Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 14 z 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Tue Jul 31, 2018 9:30 pm


Tak plody mého Charmantu se nakonec zakulatily a jsou výborné. Rostliny rostou nejbujněji a ty vyjany rajčat...jedna radost, samozřejmě i chuť. A to je mám pouze venku. Ve skleníku se bohužel čím dál víc projevuje čerň rajčatová, ale rajčata dozrávají pěkně. Odrůdy Jahodo a Gardenberry mně připadají chuťově stejné. Některé plody mám ve skleníku "uvařené".
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Jul 31, 2018 10:40 pm

Tak u mne se to vaří spíše jen venku, s černí se potýkají rostliny ve skleníku také. Srovnávám teď Gardenberry a Tomatoberry, které mám na záhoně vedle sebe. Zásadní rozdíl nevidím, Tomatoberry se mi zdá o krapánek sladší, ale to může být i vyzráním plodů.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 110_6211 Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 110_6210
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Jiřina Wed Aug 01, 2018 9:32 am

Čerň mi rajčata ve skleníku taky decimuje. Odrůda Delicasy od fy Kiepenkerl je rezistentní, ta jí netrpí. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Sat Aug 04, 2018 2:34 pm

Mirek napsal:Tak jsem dnes nalezl ve schránce obálku z Nikitovky Seeds, mmj. se semínky rajčat Britanskij Zavtrak, Krasnyj Okhotnik a Vischnya Yubbi. Zmínka o nich je v příspěvcích výše.
Rajčata zatím nechávám "plavat", ale bude již přinejmenším vhodné začít s výsevem paprik.

Mirku, jak jste spokojen s odrůdou Visnya Yubbi??? Moje rostliny mají rajčata kulaté asi 15 g, vůbec ne oválné jak je na obalu, chuťově spíš kyselé, no zkrátka nikdy více. Kdyby měl někdo zájem o semínka jsou k dispozici.

miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Aug 04, 2018 7:24 pm

Ze začátku byla oválná, teď jsou kulatější, chuťově teď nemohu posoudit, protože je vše rychle "převařené" a ne dobře vyzrálé. Ale myslím že je v pohodě, není extra sladké, trošku kyselejčí (nyní).

Přikládám výřez snímku ze začátky sezony. Není to moc kvalitní, ale něco se tam vidět dá.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 109_3920
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Aug 04, 2018 7:27 pm

To by měla být taky ona

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 109_3921
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Wimpi Thu Sep 06, 2018 4:02 pm

V čase vrcholící rajčatové sklizně 2018 uvedu letošní hodnocení mých cherry rajčat:

Na nejvyšším stupni vítězů se opět, stejně jako v minulých letech, umístilo Goldkrone – skvělá výrazná chuť, vysoká plodnost (nekonečné vijany) a nepraská.  Stříbrnou medaili a druhé místo obsadila letos u mne nová odrůda červených rajčátek Sweet aperitif – opět skvělá chuť (jen o malinko horší než vítěz), vysoká plodnost , ale praská a má dost malinké plody.  Třetí místo obsadila odrůda Tomatoberry, chuťově méně výrazná než předešlá dvojice, ale má atraktivní plody "jahodového" tvaru, rovněž vysokou plodnost a nepraská.

Pak následuje skupina odrůd po stránce chuťové vzájemně ± stejných nebo velmi podobných, řekl bych standardní chuťové kvality, ale vzhledově atraktivních. Do této skupiny bych zařadil Blush tiger a Bumble Golden (obě žluté s červeným žíháním, prvé je tvaru smrkových šištiček a druhé kulaté, obě nepraskající). Zařadím sem, do pelotonu, dorazivšího do cíle  kousek za vítěznou trojicí, i mé již tradiční Bejbino, což je sice "trochu" přerostlé cherry, ale je to takové velmi sympatické kulaté červené rajčátko, výborné do salátů. Bohužel však po deštích praská a taky v porovnání s ostatními trpí více na zasychání jižního pólu (při deficitu Ca).

No a pak v pořadí je zde další odrůda typu "velký otazník". Touto odrůdou je žluté rajče Miele, údajně velmi sladké rajčátko, podle fotek prodejce protáhle šiškovitého tvaru, oblého a symetrického. Jenže u mě vyrostlo sice cosi tmavě žlutého až oranžového, ale tvarem to připomínalo šišky jen velmi vzdáleně. Podobalo se to spíš hrbatému štíhlému soudku, nebo něco na ten způsob. Chuťově to byl cherry průměr, zhruba na úrovni předešlé skupinky, plodnost velká, ale bohužel to taky v rámci srpnových veder dost trpělo tím "suchem na jižním pólu", nejvíce ze všech mých letošních rajčat.

A na závěr jsou tady čtyři odpadlíci, alias propadáky letošní sezony. Měly to být novinky, které jsem chtěl otestovat. Ale myslím si, že mi prodejce místo nich poslal úplně jiné odrůdy, na způsob "imitace" těch objednaných a očekávaných. Mezi těmito novinkami měla být červená rajčátka odrůd Sweetie a Cilliegino di Pachino, obě měla být sladká a bohatě plodící. Bohužel, skutek utek, neb z obou těchto rozdílných odrůd vyrostla dle mého názoru úplně stejná červená rajčata měkké konzistence, průměrné nevýrazné chuti, s miniaturními krátkými vijany (takže velmi nízký výnos), po dešti silně praskající. Do stejného pytle s takřka shodnými vlastnostmi musím zařadit i jim velmi podobné rajče, kterým dle mé objednávky měla být Cherolla  F1. A na úplný závěr ještě vodově žluté rajče, opět silně praskající, které mělo vijánky ze všech nejmeší, resp. nejkratší a přitom u něj byla uváděna bohatá plodnost. Tímto rajčetem měl být Bicolor, odrůda strakatě dvojbarevná, žluto - červená.

Oním prodejcem, u kterého jsem letos zase objednával, je firma Neoseeds. Byl jsem tak nějak od nich zvyklý, že mi každoročně poslali průměrně jednu záměnu ze cca 5÷10 objednaných odrůd. Ale letos to už vážně soudruzi přepískli! A nejde jen o ty podezřelé odrůdy, které neodpovídaly inzerovaným popisům, ale také o mizernou klíčivost některých semen, přičemž například u Goldkrone nevyklíčilo ani jedno z celého pytlíku! Takže jsem nakonec musel tato semena koupit z jiného zdroje, konkrétně od Moravoseed. Ta klíčila na 100%.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Fri Sep 07, 2018 9:46 am

No Neoseeds jsem opustil již před lety ze stejných důvodů - neustálé záměny a bídná kvalita.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Wimpi Fri Sep 07, 2018 11:11 am

Od Neoseeds jsem začal před pár lety nakupovat semena rajčat, protože tenkrát jsem u nich sehnal chválené Tomatoberry, které jsem chtěl vyzkoušet a nikdo jiný u nás tuhle odrůdu nenabízel. Firma Neoseeds má v rajčatech asi největší nabídku odrůd u nás a každoročně zařazuje novinky. Ale nechápu ten jejich bordel, hlavně časté záměny a u některých odrůd mizernou klíčivost. Absolutně nechápu filosofii firmy, která projevuje svou velkou snahu prodsadit se na trhu zajímavou nabídkou odrůd a ruku v ruce s tím zákazníky permanentně nasírá tím bordelem v zásilkách. Připadá mi to asi tak stejné, jako když malíř maluje své obrazy blednoucími barvami.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Wimpi Fri Sep 14, 2018 5:58 pm

V zájmu objektivity ještě doplním své nedávné hodnocení Cherry rajčat 2018. Abych  vítěznou odrůdu Goldkrone neopřechválil, uvedu jednu její negativní vlastnost, které jsem si letos v začínajím podzimu všiml. Jde o samovolné praskání již utržených přezrálejších plodů, uložených v suchu a teple. Například když otrháme přezrálejší plody do misky, kterou máme v kuchyni, druhý až třetí den je polovina plodů prasklá... Dříve jsem si toho nevšiml, ale letos jaksi nestačíme dozrávající plody včas obírat a zpracovávat a tak déle visí na rostlinách. Tak je to možná tím.
Jo, a na chválené odrůdě Tomatoberry se mi nyní už taky objevily zahnědlé špičky z deficitu Ca. Takže není vítězů bez pihy na kráse.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Sep 15, 2018 7:03 am

Goldkrone jsem nikdy neměl, ale předpokládám že Sungold bude něco podobného, včetně těch negativních vlastností. Co se ale Tomatoberry týče, tak tam jsem se s deficitem Ca nikdy nesetkal. Všeobecně mohu říci že cherry odrůdy na nedostatek Ca až na vyjímky (Mini San Marzano) vůbec netrpí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Sep 16, 2018 7:50 am

Goldkrone podobné Sungoldu? Ani trochu.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 16, 2018 2:21 pm

A jaký je v plodech rozdíl?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Sun Sep 16, 2018 4:24 pm

Takový, že i při zavřených očích podle chuti každý pozná co je Sungold a co je Goldkrone. Stačí?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sun Sep 16, 2018 6:46 pm

Goldkrone má větší plody čistě žluté barvy. Sungold má menší plody žlutooranžové barvy (aspoň u mne) a víc praská. GK je podle mé chuti sladší.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Oct 05, 2018 8:01 am

V této sezóně se mi snad poprvé podařilo vypěstovat slušná cherry rajčata v květináčích. Nádoby byly o objemu 24l a v každé rostly dvě rostliny. Ovšem vody tahle rajčata spotřebovala obrovské množství, od vysychání květináčů mi pomohly bedny, ve kterých květináče stály  - naprosto neestetické ale účinné. Jednoznačnou jedničkou co se chuti týče byla odrůda Tutti Frutti. Nepřekonatelnou odrůdou v produkci je ovšem žlutý Kotja, v nádobě dal slušnou úrodu, ale to co se mu povedlo na záhonku byla naprostá paráda. Cherry rajčata letos nevážím, ale při třiceti vijanech s průměrně 12 plody o hmotnosti mezi 30-40g se dá výnos odhadnout. Rostlina je stále ve slušném stavu a plody mají právě v tuhle dobu dokonalou chuť, choroby ani rozmary počasí se této odrůdy vůbec nedotkly. Pro spoustu mých přátel je to jednoznačně TOP letošního léta. Fotky jsou dnešní.
[url=https://postimg.cc/dL3gZqK5]Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 20181005_071414


Naposledy upravil Catka dne Sat Nov 03, 2018 8:20 am, celkově upraveno 1 krát
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Oct 05, 2018 8:08 am

30-40 g? To snad nejsou cherry rajčata.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Oct 05, 2018 8:15 am

Jo, jsou mírně hmotnější - něco mezi cherry a koktejlovými - ale šlechtitelská firma je zřadila do sortimentu cherry a mě to nepohoršuje.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Thu Oct 25, 2018 9:10 am

Vladimíre, jak dopadla ta sušená Arielle? Stojí za vyzkoušení?
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Nov 03, 2018 8:25 am

Zajímalo by mě, jestli jste někdo pěstoval tmavé cherry rajče, které by mělo výbornou chuť. Já jsem zatím to štěstí neměla, Black Opal a Mini Kumato jsou bez chuti. Potřebovala bych doplnit barevnou kolekci - červená, žlutá, růžová a oranžová.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sat Nov 03, 2018 9:09 am

Zatím nejlepší se mi jeví odrůda Sunchocola ze Sun Series od Tokity, ale ....
Asi tak jako tyto všechny přešlechtěné hybridy, potřebuje i Sunchocola hodně vyrovnané podmínky pro pěstování. Letos měkla a praskala tak, že jsem téměř nic kloudného nesklidil. Chuťově je výborná, ale letošní hice s nadměrnou (nutnou) zálivkou se na ní podepsaly velmi negativně. Ještě mám v hledáčku odrůdu Bombonera, ale zatím jsem ji nezkoušel. Vypadá moc pěkně, ale tendence na počet odrůd je u mne spíše klesající. Zkoušel jsem i Minikumato ze semen zakoupených plodů, ale oproti klasickému Kumatu byl tento přesev spíše do růžova než hnědý.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sat Nov 03, 2018 9:20 am

Měla jsem v úmyslu vyzkoušet tuhle ruskou novinku, ale nakonec jsem ji neobjednala, možná to byla chyba, vypadá pěkně.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 7321bcf9412eba7cf04901665a82ae25
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Zdenci Sat Nov 03, 2018 9:35 am

Letos mne docela překvapilo Tigrino, velmi plodné a chutné. Jinak z tmavých bych doporučil vyzkoušet Indigo Kumqvat. Černé s červeným líčkem. Také plodné a chutné, jen jsem měl problém s nedostatkem vápníku.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Sat Nov 03, 2018 11:28 pm

Já jsem měl letos Bing wing - velice mě překvapily chutí a krásným vzhledem. Jsou černá s malým tmacvě červeným líčkem. Jen ta úrodnost pokulhává. Ale příští rok je budu sít určitě znovu.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Nov 18, 2018 2:46 pm

Začal jsem se na netu pídit po semínkách rajčátek, abych obnovil zaběhlý sortiment. Přesevy u hybridů již řešit nebudu, přestože cena semínek je z ciziny vyšší. I když je jich v baleních jen poskrovnu, tak bude na nějaký ten rok dopředu vystaráno. Bohužel jsem nenašel obchod, ve kterém bych koupil vše najednou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 14 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 14 z 15 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru