoho plodu se vyvalila plíseň. Šel jsem to vrátit a vedoucí doporučil aby celou zásilku vrátila dodavateli.

Takže i takhle může vypadat česká kvalita přestože je dražší než ta na západ od našich hranic.

Cherry rajčata 20180310
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro J.R. Sat Mar 03, 2018 5:43 pm

No jo, je na tom napsano "čerstvě utrženo", ale jak dlouho to bylo v tom obchodě ?
A co je to za obchod, kolik tam chodi lidi ?
Pokud stoji kilo 250 Kč, tak si to skoro nikdo nekoupi a po nějake době to v obchode chytne plisen a je to.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro J.R. Sat Mar 03, 2018 5:58 pm

Nový skleník ve Velkých Němčicích  ... našel jsem, že stál 200 milionů korun a jeho rozloha 4,64 hektarů.
To je vcelku dost, ve Vrananech davaji do provozu "sklenik" na pestovani jahod.
Konstrukce ma byt potazena folii, plochu ma 1 hektar a mluvili o cene 6 milionů.
Ale asi tam budou i jiné rozdily, nez jen ve skle.
Kazdopadne ta porizovaci cena je dost vysoka - cca 43 milionů/hektar.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro Mirek Sat Mar 03, 2018 6:50 pm

Předpokládám že zřizovatelé byli šikovní stejně tak jak všichni ti, kteří čerpají dotace a nestálo je to dohromady nic. Když k tomu přidám bioplynku zpracovávající kejdu ze sousedního prasečáku a de-facto soběstačnost v energiích .... Je fakt, že dotační politika na západ od nás je úplně někde jinde, ale španělská rajčata vyšla na polovic. Za 250 za kilo je to až na vyjímky neprodejné, je tam srovnatelná cena s holandskými rajčaty.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro Mirek Sun Mar 18, 2018 10:50 am

Včera jsem znovu zakoupil v Lídlovi tato rajčátka, společně s kelímkem španělských, která vypadala jako berry. Tentokrát jsem je prohlížel ještě důkladněji, a první co mne zaujalo bylo to, že některá rajčátka nebyla ještě úplně vybarvená, což by znamenalo, že nejsou přezrátá. Chuťově naprosto vynikající, sladká, slupka vůbec nevadila, na to že se pěstují uměle, všechna čest. Španělská více tužší, trochu rajčatovější (štiplavější) a méně sladká. Takový střed, který sice nenadchne, ale dá se v pohodě zobat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Mar 22, 2018 12:21 pm

Mne sa nestalo, že by som teraz v zime kúpila nejaké nekvalitné rajčiny od slovenských pestovateľov,distribuujú ich 3 združenia: Ovozela: Farma Kameničany, Bruty, Veľké Zlievce, Handlová a Nováky, združenie GreenCoop: Zlatná (Veselá paradajka zo Žitného Ostrova) a Farma Babindol so sklenníkmi v Babindole a v Leviciach Mimochodom najchutnešie pre mňa sú z Kameničian a Babindolu.
Eva T
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro padr Thu Mar 22, 2018 2:09 pm

Minulý týden jsem byl na skok v Izraeli, tak jsem se tam cpal místními rajčaty. Cena byla kolem 20Kč za kilo - zdaleka nejlevnější potravina široko daleko (jablka od 60Kč výš). Plody většinou střední velikosti, poměrně tuhé, chuťově dobré (ale žádný zázrak).
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Cherry rajčata Empty Re: Cherry rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru