Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro J.R. Fri Dec 02, 2016 5:16 pm

Dnes jsem dostal dopis od pana Vladimira, semena rajcat Rubinka, Charmant F1 a Gallant F1. Dekuji.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Dec 10, 2016 6:19 pm

Je těžké rozhodnout se která z těch cca dvaceti odrůd cherry rajčat (jejichž semena mám) pěstovat. Vzhledem k tomu, že již ve třetí dekádě prosince budu vysévat cherry rajčata pro pěstování v kbelících na lodžii, tak jsem se musel rozhodnout už teď. Na lodžii počítám se čtyřmi odrůdami, které by tam mohly vypadat pěkně. U dražších semen Philovita F1 a Tomatoberry F1 vysji jen po dvou semenech, u těch levnějších Goldkrone a Charmant F1 dám po čtyřech semenech. Pokud vyklíčí  víc jak jedno semínko, tak jistě Philovitu F1 a Tomatoberry F1 dám také na zahradu. Ostatní dvě budu pěstovat  na zahradě jistě- smena mám relativně nová a tak by měla být klíčivá. Na zahradě budu mít ještě: Rubinka, Sweet Aperitif, Sungold F1 a Mandat F1.
                     Vladimír
                                       
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Dec 11, 2016 8:27 am

Já to se cherry rajčaty nebudu přehánět, mám plnou mrazničku a to mi od většiny úrody "pomohla" moje kadeřnice. Její tři děti tato rajčátka zbožňují.Chtěla by 10sazenic, které bude pěstovat v nádobách, Tak dumám, co by jí mohlo nejvíce vyhovovat. Ze žlutých asi Datlo,Goldkrone a Santa Orange. Z červených možná Mandat, Sladkou Děvočku a třeba Rubinku. Chtělo by to nějakou multifloru, ale mám jen Radanu a ta je chuťově průměrná. Taky nějaké růžové rajče by bylo fajn, uvidím, času na přemýšlení je dostatek.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Dec 11, 2016 5:58 pm

Ještě bych doporučila Tomatoberry F1, buď nařízkovat nebo semena z přesevu. Pokud by jí hrozila plíseň, tak Philovu F1, též vhodné nařízkovat kvůli ceně semen. Sama dodávám sazenice dle manžela do poloviny Evropy, sortiment většinou vybírám dle osobnosti pěstitele, jeho zkušeností a schopností a též místa pěstování. Třeba pro paní, která mívá na zahradě plíseň, se snažím dávat jen odolné odrůdy. Prostorově to přestávám zvládat, takže několik pěstitelů dostane semínka a radu, jak vypěstovat sazenice. Sazenice expeduji několik dní po přepíchání do kelímku 150 ml, ať si to každý dopěstuje na vlastním okně.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Dec 11, 2016 9:05 pm

Růžové cherry bych taky chtěl. Měl jsem jedno- Sweeet as Linda, ale semena nebyla stabilní. Jeden rok sladké výborné, druhý rok kyselé. Barva byla stálá, růžová ale semena jsem nakonec vyhodil. Mám sice Maglia Rosa, ale mám dojem, že to není čistě růžové, ale trochu pruhované stejně jako Pink Bumble Bee.
            Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Mon Dec 12, 2016 7:02 am

Pěstovala jsem dva druhy růžových rajčat, Superb-semínka od Mirka-byl super, krásné a chutné plody, slušná produkce, lidem připadalo zajímavé.Jen jsem nějak opomenula vybrat si semínka, takže nejsou. Pak Rosella-dobrasemena.cz-tmavě růžové, zajímavé, ale loni se mi na velmi teplém stanovišti uvařilo. Letos se mi na tomtéž místě vysemenilo a chuť byla slušná, ale je měkčí konzistence a ochotně praská.
Philovu nemám, ale Tomatoberry z vlastního přesevu bylo letos luxusní, jen mi přišlo, že v nádobě není moc produktivní, ovšem krásné a lahodné to každopádně.
Rosella Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 P1030741
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Dec 16, 2016 9:36 am

Už dlouho se snažím vypátrat, jaká je to odrůda cherry rajčete, které jsem letos pěstovala druhým rokem. Měla jsem jen jednu kuličku, která měla dostatek semen. Rajče je exkluzivní a letos po něm lidé sáhli častěji než po Tomatoberry. Teď jsem objevila krabičku, ve které tato rajčata prodávají, s nápisem L'Amuse. Cena docela vysoká, za 200g 69.90 korun. Ten nápis ovšem může znamenat cokoli, třeba název distribuční firmy, ale alespoň mám co napsat na jmenovku.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 P1030558
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Dec 16, 2016 7:51 pm

Hledal jsem na Googlu. Tato rajčata jsou holandská, firmy nabízejí dodávku plodů, semena asi nejsou k dispozici, originály jsou asi hybridní jejich ochrana se podobá ochraně Kumata (semena dostávají jen vybrané produkční firmy). Jistě chuť může být jedinečná, ale pro mne je uváděná velikost 8-12 gramů nezajímavá. Když už cherry, tak aspoň 15-20 g. Prostě nejsem už dítě, i když se říká, že staří lidé jsou jako děti. Wink
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Dec 17, 2016 5:26 am

Rajčátka to jsou opravdu mrňavá, ovšem trochu záleží na způsobu pěstování. Nechala jsem je růst volně a vznikla obrovská chobotnice s "milionem" drobných plodů. Pokud jsem rostlinu trochu usměrnila, tak na tři výhony, plody byly o poznání větší. Nejdříve jsem nevěděla co s takovou nadílkou, ale dozrávají obvykle celé vijany a s tím už se dá pracovat. Takový grilovaný vijan na talíři vypadá velmi atraktivně. A děti tato rajčata zbožňují.A ta produkce! Stačí jedna rostlina a zásobíte půlku dědiny.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Sat Dec 17, 2016 9:08 am

Vedle na foru jsem zahlédl tyto Rose Quartz Multiflora neznáte někdo?
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Dec 17, 2016 1:41 pm

Já neznám a prohlídl jsem si několik stránek a video o ní. Je mi na ní něco nesympatického, tipuji to na náchylnost na praskání - tenká stěna, vodnatá dužina, vijan jako u Ildi.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Dec 18, 2016 11:54 am

Nevím jak vás, ale mne opravdu zajímá, které odrůdy cherry rajčat budeme my,diskutující na tomto webu v roce 2017 pěstovat. Já budu pěstovat:
Charmant F1, Rubinka, Mandat F1, Tomatoberry F1, Sungold F1, Philovita F1, Maglia Rosa. Goldkrone a Sweet Aperitif.
Když každý přidáte co budete pěstovat ev. jen to co máte navíc, tak budeme moci všechno shrnout do jednoho příspěvku a také se nám bude lépe přemýšlet, jak ještě doplnit svůj sortiment cherry rajčat.
Díky Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sun Dec 18, 2016 12:54 pm

Tak pro sezonu 2017 plánuji z cherry rajčat odrůdy: Sun Grape, Flamingo, Sungold, Tango, Datlo, Indigo Kumqvat, Lucky Tiger, Green Tiger, Sladkaja Děvočka, Goldkrone, Finik Oranžhevy, Kish Mish Red, Kish Mish Orange, Mandat, Odat, Magus Milion, Apricot Dream, Orange Fizz, Orange Paruche, Sakura, Purple Bumble Bee, Pink B.B., Golden B.B., Sweet Aperitif a Wild Tomato. To je seznam k dnešnímu dni a všechna semena mám doma. Nevím zda Ježíšek něco nepřidá a jak se znám možná přidám něco i sám. Jinak se omlouvám, že u odrůd neuvádím označení F1, protože jsem tak trochu lajdák a ani osobně si to do notesu nezapisuji.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Mon Dec 19, 2016 6:04 am

V mé semínkové krabici se nacházejí tato cherry rajčata: Charmant, Rubinka, Maglia Rosa,L'Amuse, Mandat,Juliet, Sl. Děvočka, Tomatoberry, Mini Roma, Daterino, Rosella, Black Opal, Datlo, Goldkrone, Santa Orange. Vzhledem k tomu, že cherry jsou na okraji mého zájmu, je to hodně. Která z nich projdou konkurzem, ještě nevím. Je možné, že v roce 2017 udělám výjimku, a vyseju vše, ať mají návštěvníci mé zahrady na co koukat. Potom pozvu všechny děti z okolí na samosběr.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Mon Dec 19, 2016 11:14 am

Pro příští sezónu plánuji tyto odrůdy: Strillo, Mandat, Philova, Datterino, Sl. Děvočka, Goldkrone, Dasher, Pollicino, Bejbino, Heartbreakers Vita, novinky Charmant a Rubinka. Dále se pokusím sehnat Gardenberry od SEMO.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Dec 25, 2016 10:02 pm

Roku 2017 hodlám ve skleníku pěstovat následující cherry odrůdy: Tomatoberry , Sladkaju Děvočku, Nasťu Sl., Finik O., Mandat, Sweet 100 F1 a Datlo.  Ve skleníku budu mít ještě dvě rostliny Stupického, dala jsem si úkol, je zavčas ukončit a ev. zlikvidovat. Potom odrůdu Tretjakovskij a ještě jednu masitou. Většina bude po jedné rostlině, a již nyní vidím, jaký to bude prales.
Sweet 100 F 1 mi dovezl jeden chlapec z Nového Zélandu, když tam byl na půl roku na brigádě. Odrůdu neznám, pokud ji znáte, můžete podat reference.  
V minulém týdnu mi byla konečně doručena semena rajčat zakoupená v létě v Moskvě. Mám další balení Sl. Děvočky, již třetí. Jde o novou šarži s expirací v r. 2018. Sama jsem zvědavá, co z toho tentokrát vyroste. Tato semena vyzkouším vysít v malém množství, nebudu je řízkovat a nebudu jimi nikoho trestat. Šarži s expirací 2017 dále pěstovat nehodlám, jde o kulaté plody různé velikosti, patrně nějaký přesev hybridu či co?
V lednu začnu s výsevy k řízkování: Philovita, Ferline, Crimson Crush, Nasťa Sl., Finik O., Tomatoberry.  Jde o hybridy F1.  J.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 WP_20161216_19_39_27_Pro
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Tue Jan 31, 2017 8:06 am

Síce oneskorene , ale predsa pridávam aj ja zoznam cherry,ktoré budem tento rok pestovať:Santa Orange, Datlo, Goldkrone, Mandant, Pollicino, Sladkuju devočku,Tomatoberry, Charmant, Rubinku,Superswet100, Black cherry a z presevu Juanitu F2.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Jan 31, 2017 9:35 am

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Schr_nka03

Co k tomu dodat? Bože Růžo, i profesionál se někdy utne, a nebo je barvoslepý!
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Tue Jan 31, 2017 11:01 am

Včera jsem musela na kontrolu k lékaří a při pohledu na nacpanou čekárnu i přilehlou chodbičku jsem se rozhodla jít čekat do Kauflandu. Měla jsem spoustu času a tak jsem v oddělení ovoce a zeleniny prošmejdila všechno. Rajčata vypadala vesměs naprosto nejedle a ty ceny! Za 300g vaničku směsi barev (barvy jsem teda zahlédla jen velmi vzdáleně) tří cherry rajčat chtějí 45 CZK. Plody uvnitř vypadaly  odpudivě. My všichni tady máme každoročně na zahradě obrovské bohatství.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Tue Jan 31, 2017 12:29 pm

Joj a co teprv v Lidlu lilek za 139,90Kč a takový ledový salát za 49,90Kč Sad , tak to si raději klíčíme mungo a čočku.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Feb 12, 2017 10:00 pm

Na stránkách německého internetového obchodu mne zaujala odrůda Nugget, má jít o něco novějšího, je od fy Kiepenkerel. Semínka jsou drahá jako většina produktů této firmy. Cenu semen bych obešla řízkováním. Fotografie mně připomíná naše Datlo. Má jít o F1 hybrid. Nemáte někdo s Nuggetem zkušenost? J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Wed Mar 08, 2017 1:22 pm

Vysel jsem zbytek semen Datlo a zatím bez úspěchu, nic nevylezlo. Bohužel jsem si neschoval žádná vlastní semínka, tak to budu muset šetrně sdělit dceři, že si musí najít nového favorita.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Mar 08, 2017 3:44 pm

Jiřina napsal:Na stránkách německého internetového obchodu mne zaujala odrůda Nugget, má jít o něco novějšího, je od fy Kiepenkerel. Semínka jsou drahá jako většina produktů této firmy. Cenu semen bych obešla řízkováním. Fotografie mně připomíná naše Datlo. Má jít o F1 hybrid. Nemáte někdo s Nuggetem zkušenost? J.

Rajče Datlo to připomíná nejen vzhledem, ale i dokonce úplně stejnými obrázky na přebalech. Kdybych nezkusil Datlo, tak bych to tipoval dle obrázku na Orange Santa, ovšem kvalitou plodů je Datlo jen chudý příbuzný.

A co včíl? Dát za "Datlo" 5 €ček a doufat že to není?

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 711061_0Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 2909679_WE_FS_001_SaatgutSamenTomateNuggetKiepenkerl

A navíc když není Datlo jako Datlo  Shocked

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 3271-raj%C4%8De-ty%C4%8D-Datlo-551x1024

Zaujalo mě rajče Plumito, a to docela hodně. Něco do San Marzana, ale o váze 40-60 g a je duté, tzn. že bude mít i měkčí slupku.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Tomato-plumito
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Wed Mar 08, 2017 4:55 pm

Mám sadeničky Datla od Sema,- na sáčku bolo oranžové a u nás v drogerii stálo balenie 30 semien, ( bolo ich tam viac) 99 centov, vysiala som 6 a všetky vyšli, zato, čo som si objednala vlani na jeseň od AEV podstatne drahšie, lebo som nevedela, že budú u nás k dostaniu, z 6- tich zišlo 1 semienko. Pestujem ich prvý rok, tak uvidím, ktoré budú chutnejšie. Doteraz som sadievala podobné iba Santa Orange od Neoseeds a tie nám veľmi chutia tak som zvedavá ako dopadne degustácia oranžových.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Wed Mar 08, 2017 8:05 pm

Na těch německých stránkách je na zadní straně obalu Nuggetu údaj, že jde o hybrid. České Datlo není hybrid, takže by mělo jít o dvě různé odrůdy. Přebaly bývají často zavádějící, nebývá na nich přesně daná odrůda, ale něco podobného, co dobře vypadá, ev. ještě upravené ve fotoshopu. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 9 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 9 z 15 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru