Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata 2018

+10
J.R.
MrBig46
Mirek
Jiřina
sasman
Zdenci
LuckyLuke
padr
Eva Tomišová
Catka
14 posters

Strana 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Goto down

Rajčata 2018 Empty Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 Sun Sep 17, 2017 12:59 pm

Možná se to bude zdát předčasné, ale já sezónu 2018 zahájím už někdy v listopadu výsevem keříčkových rajčat určených následně do studeného pařeniště. Po letošním pěstování mně zbyly tři až čtyři úspěšné odrůdy a tak bych chtěl pro doplnění zkusit nějaké další nové. Budu rád za každé doporučení velmi raných keříčkových odrůd (hodně nízkých). Také by mne azjímalo, jestli někdo neznáte dostupný solidní zdroj na ruské rajče Монгольский карлик.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 Wed Sep 27, 2017 8:49 am

Tak to vypadá, že semena toho rajčete Монгольский карлик v dohledé době dostanu. Napsal jsem v pondělí na Tomatoville, že o semena tohoto rajčete mám zájem a ozval se mně jeden američan, že jeho známá v Chorvatsku mně ta semena pošle. Dnes jsem se dozvěděl, že je ruské národnosti, a že dvacet let žije v Chorvatsku a není pro ni žádný problém, sehnat jakákoliv ruská semena. Tak se těším i na seznam odrůd, které má k dispozici pro výměnu.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 Fri Nov 24, 2017 7:21 pm

Tak dnes jsem vysel ta rajčata pro pařeniště: 0-33, M-22, Sarayev Shtambovyi, Sarayev Gruntovyi, Sarayev Otbor 1 (semena jsem musel kvůli bakteriální tečkovitosti ponořit do zředěného chlornanu sodného), Mongolskyi Karlik, Stupické polní rané, Jagodka, Sophie´s Choice, a Iceberg.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Catka Sat Dec 02, 2017 10:20 am

Dnes mám po dlouhé době volné dopoledne a po ještě delším období vlastním slušný počítač, hurá! Venku je bílo a pořádná kosa. Mám v plánu se dnes zamyslet nad odrůdami rajčat, která chci pěstovat příští sezónu. Není to tak dlouho, kdy mi bylo vyčítáno, že pěstuji všechno možné, jen ne klasická kulatá červená rajčata, letos je nikdo nechtěl. Patrně je úplně vyřadím ze sortimentu. Pěstovala jsem je hlavně kvůli ranosti, třeba Stupické, Taminu nebo Harzfeuer, ale sklizeň se dá posunout kupředu brzkým výsevem. Vyseju jen Gallant a Milicu, protože ty mám v objednávce, známí s nimi byli letos velmi spokojeni.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Dec 07, 2017 8:24 am

Štvrtok 30. novembra  som vysiala prvých 10 semien odrôd :Pink CharmerF1,Sugar GlossF1, Stupické skoré, Sleeping Lady, a Maglia Rosa do 2 nižších kelimkov od tvarohu. Teplota v izbe 22 stupňov, nad radiatorom, kde sú kelímky je aj 30,v noci je teplota v izbe 18 stupňov. Substrát od Forestiny supresívny na výsevy a množenie. Už klíčia, zatiaľ 8 semien. Ešte som v sobotu večer 2.dec. vysiala 6 semien Štart F1, Cristal F1 a GardenberryF1.Na kelímkoch mám položenú voľne fóliu a rosím rozprašovačom podľa potreby. Eva T.


Naposledy upravil Eva Tomišová dne Wed Dec 13, 2017 7:40 am, celkově upraveno 1 krát
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 Fri Dec 08, 2017 9:46 am

Já letos podstatně omezuji počet tyčkových rajčat ze 150 kterých jsem měl v roce 2015 budu mít příští rok už jen 80- přesně tolik, kolik se mně jich vejde pod konstrukci. Z toho bude 40 španělských rajčat. Nevím čím to je, ale těmto rajčatům se u mě již několik let vede nejlépe. Asi, že ta léta jsou u nás taková španělská, suchá a horká. Odrůdově to budou všechna velká (okolo 500 g) a také Ramallety, které se mně líbí a jsou vhodné k dlouhodobému skladování - prostě všechna, která se mně osvědčila. K tomu přidám některé, které jsem měl vysazeny v neúspěšném roce 2016 a vlastně nevím, jestli jsou dobré mně vyhovující nebo nemá cenu je pěstovat. Odrůdy nechci vypočítávat, protože jejich jména nejsou většinou známá, ale ty nejlepší se snažím rozšířit u nás v ČR a také za Atlantikem. Na Tomatoville jsem např.posílal 48 sáčků semen, pochopitelně s minimem semen v sáčku, které je tam obvyklé (5 semen). Příští rok budu muset asi ušetřit více semen, ale není to tak jednoduché jak by se zdálo. Pro zachování odrůdové čistoty odebírám semena jen z květů chráněných sáčkem a takové velké rajče má třeb jen dvacet semen.
Z těch ostatních budu pěstovat velká srdce- Orange Russian 117, Ludmila´s Pink Heart, Anna Russian, Mayo´s Delight, Brad´s Black Heart, Kukla´s Portuguese Heart, Orange Strawberry, Alice a Fresa- všechno po dvou rostlinách.
Z těch biftekových budu mít asi jen Acme a oranžové Amana orange, příští rok vypustím takové stálice jako je Cherokee Purple, Indian Stripe, Neves Azorean Red, KBX, Puszta Kolocz, Brandywine Sudduth´s, Brutus a Kosovo, které byly základem úrody pro mou spotřebu. úUlně jsem vyřadil Kosmonauta Volkova, poslední semena jsem poslal do Finska. Je to trochu risk nahradit tato rajčata španělskými, ale doufám, že až tak špatné počasí nebude, a že budu spokojený.
Nově zkusím tři odrůdy rajčat, které mně poslal Mimmo z rajčat, které dostal od sousedů někde tam v Bulharsku, kde také zahradničí.
Z těch ostatních o kterých píše Catka budu pěstovat česká Start F1, asi Tornádo F1 a Toro F1 a dvě náhrady za Stupické (Taminu a Matinu). Stupické letos budu pěstovat jen v pařeništi jako keříčkové, dvě rostliny.
Z ostatních to bude jistě Thessaloniki a možná takové sympatické oranžové rajčátko Prize of the Trials.
Možná půjdu i do něčeho ruského, ale počkám až mně Tatiana z Chorvatska napíše, co by mně mohla nabídnout. Jistě nebudu chtít žádné cherry a také nic na sušení a protlaky.
Tak to je takový můj první nástřel toho co budu pěstovat. Ale zatím to není nic definitivního, stále mne baví to měnit a upřesňovat. To je pro mne právě ta nejlepší zábava s rajčaty za celý rok.
Vladimír

MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Eva Tomišová Sat Dec 09, 2017 7:52 pm

Tiež si už robím plány,čo budem pestovať budúci rok . Vlani som mala vysadených vyše 50 druhov, tento rok by som to chcela skresať na polovicu. Ale ako som sa tak prehrabávala v mojich semenách, bude to dosť ťažké. Stále ma to pokúša skúšať niečo nové. Z českých hybridov budem pestovať asi len Štartky,Bejbino a Pollicino. Ešte možno Datlo pre farbu. Zo Zelseed po 1 koreni Milicu a Niki Zel. A 2 korene Holandských Cristal F1 do sklenníka a 2 korene Stupického skorého poľného,ešte do sklenníka dám samozrejme Gardenberry F1 , Juanitu z presevu,2 nové druhy skorých koktejloviek z Uk- Sugar GlossF1 a Pink CharmerF1 z Uk. Ešte sa mi tam musí vojsť na skúšku PhilovitaF1 a Santa Orange. V konrajneroch budem ďalej pod strieškou pestovať Dwarf Sleeping lady, Magliu Rosu, 1 koreň Big Green Dwarf a hore uvedené hybridy. Na von ešte samozrejme Kumato a Mini Kumato, Sweet aperitiv, možno Goldkrone,ďalej Orange banana, z biftekových klasiku- skorú Annu Russian, Býčie Srdce, CorazoneF1,zo Zelseed Jerguš F1,z tmavých Black Of Tula, Cherokee Purple, Black Truffle, Orange Strawberry a nejaké španielske od Vladimíra. Ešte na sušenie Scatollone , možno aj českého Šejka a San Marzano Lungo a Mini San Marzano. Z čienych Blue berry. A už sa ro nebezpečne blíži k 40tke, hoci som najmenej toľko druhov vynechala z minuloročných pestovaní. Ako som vyššie písala, vysiala som 8 druhov pre čo najskoršiu úrodu. Budem skúšať pestovať v chladnejšej miestnosti bez prisvetľovania na západnom okne a s prisvetľovaním v teplejšej na juhozápadnom okne, uvidím, ako sa bude jednotlivým druhom dariť. Rada uvítam rady aj od iných zanietených pestovateľov rajčín. Nemám veľmi veľké skúsenosti s prisvetľovaním. Mirku, vy ste myslím tento rok z jari prisvetľovali modrým aj červeným spektrom pre rast a kvet. Ja som iba časť krátkeho dňa prisvetľovala niektoré sadenice obyčajným bielym teplým. Prosím píšte vaše skúsenosti. Všetkým prajem pekný Advent. Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Jiřina Sat Dec 09, 2017 9:06 pm

Philovitu F1 pěstuji každý rok z řízkovaných sazenic. Myslím si, že je zbytečné a škoda místa ji dávat do skleníku. Tato odrůda netrpí plísní a málo praská, lze pěstovat venku. Mám ji též v plánu pro příští rok. Na ven.
Zatím mám přesnější obraz o složení rostlin ve skleníku, venkovní posty ponechávám zatím otevřené. Letos se mi Tomatoberry F1 zdálo hůře rostoucí v druhé polovině sezony a lehce ve skleníku praskalo, byla jsem rozhodnutí ho r. 2018 vynechat, říkala jsem to dceři, té prý chutná a chce alespoň jednu rostlinu. Tak těžko se mi rozhoduje o jednotlivých odrůdách. S jistotou nebudu pěstovat Děvočku, došla mi orginální semena s expirací 2012, další balíčky, které mi byly dovezeny v dalších letech obsahují obyčejná kulatá rajčata, Děvočce se nepodobají, možná je někomu daruju, možná je vyhodím, ještě nevím. Za nosnou odrůdu, kterou jsem nadšená, považuji oranžové Datlo. Roste trochu slaběji, dle toho volím spon, vyštipuju jen tak do 60 cm nad zemí, potom jen vyvazuju. Chutné, nepuká, vydrží ve skleníku do mrazů, netrpí chorobami. Budu mít asi tři rostliny. Objednala jsem si v SEMU zahradnické balení s jedním gramem semen, budu přátelům rozdávat semínka a podle mých instrukcí si budou pěstovat sazenice sami. Dál po jedné rostlině Mandat, Finik O., Nasťa Slastěna. Ruské odrůdy tentokrát nebudu řízkovat, zaseju jen několik semen pro sebe, co vzejde náhodou navíc rozdám sousedům a v práci. Řízkovat budu Tomatoberry F1, dále nové odrůdy Nugget a Delicasy zakoupené v Německu od fy Kiepenkerel, oboje je označené NEU, sáčky obsahují 6 a 7 semínek, sáček stál několik Euro. Nugget a Delicasy chci u více pěstitelů, proto je budu řízkovat. Nebudu pěstovat Sveet100 F1, byť bylo chutné, tak pukalo a přezrávalo ve vodnatou břečku. Počítám s jednou dvěma rostlinami Stupického polního raného, které ukončím za třetím vijanem a potom vyhodím. Stejně jako letos dvě rostliny velkoplodých rajčat. To je třináct rostlin, více se mi do skleníku nevejde. Každá rostlina má předem danou pozici.

Z rajčat pro venkovní pěstování jsem si objednala barevný sáček odrůdy Blumko, zaujala mne údajná tolerance k plísni rajčatové, takže ho chci vyzkoušet.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Eva Tomišová Sat Dec 09, 2017 9:58 pm

Dík za radu, že Philovitu nedávať do sklenníka. Plánujem ju tiež rezkovať, lebo mám len 2 semienka. Gardenberry(Tomatoberry) som mala vlani posadený 1 koreň v sklenníku, 1 koreň v kontajneri vo dvore a 2 korene voľne na záhrade. V sklenníku rodila najbohatšie, ale najchutnejšie plody boli z kontajnera. Na tento rok ju budem pestovať  z 2 zdrojov- z Uk. mám semienka pod pôvodným názvom Tomatoberry F1 od Thomson- Morgan  a z vlaňajšieho sáčku od Sluis Garden  ako Gardenberry F1. Aspoň uvidím, či je medzi nimi rozdiel. Stupice som tiež plánovala po čase zo sklenníka vyhodiť, ale že som ho vyštipovala minimálne, napodiv pekne rodil od konca mája až do konca októbra. Supersweet 100 nebudem tiež dávať, neskutočne praskal a plody boli na môj vkus primalé. Neoslovila ma ani Sladkaja devočka, ani príliš sladké Goldkronebez výraznej typickej rajčinovej chuti, ktoré tiež dosť praskalo. Nebudem tento rok pestovať ani Charmant, Rubinku a Mandant. Oslovili ma dosť Dwarf - trpaslíci na pestovanie v kontajneroch. Máte s nimi ešte niekto skúsenosti?Pozerala som na nete ten Nugget  a Delicacy- vyzerajú celkom sľubne, tak potom dajte vedieť, ako chutnali.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro padr Tue Dec 12, 2017 1:16 pm

No vy jste tedy daleko! Já jsem byl zatím schopen jen objednat semínka chilli, ještě čekám na doručení. Rajčata budu vysévat až po Novém roce, takže jsem zatím v klidu.

Možná by mi ale mohl někdo poradit - hledám červené rajče, které je střední velikosti, je použitelné do salátu, ale hlavně je pro sušení/pečení. Celkem mi v tomto vyhovuje Šejk (i když je o kousíček menší), ale vadí mi, že je keříčkové.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Tue Dec 12, 2017 4:25 pm

padr napsal:... hledám červené rajče, které je střední velikosti, je použitelné do salátu, ale hlavně je pro sušení/pečení. Celkem mi v tomto vyhovuje Šejk (i když je o kousíček menší), ale vadí mi, že je keříčkové.

Rajčata požadovaných vlastností bývají v drtivé většině indeterminantního růstu, i když některé dosahují velkých velikostí rostliny. Výborné jsou odrůdy Novinka Pridnestrovja nebo Torquay. Obě jsou velmi ranné odrůdy, ale tyčkové mívají zase delší vegetační dobu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro padr Thu Dec 14, 2017 12:04 pm

Hledal jsem poměrně dlouho a vypadá to, že máš pravdu. Pokud jsem našel vyhovující rajče, tak bylo keříčkové. Novinka Pridnestrovja je nesehnatelná, Torquay mají Estonci. Tak něco vyberu a zkusím 2 vlny výsevů na rozložení sklizně.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 14, 2017 2:31 pm

Novinku prodává tady, jinak ji mám i já.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 14, 2017 4:49 pm

Taky mám nějaká semínka Novinky Pridnestrovja. Někdy asi před čtyřmi lety jsem dostal semena od Mirka, dvakrát jsem je pěstoval, odebral jsem semena, ale rajčata na zpracování už asi nikdy pěstovat nebudu. Na vyzkoušení by těch pár semen stačilo. Teď jsem se díval, mám tam ještě pár semen. Mohu ti je hodit do práce, když tam kolem půjdu. K tomu bych mohl přidat Napoli, také keříčkové.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Eva Tomišová Fri Dec 15, 2017 9:36 am

Tá Pridnestrovja sa hodí aj na sušenie? E. T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 15, 2017 1:25 pm

Na sušení i pečení, je to oválná silnostěná odrůda s měkou slupkou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro LuckyLuke Tue Dec 19, 2017 11:36 am

moje sezóna 2018 (místo cca na 23ks)

výsev 1. března

Pěstoval jsem loni a budu i letos:
Datterino
Angelle
De Barao
Mini Roma
Brioso
Baby Manzano
Pollicino
Sweet Aperitif
Sunstream
Philovita
Žlutý noname (bramborový list)

Pěstoval loni, ale nepokračuji dále:
Microberry F8+
Kumato
Sungold
Neznámé z Kréty
Tomatoberry
Finik červený
Krasnaja Děvočka
Indigo Rose

Novinky:
Juanita
Coração de boi
Rio Grande
Marmande
pár dalších
LuckyLuke
LuckyLuke

Poèet pøíspìvkù : 24
Join date : 27. 03. 17
Location : Uherské Hradiště

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Catka Tue Dec 26, 2017 2:34 pm

Venku je teplo a na mě při psaní svítí sluníčko, ač prosinec, dýchlo na mě jaro. Tak jsem smíchala trochu substrátu na jahody s perlitem a čerstvým krtincem a vysela svoje první rajčata sezóny 2018. Pro kompost na konci zahrady se mi nechtělo a pohled na neporyté záhonky by mě asi nepotěšil. Vybrala jsem náhodně 12 odrůd a nacpala je po jednom semínku do kelímku od ramy. Je u nás díky návštěvě výjímečně teplo, takže podmínky pro klíčení solidní.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Tue Dec 26, 2017 3:19 pm

Chtěl jsem dnes jít na zahradu že bych vyškubal to co zbylo po rajčatech (nejen), ale je tam celý den fialový hnus, uvidím zítra. Jinak stále pídím po Rosadě, ale mám obavy že už je jí konec. Letos nic extra nového neplánuji, jen obnovu některého sortimentu na originální F1.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Catka Thu Dec 28, 2017 12:52 pm

Já jsem nechtěla objednávat vůbec žádná semínka rajčat, v moji krabici jich je pestrá sbírka, ovšem nakonec jsem podlehla pokušení a něco málo jsem přece jen koupila. Jde hlavně o podlouhlé odrůdy jako např. Federle a Jersey Devil. Letos jsem bojovala s černáním špiček, tak se na to musím více zaměřit. Nebudu výjimečně pěstovat San Marzano, to si tuhle chorobu oblíbilo za všech nejvíce.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Eva Tomišová Mon Jan 01, 2018 2:58 pm

Keď sa ráno zobudíš živý, ďakuj za to Prírode. Príroda lieči všetko. V budúcom roku 2018 žime s tromi E - Energia, Entuziazmus, Empatia.

A tak do nového roku  veľa šťastia,
ktoré dušu povznáša,
veľa zdravia,
ktoré kúpiť nedá sa 
a tiež istý úspech v práci,
ktorá  chlieb Vám prináša. 
Rozvaha nech nedopustí
urobiť Vám chybný krok ,
s priateľstvom a láskou v srdci
privíta Vás nový rok.


                                                      Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Mon Jan 01, 2018 3:10 pm

sunny sunny sunny
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Mon Jan 01, 2018 3:17 pm

Catka napsal:Já jsem nechtěla objednávat vůbec žádná semínka rajčat, v moji krabici jich je pestrá sbírka, ovšem nakonec jsem podlehla pokušení a něco málo jsem přece jen koupila. Jde hlavně o podlouhlé odrůdy jako např. Federle a Jersey Devil. Letos jsem bojovala s černáním špiček, tak se na to musím více zaměřit. Nebudu výjimečně pěstovat San Marzano, to si tuhle chorobu oblíbilo za všech nejvíce.

Zrovna sedím a babózňám po ebay, abych aktualizoval sbírku svých F1 cherry odrůd. V tomto případě se jedná o Sungold a Tomatoberry Garden. V cherry a "kuchyňských" mám jasno, v salátových odrůdách ještě nejsem rozhodnut.
Vítr mi pocupoval igelitové zastřešení záhonu, a tak rovněž přemýšlím o polykarbonátu, který by igelit nahradil. Je to sice dražší varianta, ale měla by vydržet mnohem více
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Catka Fri Jan 05, 2018 4:23 pm

Dnes dorazila mnou objednaná rajčata a jako bonus byla přiložená Viagra. Jde o novou ruskou černou odrůdu s vysokými nutričními hodnotami. Rostliny produkují více než 3kg plodů o velikosti 350g. Zajímavé. Semena vyseju a zájemcům mužského pohlaví budu účtovat přirážku, kdo ví, co je těmi nutričními hodnotami vlastně myšleno.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Mirek Fri Jan 05, 2018 6:43 pm

Catka napsal:Dnes dorazila mnou objednaná rajčata a jako bonus byla přiložená Viagra. Jde o novou ruskou černou odrůdu s vysokými nutričními hodnotami. Rostliny produkují více než 3kg plodů o velikosti 350g. Zajímavé. Semena vyseju a zájemcům mužského pohlaví budu účtovat přirážku, kdo ví, co je těmi nutričními hodnotami vlastně myšleno.

Mám dojem že Zdenci ji měl, třebas se pochlubí Sleep
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2018 Empty Re: Rajčata 2018

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru