Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Divoká rajčata

5 posters

Goto down

Divoká rajčata Empty Divoká rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jan 15, 2015 5:47 pm

Loni jsem pěstoval jedno Divoké rajče, sazeničku jsem dostal od jednoho mladíka se kterým jsem se sešel na náměstí v Brně. Byla hodně malá, já už jsem měl všechna rajčata vysazena a tak jsem ji píchl k tyčkovým. Moc jsem o tom nepřemýšlel a začal jsem ji vyštipovat na jeden výhon, což byla jistě velká blbost. Přestal jsem ji vyštipovat až v srpnu, stejně jako ostatní rajčata. I přes to jsem si občas na zahradě pochutnal na miniaturních rajčatech této odrůdy a po úplné pohromě začátkem září zůstalo toto rajčátko jako jediné bez plísně a tak jsem si pokaždé, když jsem přišel na zahradu ďobl tři čtyři miniatury a bych si připomněl jak rajčata chutnají. Píši to proto, že jsem dnes chystal nějaká semena k odeslání a narazil jsem na balíček se semeny z tohoto rajčete (květy jsem měl sáčkované), je jich plno a pokud byste měl někdo zájem tak pošlu. Já budu pěstovat jen jednu rostlinu a dám ji mezi keříčková, abych to zase nepopletl. Do této kategorie jistě patří také několikrát vzpomínané Mat´s Wild Cherry asi jedno z nejodolnějších pokud se týká plísně bramborové. Jednomu pěstiteli jsem slíbil že mu semena tohoto rajčete letos v říjnu pro příští rok zajistím a tak ho asi budu také pěstovat a se semeny se případně podělím.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Thu Jan 15, 2015 5:56 pm

Rozhodoval jsem se i mezi Matt's Wild Cherry Tomato a odrůdami u kterých bylo přímo uváděno wild tomato nebo peruan, galapagos apod.. Nakonec jsem Matt's Wild Cherry Tomato neobjednal.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro PetrS Wed Jan 28, 2015 3:57 pm

Loni jsem měl dvě rostliny divokého rajčete pravděpodobně ze stejného zdroje jako MrBig46. Bohužel jsem jim ale nedal dostatečný prostor, a protože jsem je nevyštipoval, tak z toho byla slušná džungle. Při loňské nešťastné sezoně to byla od půlky září jediná rajčata která přežila. Chuťově výtečné, ale vskutku miniaturní centimetrové plody.

PetrS

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 27. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jan 29, 2015 1:13 pm

Já jsem je zase vyštipoval a vedl na spirále a měl jsem zase minimální úrodu. Letos je budu pěstovat s keříčkovými v takové kleci, aby mně neležely na zemi. Už 18.ledna jsem vysel čtyři semínka, momentálně mám tři rostlinky s děložními lístky, asi je brzy přesadím. Možná z nich nebudu mít žádnou odrůdu, protože je mám jako pokusné (spolu s jinými odrůdami) pro testování jejich odolnosti k nízkým teplotám. Myslím si, že by měly růst i při nižších teplotách, vždyť jeji domovinou jsou snad vyšší polohy v Bolivii a Peru. Však uvidím.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 15, 2015 11:48 am

Vysel jsem dnes tři divoké odrůdy, Galapagos a peruánské zakoupené na Kanárských ostrovech, a peruánské divoké zakoupené v Indii. Při výsevu jsem si všiml značného rozdílu ve velikosti semen u jednotlivých dodavatelů. Ty z Kanárů mi připomínají semena klasických odrůd, ty z Indie jsou o mnoho meší a "kulatější". Nikdy jsem divočáky nepěstoval, ale myslím že jako původní se jeví spíše semena z Indie.
Divoká rajčata 100_9844
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Sat Mar 14, 2015 8:41 am

Začalo se to hýbat, více zde.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro miroslav Sat Mar 14, 2015 1:11 pm

vloni sem nasel divoka cervena a bohuzel nevzeslo ani jedno, asi blbá semena...

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Mon Mar 16, 2015 8:04 am

Jedna zajímavost: Solanum galapagense vykazuje velmi dobrou odolnost vůči whitefly (molice). Je to záležitost genetická, dědí se poměrně snadno a nabízí se využít jej při dalším chovu rajčat pro skleníky.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 11, 2015 8:06 am

Semena Solanum peruvianum z Indie hodně dlouho klíčila a ani po přepikýrování nevykazují rostlinky bůhvíjaký růst. Další dvě odrůdy z Kanárských ostrovů jsou 5x větší, a hlavně mají rajčatové listy.
Divoká rajčata 101_0304 Mám obavy že ti Indiáni nebudou rajčata, ale nějaký divoký lilek Divoká rajčata 101_0357  Divoká rajčata 101_0353. Semínka byla hodně titětná a kulatá, ne jako rajčatová.
No co už nýčkom nadělám. Jednu rostlinku zkusím, a pak sfrknu do Indie a dám mu to sežrat....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro miroslav Sat Apr 11, 2015 1:16 pm

to je teda rarita, sem moc zvedav jak budou rust a plodit, drzim pesti!!

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Tue Aug 18, 2015 6:21 pm

Venku prší a tak tady nečinně sedím a přemýšlím co bych napsal na některé české fórum o rajčatech (musím napsat nějaké odpovědi do Tomatoville, ale do angličtiny se mně momentálně nechce). Před sebou mám misku s takovými miniaturami rajčat, Rajče divoké, hmotnost jednoho plodu skoro tři gramy a rajče Mexican Honey (ani nevím od koho mám semena. Je trochu větší 4 g jeden plod, ale je méně úrodné. Obě tato rajčata jsou chutná, ale mají stejnou nectnost- jdou docela nesnadno oddělit od stopky a každý oddělený plod je naprasklý, To nejsou odrůdy pro mne, nelze je vlastně nijak dopravit domů jen na větvičkách. Nechám je na zahradě ať ukáží, jak jsou odolná k chorobám a nízkým teplotám. Jestli některou z odrůd budu pěstovat příští rok zatím nevím, na rozhodnutí je dost času. Teď si ty dvě misky postavím před sebe, pustím si nějaký sport v televizi a začnu chutnat. Přeji si dobrou chuť. Very Happy
Vladimír

Divoká rajčata SAM_0210

Divoká rajčata SAM_0211

Divoká rajčata SAM_0216
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Tue Aug 18, 2015 9:50 pm

Červená divoká nejdou od šťopky ani za boha, budu zkoušet využití celých vijánků, a to na pekáči s další zeleninou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Mirek Tue Nov 10, 2015 6:53 pm

Mirek napsal:Semena Solanum peruvianum z Indie hodně dlouho klíčila a ani po přepikýrování nevykazují rostlinky bůhvíjaký růst. Další dvě odrůdy z Kanárských ostrovů jsou 5x větší, a hlavně mají rajčatové listy.
Divoká rajčata 101_0304 Mám obavy že ti Indiáni nebudou rajčata, ale nějaký divoký lilek Divoká rajčata 101_0357  Divoká rajčata 101_0353. Semínka byla hodně titětná a kulatá, ne jako rajčatová.
No co už nýčkom nadělám. Jednu rostlinku zkusím, a pak sfrknu do Indie a dám mu to sežrat....

Tak z rajčátka z Indie nakonec narostla mochyně peruánská. pale
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Tue Jan 12, 2016 9:02 pm

Asi letos zkusím jednu rostlinu Mat´s Wild Cherry (doufám, že pro ni najdu jedno místo).
Vladim ír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Jiřina Wed Jan 13, 2016 11:11 am

Matś Wild Cherry ´plánuji vysadit na pole, kde se rajčatům dostává minimální péče. Pěstuji tam keříková rajčata, nižší odrůdy se válí, vzrůstnější vyvazuji k tyčce. Loni tam byla veliká úroda při minimální zálivce. Zdraví Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Divoká rajčata Empty Re: Divoká rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru