Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bifteková rajčata

3 posters

Goto down

Bifteková rajčata Empty Bifteková rajčata

Příspěvek pro sasman Mon Jun 04, 2018 10:35 am

Zdravím, děláte u biftekových rajčat redukci počtu květů (resp. plodů)? Letos pěstuju bifteky poprvé a třeba Cherokee Purple mi na venkovním záhoně nasadil na 1. květenství 8 květů, což mi přijde být příliš vzhledem k udávané velikosti plodů kolem 250 g a více. Redukoval bych květy tak na 4 květy na květenství? Nebo když ponechám větší množství květů, tak získám větší množství menších rajčat? To by bylo u bifteků spíš pozitivní.
Anna Russian má myslím kolem 6 květů v květenství, což mi taky přijde na hraně.
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Jun 04, 2018 11:07 am

U biftekových rajčat nejprve odstraním všechny složené květy, ze kterých by vyrostly sice veliké, ale deformované plody. Mám tu zkušenost, že rostliny si redukci plodů provedou samy, ale pokud hrozí, že se na vijanu budou tlačit a vyrostla by malá rajčata, tak je proberu. Redukovat počet květů je předčasné.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro padr Tue Jun 05, 2018 10:25 am

Kromě srostlých květů taky nic neredukuji, poradí si samy.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Catka Tue Jun 05, 2018 4:48 pm

První masité rajče, které se letos rozhodlo začít červenat je Anna Russian. Při současném horkém a vlhkém počasí bych očekávala více účastníků.
Bifteková rajčata IMG_20180605_162848
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro sasman Sun Jun 10, 2018 11:01 pm

Super cheers  
Nakonec jsem u Cherokee Purple nechal na prvním vijanu jen 2 plody a to z toho důvodu, že časem odstraňuji spodní listy do 20-30 cm od země kvůli houbovým chorobám a nezbyly by listy, které by vyživovaly plody. Zbylé vijany jsou výše, takže u nich ponechám všechny květy. (ostatní plody na redukovaném vijanu nebyly tak velké, byly to zrovna vytvořené kuličky do 5 mm)

Bifteková rajčata Cherokee
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Jun 11, 2018 7:29 am

Už jsem psala o tom, že rajčata se u mě předhánějí v touze vytvořit co největší plody. Snaží se i Cherokee Purple a hezky dozrává Býčí srdce oranžové. Fotka je mírně rozmazaná, ale musím v té džungli držet mobil v jedné roztřesené ruce, jinak se k plodům nedostanu.
Bifteková rajčata 20180611_070634 Bifteková rajčata 20180611_070826
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro sasman Mon Jul 09, 2018 10:22 pm

Všiml jsem si, že u mě bifteková rajčata nasadily na začátku sezóny velkou násadu plodů, ale zpětně mi došlo, že rostliny moc nenarostly a i násada nových plodů je nižší. To je u bifteků běžné nebo je třeba je např. více hnojit? Většina rostlin už dosáhla vrcholku opěrných tyčí (170 cm), bifteky jsou zhruba poloviční.

Bifteková rajčata Bifteky_zv_razn_no

Cherokee Purple:
Bifteková rajčata Cherokee_Purple
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Catka Tue Jul 10, 2018 7:05 pm

Záleží na odrůdě, já mám většinu biftekových rajčat vysokou kolem 1,8m a vedená jsou na dva výhony. Právě Cherokee Purple je docela nízké, řekla bych tak 1.2m a taky Anna Russian je někdy hodně subtilní. Stane se, že rostlina nasadí na prvním vijanu obrovské plody a veškerou energii věnuje jim, až dozrají, pokračuje v růstu a tvoří plody další.
Bifteková rajčata 20180710_143654
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro sasman Tue Jul 10, 2018 11:31 pm

No tak to jsem asi trefil "správné" odrůdy. Obě odrůdy už začínají dozrávat, tak snad zase začnou rostliny růst.
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Catka Fri Sep 07, 2018 8:25 am

Vzala jsem na dovolenou bedýnku rajčat Malinovaja Idea. Účastníci zájezdu si je tence krájeli na namazaný chorvatský chleba a jeden plátek právě pokryl celý krajíček, to vše jen lehce osolené růžovou himalájskou solí. Dokonalá lahůdka! Tato odrůda letos překonala můj a asi i svůj osobní rekord a z jedné rostliny jsem sklidila 10,3kg plodů, na rostlině se ještě několik rajčat pokouší dozrát.
Bifteková rajčata 20180818_083438
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Bifteková rajčata Empty Re: Bifteková rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru