Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Keříčková rajčata

+3
Mirek
J.R.
MrBig46
7 posters

Goto down

Keříčková rajčata Empty Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Thu Aug 06, 2015 6:25 am


Dlouho jsem přemýšlel, které rajče mám jako první uvést jako Czech Made. Nakonec jsem se rozhodl pro Oranže, keříčkovou odrůdu, zrající v polovině sezóny, přičemž za tři týdny by měly být všechny nasazené plody zralé. Plody jsou poměrně velké, okolo 100 g, chuť mírná, docela lahodná. Odrůda se pěstuje i za Atlantikem, zvlášť oblíbená je v severnějších šířkách v Kanadě.
Vladimír
Keříčková rajčata SAM_0048

Keříčková rajčata SAM_0075
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Thu Aug 06, 2015 8:57 am

MrBig46 napsal:
Odrůda se pěstuje i za Atlantikem, zvlášť oblíbená je v severnějších šířkách v Kanadě.

Zajimave, to by mohlo odpovídat moji zemepisne sirce. Kdy je v těchto sirkách 'polovina sezony' ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Fri Aug 07, 2015 5:57 am

To o té polovině sezóny píše Tatiana, která žije na západním pobřeží Kanady v Anmore, stejná zeměpisná šířka jako u mně a dokonce i nadmořská výška 780 Ft. Takže polovina sezóny je tam jako u nás, možná sezóna začíná o něco později a končí o něco dříve, opravdu nevím. Kde přesně bydlí Bower (altánek), který tuto odrůdu také preferuje (má rád oranžové) přesně nevím, ale je to podstatně výše New Founland. Ale pro Vaše podmínky by to měla být dobrá odrůda, vždyť je šlechtěna pro české podnebí.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Fri Aug 07, 2015 6:09 am

Letos poprvé jsem zkoušel Stupické polní rané a je to úplně nejhorší odrůda. Možná není zvyklá na takové horké počasí, takže krom ranosti hodnotím za pět.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Fri Aug 07, 2015 7:39 am

Na zapadnim pobrezi Kanady bude asi oceanske klima, coz bude vcetne nadmorske vysky nesrovnatelne s Vysocinou.

Taky jsem poprvé jsem zkoušel Stupické polní rané, není spatne, ale uroda nic moc.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Fri Aug 07, 2015 12:19 pm

Nevím, kdy je u Vás obvykle poslední jarní mráz a kdy obvykle přichází první podzimní mráz. Já u mně počítám sezónu od 15. května do konce září, ale může to být i do poloviny října.
Pokud jde o Stupické polní rané, tak tento rok pěstuji tři rostliny jako keříčkové (bez vyštipování), úrodnost vysoká, už cca měsíc sklízím a pořád narůstají nové plody. Plody jsou trochu menší než při pěstování na jeden výhon, ale úroda minimálně dvakrát větší. Velikost některých jen trochu větší než Bejbino. Chuť i v tomto horkém počasí výborná, plody totiž nejsou na přímém slunci, jsou uvnitř keříčků a listy je chrání před nadměrným svitem.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Tue Sep 01, 2015 10:56 am

Toto jsou moje keříčková rajčata připravená k degustaci. Devět z nich jsou české odrůdy.
Vladimír


Keříčková rajčata SAM_0148
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Sun Sep 06, 2015 4:54 pm

Pane Vladimire, mate zkusenosti s odrůdou Tamina ? Chtel bych ji pripadne zkusit venku v me chladne oblasti. A jak je to s odrůdou STUPICKÉ POLNÍ RANÉ od MoravoSeedu ? Opravdu dozrava o tyden drive nez Stupicke z jinych zdroju ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Mon Sep 07, 2015 8:51 am

Vyséval jsem Taminu, mám jednu rostlinu z tohoto výsevu, ale Tamina to jistě není. Asi nějaké zatoulané semeno jiné odrůdy. Má to být takové Stupické, jen při výběru byl kladen důraz na to, aby tato odrůda nebyla náchylná ke tvorbě žlutého límce při velkém slunečním záření dopadajícím na nestíněné plody. Chci ji příští rok znovu pěstovat, ale musím sehnat jiný zdroj semen.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Fri Sep 25, 2015 8:02 pm

Docela jsem byl letos překvapen španělským keříčkovým rajčetem Morado Ambite. Urodilo se na jednom keříčku dvanáct rajčat o hmotnosti 250-350 g. Všechno rajčata typu biftek. Bohužel to není česká odrůda.
Vladimír

Keříčková rajčata SAM_0005
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Catka Thu Jan 05, 2017 9:01 am

Keříčková rajčata nepěstuji,rozčiluje mě, že je nedokážu uvázat. Došel mi však z Ruska bonus, keříčková odrůda Kluša. Píšou, že je vhodná k polnímu pěstování a dorůstá jen 50cm. Plody červené, kulaté hmotnosti do 150g. Zajímavostí je, že úroda je ukryta ve středu rostliny pod listy. Tak pro ni nějaké místo najdu.
Keříčková rajčata P1030930
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro padr Fri Jan 06, 2017 12:14 pm

Já na keříčková rajčata používám kus nepoužitého plotového dílu - pomocí dvou tyček ho připevním k zemi a část výhonů rajčat pak provléknu pletivem.
Letos bych chtěl zkusit položit pletivo na placato nad hlínu a nechat rostliny, aby samy prorostly a pak se na to pletivo položily. Nezkoušel jste někdo něco obdobného?
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Uďa Fri Jan 06, 2017 12:45 pm

Takto pěstují trávu s napnutou nylonovou sítí na okurky - naležato.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Thu Jan 19, 2017 7:30 pm

Má někdo zkušenost s keříkovou odrůdou Frodo?Mám koupená semínka,a chci vyzkoušet....
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Sun Jan 22, 2017 6:35 pm

tak vidím,že asi nikdo nezkoušel-tak se nechám překvapit.Vyseju nějaká semínka a zkusím 4 kusy sazenic.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Jan 30, 2017 2:21 pm

Mám dotaz na Vladimíra. Našla jsem mezi semínky také rajče Morado Ambite a je u něj zkratka det. Je teda keříčkové? Jak vypadá? Určitě máte někde založené foto. Děkuji!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Jan 30, 2017 2:23 pm

Pardon! Omlouvám se, nevšimla jsem si, že je popsáno kousek výše.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Keříčková rajčata Empty Re: Keříčková rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru