Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata 2015

+10
miroslav
mirkl
Zdenci
J.R.
Catka
Jiřina
jirkakuta
kateřina štefkovičová
MrBig46
Mirek
14 posters

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Sun Nov 22, 2015 2:18 pm

Mirek napsal:Vy máte rajčata pod kontrolou celý den? Já ne, a je to vidět.....

No to obvykle nemam, ani rajčata moc nepestuji, pestuji především jahody a kan. boruvky, znama věc. Ale ve skleniku mam rajčata pekna, lepe uz tak nejak vypadat nemohou, takze nevim, proc by od nekoho jiného mela vypadat lepe. Boruvky u mne vypadaji zhruba stejne jako prodavane, jahody mam samozrejme v (mnohem) lepsi kvalite, nez jsou (obvykle) prodavane.

Phosfik je deklarován jako hnojivo, což je výhoda, protože to umožňuje opakované používání. Chemicky se jedná o hydrogenfosforitan draselný, v rostlině se mění na stejnou účinnou látku jako Aliette, takže má stejné účinky, což je prokázané. Je cenově výhodnější než Aliette.  Celkově posiluje obranyschopnost rostlin proti chorobám.

Mozna by Vam Phosfik pomohl, při Vasem tezkem boji proti padli ci plisni u okurek nebo i u rajcat. Mne se ho nepodarilo zatím v tuzemsku sehnat, uvazuji ze ho koupim z Nemecka (především kvůli jahodam, ale pouziti je i pro okurky a rajcata).
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Mirek Sun Nov 22, 2015 3:36 pm

Moje zelenina a ovoce vypadá taky někdy lépe a já jsem spokojen, každopádně lépe chutná, o tom už se diskutovat nedá. Jediné hnojivo, co mi opravdu pomáhá je Wuxal Kalcium, většina ostatního je o pěstitelských podmínkách, to jsou úzce provázané záležitosti.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro miroslav Sun Nov 22, 2015 4:00 pm

souhlasím Mirku, podmínky plus vybraná odrůda tvoří 75% úspěchu

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Sun Nov 22, 2015 4:02 pm

Mirek napsal:Jediné hnojivo, co mi opravdu pomáhá je Wuxal Kalcium ...

Myslim, ze jste ještě moc hnojiv, zejména listovych, nevyzkousel. Ja mam pestitelske podmínky obvykle spatne, ale nestezuji si, výsledky uplne spatne nejsou.

Ohledne pripravku Phosfik to byl namet do diskuse, ale vazne mysleny - pripravek zvysuje obranyschopnost rostlin proti chorobam, zejména houbovym.

Dále zvazuji porizeni listoveho hnojiva YaraVita TENSO COCKTAIL.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Mirek Sun Nov 22, 2015 4:41 pm

Já nejsem zas až tak veký "hnojič", většinou to řeším Kriskalonama, listové spíše v případech akutních konkrétních nedostatků. Větším problémem je u mne těžká půda, a prioritou pro rajčata bude v následujícím roce vybudování tunelu, abych je ochránil před padající vodou, hnojení budu řešit až pak.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Sun Nov 22, 2015 9:27 pm

Mne zajímalo listové hnojivo s vyšším obsahem fosforu protože si myslím, že postřikem takovýmto hnojivem dosáhli v Moravoseedu na rajčatech Goldkrone, Radana a Rubinka květenství podobné květenství na Ildi (viz obrázky). Ne že bych chtěl aby mně tato rajčata takto kvetla, ale zajímá mne to hlavně teoreticky. Rajčata s tímto květenstvím (Ildi, Reisetraube, apod.) jsou momentálně velkým hitem na Tomatoville. Možná to hnojivo odzkouším na Goldkrone, pokud ho budu vůbec venku pěstovat.
S tímto hnojivem počítám při pěstování chladuodolných rajčat (ze šlechtění ruského šlechtitele Sarayeva)- preventivní postřik na list při očekávaném snížení teplot. Při snížení teploty nejsou schopny kořeny přijímat živiny a nedostatek fosforu se projeví napřed z fialověním a pokud to trvá déle i menšími listy. Chci to vyzkoušet.
Takže díky za každý tip.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Sun Nov 22, 2015 9:39 pm

Možná ta rajčata nezahrádkářů vypadají lépe, že mají vyšší úrodu, že se lépe dopravují a lépe prodávají. O tom, že by také lépe chutnala pochybuji. Jinak by žádný zahrádkář nepěstoval nic jiného než uniformní hybridy typu Tornádo, Start, Orkádo atd. A to mluvím o České republice, kde skoro nic jiného než tyto hybridy není k dispozici. Jinak pokud jde o hnojení, tak se všeobecně traduje, že vyšší dávky dusíku a vody mají negativní vliv na chuť. Také každodenní zalévání se většinou nedoporučuje.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro miroslav Mon Nov 23, 2015 8:37 am

ano voda tu chut jakoby naředí, tez slunce je podstatne, pokud nekomu zasviti slunce na políčko az v 11hod tak rozhodne nemuze ocekavat chut jako z rajcat kde sviti slunce uz od 6..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Mon Nov 23, 2015 9:51 am

MrBig46 napsal:Mne zajímalo listové hnojivo s vyšším obsahem fosforu protože si myslím, že ...

A z jakeho duvodu si to myslite ?  Zatím jsem o potřebe listoveho hnojiva s vyšším obsahem fosforu nic neslysel, jedine o pripravku Phosfik, který slouží k poněkud jinym ucelum. Ohledne hnojeni fosforem jsem se spise dozvedel napr. - po výsadbě je vhodné přihnojit hnojivem s obsahem polyfosfátu, které obsahuje dobře vstřebatelný fosfor, který zůstává v půdě aktivní delší dobu než běžné fosforečné hnojivo
(fosfor může za několik dní přejít do nerozpustné, pro rostliny nepřijatelné formy). Fosfor po výsadbě je nutný ke tvorbě nových kořenů.


Takze spise jde o formu (polyfosfát) nez o vyssi obsah. Hnojiva s obsahem polyfosfatu:

Yara Milla Complex - pevne hnojivo - fosfor s 50% obsahu polyfosfatu.

Kristalon Gold - rozpustne hnojivo pro korenovou i listovou vyzivu - obsahuje udajne "aktivátor kvetení", coz bude fosfor ve forme polyfosfatu (snad 75%). Popis zde.

Dále existuji kapalna hnojiva s vyssim obsahem "bezneho" fosforu a drasliku - napr. pripravek 'PK sol PK 20-24' nebo 'EKOLIST - PK (9-19)'.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Mon Nov 23, 2015 9:59 am

Na techto strankach se uvadi:

Aktivátor kvetení je prvek, jež dodává 75 % fosforu ve formě polyfosfátů, tedy pro rostliny přijatelnější a účinnější formě.

Podle mne zadny "Aktivátor kvetení " neexistuje, je to spise reklamni slogan.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Mon Nov 23, 2015 7:16 pm

Asi jako pěstitel amatér mohu těžko polemizovat s výrobcem Kristalonu o tom, jestli jeho hnojivo obsahuje Kristalon aktivátor kvetení (75 % fosforu ve formě polyfosfátů). Souhlasím, že pro velmi rannou výsadbu rajčat by postřik hnojivem Ekolist PK 1 byl ideální pro jeho deklarované vlastnosti (koncentrát fosforu a draslíku, který je důležitý ve stresovém období- zima, sucho a zvyšuje také odolnost rostlin před zimou). Na internetu jsem viděl jednolitrové balení za 146,- Kč, pokud bych ho za tuto cenu sehnal, tak bych ho určitě koupil. Jinak použiji Kristalon květ a plod 15-5-30, který je pro mne univerzálnější. Díky za tip.
Pokud jde o hnojení fosforem do půdy, tak při výsadbě dávám docela velké množství popela ze dřeva a ještě ke každé sazenici přisypávám trochu superfosfátu. Dusíkem nehnojím, dávám jen kompost. Někdy dvakrát až třikrát za sezónu přihnojím roztokem ledku vápenatého (také kvůli suché hnilobě květních konců), někdy vůbec ničím. Nějakou velkou úrodu na jednotlivých rostlinách nemám, ale nahrazuji to počtem rostlin. Myslím si, že kvalita plodů je velmi dobrá.
Příští rok počítám také s postřikem na list Wuxalem, protože rostliny, které mám 20-30 cm od trávníku docela trpí suchem a některé trpí nedostatkem vápníku.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Tue Nov 24, 2015 8:33 am

Kristalon Gold - asi jsem se spatne vyjadril - toto hnojivo jiste obsahuje 75 % fosforu ve formě polyfosfátů. Ale nevim, proc polyfosfatu rikaji "aktivátor kvetení".  

U hnojiva YaraMila Complex se neuvadi, ze obsahuje  "aktivátor kvetení", prestoze ma 50 % fosforu ve formě polyfosfátů. Takze "aktivátor kvetení" povazuji za reklamni slogan, ledaže by se jednalo o nejaky odborny termin, drive nepouzivany.

Hnojivo Ekolist PK 1 mam, postrik jahod jsem delal letos na jare, jinak ho pouzivam, pokud potrebuji namíchat hnojivo bez dusiku. Rajcata a okurky jsem letos prihnojoval hnojivem YaraMila Complex, jakmile se objevily příznaky nedostatku vapniku a horciku, presel jsem na prihnojovanim ledkem vapenatym.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 24, 2015 3:24 pm

Dnes jsem oběhl nějaké obchody (Hornbach, Bauhaus a jedno semenářství v centru města), ale nikde ani nevěděli, že existuje nějaké hnojivo Ekolist PK 1. Zato Kristalony měli všude. Už moc jiných možností nemám a na internetu se mně to nechce kupovat, ledaže bych nakupoval i něco jiného. Jinak ta doprava to dost prodraží, ne že bych ty peníze neměl, ale obvykle s nimi neplýtvám.
Aktivátor kvetení je pochopitelně výraz použitý pro reklamu, ale je důležité, jestli opravdu podporuje kvetení a to si myslím, že může.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Tue Nov 24, 2015 4:42 pm

Jiste fosfor podporuje kveteni (alespoň se to tak uvadi), ale nebude to jeho jedina "funkce". Proto mne to dost drazi, zejména, pokud není komplexne uvedeno, k cemu je polyfosfat vhodny, napr. ze podporuje rust korenu po vysadbe. U Kristalonu Muškát bych to dejme tomu pochopil, ale Kristalon Gold ma byt premiove hnojivo vhodne pro všechny plodiny.

Ruznych pripravku je hodne, zahradkari jsou setrni a obvykle neprilis odborne erudovani, takze o Ekolist PK není ci nebyl prilis zajem.
V nabídce e-shopu, kde jsem ho kupoval, momentalne není a tipuji, ze asi uz nebude.

Taky nerad kupuji na internetu 1-2 položky, ale nekdy byvaji 'akce' - doprava zdarma, takze se mensi zasilka da objednat. Ale o akci se clovek dozvi jedine, když je na nejakem e-shopu registrovan a zasilaji mu e-maily s nabídkami, jinak se to tezko da sledovat.

Do jara je ještě dost casu, třeba budete ještě něco potrebovat a vyplati se Vam to koupit. Pripravek 'PK sol' (PK 20-24) vychazi levneji, ale také se obvykle neprodava. Mozna uz ani neni nabídce baleni 1L, ale asi jen 5 a 20L.  Pripadne zvazte pouziti Kristalon Gold.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Uďa Tue Nov 24, 2015 5:33 pm

Zajděte si do nějakýho growshopu, přípravků na kvetení tam mají mraky, problém jsou ty ceny. Letos jsem na začátku zkoušel pár hnojiv a myslím že fungují, ale pokud nebudete rajčata prodávat za 100kč/kg tak se nevyplatí. Very Happy
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Mirek Tue Nov 24, 2015 6:06 pm

Pokud rajčata nedostanou teplo, slunce a jen tu potřebnou vláhu, tak je celé spešl hnojení k ničemu, pokud to v ideálních podmínkách dostanou, tak toho hnojení zase až tak moc nepotřebují. Mohou dostat teplo ve formě vytápění, světlo ve formě nějaké žárovky, vláhu v kapkovači, hnojení dle rozborů půdy a "dne v týdnu", ale já se ptám, bude to pak ještě rajče?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Tue Nov 24, 2015 7:18 pm

Ale Mirku, to jste špatně pochopil. Ten postřik fosforem nepovažuji za žádné velké hnojení. Když si například naředím Kristalon nebo PK 1( dva litry roztoku) a dvakrát jím na počátku sezóny postříkám sto rostlin rajčat, tak to s chutí a výnosem rajčat nemá nic společného. Jde jen o to překonat stres z případného chladného počasí.
                           Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Mirek Tue Nov 24, 2015 8:24 pm

To bylo myšleno ve všeobecné rovině, nic konkrétního.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Wed Nov 25, 2015 8:02 am

Ve vseobecne rovine je dobre mit znalosti, ci lepe vzdelani, a vedet co, proc a jak.

Obetava pece je krasna vec, ale znalosti ci vzdelani nemuze nahradit.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 02, 2015 5:19 pm

Včera jsem byl v zahradnictví Čtyřlístek a viděl jsem tam Substral (polské hnojivo pro rajčata), který měl poměr NPK 9-9-27. To je zatím to nejlepší co jsem viděl. Jen jsem nebyl schopen rozluštit v jaké formě ten fosfor je. Nedokázal jsem to přečíst i když jsem měl brýle. Příště tam půjdu s lupou.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Thu Dec 03, 2015 8:57 am

Proc myslite, ze je nejlepší ? Domnival jsem se, ze uvazujete o hnojivu s vysokym obsahem fosforu, toto ma vysoky obsah drasliku. Slozeni je poněkud jiné nez u obdobnych hnojiv, ale zda je optimalni tezko rici, ostatne ve hnojeni rajcat se prilis nevyznam.

Zde je odkaz na dlouhodobe pusobici hnojivo Substral Osmocote a to ma slozeni NPK 16-5-17. Takze nevim, co si mam o tom myslet.

Osobne jsem si koupil pro vyzkouseni hnojivo Substral pro kan. boruvky, není spatne, ale je také dost drahe (v prepoctu na 1 kg hnojiva), tak ho mam do spotrebovani zasob.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 03, 2015 5:23 pm

Hledám rozpustné hnojivo, kterým bych mohl provádět postřik rajčat na list. Množství fosforu posuzuji ve vztahu k dusíku, nejlépe by bylo PK-1, kde dusík je nula. Poměr N:P= 9:9 mně vyhovuje a vysoké číslo draslíku vůbec není na škodu. Všechna hnojiva pro rajčata, která jsou označována pro květ a plod mají zvýšený obsah právě draslíku, protože tento prvek přispívá mimo jiné ke zvýšené kvalitě (snad i chuti) plodů. Ve dnech se silným slunečným svitem přispívá draslík k tomu, že se netvoří žlutý límec kolem stopky plodu, což je častý nedostatek českých rajčat jako je Stupické nebo Start F1.
                  Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Fri Dec 04, 2015 8:41 am

Ano, hnojiva pro rajčata, která jsou označována pro květ a plod mají zvýšený obsah  draslíku, ale po vysadbe resp. "v počátečním růstu a produkčním období rostlin" se ma používat Kristalon Start  N-P-K (19-6-20). Ne jako letos na jare pan Mirek, který kratce po prepikyrovani rajcat zacal hnojit hnojivem Kristalon Plod a kvet a moc se divil, ze vykazuji příznaky nedostatku dusiku.

Jako univerzalni listove hnojivo pouzivam Wuxal Super (jedna se o jiné hnojivo nez Wuxal Kalcium). Wuxal Super složení: 98g/l N, 98 g/l P2O5, 73 g/l K2O, 11 g/l S a stopové prvky B, Fe, Cu, Mn, Mo, Zn. Toto hnojivo se mi dlouhodoube osvědčilo na jahody i brambory (po zapojeni porostu). U rajcat snad taky, ale listova plocha u rajcat není tak souvisla jako u jahod ci brambor, takze výsledky po postriku listovym hnojivem nebyly tak patrne (mozna to chtelo vetsi duslednost, ale ja na rajčata nemam dostatek casu).

V úvahu pripada rozpusteni siranu draselného a superfosfatu v PETkach. Ovšem tato granulovana hnojiva se relativne spatne rozpousteji (s praskovou formou nemam zkusenost), chce to teplejsi vodu a tak cca 50g hnojiva na PETku, před aplikaci prelit přes sitko. Koncentrace PK je nizsi, coz by nemelo vadit, da se toho do postrikove kapaliny vice.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 09, 2015 2:09 pm

Hnojení rajčat na záhonech není žádný velký problém. Profesionální pěstitel hybridního semena k tomu napsal v Zahrádkáři toto:
Úspěch pěstování rajčat záleží vždy na dobré znalosti nároků rostliny.U rajčat se kořenová soustava rozrůstá až do šíře 1 m. Minimální vzdálenost kdy si rostliny rajčat po celou dobu vegetace nestíní a listy nežloutnou je 40-80 cm. Musíme však porost hnojit nejen organickým hnojivem, ale i chemicky. Já dávám jak startovací dávku až 1 kg Cereritu na 10 m. Pokud hnojivo rovnoměrně rozhodím, nikdy nedojde k přehnojení nebo poškození kořenů. Plody přitom nemají nadměrný obsah dusičnanů. Tento způsob má výhodu , že rajčata (ale i okurky) mohu řadu let pěstovat na stejném místě, i po 10 letech velmi dobře rostou. Pokud se hnojí jen kompostem, měla by se rajčata sázet na vzdálenost 1 m.
Přihnojuji v době začátku zrání prvních plodů (polovina startovací dávky) nebo podle těchto známek růstu“ jsou-li zelené plody rajčat matné, rostliny rajčat rostou, jsou- li zelené plody lesklé- rostliny nerostou.
Takže já použiji čtrnáct dní před výsadbou 1 kg Cereritu na 10 m2. V době zrání prvních plodů zaliji (asi v několika dávkách) odpovídajícím množstvím ledku vápenatého (doplnění dusíku) a na list nebo také zálivku použiji ten Substral s vysokým obsahem P a K. Klasická hnojiva Superfosfát a síran draselný opravdu nejsou rozpustná. To jsem si ověřil už předloni. Přihnojovat granulemi nebudu moct, protože příští rok budu poprvé pěstovat rajčata zamulčované černou tkanou folií.
Pokud jde o to hnojení v kbelících, tak to je daleko náročnější na odhad potřebného množství hnojiva a vůbec se nedivím, že se mohou rajčata přehnojit nebo nedohnojit i když se použije takové hnojivo jako je podle mne dost drahý Kristalon.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro J.R. Thu Dec 10, 2015 2:19 pm

1 kg Cereritu na 10 m2 ... jaky mate Cererit ? Ja mam dva druhy (8 –13 –11) a (10 - 9 - 15). Ten první ma relativne malo dusiku a hodne fosforu, takze ho doplnuji ledkem vapenatym, jinak se při samostatnem pouziti projevuje nedostatek vapniku na rostlinách.

Mne by tedy zajímala u rajcat nejaka rocni bilance zivin, nebo alespoň pomer prvku, pokud se to da nekde dohledat. Hnojiva mají ruzna slozeni. U jahod je doporucovan celorocne pomer N : P : K : Mg = 1 : 0.5 : 2 : 0.5 a cca ci min. 60gN/10m2.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata 2015 - Stránka 10 Empty Re: Rajčata 2015

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 11 Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru