Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 4 z 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Tue Jul 14, 2015 6:42 pm

co tak porovnavam odrudy tak mi prijde lepsi chut cherry v krytech a klasickych rajcat zas venku..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Wed Jul 15, 2015 12:17 pm

Milé cherry rajčátko, která letos zkouším pěstovat a případně zařadit do sortimentu, je růžová Rosella. Vypadá sympaticky a velmi dobře chutná. Listy rostlinám nechávám, ale protože sázím hluboko,tak mám vijany a listy nízko. Spodní listy a taky ty poškozené nebo něčím napadené likviduju. Taky neváhám razantně prosvětlit houštinu, aby k plodům mohlo slunce.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 P1020933
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro jirkakuta Wed Jul 15, 2015 1:46 pm

Možná základní otázka, jejímž položením jako pěstitel znemožním :-) Osobně jsem se domníval, že na dozrávání má vliv světlo (slunce) dopadající na listovou plochu, spíše než přímo na plody. Co na to říkají zkušenější?

jirkakuta

Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 15. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Jul 15, 2015 3:47 pm

Přímý dopad slunce na plody, a zvláště pak silného slunce, dle mne zvýrazňuje nerovnoměrné a  hodně rychlé vyzrávání, které na kvalitě nepřidá. Pokud nebudou rostliny pod folií nebo přistíněním, tak se plody "uvaří". Další hodně negativní vlastností jsou výkyvy teplot a mokro. Rajče je sice "plevel", ale tak jako réva potřebuje list ke kvalitě, tak ho musí zákonitě potřebovat i ono.

PS: Píšu o tom co vidím a chutnám.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 15, 2015 3:52 pm

Konečně mně začaly zrát cherry na lodžii. Rostliny jsou už dva metry vysoké, ale začaly zatím zrát jen Sungold F1 a Datlo (původní rostliny ze kterých jsem odebíral klony). Rajčátka nebudu zatím trhat, nechám vždy uzrát celou větvičku.
Vladimír
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0158

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0159

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0160
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Thu Jul 16, 2015 5:44 pm

miroslav napsal:co tak porovnavam odrudy tak mi prijde lepsi chut cherry v krytech a klasickych rajcat zas venku..

Není to sice cherry, ale dávám to sem pro porovnání. Jedná se o odrůdu Krasnaja strelja, jedna rostlina je ve skleníku, druhá venku. Ten pěkný plod napravo je ze skleníku, je krásně vybarvený, rovnoměrně vyzrálý ale oproti tomu venkovnímu (škaredému, nestejnoměrně vyzrálému, po posledním dešti popraskanému, se zbytky Acrobatu) je jalovější, do rajčatové chuti mu něco chybí, a to mají obě rostliny plnou násadu zdravých listů.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9914
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Thu Jul 16, 2015 7:03 pm

jinak mám letos semácké odrudy datlo a valdo a jedním slovem hruza, nejen, ze chutove to neni zadna slava-s porovnáním jinych cherry, ale i ten ruste je takovy chabý, stonky jsou slabe, listu malo, jakekoliv jine odrudy jsou na tom lépe, uz nikdy více

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Thu Jul 16, 2015 7:56 pm

Já je zkoušel vloni, plus ještě Bibi a Mini, a zklamaly mě také, naopak moravoseeďácký Mandat mile překvapil. Už je plně zralý a je dobrý, je na úrovni jiných červených soudečků.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9920

Sladkaja děvočka je nesladší, Rosada chutná více rajčatově, Nasťa sl. je chuťově "nejprázdnější" a nejtužší (možná potřebuje déle vyzrát), Mandat je o trošku míň sladká Sl. děvočka. Každopádně všechny čtyři odrůdy jsou výborné, a navíc máme každý jiný j Razz azýček.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Thu Jul 16, 2015 9:33 pm

co jsem tak predloni ochutnal tak v porovnani Nastja S x Sladkaja D. vyhrála Nastja, výhra 4:0 byla jasná (4 lidé ochutnávali), ale je jasné, že faktoru je více, s Mandatem jsem tez spokojen, jak venku tak uvnitr je pekny, tez Tomatoberry, a dalsi hybridni valecky postupuji do dalsich let

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jul 17, 2015 4:52 pm

Tak já jsem stejně jako vloni s Datlem náramně spokojený. na lodžii je rostlina už přes dva metry vysoká, šest bohatých květenství. Přitom mám vždy dvě rostliny v jednom 10 litrovém kbelíku, moc nehnojím, včera jsem poprvé přidal ten doporučovaný červený Kristalon, předtím jednou ledek vápenatý a jednou Cererit.
Jak se Vám daří vaše Sungoldy?
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Jul 17, 2015 5:04 pm

Sungold jsem sklízel mezi prvními, nyní dozrává již v horních patrech a je to vděčná odrůda která nezklame. Podobně je na tom Golden gem.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9925 Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9927
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Fri Jul 17, 2015 9:48 pm

MrBig46 napsal:Tak já jsem stejně jako vloni s Datlem náramně spokojený. na lodžii je rostlina už přes dva metry vysoká, šest bohatých květenství. Přitom mám vždy dvě rostliny v jednom 10 litrovém kbelíku, moc nehnojím, včera jsem poprvé přidal ten doporučovaný červený Kristalon, předtím jednou ledek vápenatý a jednou Cererit.
Jak se Vám daří vaše Sungoldy?

Ve skleníku mi Sungold začal hodně praskat, nevím, jestli je to tím, že moc zalévám, nebo je tato odrůda náchylná k praskání. Jinak chuť je výborná. Venku mám plody poměrně menší, také je u nás hrozné sucho a vedro. Z jednoho semínka jsem namnožila 4 rostliny. Příští rok zkusím pěstovat i F2.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 18, 2015 7:58 am

U Sungoldu problémy s praskáním nepozoruji, a to je v květináčích, které prolévám denně několikrát vodou. Na záhoně jsem pozoroval prasknutí u Golden Gem po půldenním lijáku. Na záhonech zalévám méně a pokud přijde větší slejvák tak se to projeví. Asi nebude problém moc nebo málo vody, pozor spíše na střídání sucha a mokra.

Srovnával jsem další odrůdu pěstovanou ve skleníku a venku v květináčích - Tomatoberry Grande F1. Přes všechny "nectnosti" pěstování v nádobách jsou plody chutnější než ty ve skleníku. Ve skleníku jsou nádherné, okulahodící plody, rovnoměrně vyzrávající, ale jejich chuť je prostě prázdnější (jalovější).
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9932 Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 102_9931

PS: takhle mívám hnědé ruce od vody ze studny na zahradě, voda po opuštění studny hned rezne a nejde to dolů ani za boha.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue Jul 21, 2015 2:49 pm

Dnes jsem utrhl pár rajčátek od odrůd Sun gold F1, Bibi a Goldkrone. Nevydržel jsem a ochutnal jsem ještě na zahradě Sungold a také Goldkrone. K mému překvapení jsem u Goldkrone ucítil tu zvláštní chuť, která mne loni tak oslovila a překvapila. Světe div se, Goldkrone mně chutnalo více než Sungold. Ale mám ještě dost plodů, abych to mohl znovu posoudit, případně své hodnocení změnit.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 22, 2015 6:16 am

Po žlutých, oranžových a červených cherry rajčatech se mně také začaly vybarvovat nějaké ty černé (spíše hnědé). Asi s ochutnáváním těch všech cherry rajčat počkám, až tato hnědá rajčata budou mít nějaké úplně zralé plody.
Vladimír

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0044

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0080
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jul 23, 2015 9:43 pm

Asi je okurková sezóna a tak se zde na webu nic neděje. Tak aspoň přidám jednu fotku docela zajímavého cherry, které mám zatím jen v zeleném.
Vladimír

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0015
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Fri Jul 24, 2015 8:24 am

Pěkný, co je to?
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jul 24, 2015 8:36 am

Picadilly.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Fri Jul 24, 2015 10:16 am

To jsou takový ty na sušení a vaření,ne? A ani nejsou F1 tak si zamlouvám pár semínek. Very Happy
Dík.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Jul 24, 2015 3:21 pm

MrBig46 napsal:Dnes jsem utrhl pár rajčátek od odrůd Sun gold F1, Bibi a Goldkrone. Nevydržel jsem a ochutnal jsem ještě na zahradě Sungold a také Goldkrone. K mému překvapení jsem u Goldkrone ucítil tu zvláštní chuť, která mne loni tak oslovila a překvapila. Světe div se, Goldkrone mně chutnalo více než Sungold. Ale mám ještě dost plodů, abych to mohl znovu posoudit, případně své hodnocení změnit.
               Vladimír

V naší rodině je každé rajče, které není červené "podezřelé" a na talíři, na kterém je směs rajčat, pravidelně zůstane poslední. O víkendu se k nám sjelo početné příbuzenstvo a tak jsem nachystala velkorysou ochutnávku cherry rajčat. Mužská větev jednoznačně, a pro mě vzhledem k barvě překvapivě, zvolila vítězem Goldkrone. Dámy ovšem okouzlilo tvarem a chutí Tomatoberry Garden. Totálně nepropadla žádná odrůda, proti supermarketovým je prý lahůdka cokoliv ze zahrádky.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri Jul 24, 2015 4:57 pm

Přikládám snímky Tomatoberry Garden Made in China, podobně vypadá i čínský Sungold, jen nevím v tomto počasí zda je žlutý nebo červený.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 103_0087 Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 103_0088

A takto zas vypadá devastace rajčat horkem.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 103_0083

Skoro polovinu úrody vyhazuji, protože je poničená, např. Sladkaja děvočka v květináči je stále stejná, rovněž plody už 14 dnů vypadají stejně, rostliny nerostou a plody nedozrávají. Vypadá to na přehřátí kořenového balu v květináčích, rajčata v tomto počasí NEROSTOU a NEDOZRÁVAJÍ.

Nevěděl jsem co s s betonářskými sítěmi, ze kterých jsem kdysi měl zhotoven na zahradě přístřešek na rajčata aby je ochránil před dešti. Pro další sezonu z nich vybuduji přístřešky, které budou sloužit jako zastínění. Vždy jsem se podivoval nad tím, proč v Chorvatsku mají rajčata ve foliákách, teď už to vím.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jul 24, 2015 6:26 pm

Picadilly je červené cherry, takže asi nic k sušení a na omáčky. Pokud jde o semena tak by měly být (na obrázku vidím červenou stužku- tak mám označené plody, které byly sáčkovány a semena by měla být nezkřížená).
Také nejsem nějaký fanda žlutých rajčat, ale Goldkrone bylo pro mne v loňské sezóně největším překvapením a nejlepším rajčetem cherry. Nedokáži jeho chuť popsat, ale je pro mne jedinečná, asi proto, že jsem rodu mužského.
Very Happy
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sat Jul 25, 2015 4:18 pm

Tak jsem se konečně dočkal první sklizně a stejně jako mnohé z vás mě velmi překvapila odrůda Mandat. Bujný růst, krátké rozestupy vijanů s mnoha plody. Tato odrůda si určitě zaslouží pozornost i v příštím roce.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun Jul 26, 2015 9:48 pm

dnes na zahradě
Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Cherry_26_7_015
upload images free

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jul 29, 2015 3:13 pm

Tak jsem to nevydržel a utrhl na zahradě tři cherry rajčata Picadilly. První dojmy: pokud to mohu posoudit z ochutnávky jednoho plodu potom je chuť tohoto rajčete velmi dobrá, rajče je masité, konzistenci dužniny bych srovnal s Novinka Pridnestrovja. Velikost plodů mně vyhovuje (55 g), ani moc malé ani moc velké. Jak napsal Uďa, tak toto rajče by asi bylo vhodné na sušení, šťáva se semeny se dobře odděluje od masité dužniny, která je poměrně tlustá. Nepočítám s nějakým sušením rajčat, ale vzhledem k jejich chuti (budu ještě dál v průběhu sezóny testovat) a velmi dobré úrodě v mých podmínkách budu jistě toto rajče v příštím roce pěstovat.
Vladimír

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0007

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 SAM_0024
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 4 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 15 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru