Hydroponie 2019

Goto down

Hydroponie 2019

Příspěvek pro Zdenci za Tue Oct 23, 2018 1:39 pm

Tak jsem se rozhodl pro pokračování mých hydroponických pokusů. Pro sezónu 2019 připravuji spoustu novinek. Největší bude snaha o zbudování hydroponické stěny v malém skleníku. Našel jsem ve stodole věci k akváriu a tak je použiji. Neudělám čistě NFT systém, ale trošku ho zkombinuji s KRATKY metodou. Vypadat by to mělo podobně.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 636

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Hydroponie 2019

Příspěvek pro Zdenci za Tue Dec 11, 2018 9:23 pm

Vzhledem k nemoci trávím hodně času brouzdáním po netu, hlavně na YouTube a hledám informace o hydroponii. Zaměřil jsem se hlavně na živný roztok. Většinou používají kombinaci hnojiv masterblend 4 - 18 - 38, dusičnan vápenatý (ledek vápenatý) a síran hořečnatý (hořká sůl) v poměru 2:2:1 pro růst a 3:3:2 pro plodnost (g/galon). Pro nedostupnost hnojiva masterblend jsem se rozhodl ho nahradit hnědým kristalonem 3 - 11 - 38. Takže do nové sezony s novým živným roztokem. Kristalon hnědý + ledek vápenatý + hořká sůl, pro začátek začnu s koncentrací 5:5:2,5g/10l, časem přejdu na 10:10:5g/10l. Už se docela těším až to vypukne. Mám v plánu pár pokusných rostlin už od začátku předpěstovávat ve vodě abych předešel pozdějšímu šoku z přesazení ze substrátu do roztoku.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Wed Dec 12, 2018 6:18 am

S hydroponií nemám žádné zkušenosti, ale u hnojiv Kristalon se uvádí, že se s ledkem vápenatým mají
kombinovat tj. dávat střídavě a nemíchat (nerozpouštět) společně.
Důvodem asi bude rozdilné pH, Kristalon kyselý, ledek zasaditý,  hořká sůl bude asi také kyselá.
Alespoň já to tak v posledních letech dělám.
Dříve jsem to nevěděl, asi rok nebo dva jsem to míchal a zdálo se, že to trochu vytváří sraženiny.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1577

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Catka za Wed Dec 12, 2018 8:20 am

Též jsem kdysi koketovala s hydroponií, pěstovala jsem tak kaktusy, které byly zasazeny v antuce. Líbilo se jim to hodně. Dnes bych chtěla tohle viz. obrázek, ale patrně to zůstane v kolonce nesplněných přání, i když Ježíškovi jsem napsala.
https://www.instagram.com/p/Bq3-XmjFO_k/
Catka

Poèet pøíspìvkù : 693

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Wed Dec 12, 2018 1:01 pm

J.R. napsal:S hydroponií nemám žádné zkušenosti, ale u hnojiv Kristalon se uvádí, že se s ledkem vápenatým mají
kombinovat tj. dávat střídavě a nemíchat (nerozpouštět) společně.
Také nemám moc zkušeností, čerpám z internetu. PH roztoku je po namíchání potřeba upravit na hodnotu 6,4 - 6,7. Letos když jsem používal roztok kristalon plod a květ + ledek vápenatý jsem žádné sraženiny nepozoroval, ani PH jsem neměřil a rajče rostlo.
Zdenci

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro J.R. za Thu Dec 13, 2018 10:12 am

Tak mne to na záhoně rostlo taky.
Ale míchal jsem hnojiva v PETce (nasypal, pridal vodu a protrepal).
Asi je lepsi rozpustit ve vode kazde hnojivo zvlast a dohromady slit roztoky o nižších koncentracích.
Pro venkovni pestovani kazdopadne hnojiva po tydnu stridam, nemicham je spolecne.
I vetsi davku hořké soli do jahod davam samostatne - ma se dat 1/2 rocni davky před kvetem a druha 1/2 rocni davky na zacatku kveteni.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1577

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: