Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roubování okurek hadovek na tykev

+7
miseku
Zdenci
Mirek
Jiřina
miroslav
MrBig46
J.R.
11 posters

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miseku Wed Apr 29, 2015 5:41 pm

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 DSCN0440

Děkuju panu J.R.

Přikládám fotku naroubované okurky, která už je vysazena ve skleníku. Paní Jiřině děkuju za podrobný návod k roubování a za rady, jinak bych to asi nezvládla. Docela mě to bavilo, to napětí, kolik se jich chytne a doufám, že bude i nějaká úroda Very Happy
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 29, 2015 8:39 pm

Dneska ráno jsem odřízl druhou naroubovanou sazenici a odpoledne už byla hodně, ale hodně povadlá.

Přikládám snímek zakrnělého naroubovance a jeho porovnání s "normálním" roubovancem.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 101_9766 Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 101_9767
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Wed Apr 29, 2015 10:37 pm

Paní Miseku, mát krásnou rostlinu. Dvě do skleníku jsou tak akorát, já letos dávám čtyři jen proto, že roubuju spoustu odrůd, některé mám osvědčené a jiné chci vyzkoušet. Udělala jste pitvu uvadlé rostliny? zajímalo by mne, zda nebyl uhnilý kořen tykve, či zda byl nekvalitní srůst? Při použití jazýčkové metody rostliny minimálně přerušují růst. Vrcholový řízek z mé fotky z 13.4. srostl, nevadne na parapetu, ale zatím "čučí", možná z něj ani nic nebude.
Mám profesionální deformaci stále něco zachraňovat, proto mám vždy několik podnoží navíc na chladnějším okně, kdy čekají zda nebudou použity k transplantaci jako dárci kořenů. Pokud některé okurce uhnije kořen nebo ji svou neopatrností ulomím, opravím roubování do rozštěpu na novou podnož. Většinou okurku takto zachráním. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miseku Thu Apr 30, 2015 5:57 pm

Jiřina napsal:Paní Miseku, mát krásnou rostlinu. Dvě do skleníku jsou tak akorát, já letos dávám čtyři  jen proto, že roubuju spoustu odrůd, některé mám osvědčené a jiné chci vyzkoušet. Udělala jste pitvu uvadlé rostliny? zajímalo by mne, zda nebyl uhnilý kořen tykve, či zda byl nekvalitní srůst? Při použití jazýčkové metody rostliny minimálně přerušují růst. Vrcholový řízek z mé fotky z 13.4. srostl, nevadne na parapetu, ale zatím "čučí", možná z něj ani nic nebude.
Mám profesionální deformaci stále něco zachraňovat, proto mám vždy několik podnoží navíc na chladnějším okně, kdy čekají zda nebudou použity k transplantaci jako dárci kořenů. Pokud některé okurce  uhnije kořen nebo ji svou neopatrností ulomím, opravím roubování do rozštěpu na novou podnož. Většinou okurku takto zachráním. Jiřina

Taky doufám, že dvě roubované sazenice nám budou stačit, i když vysadím ještě několik neroubovaných na pole a možná i do skleníku. Mám odrůdy Minisprint a Viktorie, neroubované Konsa. V případě uvadlých roubovaných sazenic byla jedna s uhnilým stonkem a dvě byly špatně srostlé.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Thu Apr 30, 2015 7:23 pm

Mirek napsal:Dneska ráno jsem odřízl druhou naroubovanou sazenici a odpoledne už byla hodně, ale hodně povadlá.

Přikládám snímek zakrnělého naroubovance a jeho porovnání s "normálním" roubovancem.

Rozkuchal jsem povadlého roubovance a zjistil tohle; roub nesrostl a navíc stonkem podnože prorostl několikacentimetrový kořen okurky.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 101_9838

Další, tentokrát tu zakrnělou nerostoucí, jsem rozmontoval pouhým tahem za okurku. Okurku jsem vytáhl, nebyla srostlá s podnoží a zapustila malý kořínek.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 101_9844 Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 101_9845
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Tue May 05, 2015 7:38 pm

Tak pro letošek jsem vyvázl s čistým štítem. Všechny 4 naroubované okurky mi krásně rostou a čekají až budu mít čas je vysadit do skleníku. Doufám, že o prodlouženém víkendu se k tomu dostanu.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon May 25, 2015 9:33 pm

Dnes jsem si všiml u jedné ještě nevysazené roubované okurky, že má hnědý stonek ale zároveň rostoucí vrchol.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0152 Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0155
Začal jsem pitvat a rozkuchal stonek, vypadá to, že okurka prorostla podnoží a zakořenila.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0156 Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0157
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miseku Tue Jun 09, 2015 4:35 pm

Tak u nás už pomalu začíná sklizeň okurek ze skleníku. První byl odrůda Konsa neroubovaný asi 291 g, druhý odrůda Minisprint také neroubovaný asi 200 g. Zajímavé, že mám větší nárůst u neroubovaných sazenic. Uvidím, jak to bude dál.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Fri Jun 19, 2015 8:16 pm

Jiřina napsal:Paní Miseku, mát krásnou rostlinu. Dvě do skleníku jsou tak akorát, já letos dávám čtyři  jen proto, že roubuju spoustu odrůd, některé mám osvědčené a jiné chci vyzkoušet. Udělala jste pitvu uvadlé rostliny? zajímalo by mne, zda nebyl uhnilý kořen tykve, či zda byl nekvalitní srůst? Při použití jazýčkové metody rostliny minimálně přerušují růst. Vrcholový řízek z mé fotky z 13.4. srostl, nevadne na parapetu, ale zatím "čučí", možná z něj ani nic nebude.
Mám profesionální deformaci stále něco zachraňovat, proto mám vždy několik podnoží navíc na chladnějším okně, kdy čekají zda nebudou použity k transplantaci jako dárci kořenů. Pokud některé okurce  uhnije kořen nebo ji svou neopatrností ulomím, opravím roubování do rozštěpu na novou podnož. Většinou okurku takto zachráním. Jiřina

Než jsem stačil doručit roubované okurky k Holešovu, tak bylo de-facto po nich, a už se po výsadbě ani neujaly. Bylo to v době těch nádherných horkých dnů, a rostlinky to prostě neustály. Nechal jsem se inspirovat, vysel jsem podnože a pokusím se naroubovat odebrané vrcholy z rostoucí hadovky. Možná to k něčemu bude ......
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Fri Jun 19, 2015 10:26 pm

Minulou sobotu jsem provedla poslední roubování okurek. Spíše pokus. Z květnového výsevu mi zbyla jedna tykev Sprinter. Rostlinu jsem měla umístěnou v neobývané části domku, zalévaná byla jen sporadicky. Měla asi čtyři pravé listy, děložní listy žluté. Uřízla jsem vrchol těsně nad děložními listy a do rozštěpu jsem naroubovala vylomený zálistek z Minisprintu. Dřív nešlo provést, protože v chladu mi okurky nevytvářely boční výhony. Naroubovanou rostlinu mám zatím pod PET lahví, zatím nelze potvrdit ujmutí roubu. Považuji to za pokus, co vše ještě může spolu srůst. Jinak letos jsem měla v roubování okurek 100% úspěšnost.
Ve sklenících v okolí jsem již dvěma pěstitelům doporučila postřik proti svilušce jako nevyhnutelný k přežití okurek. Sama svilušku též mám, trpí jí hlavně Saturn, nejméně Elizabeta - ruská. U mne není napadení zatím silné, snažím se o zvyšování vlhkosti, okurky jsem přihnojila dusíkem, aby urostly. S postřikem vyčkávám. Současná zima jí též neprospívá...     Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 20, 2015 7:48 am

Se sviluškou bojuji letos na některých citrusech, vzdušná vlhkost jí zas až tak moc nevadí. Vlhko může pomoci i proti padlí, pak ale nastupují plísně. Na svilušku Vertimec 1,8 EC, a teď mi ještě doporučil v prodejně Agrion Delta. Zkušenost na svilušky i mšice je zatím dobrá, jeho výhoda je i v "hotovém" roztoku, který je kdykoliv lokálně k dispozici, jen pozor na trochu delší OL. Ošetřil jsem citrus (sviluška), již dříve okurku a papriku (mšice) a zabral.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miseku Sat Jun 27, 2015 9:55 am

Ve skleníku na okurkách jsem objevila padlí, tak jsem rychle potříkala Ortivou, doufám, že to zabere, protože jednu rostlinu neroubovaného Minisprinteru jsem musela zlikvidovat celou, vykazovala příznaky virové mozaiky okurky. Mšice a molice na paprikách likviduju ručně potíráním "smradlavého výluhu" (nakvašené zálistky z rajčat). Některé papriky nejvíce postižené jsem také raději ze skleníku vyhodila, mám ještě jiné v miniskleníku na poli. Rajčata se zdají zatím v pořádku. Mravenci se stále objevují, tak ty likviduju průběžně. Opravdu jsem nepředpokládala, že budu věnovat ochraně rostlin ve skleníku takovou péči...Ty roubované sazenice by měly být přece více odolné, ale u mě tomu tak není. Také se mi zdá, že chuť je trochu ovlivněná tou podnoží - tykví. Ale je to jen můj subjektivní dojem, ostatním z rodiny to nevadí. Ten Minisprint mě ale v chuti moc nenadchl, více mi chutnají spíš ty okurky hruboostné než hladké.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sat Jun 27, 2015 3:09 pm

Dnes jsem vařila smažený květák, bramborovou kaši a okurkový salát. Připravovala jsem jej z odrůdy Saturn. Rodině chutnal normálně. Jinak mám pocit, že Saturn je nejchutnější pro svilušku. Ruská Elizabeta vypadá nejzdravěji, zatím na ní nejsou žádné známky chorob. Zatím jsem nestříkala držím se hesla watch and wait. Včera jsem byla u sousedky, ta loni měla problémy s padlím, letos se u ní ještě padlí na roubovaných okurkách nevyskytlo. Dostala od mne Vistu, Ministar a Sherpu, vše my mělo mít toleranci či rezistenci k padlí.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 27, 2015 3:37 pm

Mě narostly čtyři podnože a tak se chystám naroubovat odebrané vrcholy. Možná se rostliny budou hodit (pokud se ujmou) až mi padlí zase okurky zlikviduje. Potřeboval bych na padlí něco preventivního, co používáte?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Aug 10, 2015 6:43 am

Můj poslední letošní roubovací pokus z 19.6., kdy jsem naroubovala zálistek z Minisprintu na zbylou přestárlou tykev, nevyšel. Pa si 14 dnech pod petkou odkrytá rostlina stále vadla. Stonek tykve byl žlutý. Po rozpitvání jsem zjistila, že tykev odumřela a kořen okurky prorostl stonkem dolů. Jak výš popisuje pan Mirek. Takže nesroste úplně všechno se vším. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Tue Mar 01, 2016 1:35 pm

Dnes začínám s výsevy okurek pro roubování. Letos plánuji novinku. Budu učit roubovat okurky své přátele. Nemám již doma na ně místo ani čas. Vysela jsem cvičné okurky z vyřazených nakladaček, vyseju cvičné tykve ze semínek mých tykví. Každý si pod dohledem zkusí provést řez a nepřefiknout, zavázat a zasadit. Výsledek se vyhodí. Zároveň mu naroubuju hadovku na Sprinter a o tu se bude starat. Další semínka si vyseje sám. Tak plán.  Zdraví J.


Naposledy upravil Jiřina dne Sun Mar 13, 2016 11:45 am, celkově upraveno 1 krát
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Catka Tue Mar 01, 2016 1:59 pm

Jaká škoda, že nepatřím mezi Vaše přátele.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sun Mar 13, 2016 11:12 am

Včera jsem vysel tři druhy podnoží a pomalu se chystám na melouny i okurky.

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0556

Co se skleníkovek týče, tak jsem letos zakoupil dvě nové odrůdy, které chci vyzkoušet.

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0607

A co se nakladaček týče, tak ještě vysévám odrůdu Advance F1, ale ta skončila a nyní mám místo ní Allianz F1. Holanďané prý sortiment každých pět let obměňují, tak uvidím. Advance je hruboostná nakladačka, Allianz by měla být něco jako polohruboostná.

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 102_0604
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Sun Mar 13, 2016 12:39 pm

já kazdy rok pestuji mnoho odrud nakladacek a pokazde je vitezem odruda Aloe F1..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sun Mar 13, 2016 2:14 pm

Pro sebe budu letos roubovat hybridy Picolino, Dominica a nově Midios. S odrůdou Saturn jsem loni byla spokojená, letos na ni bohužel nemám místo. Budu ji roubovat pro několik známých. Jako podnože mám zakoupen Sprinter a hybridní tykev fíkolistou, kterou jsem si nechala poslat ze SEMA ve větším balení. V barevných sáčcích ji neprodávají, budu ji mít letos poprvé. Další hlavní odrůdy budu mít Vistu a Formule ze SEMA. Ve středu večer mám mít první "workshop" - učení roubování pro sestřenici a spol. Sleduji růst okurek a tykví, okurky by se již daly roubovat dnes, tykve teprve klíčí. Potřebuji vše mít připraveno na středu večer k roubování. Jsem zvědavá, kolik lidí naučím roubovat.  J.


Naposledy upravil Jiřina dne Sun Mar 13, 2016 6:06 pm, celkově upraveno 1 krát
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sun Mar 13, 2016 4:26 pm

Jednou jsem nechal tykev fíkolistou růst a výhony dosáhly hodně velkých rozměrů.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sun Mar 13, 2016 9:49 pm

Jak je to s odolností proti padlí u nové odrůdy hadovek Ofélie?
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon Mar 14, 2016 6:25 am

Jiřina napsal:Jak je to s odolností proti padlí u nové odrůdy hadovek Ofélie?

Tak to nevím, u mne není odolné nic, musím se zaměřit hlavně na prevenci.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Mon Mar 14, 2016 9:05 am

Jako prevenci plánujete ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon Mar 14, 2016 4:36 pm

J.R. napsal:Jako prevenci plánujete ?

Každopádně ventilaci podpořenou ventilátorem, dále zkusím tu Ortivu preventivně, a nebudu vysazovat do skleníku melouny. Pokud však budou tak obrovské rozdíly mezi denní a noční teplotou, tak to vše bude k ničemu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 4 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru