Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hydroponie 2020

+4
Mirek
Catka
miseku
Zdenci
8 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Mon Oct 26, 2020 1:15 pm

Ve skleníku nijak nepřitápím. Rostliny zatím vypadají zdravě. Díky zdi ve skleníku nejsou takové poklesy teploty (venku už rajčata omrzla) a už vůbec žádné problémy s vlhkostí.Ve velkém skleníku je každé ráno vše úplně mokré, ze skel stéká a kape voda. V tomto skleníku jsou rostliny suché, pouze skla jsou občas lehce orosená
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Tue Oct 27, 2020 3:37 am

Tak nějak přemýšlím nad rajčaty v příští hydrosezóně. Letošní Aztek a Vilma sice krásně rostly a plodily, ale chuťově to byl spíš horší průměr. Tak proč nezkusit něco dalšího. Prohrabával jsem se v mém rajčatovém archivu a objevil jsem pět odrůd, které by mohly připadat v úvahu. Jak už jsem zmiňoval dříve, končím s tyčkovými odrůdami a místo v hydrostěně už dostanou pouze balkonové, truhlíkové či převislé odrůdy.  Konkrétně to jsou: Tumbling Tom Yellow, Tumbling Tom Red, Pear Drops, Tumbler a Tiny Tim. Na výběr mám, které z nich budu pěstovat ještě uvidím, nakonec možná všechny.....
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Sun Nov 01, 2020 1:26 pm

Nastal čas likvidace, úklidu a přípravy na další sezónu. Po navezení dvanácti koleček kompostu na půlku velkého skleníku se mi hlavou honí myšlenka s přestavbou na hydroponii. To by stačilo vypustit vodu a nashle na jaře. Vím že je to kvůli révě bohužel nereálné, co se dá dělat.
Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2248 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2249
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Wed Nov 04, 2020 3:18 pm

Nadešel čas rozšířit si obzory. Udělal jsem si radost a zakoupil knihu Hydroponie pro každého. Doufám v zajímavém počteníčko na dlouhé podzimní a zimní večery.
Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2250
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro ondra Thu Nov 05, 2020 1:18 am

Dobry den, provadim zde registraci abych vam mohl podekovat za recept na zivny roztok, stejne jako vy hledam nahradu za masterblend dostupnou v CR. Zhltnul jsem oba vase reporty 2019 a letosni a mate to paradni a tise zavidim:) Jestli mohu prihodit svuj skromny tip, tak ten rozdil v letosnich a lonskych jahodach by mohl byt umistenim odtokovych kolen, kdy se vam letos system vice zaplnuje zivnym roztokem a ubyva kysliku pro koreny. Tak jeste jednou diky a doufam, ze jim date jeste sanci;)

ondra

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 05. 11. 20

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Thu Nov 05, 2020 7:18 pm

Jsem rád, že moje snažení dokáže inspirovat někoho dalšího. S jahodami opravdu nevím, neřekl bych, že na vině je vyšší hladina roztoku, protože polovina rostlin byla pěstována metodou ebb and flow, takže kořeny byly po většinu času pouze ve vlhkém keramzitu. Každopádně jak už jsem zmiňoval dříve, jahody už v hydroponii pěstovat nebudu. Nadále se budu věnovat pouze rostlinám, kterým se v mém systému daří.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Mon Nov 09, 2020 10:33 pm

Zdenci napsal:Udělal jsem si radost a zakoupil knihu Hydroponie pro každého.
Docela zajímavé čtení, zatím mám pocit, že je to primárně určeno především pro travičkáře a ne pro zelináře.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Sat Nov 14, 2020 6:17 pm

Tak mám přečteno. Nakonec bych řekl, že poměr travička a zelenina je tak 2:1, to ovšem nemění nic na tom, že jsem se dozvěděl pro mě spoustu nových informací a určitě je v příští sezóně vyzkouším.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Fri Nov 20, 2020 5:35 pm

Nadešel den D. Jak zmínila paní Jana na svých stránkách, dnes je datum ve znamení tří dvacítek. Rozhodl jsem se ukončit hydrosezonu 2020. Sklidil jsem všechny papričky a vypustil vodu. K večeru se spustila vánice a během chvilky už je všude bílo.
Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2253 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2252 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2251 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2254
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Mon Nov 23, 2020 7:33 pm

Ukončení sezóny není pouze o vypuštění vody. Čerpadla a kompresory jsem uklidil domů do sklepa. Dnes jsem dokončil čištění keramzitu od kořenů. Také jsem na historickém kafemlejnku zpracoval usušené chilli papričky. Je toho velká sklenice od majolky, no to mám na pár let zásobu. Tímto je hydrosezona 2020 definitivně ukončena.
Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2258 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2257 Hydroponie 2020 - Stránka 7 Img_2256
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Zdenci Tue Dec 08, 2020 12:43 am

Jak se sluší a patří, zbývá mi přidat závěrečné hodnocení hydrosezony 2020. Začátek byl pln očekávání, bohužel došlo spíše ke zklamání. Mám na mysli neúspěch s jahodami v nově zbudované stěně. Stalo se, svět se nezbořil a já jsem díky tomuto neúspěchu vysázel do prázdné stěny co se kde našlo. Tímto jsem se dostal k absolutnímu vítězi letošního hydropěstování a tím jsou okurky. Třikrát sláva, hurá, jupí. Z okurek jsem byl naprosto nadšený, a nejen já, ale i každá návštěva která se přišla na moje počínání podívat. Plodnost byla až neuvěřitelná a tři sazenice původně na vyhození, s přehledem strčili čtyři kolegyně ze záhonu do kapsy. V příštím roce budu pěstovat okurky pouze hydroponicky. Jako další úspěšná plodina se jeví kedlubny. V loňském roce se mi vůbec nepovedly z důvodu velmi pozdní výsadby, tak dostaly letos druhou šanci a povedly se. Takže to máme další postupující do příštího roku. O salátech se není třeba zmiňovat, to už jsou stálice, kterým se velmi daří. Letos jsem testoval salát Lebišův Kamenáč a mile mne překvapil. Menší, velmi pevné a křehké hlávky. Zařadím ho mezi pěstované saláty. Bazalka, zejména kompaktní odrůda Mánes byla taky parádní a určitě bude opět. Chilli papričkám se taky moc líbilo a kořeního mám na několik let (viz předchozí příspěvek), takže tady bude pauza. Poslední koho jsem ještě nezmínil jsou rajčata. Tyčkové velkoplodé odrůdy se moc neosvědčily, takže končí. Balkonovky rostly pěkně, chuťově sice nebyly TOP, ale plodily jak vzteklé. Akorát mne zklamala firma Moravoseed, že mi chyběla jedna barva (nejspíš oranžová, tedy Venus), vyséval jsem tři odrůdy, pěstoval pouze dvě. Pro vyloučení chyby z mé strany při výsevu jsem přepočítával semena v jednotlivých sáčcích a počty souhasí. Pro příští rok už mám vybrané jiné odrůdy na otestování v hydroponii. Konkrétně to jsou: Tumbling Tom Yellow, Tumbling Tom Red, Pear Drops, Tumbler a Tiny Tim. Tímto bych to viděl za uzavřené a loučím se s hydrosezonou 2020.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Hydroponie 2020 - Stránka 7 Empty Re: Hydroponie 2020

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru