Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sortiment cherry rajčat

+14
Mashell
J.R.
padr
Wimpi
jirkakuta
Zdenci
miroslav
Jiřina
Bacula
MrBig46
Uďa
miseku
Catka
Mirek
18 posters

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Bacula Sat Feb 10, 2018 11:29 pm

Tak jsem nakonec neodolala a koupila Jahodo i Gardenberry, jsem zvědavá, jaká budou.

Bacula

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Mar 16, 2018 6:55 am

Na Zahrada.cz upozornil Ivan z okénka na toto zajímavé rajče:
Arielle F1
Plody červenéhp třešňové rajčete dozrávají na dlouhých vijanech. Pokud je chcete použít jako suchá rajčata, vijan se po sklizni suší v teplém místě na rajčatové rozinky (cca 4 týdny). Můžete je také vysušit v teplém skleníku přímo na rostlině a sklízet jako sušené ovoce. Tajemství spočívá v tom, že kůže rajčete má mnoho malých jemných vlasových trhlin. Vlhkost může uniknout skrz vlasové trhliny a přeměnit ovoce na lahodné, aromatické suché rajče.
Vladimír


Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Rosinentomate-arielle-1

MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Mar 16, 2018 9:00 am

Vypadá to krásně, snad jsou ta rajčátka masitější než ta, která jsem usušila já. Neměla jsem to v plánu, ale na zavěšené rostlině mi uschlo několik vijanů Goldkrone a zbyly jen slupky a semena, jinak nic, nedalo se to jíst. Možná se to suší jinak.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Tue Mar 27, 2018 8:43 am

I když jsem se zařekl, že letos nebudu pěstovat žádné cherry tak přece jen něco na zahradě budu mít. Budou to dvě KARMA pink (cherry s bramborovým listem) a výše uvedené Arielle F1 od firmy Kiepenkerl (vysel jsem dvě semínka a mám dvě rostliny). Pokud bude to rajče tak dobré jak je uvedeno na internetu, tak bych asi přes zimu konečně klonoval i když se mně do toho moc nechce (jedno semínko ještě mám).
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Apr 06, 2018 7:25 am

Protože zastoupení firmy Thompson a Morgan v Kanadě nemá k dispozici semena rajčete Tokita Sungrape F1, tak mne přítel požádal, abych mu dal svou adresu s tím, že mně nechá poslat šest balíčků těchto semen a já mu je přepošlu do Kanady. Nabídl mně také, že mně pošle semena všech odrůd Tokita ze "Sun serie":
Suncherry Extra Sladký F1 FT
Suncherry RB F1 FT
Sunchocola F1
Sungold F1
Sungreen F1
Sunorange
Sunpeach F1
Goldencherry F1
Bohužel já už cherry rajčata nepěstuji.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Fri Apr 06, 2018 10:06 am

No třeba se je nakonec ještě naučíš jíst Smile

Ty KARMA máš kolikáté generace? Díval jsem se na projekt a nejhezčí byla ta F2 - růžová se žlutým masem. Škoda, že se neudržela.

Mimochodem už jsem si založil seznam na příští rok.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Apr 06, 2018 5:07 pm

Ty KARMA pink jsou F7. Mám je jen na testování. Nějak jsem ještě nečetl podmínky, ale asi nebudu moct šířit semena dál. Pochopitelně pokud budu mít pro příští rok zájem, dostanu už semena KARMA pink F8, tj stabilní.
Vypadá to, že bude možnost i nadále se podílet na tom KARMA projektu, je tam plno zajímavých zatím nestabilních odrůd. Vždycky si dvě nebo tři místa na něco nového zajímavého najdu. Pokud bys výhledově měl zájem, tak není problém něco pro tebe zajistit.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Mon Apr 09, 2018 10:39 am

Já se na tomatoville občas podívám, ale nemám dost času to nějak soustavněji sledovat. Pokud bys měl občas nějaké novinky, jako je např. KARMA projekt, budu rád za upozornění. Asi bych se do něčeho i zapojil, záleží na podmínkách. Přeci jen je potřeba stále být ve vývoji a nestrnout jen u starých odrůd.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Apr 11, 2018 9:28 pm

Do skleníku na zahradě jsem vysadil tyto odrůdy:
Nasťa sl., Flamingo, "Cereja", Kumato, Sunchocola, Suncherry, Sunlemon, Sungrape, Sunpeach, Sungreen, Sungold.
Dnes jsem rovněž vysadil jedenáct (rostlin) odrůd na vyvýšené záhony u domu:
Finik žlutý, červený a oranžový, Tomatoberry Grande, Cherry Roma a šest dalších, které si již nepamatuji.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Apr 11, 2018 10:48 pm

padr napsal:Já se na tomatoville občas podívám, ale nemám dost času to nějak soustavněji sledovat. Pokud bys měl občas nějaké novinky, jako je např. KARMA projekt, budu rád za upozornění. Asi bych se do něčeho i zapojil, záleží na podmínkách. Přeci jen je potřeba stále být ve vývoji a nestrnout jen u starých odrůd.

Václave, možná by bylo dobré zkusit se na Tomatoville přihlásit, abys měl výhody členství. Nejde tak ani o to diskutovat, ale hlavně vidět všechny obrázky. Pokud by ses rozhodl se tam přihlásit tak dej vědět. Pokusil bych se to urychlit přes Carolyn, která je má docela dobrá (mohu-li to tak napsat) kamarádka. Také u majitele webu, který si říká Mischka jsem dobře zapsaný. Potom není problém se do nějakého zajímavého projektu jako například KARMA zapojit.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Thu Apr 12, 2018 12:09 pm

Já tam jsem přihlášený už přes 2 roky, protože bez obrázků to fakt nemá cenu. Jen ten čas honím, furt mi někde utíká a nestíhám. Já se na podzim ozvu, jak to vypadá, jestli o něčem zajímavém víš.
Díky
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Fri Apr 13, 2018 7:51 am

Tak to´s mne překvapil. Já nové přihlášené sleduji a na ty z Česko- Slovenska alepoň přivítáním reaguji.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed May 09, 2018 6:15 am

MrBig46 napsal:Protože zastoupení firmy Thompson a Morgan v Kanadě nemá k dispozici semena rajčete Tokita Sungrape F1, tak mne přítel požádal, abych mu dal svou adresu s tím, že mně nechá poslat šest balíčků těchto semen a já mu je přepošlu do Kanady. Nabídl mně také, že mně pošle semena všech odrůd Tokita ze "Sun serie":
Suncherry Extra Sladký F1 FT
Suncherry RB F1 FT
Sunchocola F1
Sungold F1
Sungreen F1
Sunorange
Sunpeach F1
Goldencherry F1
Bohužel já už cherry rajčata nepěstuji.  
                        Vladimír

Tak včera mně přišla ta semena z Thompson a Morgan. Přišly dvě obálky, v každé šest sáčků semen. Pro zajímavost jedna obálka byla poslán 6.4. a druhá 9.4. Také to pošklu do Kanady ve dvou várkách a uvidím, jak raychle to za oceán dojde. Přes ten Lamanšský průliv (nějakých několik desítek km) to trvalo dost dlouho, pokud by platila přímá úměra, tak těch několik tisíc km by zvládli možná do příštích vánoc.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Tue Jun 12, 2018 8:15 am

Slušně si  - zatím - vedou cherry rajčata v květináčích. Důvodem je to, že je stíhám pravidelně zalévat a občas přihnojit. Poměrně velké květináče jsem pro jistotu nacpala do ještě větší bedny. Nevypadá to bůhvíjak esteticky, ale neunikne ani kapka vláhy. Některá rajčátka se už vybarvují. Žlutá jsou Sweet Boy a červená Tutti Frutti.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 20180612_074001 Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 20180612_074058
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Jun 13, 2018 6:18 am

Postupně začíná zrát stále více odrůd v nádobách, první "vlaštovka" se začíná vybarvovat i na záhoně. Vzhledem k horkům je nutná zálivka 2x denně, ale díky tomu že jsou rostliny u "čumáku" tak s tím není problém. Odrůdy Golden Santa, Charmant, Orange Santa, Tomatoberry.

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Dscf8013 Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Dscf8014
Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Dscf8015 Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Dscf8016
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Wed Jun 13, 2018 7:50 am

Nádhera! Hlavně ten Charmant má úžasnou násadu plodů. Kolik slušně plodících vijanů Vám ty rostliny dají. Mě ty květináče připadají docela malé, ale jak vidím, tak to stačí.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Jun 13, 2018 8:46 am

Charmant je hodně povedená odrůda ve všech směrech. Květináče mají 10 litrů a pěstuji v nich rajčata už hodně let. Vždycky začnu s jedním výhonem, ale když ono tak krásně kvete i na těch zálistcích .... (to se týká hlavně jiných odrůd).
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro miseku Wed Jun 13, 2018 9:47 am

[quote="Mirek"]Charmant je hodně povedená odrůda ve všech směrech....

Mám také vysazené 2 sazenice odrůdy Charmant, plody zatím zelené, ale ne úplně kulaté, na spodu jsou do špičky, spíš mi přijdou zatím víc protáhlé než kulaté...Možná se to růstem víc zakulatí nebo budu mít jinou odrůdu. Na té Vaší fotce se mi zdá, že ty Vaše Charmanty jsou také některé do špičky...nebo ne?
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Jun 13, 2018 1:11 pm

Charmant má kulaté plody.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Mon Jun 25, 2018 8:33 am

V mém sortimentu cherri rajčat přibyly letos nějaké novinky a tak ochutnávám a porovnávám. Žlutý Sweet Boy je poplatný svému názvu a je to sladký chlapec, bude chutnat dětem a ani mě jeho sladká chuť neuráží, na rostlině vypadá krásně. Naprostou jedničkou je ovšem odrůda Tutti Frutti od firmy Vilmorin. Rajčátko krásně vypadá, je mírně datlové, má tenkou slupku, která neruší a při kousnutí příjemně křupne. Chuť je naprosto dokonalá s perfektně vyváženými cukry a kyselinami. Zatím u mě jednička.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Tue Jul 03, 2018 7:16 am

Konečně se začíná vybarvovat novinka Kotja F1. Na tohle rajčátko jsem letos co se týká cherri odrůd nejvíce zvědavá. Očekávám atraktivní vzhled, vysokou produkci a slušnou chuť, ta bude asi jak je zvykem u žlutých rajčat sladká. Nechám se překvapit.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 20180703_065453
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro padr Mon Jul 16, 2018 3:30 pm

Letos jsem zkusil 2 černé cherry odrůdy - Dancing with smurfs a Bing Wing. Moc jsem od nich nečekal po zklamání s Bosque blue před 5 lety. Šmoulové se zatím moc neprojevují (resp. nestihl jsem je ochutnat), ale Bing Wing si už zajistilo místo do dalších let. Rajče zůstává opravdu černé až na malé červené líčko u špičky a krásnou červenou hvězdičku po odlomené stopce. Chuťově moc dobré, vzhled exclusivní, dozrálo brzy, takže jen ta plodnost, ta je slabší (asi jako Datlo).

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Img_2018
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Jul 22, 2018 10:01 am

Znovu musím velmi pochválit cherri odrůdu Kotja F1. Rostliny na dva výhony jsou obrovské, plodenstvi se vyvíjí i na samotném vrcholu, vijanů je nepočítaně a co mě nejvíce udivuje a těší je naprostá odolnost proti chorobám. Listy se sice mírně kroutí, ale nemají sebemenší skvrnku a to ani ty nejspodnější. Plody jsou atraktivní, zajímavě vybarvené a pokud se nechají úplně dozrát, tak mají příjemnou chuť - takovou žlutou, lahodnou - a nevadí ani trochu silnější slupka. Osobně moc nemusím cherri rajčata a žlutá už vůbec ne, ale tohle rajče si svými vlastnostmi zaslouží můj obdiv.
Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 20180722_093028
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro sasman Fri Jul 27, 2018 9:17 pm

Nemůžu si pomoct. Cítím v chuti rajčat Gardenberry F1 jakousi zatuchlinu či myšinu. Tato pachuť za mě dost snižuje hodnocení této odrůdy. Plodnost mám velkou a tvar plodů je taky zajímavý, ale chuťově mi nevyhovuje. Zajímavé je, že plody z rostlin pěstovaných ve fóliovníku tuto pachuť nemají; ale říká se, že plody z fóliovníku by měly být chutnější díky chybějící UV složce slunečního záření, takže to přičítám tomu.
Abych nebyl jen negativní, tak mě velice mile překvapil Mandat. Letos ho pěstuji prvně. Má vyvážený poměr sladkosti a rajčatové chuti.
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Catka Fri Jul 27, 2018 10:27 pm

Z mých letos pěstovaných cherry odrůd je pro mě jednoznačně číslo 1 Tutti Frutti od firmy Vilmorin. Chuť tohoto rajčátka je dokonalá. Velmi krásně vypadá - jako by plody na rostlinu namaloval malíř -a výborně chutná holandské L'Amuse. Všichni ovšem po mě chtějí žlutého Kotju a ten je tak letos největším hitem. Budiž, příští rok nasadím čtyři rostliny.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sortiment cherry rajčat - Stránka 13 Empty Re: Sortiment cherry rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru