Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co jste si dnes dobrého uvařili

+10
Zdenci
Catka
MrBig46
Vlasta L.
Uďa
Mashell
Mirek
J.R.
miroslav
padr
14 posters

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Wed Feb 14, 2018 8:41 pm

Chutná to jako pršut, jen je to o něco "žvýkavější", chce to nakrájet hodně na tenko. Trochu jsem to přehnal s pálivou paprikou na zábalu. Maso je naloženo 3 dny v soli, následně ošetřeno octovou vodou a obaleno kořením, pak zabaleno a dva měsíce (dle videa měsíc) v ledničce. Inspirace na videu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Feb 22, 2018 10:59 am

Koupil jsem sleďové filety a udělal jsem si doma rybí salát - hlavně červená řepa, cibule, kořenová zelenina, kopr a jogurt. Mám rád tu kyselou chuť s nasládlými kousky řepy a k tomu kopr. Největší překvapení mě ale čekalo druhý den na odběru krve - já, který celý život bojuji s nedostatkem železa v krvi, jsem měl vysoce nadprůměrné hodnoty. Tak jdu zkontrolovat, jestli mám dost semen řepy na tento rok.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sat Feb 24, 2018 5:29 pm

Upekl jsem další chlebík, a dal si ho jen tak s máslem a plátkovým sýrem.

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 106_3112 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 106_3113

Rajčata jsem přestal kupovat, smrdí a je to chuťový humus. V pátek jsem v Lídlovi prohlížel česká rajčata z nových skleníků u Velkých Němčic. Vypadala moc pěkně, krásný barevný obal, ale za cenu 50ti korun za 200g si je mohou strčit do řiti. Napočítal jsem tak ani ne dvacet plůdků.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Sat Feb 24, 2018 6:16 pm

Ten chlebík vypadá a jistě i chutná báječně. Taky občas upeču chleba a na něj si dám naložené sušené steakové rajče v oleji - delikatesa! Zásadně nekupuji rajčata mimo sezonu, obejdu se bez nich, některá rajčata vypadají jako z plastu a patrně tak i chutnají, Výjimečně jsem koupila nějaká podlouhlá cherry, byla už lehce jetá a za babku a chuťově to vzhledem k datu  celkem ušlo, šlo mi o semena. Někteří lidé jsou ochotni zaplatit za rajčata a nejen za ně spoustu peněz. Jsme bohatí!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Jiřina Sun Feb 25, 2018 10:04 am

Rajče v zimě nekupuji ne pro bídu, ale ze zásady. Určitě bych si nepochutnala a ze zdravotního hlediska zelenina napuštěná pesticidy také nebude žádné terno. To si raději koupím něco, co u nás neroste a doplním to syrovým kyselým domácím zelím. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 25, 2018 11:44 am

Dnes nic nekuchtím, jen jsem sklidil nějaké mandarinky.

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 106_3114
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jun 14, 2018 10:15 am

Manželka odjela ráno na výlet někam k Hodonínu a já jsem od ní dostal přísný zákaz vycházení z domu. Ven mohu jen když se bude chcet našemu psovi. Very Happy A tak jsem se dal do něčeho, čemu já říkám vaření. Uvařil jsem si druhého turka a postrouhal všechny kedlubny co mně ještě zbyly v ledničce. Počítám s tím, že si je v poledne udělám na mozeček (obdoba toho co se dělá z květáku). Taky jsem už povařil v octové vodě sušená rajčata , která mně ve čtyřlitrovce zavazí už víc jak dva roky. Jsou už kořeněná, tak že je odpoledne naložím do sklenic a přidám jen nějakou feferonku a utřený česnek. Už jednou použitého olivového oleje mám dost, schrańuji ho v chladničce. Nevím kolik skleniček budu potřebovat, ale sušených bylo něco přes půl čtyřlitrovky.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Thu Jun 28, 2018 7:57 am

Včera jsem měla zpracovatelský den a vyráběla jsem džemy. K dispozici byly třešně - už úplně černé a co je překvapivé, tak bez jediného červíka, dále maliny a muchovník. Zvolila jsem kombinace třešně-muchovník a maliny- muchovník. Přidala jsem špetku vanilky, skořice a můj hodně oblíbený kardamon a výsledek je luxusní. Navíc jsem zjistila, že plody muchovníku, který tímto způsobem zpracovávám prvně, obsahují veliké množství pektinu a netřeba tedy do směsi přidávat další. Plodů jsou plné keře a tak nějaké zmrazím a použiji při přípravě džemu z ostružin.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Jun 28, 2018 8:14 am

Taky jsme včera dělali marmeládu. Maliny zrají ve velkém, tak jsme pěkné kousky zamrazili celé a ze zbytku vařili marmeládu. Přidali jsme k nim rybíž červený i černý, jostu a muchovník. Je to jeden z mála způsobů užití muchovníku - syrový ho nikdo nechce - je jen sladký bez náznaku kyselinky, příliš fádní.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Tue Jul 17, 2018 1:22 pm

Dnes mám volno a tak jsem se dala do výroby suga. Rajčata jsou tak nádherná, že mi bylo líto je rozkrájet, ale pánové - manžel a vnuk - si objednali k večeři pizzu, tak jsem musela ty krasavce proměnit v beztvarou ale výbornou hmotu.Rajčata jsou letos opět sladká, ale loni byla ještě o malinko sladší. Ještě mám v plánu vyrobit ostružinový likér, velmi kvalitní režná a letos i vodka jsou už na skladě.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jul 22, 2018 4:35 pm

Včera jsem se dal do vaření. Dělal jsem zapečenou cuketu podle netradičního slovenského receptu. Hlavní suroviny: cuketa, chléb a rajčata. Spokojenost.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Mon Jul 30, 2018 10:23 am

O víkendu jsme měli návštěvu a tak jsem se rozhodla vyrobit cheescake a použila jsem k tomu broskve. Taky jsme koštovali ostružinový likér, na který jsem letos použila 6x destilovanou finskou vodku, je dokonalý.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 20180728_145004
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Fri Aug 17, 2018 10:59 am

Švestky se nám vaří přímo na stromě, takže k syrové k jídlu moc nejsou. Udělal jsem z nich ale ovocnou kůži a manželka ji naplnila tvarohem - pochutnal jsem si.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Img_2022
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Wed Sep 26, 2018 6:45 pm

Už si s tím množstvím jablek nevím rady a tak jsem dnes vyráběla jablečnodýňový džem, přidala jsem vlastní pomeranče a citróny a výsledek je chuťově zajímavý a mě velmi chutná, je takový lehce anglický.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Thu Oct 11, 2018 12:58 pm

Dnes jsem si k obědu udělala salát z rajčat a černé ředkve - vůbec nevím, co z ní připravit -a byl výborný. Rajčata mají práve teď díky slunci, teplu a suchu vyníkající chuť a to i ta, která mi v průběhu sezóny připadala průměrná.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Oct 11, 2018 1:14 pm

Já už měsíc nevím, co to je rajče ze zahrady (krom cherry ze skleníku). Těžká závist.

Já si včera pekl zeleninu - brambory ve slupce, batát, hokkaido, červená řepa, patizon, papriky, cibule. Vše na plechu na velké kusy, olej, provensálské bylinky a sůl. K tomu jsem si udělal dip z jogurtu, majonézy a čerstvého kopru. Děti obracely oči v sloup (ani si neochutnaly), ale já byl nadmíru spokojen.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Fri Oct 12, 2018 7:49 am

Dnes jsem upekla špaldové bagety a s  čerstvě utrženým rajčetem Zimarevskij Giant byly vynikající. Rajče bylo mimořádně chutné a hodně sladké. Pořád je předpověď počasí příznivá a rajčatům se to líbí a dokonce bohatě kvetou.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 20181028-092718


Naposledy upravil Catka dne Sun Oct 28, 2018 10:26 am, celkově upraveno 1 krát
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Tue Oct 16, 2018 11:49 am

Svým intenzívním odšťavováním jsem utavila starý přístroj a koupila si nový šnekový. Je krásný a výkonný, technika jde kupředu hodně rychle. Takže v současné době dělám šťávy snad ze všeho, dnes červené hrozny a jablka - úžasné a zdravé pití. Na zdraví!
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 20181016-112440
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Wed Oct 17, 2018 12:06 pm

Nastalo období podzimních salátů - všemožné lupení (salát, č. řepa, špenát, rukola, kopr, petržel,...), ředkvičky, papriky, mrkve, okurky - nakrájet, promíchat, přidat sýr (balkán, mozzarella,...) a francouzký dresink. Krásně barevné a plné chuti.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Wed Oct 31, 2018 1:30 pm

Dnes dost možná poslední káva na terase - a k ní crumble z hrušek a švestek. Ještě bych k dokonalosti potřeboval někde sehnat jeřabiny.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Img_2026
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Thu Nov 01, 2018 7:26 am

Já sice terasu nevlastním, ale kafe si dám na dvoře i v případě, že mám na sobě zimní bundu a musím ho držet v rukavicích. Crumble vypadá lákavě a já zrovna ke kafi nic nemám. Možná bych mohla upéct tažený štrůdl, jablek je na zemi pořád dostatek a ořechů zrovna tak. Na co jeřabiny?
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Thu Nov 01, 2018 10:06 am

Jeřabiny si pamatuji od babičky z vařených kompotů a podobně. Je to krásně kyselá chuť ve sladkém jídle - ne do každého sousta, ale sem tam je opravdu dobrá. Podzimním crumblům již chybí kyselost a proto ty jeřabiny postrádám k dokonalosti.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Nov 01, 2018 11:45 am

Dnes je opravdu problém kde natrhat sladké jeřabiny. Všechny stromy co jsem znal postupem času uschly. Ve sklepě mám ještě pár skleniček kompotu, ale používáme je jen na chlebíčky nebo jednohubky s česnekovou pomazánkou.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro J.R. Thu Nov 01, 2018 6:39 pm

U nas je jerabin podel silnic vcelku hodne, ale nic z toho nedelame.
Sousedi je nejak zpracovavaji, ale oni skoro nic nepestuji, takze je to takova "z nouze ctnost".
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Fri Nov 02, 2018 7:06 am

Ale ty okolo silnic jsou většinou nejedlé. Ty sladkoplodé jsou roubované.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 6 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru