Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tyčková rajčata

+8
Zdenci
Jiřina
PetulaKlapalkova
Mirek
miroslav
Catka
J.R.
MrBig46
12 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Tyčková rajčata Empty Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Mon Sep 07, 2015 9:07 am

Někde v nějakém diskuzním vlákně se mně někdo ptal, jestli Stupické polní rané od Moravoseedu je opravdu ranější než od např. SEVASEEDu. Já jsem psal, že u mne opravdu bylo ranější, předpokládal jsem skoro o týden, ale jak zrání v tom teple pokračovalo, tak ten rozdíl byl jen cca tři dny. Chtěl bych upozornit, že jsem měl od každé firmy jen jednu rostlinu, a že nevím kdy přesně se první květy na rostlinách rozvinuly. Asi by to chtělo testování na větším vzorku rostlin, minimálně od každé firmy alespoň 10. Jinak v zahraničí je považováno Stupické od Moravoseedu ( jmenují ho jako Moravský div) opravdu za ranější, ale je to stejně jako u mne bez nějakého ověřeného pokusu.
Jen bych ještě dodal, že loni jsem pěstoval různé typy Stupického na balkoně a opravdu Moravská div nasadil květy první, rozdíl také nějaké dny. Ještě letos chci vyset semena Stupických od různých českých firem- jen ověřit, které nasadí ke květu nejdříve. To bych mohl ještě letos stihnout. Máím semena od SEVASEED, Moravoseedu, Sempry Veleliby a ještě musím sehnat od SEMA.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 07, 2015 3:01 pm

To jsem se ptal ja spolecne na odrudu Tamina ve vlakne "Keříčková rajčata", toto vlakno "Tyčková rajčata" ještě nebylo zalozene. A Tamina je tedy také "Stupicke", akorát nejaky jiny "vyber" a jiny nazev ?

A da se Tamina pestovat jako kerickova ? Chtel bych v pristim roce zkusit Stupicke od MoravoSeedeu jako kerickove. Proste jednoduse bych potreboval extra rane rajce s velkym vynosem. Very Happy
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Sep 07, 2015 3:34 pm

Měla jsem letos dvě rostliny rajčete Tamina, už jsou odplozené a na kompostu. Pěstovala jsem je ve 20l nádobách a to na dva výhony. Odrůda je to skutečně velmi raná a docela produktivní, sklidila jsem 7kg rajčat, Ve volné půdě by se dalo jistě sklidit ještě více.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro miroslav Mon Sep 07, 2015 5:45 pm

a ve volne dude by jeste dale rostlo?co bylo pricinou vyhození?

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Mon Sep 07, 2015 5:57 pm

Já jsem rostliny v určité výšce zaštipla a všechna rajčata prostě dozrála a byla sklizena.Úkol splněn. Žádné choroby, kromě nedostatku hořčíku u Zlatavy, jsem letos nepozorovala a nestříkala jsem nic proti ničemu.Z toho mám radost.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Mon Sep 07, 2015 7:23 pm

Rostliny rajčat (hlavně v květináčích) hodně rychle ukončily sezonu, ty z lednového výsevu jsou na tom nejhůř. I bez zalamování svůj růst ukončila, drží se hlavně ta na záhonech, dobře vypadají i ta z výsadby ze zálistků o prázninách. Mohu porovnat i jedno květináčové, vysazené před měsícem na záhon, to se hodně napravilo, zazelenalo a zelený obrost je hodně bohatý. Květináče holt dlouhodobé pěstování nepodporují, navíc v klimatických podmínkách které panovaly.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro PetulaKlapalkova Sun Nov 01, 2015 8:56 pm

Letošní rok byl pro rajčata mimořádně příznivý a nádherně se vydařila.

PetulaKlapalkova

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 01. 11. 15

http://jak-upravit-rajcata.michals-tank.cz/s/susena-rajcata/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Sun Jan 03, 2016 10:49 am

Mám nepatrnou úchylku na rajčata tvaru papriky. Uvažuju o zařazeni odrůdy Hugo do svého portfolia. Mohlo by být vhodné i na sušení. Nemáte někdo s tímto rajčetem zkušenost?
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 11:38 am

Mám zkušenosti s podobně vypadajícími odrůdami, ranými, polo i pozdními odrůdami. Všechny jsem vyřadil ze sortimentu, protože špatně vyzrávaly okolo stopky, a navíc se mi absolutně nedařily venku na záhonech, rovněž praskání plodů směrem ke stopce dosti velké. Tyto odrůdy potřebují hodně, ale hodně vyvážené podmínky.
Velkou naději jsem dával do masité odrůdy Auria, ale ani ve skleníku jsem s ní nebyl spokojen.
Tyčková rajčata 104_1363 Tyčková rajčata 104_1360 Tyčková rajčata 104_1361 Tyčková rajčata 104_1359


Nejspokojenější jsem byl s odrůdou 100 Pudov, ale jen ve skleníku, na záhoně totálka Twisted Evil Rozdíl je více než patrný. Toto bude nejspíše jedinná velkoplodá odrůda, kterou budu ve skleníku pěstovat.


Tyčková rajčata 104_1365 Tyčková rajčata 104_1367 Tyčková rajčata 104_1364 Tyčková rajčata 104_1366 Tyčková rajčata 104_1368 Tyčková rajčata 104_1357
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Sun Jan 03, 2016 12:26 pm

Moc pěkné to 100 Pudov. Pěstuji Corianne a ta se Aurii hodně podobá.Kolem stopky dozrává dobře.Je deklarovaná jako raná, ale já mám opačné zkušenosti. Spousta plodů venku nedozraje.Nejsem přítelem šílených konstrukcí na zahradě, ale uvažuju o nějaké střížce alespoň nad těmi masitými rajčaty.Mám spoustu semen bifteků a nechci je házet popraskané na kompost.
Tyčková rajčata P1030002
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 03, 2016 1:14 pm

Moc pěkné Very Happy Tyto odrůdy mají bohužel dlouhou vegetační dobu.

Já už začal stříšku budovat nad prostorem zhruba 4x4 metry. Zatím jsem tedy ve stadiu vrtání děr do země a plánováním konstrukce. V tomto případě by byla konstrukce pevná a rajčata by byla na stejném místě. Nemohl bych je střídat, ale to koneckonců nemohu ani ve skleníku. Bude potřebná časem postupná obměna zeminy.

Ještě se mi válí v garáži Haki lešení. Pokud by ho bylo dostatek, tak bych mohl stvořit mobilní verzi krytu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 08, 2016 7:56 am

Můj přítel Robert z Kanady (Calgary) by chtěl pěstovat příští rok nějaká česká hybridní rajčata. Protože už několik let hybridy nepěstuji a vlastně jsem už zapomněl jak ta Tornáda, Torina, Orkáda atd. chutnají, chtěl bych se poradit, která semena koupit a poslat. Zajímá mne třeba i Palava F1, kterou jsem nikdy nepěstoval a o které vím, že ji pěstuje pan Miroslav ve velkém.
Za každou radu předem děkuji. Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Jiřina Wed Jun 08, 2016 11:29 am

Což takhle Start F1? Sama nepěstuji, ale jejich chuť je chválená. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 08, 2016 6:37 pm

Moc se omlouvám, neuvedl jsem, že Start F1, Bejbino F1 a Stupické polní rané (jedno od SEMA a jedno od Moravoseed) jsem mu už poslal. Zatím je s rostlinami spokojen, ale ven je vysazoval až 1.6.2016, tj u něho termín posledního mrazu. Nadmořská výška 1045 m n.m. Tato rajčata vysazoval v komunitní zahradě (asi zahrádkářská osada), doma pěstuje rajčata ve skleníku. Pokud jde o chuť Start F1, tak já jsem jeden z těch, kteří tvrdí, že je to nejchutnější české rajče. Pěstuji ho každý rok s výjimkou letošního roku. Dokud jsem nezačal pěstovat bifteková rajčata tj. před rokem 2013, tak Start F1 bylo mým hlavním producentem rajčat, každým rokem minimálně 50 rostlin. Příští rok zase nějaké dám. Přesto děkuji za tip.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Wed Jun 08, 2016 7:15 pm

Komunitní zahrady jsou i u nas, ale je to něco jineho nez zahrádkářská osada, alespoň jak jsem to cetl ci videl v mediich
(ve meste, pokud je ve vnitrobloku domu místo, tak se z toho nekdy dela komunitni zahrada pro lidi, co bydli v okoli) .

A co Tornado, nejpestovanejsi ceska odruda ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jun 08, 2016 7:37 pm

Pane Jiří, souhlasím s Vámi, že jedna z odrůd, které bych měl poslat je Tornádo F1. Je to vlastně první český hybrid, který jsem pěstoval (spolu s Dominem F1). Nějak koncem devadesátých let jsem ho přestal pěstovat, protože jsem měl dojem, jakoby se kvalita jeho semen silně zhoršila. Nakonec jsem po takovém společném testování chuti (s kolegy) přešel na Start F1 a Cristal F1.
Oni tam asi pojem zahrádkářská osada neznají, ale dle různých fotek z USA jde o pozemky města, které pronajme různým občanům pro pěstování. Jinak ten přítel nežije v paneláku, ale má dům (jeden z těch dvou na obrázku). Já se svým panelákem mohu jen tiše závidět.

Tyčková rajčata Cbk
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro J.R. Wed Jun 08, 2016 7:55 pm

Tak dům ma velmi pekny a hodne velky, takze se mu tam vejde asi jen sklenik a musí si od města pronajímat zahradu.
Takze to bude spise "komunalni" nez "komunitni" zahrada. Na vyzkouseni bych mu Tornado poslal, aby poznal, co tu
dost lidi pestuje (hodnoceni Tornada necham na Vas).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Zdenci Wed Jun 08, 2016 8:43 pm

Kolega pěstuje Orkado F1 a je s ním velice spokojený. Já bych ho chuťově přirovnal kombinaci Startu a Tornáda.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro miseku Sat Jun 11, 2016 1:07 pm

MrBig46 napsal:Můj přítel Robert z Kanady (Calgary) by chtěl pěstovat příští rok nějaká česká hybridní rajčata. Protože už několik let hybridy nepěstuji a vlastně jsem už zapomněl jak ta Tornáda, Torina, Orkáda atd. chutnají, chtěl bych se poradit, která semena koupit a poslat. Zajímá mne třeba i Palava F1, kterou jsem nikdy nepěstoval a o které vím, že ji pěstuje pan Miroslav ve velkém.
Za každou radu předem děkuji. Vladimír

Pálavu F1 jsem pěstovala loni ve skleníku jednu rostlinu. Plody krásné, velké až 200 g, ale chuťově mdlé, pevné, šťavnaté, vydržely dlouho bez měknutí, přirovnala bych to k rajčeti kupovanému z obchodu. Semínka mi ještě zbyla, můžu poslat. I v mých podmínkách dozrávaly až koncem července. Letos již nepěstuji.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro miroslav Tue Jul 19, 2016 7:50 pm

rajčata rostou krásně, ty venku jsem včera ošetřil Alginurem, tyto na fotce ve foliovníku nemají ochranný postřik žádný
Tyčková rajčata 2qxow8l

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Tue Aug 02, 2016 11:49 am

Dnes jsem byla mile překvapena kvalitou rajčete Zlatava. Má krásnou barvu na řezu, je kompaktní a chuťově perfektní. Ostatní podobné sorty jsou vodnaté a chuťově nevýrazné. Loni jsem to tak nevnímala, konkurence byla veliká. Mám jen jednu rostlinu, ale je krásná a produktivní.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 02, 2016 6:07 pm

je to tak, tez ji pestuji kvuli chuti, barve a odolnosti na praskani, i kdyz i ted po destich nepraskla ani Black Cherry

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Catka Wed Aug 10, 2016 7:26 am

Nemám ve zvyku pěstovat jen jednu rostlinu od druhu, je to z hlediska statistiky nevhodné. Ovšem letos tomu tak je. Už jsem zde pochválila Goldkrone a Zlatavu a tak budu pokračovat Bejbinem. Loni jsem měla 5 rostlin a byla jsem frustrovaná z množství plodů. Co s tím? Sušit se to nedá, do kečupu je toho škoda a na konzum byla spousta dalších. Letos mám jeden exemplář a jsem nadšená. Krásná rostlina na dva výhony, které se dělí na další dva.Plodů tak akorát, aby si je člověk vychutnal, nepraská, nemarodí, velikost tak akorát do pusy a chuť vynikající.Příští rok opět!
Tyčková rajčata P1030618
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro miroslav Wed Aug 10, 2016 7:37 am

Bejbino jsem take oneida pastoral a bylo dobre, jeho velikost nam vsak nevyhovovala, bylo na zobání prilis velke a nyni spis sahneme po Tomatoberry nebo Trilly, ktere maji pro nas tak akorad velikost

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro MrBig46 Wed Aug 10, 2016 5:19 pm

Také chci příští rok svůj sortiment ožlutit a zoranžovět. K cherry rajčatům Sungold F1, Goldkrone a Datlo asi přidám Odat (pokud budou semena k dispozici), ze středních rajčat se mně také nejvíc libila Zlatava a bifteky zatím nevím. Jistě zůstane KBX a z ostatních budu vybírat podle chuti z Golden Jubilee, Amanda Orange, Goldie a Orange Strawberry, které již několik let pěstuji. V záloze mám ještě Lemon Oxheart, které jako výše uvedené čtyři odrůdy budu v dohledné době chutnat.
Vladimír
Tyčková rajčata SAM_0106
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Tyčková rajčata Empty Re: Tyčková rajčata

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru