Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co jste si dnes dobrého uvařili

+10
Zdenci
Catka
MrBig46
Vlasta L.
Uďa
Mashell
Mirek
J.R.
miroslav
padr
14 posters

Strana 5 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Mon Aug 07, 2017 10:31 pm

Už mne přestalo bavit jíst ty nepovedené okurky od Hamé a toho spolku ze Znojma, které dávají do obchodů pod názvem Znojmia. Tak jsem si koupil pět kilo ne levných malých okurek a dnes jsem  zavařil 14 sklenic podle originálního receptu Znojmia. Do některých jsem dal pálivou papriku Aji Cristal. Ty s feferonkou jsem tehdy za té totality měl nejraději, jen byl problém, že se u nás nedostaly, byly jen na export.
                    Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Fri Aug 25, 2017 10:42 pm

Tak dnes jsem si zkusil smažená rajčata dle receptu, který jsem našel na webu Catky. Pochopitelně jsem použil rajče Zamorano. Nejprve jsem si usmažil dva velké plátky a protože mně to chutnalo, tak jsem si to ještě zopakoval. Měl jsem jen dva problémy:
-neměl jsem doma sladkou smetanu a tak jsem použil zakysanou- se sladkou by to bylo asi ještě lepší.
-protože na pánvičku se mně vejdou maximálně tři plátky, musel jsem po usamžení pánvičku umýt, abych mohl usmažit další várku.
Zítra budu dělat pro dceru ragů dle receptu od Padr a tak když budu mít už ten pečící hrnec vytažený, tak si něco také usmažím- zkusím také nějaké oranžové buď Amana Orange nebo Goldie. Asi zůstanu u té zakysané, když už ji mám otevřenou.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Zdenci Sat Aug 26, 2017 8:35 am

U nás včera již tradiční páteční grilovačka s přáteli (pouze když mám odpolední, tak je v sobotu). Osazenstvo grilu se skoro nemění, brambory, batáty, červená řepa, papriky s nivou, cukety, lilky, různé sýry, vajíčka a nakonec i to maso, pro děti kuřecí, pro nás krkovička. Již delší dobu pozoruji jak se téměř s každým grilováním mění chuťe osazenstva. Krom brambor které zmizí hned vždy třeba včera byla Top cuketa, lilek který se dříve těšil velké oblibě se v poslední době dostává na druhou kolej. Já jako grileman jsem takovaj dojídač a vezmu si co zrovna zbyde. Nejraději jsem když nezbývá nic a hosté si rochní jakže jsem to udělal výborné. To mi pak stačí i chlebem otírat z kamene ty všemožné sosíky z připravovaných dobrot.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Mon Aug 28, 2017 10:01 am

Ke grilovaným rybám jsme zeleninu jedli syrovou, ale udělali jsme si výbornou focacciu - z čerstvé cibula a rozmarýnu. Obrovský koláč, ale děti se mohly ucpat. A jako dezert cheesecake s malinovým rozvarem - jen troška cukru, aby zůstal hodně ostrý.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Catka Tue Aug 29, 2017 12:46 pm

Dnes ráno jsem vyráběla palačinky s čerstvě vyrobenou marmeládou z rajčat a několik, prý žalostně málo, jsem vzala na ochutnání do práce. Nikdo nepoznal, že jde o rajčata, a všichni byli nadšení lahodnou chutí, prý tak dobrou marmeládu ještě nejedli.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Sep 03, 2017 9:33 am

Na balkoně mám ještě jedno velké Zamorano. Asi si je usmažím, ale zkusím je dát d trojobalu a potom je jíst jen tak s majolkou.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 10, 2017 7:23 pm

Známý pro mne vysadil na pole spoustu dyní, protože jsem hodně velký závislák na pražených dyňových jádrách. Jelikož v nové troubě není tolik pater na plechy, zkusil jsem využít sušičku a světe div se, je to paráda.
Recept je jednoduchý: z dýní se vyberou jádra, pokud možno co nejvíce bez zbytků dužiny, zasypou se v kbelíku solí (na 10 l jader asi kg soli) a nechají alespoň 24 hodin odležet. V poslední fázi je hodím do velkého ceďáku, aby co nejvíce okapala voda, lze je lehce i propláchnout ve vodě. V tom případě však na nich nebude takové to dobré slané. Pak už jen dát usušit a lehce upražit v případě trouby, sušička to zvládne na jedničku a je s tím míň starostí.

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_2612

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_2610

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_2611

Toto je zdaleka nejlepší pochutina jakou znám, jen to chce ten správný grif na louskání. Stejně tak musí být vhodný postup na vybíránín semen z tykví. Zatím jsem udělal jen pár kousků, ale už začnu jezdit na pole pro dýně s vozíkem.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro J.R. Sun Sep 10, 2017 7:44 pm

Velkolepe.
Jak vypada správný grif na louskání ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 10, 2017 8:16 pm

To se vezme jádro do ruky, vsune mezi zuby a napříč špičkou se napraskne, dalším stiskem o kousek dál se rozevře a za pomoci jazyka se vtáhne do úst. Hodně záleží i na kvalitě semen, měla by být plná a hodně vyzrálá. Letos bohužel moc kvalitní nejsou, takže se k louskání musí používat i obě ruce. Semínko se v zubech napraskne a pak ručně slupka rozpůlí, za pomoci zubů vytáhne a tak se to opakuje, a opakuje, a opakuje. Od nafocení jsem už sežral jedno plato jader, mám popraskané rty od soli a jdu si otevřít dalšího lahváče ....
Jádro (u nás se semenům dýní říká jádra) na louskání je nejlepší druhý den po upražení. Pokud je čerstvé, tak se slupka drobí na kousky.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Mon Oct 09, 2017 3:54 pm

V září jsem dostal od rodičů hrušky máslovky a nashi hrušky. Máslovky rychle dozrály a rozměklé je již nikdo nechtěl. Měl jsem představu, že z nich udělám něco mezi povidly a marmeládou, ale hledal jsem k nim něco ostrého. U tchýně jsme minulý týden obdivovali dřín, který má obsypaný plody. Takže jsme si natrhali a doma jsem je zkusil povařit s hruškami máslovkami i nashi. Bylo to hrozné, než jsem našel fígl, jak je vypeckovat. Mixér mi několikrát nahodil celou kuchyň sytě červenou šťávou, ale pro příště již vím jak. Hrušky jsem nakrájel na kousky a vše svařil spolu s cukrem a kardamonem. Výsledkem je pasta/marmeláda, která má krásně temně rudou barvu. Na chuť je sladkokyselá s malinko svíravou dochutí dřinek. Ale zase to vyvažují nerozvařené kousky sladkých hrušek. Není to k jídlu jako přesnídávka, ale třeba s tvrdým tvarohem mi to moc chutnalo.
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Cameri11
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Zdenci Thu Oct 26, 2017 8:43 am

Včera jsem uvaříl 20 litrů základu pro dýňovou polévku a 19 litrů hned zavařil do litrových sklenic. Ze zbytku udělala manželka polévku k večeři. Nějak se mi začali hnít od stopky, ikdyž je mám zatím uskladněné pod střechou na schodech na půdu jako každý rok. Nechtěl jsem čekat na větší škody a raději jsem zvolil zpracování do formy dýňového základu pro polévku nebo omáčku. Dýně jsem omyl a vydlabal, naházel do největšího hrnce co máme doma, přidal jsem cibuli a v sítku koření(celý pepř, nové koření a bobkový list). Zalil jsem to přiměřeným množstvým vody a rozvařil. Vše jsem rozmixoval a nalil do sklenic. Zavařoval jsem 30min na 100°C. Do polévky ještě přidáme šlehačku a dochutíme, podáváme s osmaženým roklíkem.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Oct 26, 2017 9:33 am

Vybral jsem menší nezralá rajčata, rozkrájel je na půlky, nacpal do čtyřlitrovky, přidal dva stroužky česneku, hořčičné semínko, půlku papričky Fatalii (od Padra 300.000-500.000 SHU), vinný list, dva listy z višně a všechno jsem zalil roztokem soli. Teď budu jenom čekat, jestli to co vykvasí bude jedlé. Mám obavu aby to nebylo moc ostré, ale člověk s těmi ostrými papričkami nějak musí začít. Příští týden koupím cca 20 kg kruhárenského zelí a budu jako každý rok kvasit.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Eva Tomišová Fri Oct 27, 2017 11:56 am

U nás stále fičia hokaidové palacinky, sú jemnejšie , žltšie , chunejšie a hlavne zdravšie, než iba s múkou. Ešte som si včera naložila sušené rajčinky do višňového vína na 4 hodinky, zliala a dochutila trochou slnečnicového oleja s citrónovou príchuťou a málinko cesnakom, dnes dom degustovala a paráda!
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Jiřina Sat Nov 25, 2017 9:53 pm

Minulý víkend jsme měli smažený květák, bramborovou kaši a naše poslední okurky hadovky ze skleníku. Vše z domácích surovin kromě tuku na smažení a koření. Včera jsem zakoupila v blízkých družstevních jatkách 12 kg vepřové kýty a 8 kg boku. Dnes jsem maso naložila k uzení do roztoku dle receptu jednoho starého pána. Udit plánujeme 23. 12. 2017, aby si čerstvého uzeného užily děti, které přijedou na Vánoce. Čerstvé domácí uzené považuji ze jednu z největších delikates, co znám. To se považuji za gurmána, jezdíme i na zájezdy pro gurmány po Evropě. Udíme jen jedenkrát do roka, takže zdravotně se uzeného neděsím. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Eva Tomišová Sun Nov 26, 2017 9:34 am

Ja som včera naložila už druhú várku- nasrúhanú červenú repu s kapustou (zelím) s chrenom do hrnčeka na pickles- vykvasí tak za 4- 5 dní, potom preložím do uzavierateľného pohára s viečkom a dám do chladničky, kde sa kvasiaci proces zastaví a mám stále prísun čerstvej zeleniny so zachovanými vitamínmi- spracovávam takto rôzne druhy šalátov- s mrkvou, karfiolom, brokolicou, uhorkami(pokrájanými).... môže sa pridať aj postrúhaný zázvor, šalát dostane inú chuť.Ešte som včera piekla cuketový koláč na slano z domácej cukety. Eva T.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro padr Tue Nov 28, 2017 1:17 pm

Mně narostly obrovské černé ředkve. Něco pojím syrové, ale jejich moc. Zkusil jsem část povařit ve vodě s máslem a část nakrájet na kostičky a osmažit. Ty vařené plátky nabyly špatné, ale zázrak to také není. Smažené kostky mi chutnaly více, jen v nich zůstalo trochu hořkosti. Mám teď ideu, že ji nakrájím na kostky, prosolím (čímž snad vytáhnu hořkost), osmažím a pak z nich udělám krémovou polévku.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Sun Dec 10, 2017 3:06 pm

Já jsem v pondělí udělal perníkové těsto, v úterý upekl 15 mikulášů a 18 čertů, v pátek jsem všechny mikuláše a deset čertů nazdobil. Včera přišla dcera s vnuky a ti víc jak polovinu všech ozdobených snědli. To co se mně podařilo zachránit pro syna, který ty perníky má také hdně rád, je na fotce. Ty nedozdobené jsem již nezdobil, jen jsem na ně napatlal polevu- s tou to chutná daleko víc.
Vladimír

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 DSCN1803
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Eva Tomišová Thu Dec 14, 2017 6:28 pm

Vláďo, si šikovný!!! To ja som napiela perníčky a teda dosť, že ich budeme zdobiť akože na stromček v ľudovom štýle, no nakoniec sme od toho upustili, aby náhodou našich chalanov nelákali oberať si zo stromčeka,už totižto nemôžu žiadne pamlsky, iba špeciálne hypoalergénne granule od Royal Canin. A na jedenie pre nás ich stačí zlepiť džemom a obliať čokoládou.
Eva Tomišová
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 133
Join date : 12. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 14, 2017 6:50 pm

To bylo jen takové zahřívací kolo, abych si ověřil, že ještě nějaké perníčky dokáži nazdobit. Ty na stromeček upeču zítra nebo v sobotu a zdobit budu příští týden. Jsou menší, ale o to víc jich je. Jestli se to povede, tak to znovu nafotím.
V.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 20, 2018 1:23 pm

Venku se nic dělat nedá, a tak jsem se pokusil o první šumavský chléb. Vypadá pěkně, ještě aby byl dobrý po rozkrojení a ladilo to (uzené ještě mám) ...

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_2911

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_2912
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro miseku Sat Jan 20, 2018 2:56 pm

[quote="Mirek"]Venku se nic dělat nedá, a tak jsem se pokusil o první šumavský chléb. Vypadá pěkně, ještě aby byl dobrý po rozkrojení a ladilo to (uzené ještě mám) ...


Úžasné!!!! Cool , Mirku, čím vším se Vy ještě nezabýváte??? A těsto jste hnětl ručně nebo v robotu? Mohl byste se podělit o recept? Dřív jsem také pekla domácí chleba, ale těsto jsem dělala v domácí pekárně. Teď občas dělám spíš kynuté buchty, u nás se říká vdolky s ovocem a drobenkou nebo makem.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 20, 2018 3:53 pm

Dělal jsem to úplně poprvé a jsem naprosto spokojen. Na další víkend plánuji chléb s dýňovými semínky. Holt když není do čeho píchnout ...  Smile  

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3014 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3015 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3013

Hnětl jsem to ručně, inspirován tímto postupem (je tam i video). Hotový chléb měl 750 gramů. Založil jsem kvásek, v pátek večer udělal zákvas, v sobotu ráno to zpracoval, a vypadá to, že to ještě v sobotu i seže... Razz

Zde je odkaz na galerii s fotkami z pečení. Jako poradkyni jsem měl dceru, která peče něco furt ...
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 27, 2018 4:47 pm

Dnes jsem upekl chléb s dýňovými semínky, k němu budou opečené jitrničky.

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3020 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3021 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3019
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Mirek Wed Feb 14, 2018 6:24 pm

O víkendu jsem zakrojil sušené maso. Na tento okamžik jsem čekal dva měsíce Razz

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3032 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3031
Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3029 Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 106_3030
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro J.R. Wed Feb 14, 2018 6:35 pm

Pekne.
Jak to chutna ?
Není to zdravi nebezpecne nebo to bylo před susenim tepelne zpracovano ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Co jste si dnes dobrého uvařili - Stránka 5 Empty Re: Co jste si dnes dobrého uvařili

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru