Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Mar 31, 2015 4:24 pm

Santorange má v nabídce i Kiepenkerl, ale vždy mne odrazovala šílená cena. Já osobně pěstuji Orange a Golden Santa, předpokládám že je to něco podobného. Docela by mne zajímalo odkud máte semínka, zda přímo od Johny Seeds. Před pár lety jsem měl snahu tam něco objednat, ale chtěli po mě 100 dolarů za FYTO.

Tomatoberry Sweet jsem ještě neviděl, předpokládám že je to jen zdůrazněná vlastnost této odrůdy.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Tue Mar 31, 2015 5:35 pm

take si myslim, ze to sweet je klasicke tomnatoberry a to Tom.garden bude mit jen vetsi plody

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Tue Mar 31, 2015 6:39 pm

Objednával jsem to z Aliexpresu, přišlo to po 6týdnech nebo tak nějak,úplně jsem na to zapoměl. Stáli 150kč celkem (Santorange a TBgarden) , asi po 30ks.
Před dvěma týdny jsem je dal do ubrousku a dneska ,asi 50% zatím, do hlíny.
TB sweet mám od nějaký chorvatky z ebay za 45kč.
hobby_garden
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2015 8:43 am

Rajče Tomatoberry garden F1- originální osivo od firmy Tokita nabízí firma Dobrá semena. Cena za 5 ks semínek je 29,50 bez DPH. Jen kdyby tam nebylo to poštovné, tak se to dá.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Wed Apr 01, 2015 9:06 am

To poštovný je hrozný - 100 + 20 dobírka, to vyjde levněji z číny nebo z toho chorvatska.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 01, 2015 10:18 am

Já jsem kupoval na www.dobrasemena.cz semena tykví a jejich minimální poštovné je 69,- Kč. Když toto přičtu k ceně vč.DPH, tak jedno semínko nestojí 7,- Kč ale asi 21,- Kč. Do budoucna vidím jako jedinou možnost spolupráci při objednávání a nákupu s následnou výměnou semen.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Uďa Wed Apr 01, 2015 11:50 am

Tak,tak.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon Apr 13, 2015 7:17 am

Jedno zajímavé novošlechtění cherry rajčete a jeho pěstování v zimě:
Zóna 3 díky za Micro příčné semen chrisk! To začalo v mé kuchyni pod světla kolem konce prosince. pěstované v přední části velkého okna s doplňující běžný denní fluorescenční zářivky. Odstěhoval do skleníku včera až do konce zrání zbývající třešně. tam, kde je vůle, tam je způsob, jak mít rané rajčata, i zde KarenO-Alberta Kanada


Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Micro1
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri May 01, 2015 8:23 am

Na začátku týdne jsem konečně vysadil svá cherry rajčata do samozavlažovacích 10-ti litrových kbelíků a postavil je na společnou lodžii na jihozápadní straně. Včera jsem do stropního panelu přišrouboval lištu s osmi háčky na zavěšení drátěných spirál. Výroba osmi spirál každá o délce 2,6 m mne teprve čeká. V každém ze čtyř kbelíků mám zasazena dvě cherry rajčata. Původně to mělo být tak, že vždy dvě rajčata od jedné odrůdy (2x Sungold, 2x Datlo, 2x Bibi, 2 x Goldkrone)  měla být v jednom kbelíku, ale nějak se mně to nepovedlo. Již při přesazování se mně pomíchaly Goldkrone a Bibi, takže nevím jestli mám dvě a dvě nebo jedné je více, jen doufám, že od každé této odrůdy mám alespoň jednu rostlinu. Když jsem sázel do těch 10 l kbelíků, tak jsem do prvního omylem zasadil jedno Datlo a jedno Sungold F1, už se mně to nechtělo vytahovat a tak jsem to nechal tak. Ke všemu, když jsem včera vrtal díry do stropu, tak jsem přesunul kbelíky jinam a zapomněl který je který. Tak teď vůbec nevím, kde které rajče je, ale je dobré, že jejich plody jsou úplně rozdílné.
Na 10- ti litrové samozavlažovací kbelíky jsem přešel po velmi dobré zkušenosti s pětilitrovými kbelíky a pěstováním Stupických na této lodžii.  
                  Vladimír
Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 SAM_0054

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 SAM_0055
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Fri May 01, 2015 9:11 am

Mám úplně ty stejné kbelíky, jsou z potravinové výroby za pětikačku. Pár jsem jich už navrtal a použil, starší květináčové obaly (8-10 l) se již rozpadaly a praskaly. Je to asi nejideálnější objem pro pěstování, nezaberou moc místa a odpar vody není tak hrozný.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Bacula Fri May 01, 2015 10:21 pm

Bylo by, prosím možné prozradit (jestli to není tajemství), jak máte řešené to samozavlažování v těch kbelících? Líbilo by se mi to na papriky, které bych ráda měla na balkoně.

Bacula

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sat May 02, 2015 9:03 am

Princip samozavlažovacích truhlíků, kontejnerů event. kbelíků je vždy stejný. V nádobě je vytvořeno mezidno a v prostoru mezi dnem a mezidnem je zásoba vody, která se nasává do zeminy nad mezidnem pomocí knotů nebo nečeho podobného.
Když jsem ještě byl v zaměstnání, tak tam z kuchyně byla možnost získat pětilitrové a desetilitrové plastové kbelíky (odpad) zdarma. Mám jich docela dost a když jsem zjistil, že firma, která u nás pokládala lina a koberce má jako odpad plastové koncovky papírových dutinek na kterých jsou koberce navinuty, tak jsem tyto použil jako mezidno pro pětilitrové kbelíky.
Na prvním obrázku je mezidno s trubkou pro zalévání a 5 litrový kbelík s přepadovým otvorem.
Na druhém obrázku je vidět osazení mezidna do kbelíku a zakrytí netkanou folií, která zabraňuje úniku substrátu pod mezidno. Uprostřed je vidět místo ve kterém bude substrát zasahovat až ke dnu a tím se zajistí vzlínání vody bez použití nějakého knotu.
Na třetím obrázku jsou rajčata Stupické v pětilitrových kbelících v polovině května 2014 na otevřené lodžii
Zalívám jen trubkou a liji vodu do té doby, dokud nezačne vytékat přepadovým otvorem. U pětilitrového kbelíku mně i při nejvyšších teplotách stačila voda v meziprostoru na dva dny. Pro desetilitrový kbelík používám pro mezidno stejný materiál, jen jsem mezidno musel zvětšit. Je mně jasné, že asi stejný materiál těžko seženete, ale toto by mělo být jen inspirací, jak by takové mezidno mohlo ve kbelíku také vypadat.
Vladimír

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Mezidno_s_trubkou_pro_zal_v_n

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Netkan_folie_na_mezidno

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 18052014_1
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Mon May 04, 2015 9:16 pm

tak Tomatoberry g.kvete, sem zvedav jak bude chutnat

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Bacula Mon May 04, 2015 10:11 pm

Dobrý večer Vladimíre, děkuji za podrobný a jasný popis. Budu muset vymyslet, jaký dostupný materiál seženu. Kbelíky mám k dispozici, ale potřebuji vymyslet ty vnitřky. Letos mám nezvykle velké rozdíly ve velikosti sazenic, některé jsou 30 cm vysoké a jiné mají 5 cm (a to i od stejné odrůdy). Těším se na nové odrůdy, které pěstuji letos prvně. Rajče Mandat F1, na které jsem se tu ptala, mi nakonec vyšlo, ale patří mezi velice droboučké sazenice.

Bacula

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon May 04, 2015 10:36 pm

Já pozoruji, že rajčatům po přesazení do květináčů ven, se moc růst nechce. Sílí a pěkně se vybarvují do tmavé zelené, ale netáhnou se vzhůru, jakoby měla málo světla, Jednotlivá patra květenství jsou těsně nad sebou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed May 06, 2015 6:38 pm

Tak jsem konečně zasadil svá cherry rajčata na zahradu. I když nepovažuji pěstování cherry rajčat za svou prioritu, tak se mně nahromadilo celkem dvacet jedna odrůd. Oproti tomu co jsem psal v prvním příspěvku jsou to navíc Mexican Honey, Picadilly a Gartenperle. Příští rok asi cherry rajčata silně omezím, z letošního sortimentu nechám asi tak polovinu a doplním Philovitou F1 a možná ještě jedním hybridem (možná Tomatoberry).
          Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed May 06, 2015 7:30 pm

Začal jsem sepisovat cherry odrůdy vysazené v nádobách, protože chci některé odrůdy dublovat, některé přesevy porovnat s originály a alespoň jednu Sladkou děvočku zoriginálního balení dát do většího květináče a umístit odděleně od jiných odrůd. Bohužel soplení mne vyhnalo k počítači a tak soupis ještě nemám kompletní.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Wed May 06, 2015 8:05 pm

co jsem tak prochazel vsechny weby tak dle vseho by melo byt nejchutnejsi rajce vubec prave Tomatoberry, letos jej mam prvne, jsem tuze zvedav a take jsem hodne zvedav na mini SM F1

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed May 06, 2015 9:58 pm

Nejchutnější rajče? Co to je? Jakým způsobem se to určuje? Již jednou byla tato diskuze na Zahrada.cz. Jaký byl výsledek?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Wed May 06, 2015 10:09 pm

zas az tak jsem poctive zahradu necetl..ale da se rict, ze se mnozi na urcitych odrudach shodnou a tim je prave zminene Tomatoberry a pak Nastja S.

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed May 06, 2015 10:17 pm

U mě je 1. Tomatoberry, 2. Sungold, 3. mmj. Sladkaja děvočka a spousta jiných.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sat May 16, 2015 11:04 pm

Včera jsem ve skleníku vyštipovala zálistky u rostliny Nasti Sl. a zhrozila jsem se. Zálistky mi přišly hned nějaké jiné, všude samé poupě. Po vyštípání jsem si uvědomila, že rostlina nepokračuje, že končí květem. To znamená, že jde o determitantní charakter růstu. Tvar rajčátek odpovídá odrůdě. Zálistku z dané rostliny jsem naklonovala a rozdala s poučením, že jde o tyčkové rajče. Záměna semen u mne je málo pravděpodobná, i když na život svých dětí bych nepřísahala. Výsev jsem prováděla střízlivá, s brýlemi, otevřen mám vždy jen jeden sáček a vše ihned popisuji na kelímek. Předpokládám, že příměs determinantního rajčete byla v originálním sáčku semen z Ruska.  Máte někdo podobné zkušenosti, že vám z originálního balení vyrostlo něco jiného?  Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miroslav Sun May 17, 2015 7:10 am

Jiřino, no jéjej, semena z Ruska, potažmo estons.webu nejsou zrovna příkladným obchodem, výběr je super a člověk se nechá zlákat, ale mnohé skutečně neodpovídalo realitě, já měl osobně jinou odrůdu lilku a měsíčku, tusim, ze nekdo mel příměs ve Slad.Děvošce, já osobne jsem mel Nastju S. v poradku, letos jsem ji vsak nahradil novymi zapadnimi odrudami, uvidime..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun May 17, 2015 8:32 am

Jiřina napsal:Včera jsem ve skleníku vyštipovala zálistky u rostliny Nasti Sl. a zhrozila jsem se. Zálistky mi přišly hned nějaké jiné, všude samé poupě. Po vyštípání jsem si uvědomila, že rostlina nepokračuje, že končí květem. To znamená, že jde o determitantní charakter růstu. Tvar rajčátek odpovídá odrůdě. Zálistku z dané rostliny jsem naklonovala a rozdala s poučením, že jde o tyčkové rajče. Záměna semen u mne je málo pravděpodobná, i když na život svých dětí bych nepřísahala. Výsev jsem prováděla střízlivá, s brýlemi, otevřen mám vždy jen jeden sáček a vše ihned popisuji na kelímek. Předpokládám, že příměs determinantního rajčete byla v originálním sáčku semen z Ruska.  Máte někdo podobné zkušenosti, že vám z originálního balení vyrostlo něco jiného?  Jiřina

Mám podobné negativní zkušenosti, a nejen se semeny, ale i s ovocnými stromky a hlavně révou. U semen se nejčastěji setkávám s jiným vyobrazením na přebalu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat May 23, 2015 12:10 pm

Mám na čínském Aliexpresu zakoupené dvě odrůdy rajčat na vyzkoušení, Sungold a Tomatoberry Garden. Nepředpokládal jsem sice nějakou originalitu, přesto jsem objednal. Dnes jsem přesunul čínské Berry dál od baráku, protože začalo růst poněkud do šířky, vzdálenosti mezi listy malé, vlků neúrekom... Jsem zvědav co z toho vyleze, každopádně rajče ukončuje růst, nechám nějakého horního vlka a hyn sa hukáže..... Mad
Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 102_0122 Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 102_0123
Ještě mám někde v kelímku Ťungold, ale ten čeká na přesazení do květináče.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 2 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 15 Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru