Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 10 z 15 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Mar 09, 2017 8:00 am

Kiepenkerel je fakt drahá firma, listovala som v ponuke aj bežné staršie druhy sú aj 4 krát drahšie, ako u nás napr. v lídli-Harzfeuer F1 ,,Marmande,Moneymaker ,Supersweet 100 F1. Dokonca aj Corazon F1 od firmy Vilmorin ma vyšiel raz toľko semien za cenu s polovičným počtom od Kiepenkerel. Gardenberry(Tomatoberry) na Anglických portáloch, i našich, tiež vyjde lacnejšie. Nepestovala som ešte Philovitu, chcem skúsiť na budúci rok,poraďte, prosím, kde sa dá zohnať najlacnejšie ači je fakt taká dobrá, ako sa o nej píše.E.T.

Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Mar 09, 2017 10:50 am

Asi nejlevnější bud ode mne. Dostal jsem sáček od Ivana z Okénka, který těch pět semen koupil ve výprodeji za 5,- Kč. Mohl bych Vám dvě semínka poslat, eventuelně dát, až se potkáme. Nejsou to žádná prošlá semena, na sáčku je rok 2018. Very Happy
                                 Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Mar 09, 2017 11:06 am

MrBig46 napsal:Nevím jak vás, ale mne opravdu zajímá, které odrůdy cherry rajčat budeme my,diskutující na tomto webu v roce 2017 pěstovat. Já budu pěstovat:
Charmant F1, Rubinka, Mandat F1, Tomatoberry F1, Sungold F1, Philovita F1, Maglia Rosa. Goldkrone a Sweet Aperitif.
Když každý přidáte co budete pěstovat ev. jen to co máte navíc, tak budeme moci všechno shrnout do jednoho příspěvku a také se nám bude lépe přemýšlet, jak ještě doplnit svůj sortiment cherry rajčat.
Díky                                  Vladimír

Tak u mne to vypadá tak jak jsem si to v tom prosinci naplánoval: Na zahradu po jedné Charmant F1, Rubinka, Mandat F1, Tomatoberry F1, Sungold F1, Philovita F1, Maglia Rosa, Goldkrone, Sweet Aperitif. Doma na balkoně v 10 l kbelíku Charmant F1, Tomatoberry F1, Philovita F1 a Goldkrone. Sazenice těchto čtyř už mám docela velké (po dvou kusech jen Tomatoberry mám jen jedno, protože jedna rostlinka mně padla a tak jsem uřízl vršek a zachránil ji). Vlastně to druhé Tomatobery bude v pohodě, protože je budu dávat na zahradu a na to je ještě plno času. Vlastně všechny cherry mimo tyto čtyři a Maglia Rosa jsem vyséval až koncem února.Těch 9 velkých sazenic z prosincového výsevu (mají už deset až jedenáct listů) už otužuji- dávám je ven už při 8 °C a při přibližně stejné teplotě je stahuji.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Mar 09, 2017 6:14 pm

Ja tento rok z cherry pestujem : MandantF1, CharmantF1,GardenberryF1, TomatoberryF1 z Neoseeds, Supersweet 100 F1, Pollicino F1, Datlo, Goldkrone, Santa Orange, Sladkaja devočka, Black cherry, Blue berry a vysiala som aj Rubinku, ešte neschádza. Blue berry a Tomatoberry mi už nasadzujú kvetné puky. Zatiaľ ich otužujem a prenášamdo sklenníka a v prípade hroziacich mrazov späť.Niektoré budem pestovať v sklenníku, ďalšie v 10- 15l kvetináčoch, alebo mechoch a tiež klasicky na záhone. E.T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Mar 09, 2017 6:28 pm

MrBig46 napsal:Asi nejlevnější bud ode mne. Dostal jsem sáček od Ivana z Okénka, který těch pět semen koupil ve výprodeji za 5,- Kč. Mohl bych Vám dvě semínka poslat, eventuelně dát, až se potkáme. Nejsou to žádná prošlá semena, na sáčku je rok 2018. Very Happy
                                 Vladimír
Pane Vladimíre, budem rada, keď ma prídete pozrieť s pani Janou si často mailujeme, bola ma aj dva razy navštíviť, ja sa k nej strojím koncom marca. Tú Philovitu by som sadila až nabudúci rok, už aj tak mi bude záhrada praskať vo švíkoch a to ešte by som mala ísť v septembri do tej Austrálie. Teraz chodím 3 dni v týždni do konca júna zastupovať na ZUŠku výtvarnú. Inak aj moja dcéra je kaderníčka, ako vaša a vizážistka, salón má u nás v dome. Prajem veľa pestovateľských úspechov a entuziazmu. E. T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Mar 11, 2017 7:46 am

Sazenice těch čtyřech odrůd, které chci dát na balkon úspěšně otužuji, ale přesto stále rostou a tak je asi budu muset dát na ten balkon všechny. Místo na víc jak čtyři kbelíky tam nemám a tak půjdu do toho a dám vždy do jednoho kbelíku 10 litrů dvě sazenice. Po dvou rostlinách v jedné nádobě 12 l pěstuje úspěšně rajčata Vimon, mám dojem, že přidává každý týden nějaké honjení. Budu se ho muset zeptat. Myslím si, že to celé bude lepší řešení než udržovat přerostlé sazenice někdy do začátku května.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Mar 11, 2017 8:12 am

Taky uvažuju o tom, že zasadím do kyblíků po dvou sazenicích cherry rajčat. U nich nehodlám "honit" produkci, budou "reklamní". Jen nevím, zda objem 10l je dostatečný, přijde mi to málo. Měla jsem barely od fasádních barev 20l, ale ty už se rozpadly. To se mi zdálo být ideální.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Mar 11, 2017 8:21 am

Já mám třicetilitrové od malířských barev, ale ty by se mně tam vešly jen dva. Vimon pěstuje svá rajčata v takových plochých mísách a když jsem se ho na to ptal, tak mají objem 12 litrů. Dodnes si pamatuji tu nádhernou úrodu Goldkrone, kterou měl. Jeden z nejhezčích obrázků, který jsem použil s jeho souhlasem na Tomatoville. Je to asi hlavně o hnojení.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Mar 11, 2017 8:47 am

Jen jsem se mrkl ještě na Zahrada.cz a ve vlákně "Výsadba sazenic rajčat po dvou kusech" jsou pěkné fotky cherry rajčat od Vimona (v těch jak již dříve napsal 12 litrových nádobách). odkaz zde

                   Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Mar 11, 2017 9:03 am

Vimonovy fotky znám a vím, že hnojí jednou týdně Kristalonem Gold. Fotky rajčat vysazených po dvou a více kusech vypadají velmi atraktivně, hlavně díky vícenásobnému počtu plodů. Mě to zatím nijak nepřesvědčilo, ale asi tuto metodu letos na několika kouscích  vyzkouším. Měla jsem jednou 3ks Goldkrone ve 20l nádobě a byl z toho šílený prales, pořád se mi to kácelo a úroda nic moc. Na jediné rostlině ve volné půdě jsem měla mnohem větší úrodu. Ale já asi málo hnojím.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Mar 11, 2017 10:30 am

V pěstování dvou rostlin rajčat po dvou kusech já osobně nevidím žádný smysl, snad jen tehdy, kdybych chtěl vysadit dvě různé odrůdy do jednoho květináče (to bylo v souvislosti při naroubování dvou odrůd na jednu podnož).
Běžně umím vyhnat rajčata na dva výhony, Děvočku i na tři až čtyři. Rajče v dobrých podmínkách roste jako plevel a úroda je bohatá, problémy s přehuštěním stálé i při jedné rostlině. Možná by měly dvě rostliny smysl, kdybych do květináče prdl jednu sazenici, a druhou třebas až po měsíci, kvůli postupnému zrání. Ale i toto řeším tak, že nechám jeden spodní vlk růst v době, kdy má hlavní stonek výšku metr až metr a půl.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Sat Mar 11, 2017 10:40 am

Asi aj ja tento rok zaexperimentujem, keďže mám veľa sadeníc a budem určite vysádzať aj do kvetináčov, že niektoré vysadím po 2- rôzne farby a niektoré cherry zapestujem na 2- 3, prípadne viac výhonov.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Mar 12, 2017 6:41 am

Moc hezky mi roste Maglia Rosa, vypadá sice trochu jako konopí ,ale už má tři květenství a první kvítky se už otevírají. Teprve včera jsem si prostudovala, co je to vlastně zač a těším se na úrodu. Autor doporučuje pěstování v nádobách, tak to provedu.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Mar 12, 2017 4:20 pm

Mám od každé odrůdy dvě stejně velké sazenic, které vesměs mají už nasazené květy. S tím vysadit dvě sazenice do jednoho kbelíku nemám vůbec žádný problém (cca 20 cm od sebe). Na rozdíl od Vimona nebudu vyvazovat k jednomu kolíku, ale pro každou rostlinu mám samostatnou spirálu dlouhou 2,6 m. Obě rostliny budu vést na jeden výhon takže o nějakém nepřehledném pralese nemůže být ani řeč. Jediný problém může být správné hnojení, ale jednou to člověk musí zkusit.
Maglia rosa má u mne také již nasazené květy, ale s tím rozvitím budu asi muset ještě počkat.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Thu Mar 23, 2017 1:01 pm

Takto se má hezky k světu Maglia Rosa. Jsem na toto rajče velmi zvědavá. Plody na obrázcích vypadají zajímavě.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 P1040222
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue Apr 04, 2017 6:26 pm

Sezóna 2017 ještě ani nezačala a už přemýšlím, jaká cherry rajčata budu pěsovat v roce 2018. Moc se mně líbí nabídka hybridů na webu http://www.mr-fothergills.co.uk/. Hybridy firmy Tokita tam mají v ceně 3,25 libry za 10 semen. Kurz libry je momentálně 32,- Kč za libru, takže za balení s deseti semeny 100,- Kč. Je ale otázkou jak se kurz bude pohybovat. Pokud by byl někdy v září ještě tak příznivý tak bych tak pět šest hybridů Tokita (Sungreen F1, Sunchocola F1, Supeach F1, Sunlemon F1,..) asi koupil.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Apr 04, 2017 8:33 pm

Dnes jsem všech sedm Sun... odrůd od Tokity vysadil do skleníku.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Tue Apr 04, 2017 8:54 pm

Tak to máš skleník doslova prozářený Sluncem Very Happy Very Happy Very Happy
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 05, 2017 4:49 am

OK
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Eva Tomišová Wed Apr 05, 2017 1:22 pm

Rajčinky v sklenníku už zasadajú - 1. obrázok: Cristal F1, druhý Stupické skoré ,a tretí-Tomatoberry F1 od Neoseeds- zdá sa mi byť ale podľa habitusu determinantný- uvidíme. Mám vysadený aj originál Garden Berry od SluisGarden.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Img_4832
Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Img_4831
Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Img_4833
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Wed Apr 05, 2017 2:39 pm

Hezké! Jo, jo, ve skleníku je jim blaze, rozhodně tam nefouká ten protivný vítr. Taky už mám na některých rajčatech plody a nejsou to kupodivu moje obvyklé rané "držáky" ale jsou to většinou cherry      
odrůdy. Tohle je Datlo. Letos jsem u spousty rajčat první vijan ustřihla, loni jsem omylem u jedné rostliny první květenství ulomila a ono ji to docela prospělo. Pěstuji výhradně na dva výhony a to první květenství je vždy v "rozdvojce".
Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 P1040289
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro LuckyLuke Wed Apr 05, 2017 3:53 pm

Koupil jsem si v Penny české cherry rajčata z Haňovic. Krásný, vyzrálý, voňavý střapec odrůda Juanita. Sladké s lehkou kyselinkou, tak jsem si schoval semínka na příští rok. Po dlouhé době chutná rajčata z obchodu.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Odr%C5%AFda%20Juanita%202

info
video
článek
LuckyLuke
LuckyLuke

Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 27. 03. 17
Location : Uherské Hradiště

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Wed Apr 05, 2017 4:56 pm

[quote="LuckyLuke"]Koupil jsem si v Penny české cherry rajčata z Haňovic. Krásný, vyzrálý, voňavý střapec odrůda Juanita. Sladké s lehkou kyselinkou, tak jsem si schoval semínka na příští rok. Po dlouhé době chutná rajčata z obchodu.

Ano, také jsem je měla a zkouším pěstovat letos F2. Uvidím, jaké budou...
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 05, 2017 4:59 pm

Zdenci napsal:Tak to máš skleník doslova prozářený Sluncem Very Happy Very Happy Very Happy

To jo, ale abych vyhověl gEyU, tak jsem tam prskl i jednoho čmouda a "růžový pupátko" - Kumato a Flamingo tongue , dále pak Krásného Klyka a Mini San Marzano. Tango se mi tam už nevlezlo, s hrůzou jsem však zjistil, že žádné nemám (až v rajčatovém potěru).
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 05, 2017 5:00 pm

LuckyLuke napsal:Koupil jsem si v Penny české cherry rajčata z Haňovic. Krásný, vyzrálý, voňavý střapec odrůda Juanita. Sladké s lehkou kyselinkou, tak jsem si schoval semínka na příští rok.

Klidně bych je ještě vysel, není pozdě.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 10 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 15 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru