Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roubování okurek hadovek na tykev

+7
miseku
Zdenci
Mirek
Jiřina
miroslav
MrBig46
J.R.
11 posters

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Mon Mar 14, 2016 4:51 pm

A jak ten sklenik vetrate, když u nej asi porad nejste ?
Nebo ho přes den mate otevreny ?
Sklenik ma nejake (automaticke) stresni a bocni okno ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon Mar 14, 2016 7:33 pm

Skleník má velké okno v čele, na druhé straně dveře a automaticky otevírané střešní okno, podobně to mám i na dalších. Vloni jsem poprvé zkoušel obyčejný stolní ventilátor, který byl spínaný termostatem při dosažení teploty nad 30° pod stropem. U toho co mám doma u baráku, otevírám ráno dveře, pokud tedy ranní teplota dovolí, a pokud bývá v létě v noci "tropických" 8-10°C, tak je to v řiti. Při této teplotě musí být v noci zavřený, a vysráží se tam tolik vlhkosti, že je to až nenormální. S padlím ale nemám problémy jen v uzavřených prostorách, venku je to podobné jen v bleděmodrém. Píši to již poněkolikáté, padlí je dle mne největší svinstvo, které může z chorob zahradu napadnout.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Tue Mar 15, 2016 8:11 am

U mne se také padli venku vyskytuje, ale mam jiné klimaticke podmínky a pestuji venku trochu jiné plodiny. Podmínky ve skleniku jsou podle mne srovnatelne.

Také se mi přes noc, pokud je sklenik kvůli nizkym teplotam zavreny, vysrazi hodne vlhkosti. Pokud to podmínky aspoň trochu dovoli, nechavam na noc priotevrene bocni okno (v cele skleniku, je nad zemi, uplne chladny vzduch dovnitř nejde). Rano priotevru dveře, strcim
do nich kus prkenka (cca 2.5 cm) a "zasprajcuju" dvere. I při relativne nizkych teplotách v podstate cele leto vetram.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Tue Mar 15, 2016 1:28 pm

U pana Mirka možná bude s padlím větší problém, protože v zimě nevymrzne. Již jsem zde někde psala, že jsem dříve četla, že padlí poškozují mrazy pod -25C. U pana J. R. je na velký mráz větší šance. Letos zima nebyla, takže budeme mít možná padlí všichni. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Tue Mar 15, 2016 1:48 pm

Pod -25 st. C u mne bylo naposledy v zime 2011-2012.  Rok 2013 byl chladny, ale mrazy nesly pod -20.
Poslední 3 zimy (2014, 2015, 2016) byly mirne.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Wed Mar 16, 2016 9:18 pm

Dnes jsem zahájil okurkovou sezonu 2016 výsevem pro roubování. Odrůdy Vista, Minisprint a Midos.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Thu Mar 17, 2016 6:09 am

Já o víkendu vysel podnože (už lezou) a předevčírem okurky a melouny.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro padr Thu Mar 17, 2016 11:30 am

Vy sejete podnože dřív než roubovance?
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Thu Mar 17, 2016 2:14 pm

Pane Zdenku, máte vysetý Midos nebo Midios? Odkud máte semena? Midos jsem ve vyhledávači nenašla. Sama mám Midios. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Thu Mar 17, 2016 6:13 pm

padr napsal:Vy sejete podnože dřív než roubovance?

Některým podnožím to trvá chvilku dýl než jsou vhodné k roubování, některým kratší dobu a některým stejně jako roubovancům. V této chvíli se již podnože Herkules (100% klíčivost) a Sprinter derou na svět, Atlas začíná klíčit, stejně tak jako okurky.

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 103_0669

Rychlost růstu podnoží se dá regulovat jejich umístěním v chladném a světlém prostředí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Thu Mar 17, 2016 6:49 pm

Jiřina napsal:Pane Zdenku, máte vysetý Midos nebo Midios? Odkud máte semena? Midos jsem ve vyhledávači nenašla. Sama mám Midios. J.
Ano máte pravdu, jedná se o Midios, nějak jsem se překlepl. Omlouvám se. Koupil jsem je, když rušili Baumax i s formou ve tvaru srdce, manželka má v létě narozeniny, tak jako překvapení.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Mar 21, 2016 9:12 pm

Tak jsem již zaučila v roubování šest lidí, pro letošek je to již tak akorát dost. Největší problém dělalo mým žákům nepřefiknout okurku, další problém bylo zasunout roub, na ovazování většinou chyběly další ruce. Ovazování jsem povolila provádět ve dvojici, což někomu může pomoci. Ukázala jsem i možnost do rozštěpu, či do vrcholu. Žáci si zapsali www diskuzních fór na internetu, aby se mohli dovzdělat. Roubovat se učila kuchařka, úřednice, ing. agronom na penzi, žákyně základní školy...
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Tue Mar 22, 2016 6:19 am

Brzy vyseté podnože udržuji v chladné místnosti na okně (Herkules, Sprinter), Podnože atlas ještě nevylezly. Budu je muset asi nahrnkovat a sadbovač s Atlasem dát víc do tepla. K roubování okurek bych se měl dostat o víkendu, mají plně vyvinuté děložní lístky a měly by nasadit na pravé. Melouny lezou krásně, tam to u některých vidím zhruba na příští týden.

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 103_0706 Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 103_0710

Svvítím jim svítím, a zároveň to trochu topí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Tue Mar 22, 2016 6:54 am

Atlas klici Mirku vzdy pozdeji, prece jen je to lagenárie a ty mají silnejsi osemení, i Sprinter mi klici pomaleji nez hadovky

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Mon Mar 28, 2016 9:28 pm

prave jsem dorouboval, chci se zeptat, za jak dlouho se odstrihnou kořeny okurce? -delano samozrejme jazyckovou metodou..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Mar 28, 2016 9:50 pm

Neodřezávám dříve než za 14 dní. V posledních letech s přibývajícími zkušenostmi raději později. Řídím se spíše růstem sazenic. Sleduji až začnou vyrůstat další kořeny u paty tykve, potom je již růst jistý. Někdy naříznu okurku do poloviny stonku, aby si zvykala na cizí výživu. Dnes jsem nařízla kořen okurky od odrůdy Midios, rostlina začla vadnout, musela jsem na ni hodit mikrotenový sáček, s odřezáváním musím nějaký den počkat. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Mon Mar 28, 2016 10:12 pm

díky Jiřino!!

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Uďa Thu Mar 31, 2016 9:05 am

Kdyby jste byl někdo líný roubovat můžete si koupit robota:
ROBOT
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sun Apr 03, 2016 10:08 pm

Přikládám opět nějaké fotky a postřehy z roubování okurek na tykev. Problém je, když je okurka přerostlá a tykev nedorostlá. Potom se stonek tykve prodlužuje ve dnech po naroubování, až okurku zcela položí. Vrchol okurky se snaží růst kolmo k obloze, proto dojde ke vzniku velmi křivé rostliny, kterou je nutno pomalu narovnat po odříznutí kořene okurky. Na fotkách je rostlina Dominica F1 ze 26.3., 2.4. a z dneška. Zítra půjde ke svému majiteli. J.Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Dominica_na_Sprinteru_roubov_no_na_nedorostlouRoubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Okurka_Dominice_po_od_znut_ko_ene_ve_f_zi_rovnRoubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Okurka_Dominica_na_Sprinteru
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Mon Apr 04, 2016 7:00 am

díky Jiřino, díky Vám se zdá, že se mi konecne roubovani podari, zatím to vypada nadejne, jeste jsem nasel svou pokusnou lagenarii jakozto podnoz a budu porovnavat rozdil rustu okurek na sprinteru a lagenárii, hl.osivo podnozi je drahe a tak by tato nahrada byla pro me vice nez pohodlnejsi

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Apr 04, 2016 10:37 pm

Otázka pro pana Miroslava či Mirka, ev. kohokoli, kdo to ví. Znáte odrůdu okurek hadovek Topas F1. Chuť, odolnost vůči chorobám...?? J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro miroslav Tue Apr 05, 2016 6:49 am

bohuzel Jirino, tuto odrudu neznam

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sat Apr 09, 2016 3:54 pm

Přikládám dnešní fotografie okurek roubovaných jazýčkovou metodou. Dvě největší jsou Midios a Dominica na Sprinteru a hodlám je příští týden vysadit do skleníku, dle předpovědi se má oteplit. Další fotka je odříznutý vrchol Midiosu naroubovaný do rozštěpu, abych z jednoho semínka měla dvě rostliny okurky. Tato metoda má též dobrou úspěšnost, ale je o něco náročnější na ovazování. Listy tykve jsem prošila nití, aby se nerozevíraly. J.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 WP_20160409_10_50_32_Pro_highresRoubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 WP_20160409_10_59_58_Pro_highresRoubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 WP_20160409_11_00_11_Pro_highres
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Catka Sat Apr 09, 2016 6:01 pm

Precizní chirurgická práce. Já si letos opět okurky na salát budu muset koupit.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Sat Apr 09, 2016 6:32 pm

Ve středu jsem rouboval první várku 4 ks a dnes jsem narouboval další tři a mám pro letošek hotovo. Konkrétně mám 2x Midios, 2x Minisprint a 3x Vista vše na Sprinteru.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 5 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru