Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 4 z 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sat Jul 25, 2015 10:15 pm

Bydlíme u řeky. Byly doby, kdy jsme na jaře stáli u plotu, a sledovali, jestli se nám řeka vyleje do zahrady.Žádnou úrodnou černozem jako Nil v Egyptě nedonesla. Jen zatopené sklepy.V poslední době se každé léto sázíme,jestli přejdeme na druhý břeh suchou nohou. A taky že jo.Dnes už to vypadalo nadějně, ale spadlo jen pár kapek,možná dva páry. Začínám se zajímat o rostliny, kterým vyhovují pouštní podmínky.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue Jul 28, 2015 7:02 pm

S těmi pouštními rostlinami ještě počkejte, vody je i u nás v řece málo, ale těch lednových 12° už dva dny po sobě, a fialový hnus panující venku, by jim asi moc neprospěl. Jestli to půjde takhle dál, tak tu poroste akorát velký kulový a plevel.... Evil or Very Mad

PS: Jak debil zavílám v L É T Ě na noc foliák, aby paprikám nebylo zima a rostly.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Tue Jul 28, 2015 7:43 pm

Njn sv. Anna chladna z rána. Bohužel už je to tak, já už jsem si zvykl a s nedočkavostí čekám na první zářijový mrazík, který všechno zmaří a pak bude hezky až do listopadu.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Tue Jul 28, 2015 9:40 pm

U nás  letos není počasí na houby, ale na rajčata. I v podmínkách Vysočiny mnoho tropických dní, lehce zaprší dvakrát do měsíce, proti plísni jsme neošetřovali ani brambory, natož rajčata. Z chorob řádí sviluška a popáleniny listů i plodů od slunce. Dnes bylo trochu chladněji, alespoň se vychladil dům po vlně veder. Nestěžuji si, patřím k teplomilným tvorům. Každé počasí vyhovuje jiným rostlinám na zahrádce, každý rok se vydaří něco jiného. Vše ničí jen přírodní katastrofy typu krupobití, orkánů, záplav či katastrofálního sucha.  Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sun Aug 02, 2015 3:54 pm

tak dalsi den kdy nespadla ani kapka, teplota 27st a v dalsich dnech bude jen hůř No

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Aug 02, 2015 4:26 pm

Hůř je co? Teplo a slunce, kdy vše krásně roste, zraje a choroby zůstávají mimo hru?
Tady sere, je celkem dusno, zn ideál pro různé plísně a padlí, papriky na záhonech modrají protože je jim zima, ve skleníku bylo zaznamenáno 10°C. Horka možná nějakou plodinu poškodí, ale mokra a chladno ji zničí, "svrab a neštovice" je to co rostlinám ještě chybí?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sun Aug 02, 2015 4:33 pm

bez vody nic neporoste a tvrda voda je jen takový udrzovak, aby to nezdechlo, takze klidne at prsi, rozhodujici jsou dle me spis nocni teploty, nad 15st je paráda, takze nocni dest s temito teplotami v noci by uz konecne mohl prijit

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Aug 02, 2015 5:52 pm

Ten udržovák mi zajistí 80-90% úrody, a to není zrovna málo. Představy o teplých nočních deštích patří do oblasti sci-fi, bohužel. Poslední pršení přineslo akorát sračky a zimu, výsledkem byly praskající plodiny a 14 dnů trvalo než se to vrátilo k jakž takž původnímu slunečnému stavu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sun Aug 02, 2015 6:18 pm

no ono Mirku je asi taky rozdil jak rychle se udrzi pudni vlaha, u nas nejsme na rovine, takze staci aby jeden den neprselo a v tu ránu muzu jit dalsi den v sandalech na pole..

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Aug 02, 2015 6:39 pm

U mnoha rostlin záleží hlavně na ovlhčení listů, obzvláště réva je na to háklivá, rajčata jakbysmet.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sun Aug 02, 2015 7:41 pm

Počasí máme takové, jaké si zasloužíme.Kdybychom se k přírodě nechovali tak zhovadile, třeba by k nám byla vlídnější.Kdyby mi už neusychaly ovocné stromy, řekla bych BUDIŽ sucho! Ale takhle vyhlížím každou kapku.Dnes opět nic.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Sun Aug 02, 2015 10:25 pm

Bohužel dle německých i norských modelů má být celý příští týden horko přes 30 C a bez kapky deště. Náš kraj letos všechny bouřky a přeháňky nějak obchází. Za červenec napršelo asi 15 mm. Sama mám teplo ráda, moje rostliny jistě také, ale myslím si, že teploty kolem 35 C nevyhovují již nikomu a ničemu. V těchto pekelných dnech odmítám na zahradu chodit, protože mne pohled na povadlé usychající rostliny ničí. Dochází voda na zalévání, musí se určit priority, je to smutné. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Mon Aug 03, 2015 7:20 am

Koukám na radar a opet na jizni Morave lehce prsi-a pak ze tam prsi malo, vcera jsem videl top ten za červenec kde nejmin prselo, nakonec ani jedno misto nebylo na Moravě! takze se jen nafoukla bublina a vysledek je zcela jiný

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Mon Aug 03, 2015 9:43 am

Ano, konečně u nás popršelo, trvalo to asi 15 min a z obrovské sběrné střechy nateklo cca 50l.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Mon Aug 03, 2015 2:10 pm

Miroslave, to snad nemyslíte vážně. Když tady někdo napíše, že má problémy s vodou, tak to tak asi je.. Nevím kdo by měl zájem nafukovat zde nějakou bublinu.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Mon Aug 03, 2015 2:50 pm

Já pana Miroslava chápu, že chtěl napsat, že u něj na zahradě je větší sucho než u pana Mirka v Břeclavi. Ony statistiky vždy berou širší území než jednu obec, či její část. Letos po celé léto jsou srážky velmi nerovnoměrně rozložené a věřím, že existují po republice malá území, kde mají vody dost. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Mon Aug 03, 2015 5:04 pm

Dnes ráno v Břeclavi trochu zasoplilo, ale cesty byly suché, až když jsem sjížděl u Mušlova na Mikulov, tak tam bylo na silnici mokro a v Mikulově už pršelo, mezi půl osmou a osmou byl velký slejvák, ale zase jen v Mikulově a okolí. Volal jsem s kolegou, který jel od Brna, a na Mušově (Nové Mlýny) rovněž sucho. Po lijáku vylezlo slunce a byl hic, voda pařila jako divá, dusno jako kráva.
Takový déšť svlaží jen na chvíli vzduch, na zemině udělá jen mokrý škraloupek, do země se nedostane nic. Takové vlhko má blahodárný vliv na plísně, naštěstí to šlo rychle pryč.
Sucha u nás panovala co pamatuji i před nějakými 45-50ti lety, v řece bylo vody málo, budovaly se závlahy a rovněž hráze proti povodním. Taky se řeky čistily, dno nebylo tak zanesené, břehy nebyly zarostlé, pamatuji sací bagry na Dyji přímo před našimi okny, spousty opalujících se a koupajících lidí. Běžné byly i zákazy zalívání a používání pitné vody na něj. Sněhu nikdy nebývalo, jen holomrazy a hlavně záplavy, na kterých jsou lužní lesy postaveny. Jenže ta voda přicházela z hor, místní pršení by to nedokázalo, ani těch 30 čísel sněhu co napadlo, a to je první rozdíl. Druhý rozdíl vidím v letních bouřkách, které taky bývaly pravidelně. Brzy odpoledne se zatáhlo, hrkla voda a zase bylo hezky, ne jak dnes kdy přijde voda a v červenci je 10° a dalších 14 dnů kosa. Docela se divím, že nepřicházejí bouřky z veder, to je celkem nenormální.
Opět se opakuji, bez vody to samozřejmě nejde (té naštěstí máme dostatek), ale pěknou úrodu tvoří hlavně teplo a slunce, mokro a chlad ji ničí. Nedělám si iluze o tom, že naprší zahradnický a pak bude krásně, tak to prostě už nefunguje, ale pokud si mám vybrat mezi horkem a mokrem, tak volím horko.

Paní Catko, počasí nemáme takové, jaké si zasloužíme, myslím že zrovinka My nejsme ti viníci, za to může hlad po penězích a mamon, to mocní tohoto světa se k přírodě chovají jako hovada, jenže oni jsou se svými trezory a konty před přírodou dobře chránění. My to nějakým tříděním plastů neovlivníme ......
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Mon Aug 03, 2015 9:32 pm

Jiřina napsal:Já pana Miroslava chápu, že chtěl napsat, že u něj na zahradě je větší sucho než u pana Mirka v Břeclavi. Ony statistiky vždy berou širší území než jednu obec, či její část. Letos po celé léto jsou srážky velmi nerovnoměrně rozložené a věřím, že existují po republice malá území, kde mají vody dost. Jiřina
ano přesně jste mě Jiřino pochopila Smile
meteorology chápu, že musí delat jiste veci co nejjednoduseji, proto je pro ne jednoduche napsat tam a tam bude sucho a horko, ale kde nejvic to uz radeji nerozepisují

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Mon Aug 03, 2015 9:42 pm

Na to, že má být sucho a horko, chci jen podotknout, že už jsem dnes 2x silně zmokl.
V podvečer přišel slejvák a je pozalíváno.
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0199 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0202 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0209 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0221
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Mon Aug 03, 2015 9:48 pm

To jsou jako Mirku dnesni fotky??? cyclops to snad ani neni mozny, ze bychom zili v jednom státě confused

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue Aug 04, 2015 6:26 am

Ano jsou, pršelo snad jen u nás v Břeclavi, na snímku je radar z 19.30 hod. Pozalíváno je řádně, zem nestačila vodu vsakovat, dal jsem jen dvě konve do foliáku na papriky a mohl jít na točené. Na západě svítilo slunce, na východě modrá obloha a na jihu duha, od severu to přišlo.

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 4_8_2015

Když se teď ráno podívám z okna, tak je vše mokré, hlavně réva se prohýbá pod tíhou vody. Ani lísteček se nepohne a to je přímo pozvánka pro choroby, holt to je ten suchý a horký srpen, tak ja ho předpovídali?

Rajčata popraskají určitě, u broskvoní je mi to celkem jedno, největší obavy mám o révu a melouny.

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0207 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 104_0208
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 04, 2015 7:27 am

budte Mirku rad za zaliti, pred tou Saharou co nas ceka je to naprosto idealni, my zbylí si asi nachytáme vodu z rosy, tak jako v Peru na svazích

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Tue Aug 04, 2015 8:20 am

U nás zatím horký a suchý srpen funguje dokonale. Vyschla nám zahradní studna a z řeky, kde stejně skoro nic neteče, je zákaz brát vodu.Zbývá zahradní jezírko, ryby a žáby prominou.Včera večer byla slyšet bouřka, ale k nám nedorazila.Snažíme se šetřit i pitnou vodou, aby nevyschla i studna domácí.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Tue Aug 04, 2015 11:32 am

Catka napsal:U nás zatím horký a suchý srpen funguje dokonale. Vyschla nám zahradní studna a z řeky, kde stejně skoro nic neteče, je zákaz brát vodu.Zbývá zahradní jezírko, ryby a žáby prominou.Včera večer byla slyšet bouřka, ale k nám nedorazila.Snažíme se šetřit i pitnou vodou, aby nevyschla i studna domácí.

Přesně tak, u nás na JV Moravě ani kapka, taky nás ten déšť obchází. Asi by mě to netrápilo, kdybych nic nepěstovala...Nyní 33 st. ve stínu.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Tue Aug 04, 2015 3:11 pm

Já už taky nevím jak vypadá déšť. Těch pár přeháněk co ani prach nesmočí nestojí za řeč. Vodou se snažím taky šetřit, tak když měním vodu v dětském bazénku zaleju s ní. Ťuk ťuk zatím nám stále teče užitková voda z kravína. Soused už ze zoufalství jezdí zalévat na pole brambory. Aspoň těm zemědělcům neprší do žní. Aktuálně 32 stupňů a puňťa pere jak o život.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 4 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 42 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru