Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 6 z 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 18, 2015 5:07 pm

tak jsem se byl podivat jak vypadaji rajcata po desti a je to nastesti dobre, sem tam neco ruplo, ale jen v okoli štopky, dokonce ani black cherry nepraskalo

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Sep 05, 2015 7:28 pm

Rajčatová sezóna 2015 ještě stále pokračuje a vypadá to, že ještě dlouho pokračovat bude.Přesto bych chtěl zhodnotit, jak se mně jevily jednotlivé cherry odrůdy. Podle chuti to u mne vyhrálo Datlo, které musí být úplně vyzrále a už začínat měknout. Potom má tu správnou ovocnou chuť. Na druhé místo bych zařadil Goldkrone s jeho chutí, kterou nedokáži přirovnat k jinému rajčeti. Třetí bylo u mne Sungold se svou sladkou a nezaměnitelnou chutí jen mně u něho chybí ten pocit, že to rajče má nějakou dužninu (Ital by řekl, že není al dente). Prostě Sungold F1 je samá šťáva, je úrodný, ale dozrávající plody dost praskají a padají. U mne patřil Sungold mezi rajčata, která po dešti začala praskat. Na další místo bych zařadil Valdo a Bibi, které stejně jako Datlo a Goldkrone vůbec nepraskaly. Jejich chuť je typicky rajčatová, výrazná, asi taková jakou lze očekávat u všech českých červených rajčat. Mini bylo u mne letos nevýrazné. Velké zklamání pro mne bylo Sweet as Linda, které bylo loni velmi sladké, ale letos to byla úplná kyselina, přitom jsem vyséval semena ze stejného sáčku jako loni. Škoda jedné rostliny, tuto odrůdu už nemíním pěstovat, je to příliš velké riziko, čekat jaká chuť bude. Původně se mně zdálo, že jedním z nejlepších rajčat bude Picadilly (poněkud větší odrůda- cca 20 g) s chutí a konzistencí podobnou jak má Valdo, ale po dešti všechna tato rajčata popraskala. Všechna zajímavě barevná rajčata, která jsem letos pěstoval, Zebra Pera Sol, Pink Bumble Bee, Green Zebra cherry, Black cherry hodně praskala a v rámci toho, že chci omezovat sortiment, tak příští rok dostane příležitost jen jedna nebo dvě tyto odrůdy. Ildi nezklamalo, když bude místo dám jednu rostlinu. Pro mne nová odrůda Gartenperle jejíž kvetení je velice podobné Ildi, ale plody jsou světle červené mne překvapila docela dobrou chutí a nepraskajícími plody. Mini Kumato bylo pro mne dost tuhé s pevnou slupkou. Fotky nepřidávám, protože většina zmiňovaných odrůd je obecně známá.
Pro příští rok mám tento plán: Datlo, Goldkrone, Sungold F1 ze zimního klonování, Bibi, Valdo, Gartenperle, po dvou letech Philovitu F1 (i když hodně praská) a možná i Strawberry Garden F1.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sat Sep 05, 2015 8:20 pm

tak ja teda nejsem privrzenec Valda, na me jsou plody prilis velike a chutove me nijak nenadchly, to Datlo bylo mnohem lepsi, ale odrudu Goldkrone též chválím, velmi jina a vynikajici chut, plodnost bezkonkurencní, Black cherry tez vynikajici, letos prakticky nepraskalo-taky ale vubec neprselo/neprší, jinak Mandat postupuje u me zcela jasně a též trojice italských hybridních soudků

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon Sep 21, 2015 4:42 pm

Průběžné hodnocení mé sezóny 2015 (cherry rajčata):
Bibi- letos to bylo asi moje nejchutnější červené cherry rajče. Plody byly menší než loni, asi důsledek suchého léta. Po příchodu dešťů vůbec nepukalo. Počítám s tím, že příští rok budu pěstovat dvě rostliny
Mini- rajče hodně podobné Bibi, jak chuťově tak i tvarově, další semena nemám a tak tuto odrůdu v roce 2016 vynechám
Valdo- toto červené rajče protáhlého tvaru mně také velmi chutnalo, nepraskalo. V roce 2016 ho také vynechám a zkusím místo něho pěstovat nové rajče firmy Moravoseed Mandat F1 (2 rostliny), které má na diskuzních webech velmi dobré reference.
Philovita- letos jsem tuto odrůdu nepěstoval, ale chyběla mně nějaká červená odrůda tohoto typu s výraznou rajčatovu chutí. V roce 2016 budu jistě pěstovat minimálně 2 rostliny. Problém je, že podle mých zkušeností tato odrůda u mne při deštích docela dost praskala..
Tomatoberry F1- asi jedno z nejpopulárnějších červených cherry rajčat, krásný tvar, velmi dobrá chuť u mne v roce 2013 také nepraskalo i v případě, že ostatní rajčata jako například Philova a Philovita všechna popraskala. Zatím nevím, jestli budu shánět semena této odrůdy pro příští rok a nějaké rostliny pěstovat.
Picadilly- takové větší Valdo s výraznou špičkou, chuťově velmi dobré, velmi úrodné, při deštích všechny nazrálé plody popraskaly. Ale momentálně je na rostlině plno dozrávajících chutných plodů. Asi budu i v příštím roce pěstovat jednu rostlinu této odrůdy.
Sweet as Linda- mnulý rok jsem si tuto odrůdu oblíbil pro růžovou barvu a sladkost plodů. Ale letos byly všechny plody nakyslé, vůbec mně nechutnaly a proto s pěstováním této odrůdy v příštím roce nepočítám. Nemohu si dovolit pěstovat odrůdu s takovou nevyrovnaností chuti plodů.
Gartenperle- světle červená rajčátka velmi dobré chuti, velikost jako větší třešně. Kvete obdobně jako Ildi (multiflora), jen z části květů se vyvinou plody, ale i přesto je úroda velmi dobrá. Budu pěstovat jednu rostlinu.
Rajče divoké a Mexican Honey dvě podobné odrůdy s malými ( Mexican Honey má rajčata trochu větší, ale stále se jedná o velikost jako větší bobule černého rybízu) velmi chutnými plody. Asi budu pěstovat jen jednu rostlinu vybranou z těchto dvou odrůd, jen čekám jak se tyto odrůdy vyrovnají s podzimním počasím, jak budou v chladu zrát, jak odolají případným nemocím. Tato rajčata musím sklízet odstřihnutím celých vijanů, protože při utržení každé rajčátko popraská.
Goldkrone- pro mne nejchutnější cherry rajče, zlaté barvy, dostatečně úrodné, příští rok budu pěstovat čtyři rostliny.
Datlo- pro mne nejoblíbenější rajče, v plné zralosti s vynikající chutí, budu pěstovat čtyři rostliny.
Sungold F1- pokud se utrhne rajče této odrůdy v plné zralosti tak je jeho chuť výborná, ale jakmile přezraje, tak praská a jeho chuť se podstatně změní k horšímu. I přesto počítám se čtyřmi rostlinami, buďto z klonů, které mám již za oknem, nebo udělám výsev několika posledních semen, která mně zbyly z letošního roku.
Odat- nově vyšlechtěná odrůda Moravoseed, která není ještě v Českém sortimentu, zkusím jednu rostlinu tohoto podlouhlého oranžového cherry.
Ildi- příští rok vynechávám
Green Zebra Cherry- cherry rajče s nevýraznou sladkou chutí, žluto zeleně pruhované, při deštích převážná část těchto rajčat popraskala. V sezóně jsem ochutnal jen pár těchto plodů a pro příští sezónu s nimi nepočítám, i když barevně vypadají velmi zajímavě.
Pink Bumble Bee a Purple Bumble Bee- dvě odrůdy barevně zajímavých rajčat, která na míse s ostatními cherry rajčaty vypadají velmi pěkně. Na zahradě mně jejich barevnost nijak neoslňuje, chuťově to není žádný zázrak a proto v příštím roce s nimi nepočítám.
Black cherry- toto rajče mně chutná, ale také u mne hodně praská. Asi dám příští rok jednu rostlinu hlavně pro zachování barevné rozmanitosti mých cherry rajčat.
Zebra Pera Sol (F2?)- zeleno červeně pruhované cherry rajče s unikátní krvavě červenou dužninou a velmi dobrou chutí. Jistě se příští rok u mne najde místo pro jednu rostlinu.
Mini Kumato a Cherry Pera Kumato (obě F2?)- nepukavé cherry rajčata chutnající příslušníkům mě rodiny. Asi zůstanu u jedné rostliny od každé této odrůdy.
Chocmande F2- nepodařilo se mně vypěstovat v letošním roce ani jednu rostlinu a tak to zkusím příští rok
Tak to je asi všechno s čím zatím počítám- jestli dobře počítám tak 27 rostlin, možná ještě něco omezím a také koncem sezóny, která ještě pokračuje přehodnotím.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Tue Sep 22, 2015 9:17 am

Vzhledem k tomu, že mi bylo znovu sice laskavě ale s vykřičníkem, připomenuto, ať cherry rajčata nepěstuju, musím upravit skladbu rostlin. U nás je největší zájem o rajčata sušená a loupaná v rajčatové šťávě, tak budu hledat odrůdy k tomu nevhodnější. Někam do koutku si vysadím Tomatoberry, Superb,Goldkrone a Santa Oranž.Taky bych zkusila mini Kumato.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue Sep 22, 2015 12:06 pm

U nás je to úplně jinak. Mně bylo zase připomenuto, že všichni hlavně vnoučata mají rádi cherry. Jediný, kdo by se bez cherry obešel jsem já, ne že bych je neměl rád, ale nerad je trhám. O sušená rajčata a rajčata loupaná zalitá protlakem ev. různé šťávy a protlaky zájem není. Mám toho ve sklepě tolik, že mně to vystačí na celý příští rok (málokdy vařím a tyto zavařeniny používám jen na boloňskou omáčku). Pokud jde o mne, tak bych si vystačil s biftekovými rajčaty, která mají rádi také všichni ostatní a pokud bych je zpracovával tak omáčky apod. jsou z nich vynikající.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Oct 21, 2015 7:24 pm

Mirku, pokiud se nemýlím, tak jste letos pěstoval více jak dvacet odrůd cherry rajčat. Bylo by možné nějak tyto odrůdy vyhodnotit a seznámit nás s tím jak se Vám osvědčily?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 22, 2015 6:40 pm

Teď mám fofry a velkou nechuť něco dělat, samozřejmě že to sem potom dám.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Wimpi Fri Nov 06, 2015 12:55 pm

Já tedy nejsem žádný rajčatový odborník, a zkušenosti s pěstováním raajčat mám minimální, ale dovolím si i s tím málem přispěti trochu do mlýna. Letos jsme doma pěstovali v nádobách 20litrů tyto odrůdy: Valdo, Datlo, Mini, Bibi, Perun, Strilo, Tomatoberry, Golkrone, Bejbino. Nejlepší z nich bylo u nás jednoznačně Goldkrone, jak co se týká chuti (měkké, skadké, výrazná rajčatová chuť) tak i co se týká plodnosti. Nepraskalo vůbec, deficit vápníku se na této odrůdě projevoval méně, než na ostatních (řešeno postřikem Wuxalem Ca). Prostě z těch mých jasná jednička. Plodnost obdivuhodná. Spodní vijany neustále dorůstaly a na nich dozrávala nová a nová rajčátka až do konce sezony. Odhaduji, že z keře této odrůdy jsme sklidili nejméně dvojnásobek toho, co se urodilo u ostatních odrůd. (Nejméně plodná byla mini rajčátka ze Semo). Závěrečná sklizeň kvůli mrazům nastala cca v půlce října a teď ještě dojíždíme ty zelené, postupně dozrávající. Z nich opět Goldkrone chuťově vede a nejméně se kazí (zdá se mi, že obecně červené odrůdy se při zeleném dozrávání kazí víc, než žluté odrůdy, jen to možné?). Příští rok vynechám podobně jako mr. Big rajčatové novinky ze Semo - Mini, Bibi, Valdo, ale i Datlo a místo nich zkusíme jiné odrůdy i s přihlédnutím ke zdejším doporučením. Ne, že by byla špatná, ale je třeba se poohlížet dál.


Naposledy upravil Wimpi dne Mon Nov 09, 2015 2:25 pm, celkově upraveno 1 krát
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Fri Nov 06, 2015 4:55 pm

s těmi Semo odrudami souhlasim, moje řeč

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Feb 07, 2016 11:20 am

Včera jsem doséval ještě pár semen Goldkrone. Vysel jsem také dvě semínka Philovita F1, čtyři semena Sungold F1 a dalších 8 semen Odat F1 (dvě rostliny z výsevu v prosinci nějak začaly odcházet). Datlo mám pět docela pěkných rostlinek. Pět odrůd, to je všechno co letos z cherry budu mít.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Jun 19, 2016 4:44 pm

Letos mi vyklíčilo 5 semínek Sladkaja Děvočky, semínka byla v originálním obalu fy Sedek, zakoupena v Moskvě, rok expirace 2017. Všechna semena jsem dále klonovala, tři matečné rostliny jsem si ponechala do svého skleníku, jednu si zasadila moje maminka na zápraží a jednu sestra v Praze na balkon. Na všech se již vyvíjejí plody. Všechny letos zaseté děvočky mají kulaté plody!!! Ani mi osobně nevadí, co mi roste ve skleníku, spíše mi vadí, co si o mně pomyslí ti, kterým jsem rozdala klonované Děvočky a vysvětlovala, co jim naroste. Že jsem debilní nebo dementní. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jun 19, 2016 5:10 pm

je pravda, ze semena od techto,, vychodnich semen'' nebyvaji vzd to, co je deklarováno, hlavne melouny mi od nich příliš neseděly, jinak z cherry rajčat se mi zatím velmi zamlouvá odrůda Odat, roste velmi dobře a i násada je pěkná, uvidíme jak chuť

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Sun Jun 19, 2016 5:47 pm

Letos zkouším Mandáta, doufám, že přežil, silně mi sazenice připomínali děvočku.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Jun 19, 2016 6:01 pm

Mandáta mám též, patrně jím nahradím kulatou Děvočku neděvočku. Rozmýšlím se, co udělám se zbytkem semen Děvočky. Jinak mám z cherry ještě Nasťu, Finik O., Tomatoberry, Datlo, tam jsem spokojená, plody odpovídají očekávání. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 19, 2016 6:15 pm

Jiřina napsal:Letos mi vyklíčilo 5 semínek Sladkaja Děvočky, semínka byla v originálním obalu fy Sedek, zakoupena v Moskvě, rok expirace 2017. Všechna semena jsem dále klonovala, tři matečné rostliny jsem si ponechala do svého skleníku, jednu si zasadila moje maminka na zápraží a jednu sestra v Praze na balkon. Na všech se již vyvíjejí plody. Všechny letos zaseté děvočky mají kulaté plody!!! Ani mi osobně nevadí, co mi roste ve skleníku, spíše mi vadí, co si o mně pomyslí ti, kterým jsem rozdala klonované Děvočky a vysvětlovala, co jim naroste. Že jsem debilní nebo dementní.     J.

Na toto téma se již diskutovalo jinde. Já mám Děvočky ze sklizně z roku 2010 a stále je vysévám. Letos jsem vysel opět nějaké šest-sedm let staré originály pro odebrání semen. Děvočka má sice prošlou dobu expirace, ale stále klíčí. Bohužel jedna z nich je na záhoně napadena septoriozou, další v květináči se drží.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 103_2720 Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 103_2721 Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 103_2676
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 19, 2016 6:18 pm

Uďa napsal:Letos zkouším Mandáta, doufám, že přežil, silně mi sazenice připomínali děvočku.

Mandat má plody o něco větší než Děvočka a je tyčkovou odrůdou. Jeho plody tvarem i velikostí připomínají více Nasťu Slastjonu nebo Rosadu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Jun 19, 2016 6:36 pm

Originální Děvočka s expirací 12/2012 měla oválné plody, její semena mi došla, proto jsem letos načala nový sáček s expirací 12/2017. Jinak expiraci u semen rajčat příliš neřeším, tam bývá klíčivost i deset let. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jun 19, 2016 7:10 pm

co se týče Mandatu tak si troufnu rict, že se jedna soucasne o nejlepsi českou cherry odrudu, i kdyz chutove mam remizu mezi nim a Goldkrone - bavim se o českých sortách

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Jun 25, 2016 6:56 pm

Je to jen několik dní co jsem dal na Zahrada.cz tento dotaz:
„Máte někdo nějaké informace, jestli a kde bude možné pro rok 2017 sehnat semena nových českých cherry rajčat (Jahodo, Blumko, Curranto od SEMO a Odat, Rubinka, Charmant, Gallant od MORAVOSEED)?“
Nebyla tam žádná odezva a tak ho dávám i tady na Zahrada.forum
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sat Jun 25, 2016 7:26 pm

myslim, ze odpovedi na tuto otazku se vsichni dozvime az na polnich dnech techto firem..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 25, 2016 7:34 pm

Vladimíre, záleží na tom jak budou pružní v Číně. Smile
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat Jun 25, 2016 7:48 pm

Já si myslím, že největší brzdou bude ÚKZÚZ. A vůbec nevím, jestli SEMO také zadává výrobu semen do Číny.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 25, 2016 8:36 pm

Vzpomeňte jak to bylo s rajčátky před dvěma roky. Neklíčila, a tak do prodeje nešla. Kastrují to tam, kde je to relativně mimo "oblast" a kde je hodně levná pracovní síla (Libye, ostrovy v oceánech apod.), takže uvidíme.
Předpokládám, že to nebude nic echt nového, co se taky dá ještě v tomto oboru vymyslet. Jahodo - po objevení Tomatoberry se trh zaplavil tolika odrůdami jahodových rajčat, ale nemyslím že by někdo vyšlechtil ještě něco lepšího, spíše naopak.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jun 26, 2016 12:17 am

Já jsem optimista.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 6 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 15 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru