Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roubování okurek hadovek na tykev

+7
miseku
Zdenci
Mirek
Jiřina
miroslav
MrBig46
J.R.
11 posters

Strana 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sun Apr 23, 2017 11:11 am

Rostlina Dominicy vysazená 11.4. od té doby vůbec nepovyrostla, má nažloutlo barvu a něco jí ožírá listy. Dneska jsem si říkala, ještě že mám naroubované zálistky Dominicy, měla bych ji čím nahradit, kdyby odešla. Okurky považuji za nejháklivější na chlad z rostlin v mém skleníku. J
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Mon Apr 24, 2017 7:42 pm

Tak je tu čas zůčtování, letos jedna přeživší z šesti. U čtyř uhnila podnož a u jedné nedošlo k srůstu. Nevím co dělám špatně po naroubování udržuji ve vlhku na severním okně. V tuto dobu jsem rozhodnutý, že to byl můj poslední pokus o roubování okurek. Ovšem za rok se ukáže....
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sat Apr 29, 2017 10:57 pm

Dneska jsem roubovala poslední okurky. Sazenice má zamluvené moje sestra na Šumavě, která si netroufne sázet okurky do skleníku v první polovině května, aby jí nezmrzly. V posledních dnech jsem zkoušela odřezávat prvně kořen okurky před odstraněním vrcholu tykve. Tento postup jsem používala, hlavně když byla podnož lagenárie, která, se mi zdá, roste slaběji než Sprinter. Přikládám fotku rostliny s oběma vrcholy a kořenem jen tykve. Dále přikládám foto ovázaných rostlin, před zasazením do kelímku, okurka byla přerostlá, tykev nedorostlá, v kelímku se to srovná. J.
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 WP_20170427_15_19_57_Pro
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 WP_20170429_10_13_29_Pro
Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 WP_20170429_10_14_02_Pro
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Fri May 05, 2017 8:32 pm

Včera jsem naroubovala několik nakladaček, protože mi zbylo několik podnoží, které mi bylo líto vyhodit, nakladačky jsem měla vyseté k hrnkování, abych je vysadila na pole po zmrzlých. Tentokrát okurky byly nedorostlé, podnože mírně přerostlé, metoda moje obvyklá jazýčková. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Sun Mar 04, 2018 9:10 pm

V pátek 2. 3. jsem vysela první semínka okurek k roubování na tykev. V posledních deseti letech jsem první výsev vždy prováděla 1. 3. , letos bylo tento den super hnusné počasí a navíc mne silně bolely zuby po odborném ošetření. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sun Mar 04, 2018 9:12 pm

Jiřina napsal:V pátek 2. 3. jsem vysela první semínka okurek k roubování na tykev. V posledních deseti letech jsem první výsev vždy prováděla 1. 3. , letos bylo tento den super hnusné počasí a navíc mne silně bolely zuby po odborném ošetření. J.

Jakou podnož používáte a v jakém rozestupu od okurek vyséváte?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Mar 05, 2018 8:38 pm

Letos budu mít většinu okurek na Sprinteru, hybridní tykev mi ze Sema nebyla dodána, několik zbylých mám od loňska. Mám tam ještě několik semínek Azmana a lagenárie, též hodlám použít. Tykve vysévám asi 5 dní po okurkách, teplotou místnosti potom koriguji rychlost růstu. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon Mar 05, 2018 9:15 pm

Jiřina napsal:Letos budu mít většinu okurek na Sprinteru, hybridní tykev mi ze Sema nebyla dodána, několik zbylých mám od loňska. Mám tam ještě několik semínek Azmana a lagenárie, též hodlám použít. Tykve vysévám asi 5 dní po okurkách, teplotou místnosti potom koriguji rychlost růstu. J.

Takže v termínech se zhruba shodujeme, já nechávám týden. I já jsem dostal informaci o nedostupnosti podnoží, takže jsem zakoupil Sprintery a z loňska mám Centurion. Mám ještě i Atlas, ale jeho využití je zatím otázka.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Tue Mar 06, 2018 6:53 am

Po předloňském a loňském totálním neúspěchu končím s roubováním okurek. Beztak už mi došla semena podnoží, tak jsem ani nová nekupoval. Budu pěstovat opět čtyři neroubované hadovky a jestli se zadaří jako obvykle budeme okurky rozdávat.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro padr Tue Mar 06, 2018 8:18 am

Já zas letos zkusím po odmlce naroubovat. Okurku jsem vysel 2.3., podnože do konce tohoto týdne.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Tue Mar 06, 2018 10:12 am

Letos budu jako obvykle roubovane okurky kupovat.
Jedna se o velmi pekne rostliny, určitou nevýhodou je, ze prodejci neznaji a ani se nenamahaji zjistit o jake odrudy se jedna.
Rozlisuji jen 3 typy - dlouha, kratka a nakladacka.
Loni jsem dostal od pani Jiřiny mj. roubovanou okurku Saturn - byla vyborna.
Uroda z roubovanych je - alespoň u mne - vyrazne vetsi nez u neroubovanych.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Wed Mar 07, 2018 8:30 am

Díval jsem se na okurku Saturn (MoravoSeed) ... zde.
Uvádí se tam, ze postranní výhony se vystipuji cele.
Co jsem dostal loni od paní Jiřiny (nevím, zda stejný Saturn), tak rostlina byla dost robustni s velkou listovou plochu.
Nevedel jsem to a zastipoval jsem za 1. listem (ale spokojenost).
O vyštipovaní postranních vyhonu jsem tu asi 2x psal, nikdo se k tomu prilis nevyjadril.
Jake odrudy okurek bude kdo pěstovat ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Zdenci Wed Mar 07, 2018 10:21 am

Letos opět Vista F1 a Minisprint F1, ve vyštipování plavu a vlastně pořádně nevím jak na to. Vždy uštípnu co se mi nezdá nebo to roste tam kam nechci. Zatím jsem měl okurek vždy dostatek.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Wed Mar 07, 2018 10:38 am

U okurky Vista F1 se uvadi - zaštipovat za 1. listem ... zde.
U Minisprint F1 se uvadi - zaštipovat za 2. listem ... zde.

Ja to tak nejak delam, dlouhou hadovku za 1. listem, kratkou za 2. listem.
U nas nekteri vystipuji cele vyhony, ale nemaji Saturn ci nejakou okurku s velkymi listy a podle mne pak mají malou listovou plochu.
Naopak někdo vede postranni výhony do stran, ma hodne malych okurek a dost dlouho trva, nez vyrostou.


Naposledy upravil J.R. dne Wed Mar 07, 2018 10:42 am, celkově upraveno 1 krát
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro padr Wed Mar 07, 2018 12:05 pm

Já u kupovaných krátkých hadovek ve skleníku vyštipuji celé výhony a celou sezonu pěstuji jediný výhon. Jak mi postupně odrůstá z opory (provázek), tak ji spustím k zemi a pokračuji s výhonem po nové opoře.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Wed Mar 07, 2018 12:22 pm

padr napsal:... tak ji spustím k zemi a pokračuji s výhonem po nové opoře.
Nechate ji klesnout k zemi (nejak v kruzich)?
A to se Vam nepolame ?
A nic na tom, co je na zemi, nerasi ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro padr Wed Mar 07, 2018 1:22 pm

Jo, stáčím to na zem obdobně jako to dělám s rajčaty. Je problém jenom s první otočko, aby se rostlina nezlomila v místě roubování. A moc tam toho neraší, asi jak je to zakryté listy. Jen na konci sezóny musím ty provazy vytahat z klubka šlahounů.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Thu Mar 08, 2018 9:38 pm

Letos budu pěstovat pro sebe Dominicu F1, Picolino F1 a Midios F1, stejné odrůdy jako loni. Pro přátele Vistu a Formule F1, jejich semínka mám v zásobě, pěstitelé jsou spokojení. Pro ty, kterým záleží na chuti budu mít Saturn F1 od fy Moravoseed. Většina pěstitelů u okurek nevidí rozdíl v chuti.
Okurky vyštipuji do určité výšky, potom vyvazuji do plochy, to znamená, že některé postranní výhony vyvazuji horizontálně, ostatní odstraňuji. Jsem tak "zvyklá".
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro J.R. Fri Mar 09, 2018 10:28 am

Jiřina napsal:Letos budu pěstovat pro sebe Dominicu F1, Picolino F1 a Midios F1 ...  
Investovala jste do kvality od firmy Kiepenkerkl ?
U mne problem s chorobami zatím nejaký zásadní není, skleník dost větrám, padli ci plisen se projevuje az v druhé polovine zari.
Rozdil rozdíl v chuti a konzistenci vcelku rozpoznávám, ne na první vjem, ale az v průběhu sezony.
Okruky pestuji na spirale, musí se obcasne k ni přichytit, pokud je zatizena plody, tahne to rostlinu dolu.
Vysazuji 65-70 cm od sebe, ale zastupuji výhony (za 1. nebo 2. listem).
Je to tak akorát (roste jen vertikálně na 1 vyhon + zaštípnuté výhony s listy).
Jak sazite okurky daleko od sebe ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Mar 12, 2018 10:19 pm

Odrůdy od fy Kiepenkerel pěstuji několik let, jsem spokojena, zvláště Midios jsou chutné. Snažím se pěstovat odolné rostliny, abych nemusela používat moc chemie. Odolnost ke svilušce neexistuje a to je jediná choroba, která mi dokáže porost předčasně zlikvidovat u mne ve skleníku. Sázím tři rostliny, každý rok na jinou stranu skleníku u zdi. Jeden rok jsou v čele, druhý u dveří, skleník má 5 x 3 m. Pro naši spotřebu by stačilo méně rostlin, jedna či dvě. Tři dávám pro jistotu. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Tue Mar 13, 2018 6:38 am

V neděli jsem vysel podnože (Centurion) i okurky hadovky (Saturn, Superstar, Ofelie). Pro vlastní spotřebu nechám asi jen dvě rostliny, jednu do skleníku doma, druhou na zahradu, zbývajícími podělím příbuzenstvo a známé. Do loňska jsem sadil 2 a 2 rostliny, ale až se to rozjede, tak to nestíháme konzumovat ani rozdávat. Samozřejmě že "z kraje" je okurek nedostatek, ale v plné sezoně je i další zelenina a ovoce. Pokud hadovka trpí neúměrně chorobami, tak ji umím seříznout nad roubem a ona obraší v pohodě znova.
Jako prevenci proti padlí jsem od předloňska začal používat ventilátor na "průvan", další vylepšení jsem ještě nerealizoval. Ctěl bych nahradit větší část skleněných tabulí v půlce střechy polykarbonátovou deskou, která by se celá vyklápěla a skleník by byl ještě více větrán.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro padr Sun Mar 18, 2018 4:42 pm

Já jsem před dovolenou vysel alespoň 15 semen podnoží tykve fíkolisté od Sema, trvanlivost do 12/17. Za týden nevyklíčilo ani jediné. Okurkám už začínají rašit pravé listy a já nemám podnož. Tak nevím, jestli se na to ... a nekoupit roubovanou sazenici.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Sun Mar 18, 2018 5:35 pm

padr napsal:Já jsem před dovolenou vysel alespoň 15 semen podnoží tykve fíkolisté od Sema, trvanlivost do 12/17. Za týden nevyklíčilo ani jediné. Okurkám už začínají rašit pravé listy a já nemám podnož. Tak nevím, jestli se na to ... a nekoupit roubovanou sazenici.

To chce "nacvaknout" špičku, na den namočit do vody a pokud se neukáží další den klíčky, tak znova. Musí se to hlídat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Jiřina Mon Mar 19, 2018 2:03 pm

Sama jsem vysévala Sprinter s expirací 12/16, vzešlo šest rostlin ze sedmi semen. Nic jsem nenacvakávala a nenamáčela. Domnívám se, že Vám ještě vzejdou. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Mirek Mon Mar 19, 2018 3:05 pm

Jiřina napsal:Sama jsem vysévala Sprinter  s expirací 12/16, vzešlo šest rostlin ze sedmi semen. Nic jsem nenacvakávala a nenamáčela. Domnívám se, že Vám ještě vzejdou. J.

U výsevů pro roubování je klíčení a vzcházení hodně důležité, tady není moc prostoru na čekání. Sladit velikost podnoží a roubů je otázkou důležitou a plus mínus týden již zde hraje hodně velkou roli, odladit se to dá přemístěním do chladnějšího a světlého prostoru, což ale např. u melounů může být ne příliš vhodné. Jak jsem již psal výše, pokud se během dvou dnů neukáží klíčky, tak vysít další.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Roubování okurek hadovek na tykev - Stránka 8 Empty Re: Roubování okurek hadovek na tykev

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru