Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 3 z 42 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sat Jun 20, 2015 7:13 pm

já aspon nasazel spoustu sadby zelí, tak jsem rád, že sazim do vlhkého a jde to pěkně od ruky Smile

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Sat Jun 20, 2015 7:42 pm

J.R. napsal:u nás je slušných 22 st. - kde to je, na Krete ? U nas 12-13 stupnu.

To jste mě rozesmál Very Happy Je to nedaleko Uherského Hradiště na JV Moravě, mimochodem lokalitu mám uvedenou u profilu. Také u Vás nevím, jen hádám Vysočina?
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Sat Jun 20, 2015 10:06 pm

Ano Vysocina, cely kveten (az snad na nejake ojedinele vyjimky) byly teploty max 17-18 stupnu. Takze pokud bylo dnes v Breclavi 20, tak tam nemuze nic 'cucet', ale vsechno tam musi 'letet'.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Sat Jun 20, 2015 10:38 pm

My jsme doma měli 14 dní vypnutý plynový kotel a včera jsme ho opět zapnuli, jestli je již po létě? Celý květen jsem nesundala dlouhé kalhoty, protože bych bez nich zmrzla. Je devátý měsíc počasí jak v listopadu (od října 2014) tedy s výjimkou minulého víkendu, ten se z toho vymykal. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 21, 2015 6:33 am

J.R. napsal:Ano Vysocina, cely kveten (az snad na nejake ojedinele vyjimky) byly teploty max 17-18 stupnu. Takze pokud bylo dnes v Breclavi 20, tak tam nemuze nic 'cucet', ale vsechno tam musi 'letet'.

Rozhodující pro mnohé plodiny jsou noční a ranní teploty. Momentálně je doma ve skleníku 11,6°, tzn že na zahradě bude pod deset, a to je zatraceně málo, k tomu všemu opět ten podělaný vítr. Je pravda že všechno letí (hlavně tráva, plevel a zelenisko), ale nezraje. Angrešt je už 14 dnů stále stejně kyselý, stejně tak rajčata nezrají, maliny červenají ale nejsou sladké, jahody už skončily a ty stáleplodící jsou jalové.

Jsem z toho docela znechucen, potřebuji být venku v triku a kraťasách a ne šaškovat doma v obýváku. Je léto, a místo Mochíta a Kubalibre nebo vychlazeného piva venku ve stínu révy, aby člověk chlemtal doma horké kafe. Crying or Very sad
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sun Jun 21, 2015 6:59 am

Taky mám rád, když je na zahradě přiměřené teplo. Ale to je málokdy. Buď to slunce buší tak, že mně je z toho nanic nebo je zas zima. Když se dívám na dlouhodobá předpověď na yr.no, tak bude stále foukat ze západu nebo severozápadu, snad až za týden se to stočí trochu směrem k jihu. Jinak pokud bude jasno, tak noční teploty budou kolem těch deseti až dvanácti, pokud bude zataženo, tak ty denní teploty zase nebudou ani 20 °C. Vlastně nevím co je lepší, možná to zataženo, protože z toho může spadnout nějaká ta kapka vody. Asi je potřeba se na to dívat optimisticky, někdo kdysi říkal „Bude líp“.
Vladimír
Sad
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sun Jun 21, 2015 7:48 am

Současný trend počasí mě ujišťuje v tom, že jsem měl postavit skleník aspoň 15 a ne 9 metrů. Ve skleníkách už mám krom kukuřice a tykví všechny plodiny co pěstuji. Tady aspoň vyhrávám nad slimáky a nad nepřízní počasí. Sice jsem nestihl zautomatizovat závlahu, ale jsem rád, že skleníky mám. Jinak dnešní probuzení do jasného rána byla nádhera, až na těch 6,5stupně.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Sun Jun 21, 2015 8:48 am

Nedomnivam se, ze pocasi je zasadne jine nez drive. Sklenik ci skleniky jsou jiste dobra vec pro pestovani zeleniny, ale ze bych dal do skleniku jahody to mne nikdy nenapadalo, nehlede na to, ze je to nerealne a cela zahrada by vypadala jak nejake komercni zahradnictvi.

Predstavu, ze v lete mam narok chodit v kratasech a tricku nesdilim, jedine na dovolene ve Stredomori.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 21, 2015 9:16 am

Zdenci napsal:Současný trend počasí mě ujišťuje v tom, že jsem měl postavit skleník aspoň 15 a ne 9 metrů. Ve skleníkách už mám krom kukuřice a tykví všechny plodiny co pěstuji. Tady aspoň vyhrávám nad slimáky a nad nepřízní počasí. Sice jsem nestihl zautomatizovat závlahu, ale jsem rád, že skleníky mám. Jinak dnešní probuzení do jasného rána byla nádhera, až na těch 6,5stupně.

Skleník je věc parádní, obzvlášť pak, pokud je hned u domu. Večer ho zavřu, ráno otevřu, dle počasí. Na zahradě už je to horší, tam v tomto počasí rajčatový musím nechat větrat, melounový je dokořán z obou stran kvůli opylení (včelu jsem ale už dlouho neviděl), paprikový foliák nechávám zavřený, tam luftuje jen samootvírací okno. Okna mám na všech, ale v těch krásných hicech byl nutný nátěr všech skleníků bílou skleníkovou barvou, to srazilo teploty asi o 10°.
Vždy, když jdu na pivo, tak si prohlížím konstrukci zastřešení nad venkovní velkou terasou, a přemýšlím jak by to bylo nádherné nad zahradou, jen místo látky by tam byla folie......
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Jun 21, 2015 9:19 am

J.R. napsal:Nedomnivam se, ze pocasi je zasadne jine nez drive. Sklenik ci skleniky jsou jiste dobra vec pro pestovani zeleniny, ale ze bych dal do skleniku jahody to mne nikdy nenapadalo, nehlede na to, ze je to nerealne a cela zahrada by vypadala jak nejake komercni zahradnictvi.

Predstavu, ze v lete mam narok chodit v kratasech a tricku nesdilim, jedine na dovolene ve Stredomori.

To není o nároku, ale o pohodě, a počasí je zásadně jiné než dříve, jde o to jen v jakém časovém horizontu, v mém případě 30-40 let.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sun Jun 21, 2015 10:12 am

Já před 30ti lety ještě ani nebyl na světě takže toho zase tolik nepamatuju, ale pamatuju časy kdy celé léto bylo krásně a v zimě bylo sněhu a zamrzlé rybníky. Ty extrémní změny co jsou teď teda nepamatuju.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Sun Jun 21, 2015 11:22 am

Mirek napsal:To není o nároku, ale o pohodě, a počasí je zásadně jiné než dříve, jde o to jen v jakém časovém horizontu, v mém případě 30-40 let.

Narokovat si pohodu mi prijde rozmazlene. Pocasi zasadne jine urcite neni, osobne pamatuji horsi - kdyz jsem byl na stredni skole (konec sedmdesatych let), cele prazdniny proprselo (asi 2 roky po sobe), hrali jsme jen karty, vykoupat jsme se nebyli snad ani jednou. Proti tomu jsou posledni leta vyjimecne krasna.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Sun Jun 21, 2015 7:11 pm

Tak nás taky konečně postihla větší přeháňka a je zalito. Vody "nachytané" zhruba 1000 litrů, takže nějakou dobu bude čím zalévat. Dokonce pršelo a svítilo sluníčko zároveň a objevila se tak duha. Venku 16 st. a mně začíná být zima i doma Very Happy .
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Mon Jun 22, 2015 8:22 am

Vzhledem k tomu, že jsme skoro sousedky, tak se taky raduju ze zalití zahrádky, ale pod naší vysokou jedlí je sucho a pro mě je to moje srážkové měřítko. Takže nic moc.Venku 17 st.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jun 22, 2015 9:11 am

U nás v Brně teď už hodinu prší, nic prudkého a vydatného. Teplota nízká 13 °C. Třeba se ten déšť přesune i k Vám.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Mon Jun 22, 2015 9:25 pm

MrBig46 napsal:U nás v Brně teď už hodinu prší, nic prudkého a vydatného. Teplota nízká 13 °C. Třeba se ten déšť přesune i k Vám.
                  Vladimír

Měl jste pravdu, přišlo to i k nám... Ale střídalo se to během dne i se sluníčkem, teplota až 24 st. Zítra má pršet taky, ale má se ochladit, tak uvidíme.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Wed Jun 24, 2015 3:25 pm

Tak ráno letních 5,5 stupně, teď sice 16, ale zase co chvilku prší, tak se nedá ani posekat už tak dost prerostlá tráva, třešně praskají a hnijou a o zbytek se stará hejno špačů. Jahody jsou bez chuti no zkrátka IDEÁL
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Fri Jul 03, 2015 11:03 am

Tak konečně je tu léto, všechno roste jako z vody, které je potřeba dodávat kolem 1000 litrů každý večer.Sice mám pod okapem dva IBC kontajnery, ale i to je málo. Naštěstí nám zatím teče užitková voda z kravína, tak průběžně dopouštím, aby odrazila. Jinak teploty přes 30, v bazénu 35 a to nejdůležitější pivo je na sedmém schodu Razz Razz
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Fri Jul 03, 2015 4:38 pm

Venku je nádherně, lehce pofukuje, ve sklepě by mohlo být chladněji, ale zase ne tak jak v ledničce Razz Ve sklenících je hic a já teloň ještě ani nekoupil ventilátor. Se vzduchem uvnitř je potřeba alespoň trochu pohnout. Dojel jsem domů, lupl do sebe jednoho pardála a chystám se na podvečerní postřik révy a broskvoní.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Fri Jul 03, 2015 6:45 pm

asi si to sklipka skocim pro Cabernet Cortis, dnes je prizniva konstelace Smile

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Fri Jul 24, 2015 9:39 pm

Ty vedra a sucho je fakt děsné, doma máme 30 stupňů, a to je dost i na mě. Čekali jsme nějaký déšť dneska, ale zase nic nepřišlo Sad
Nejvíce zalévám ve skleníku, kde mám rajčata a okurky, venkovním rostlinám se moc nedostává, máme jen vlastní studnu, tak s vodou šetříme.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Fri Jul 24, 2015 10:37 pm

Mít doma 30, tak snad spím ve sklepě. My máme 25 a už tak uvažuju o klimatizaci. Jinak sucho je až hrůza, co se nezalévá plmalu umírá. Hic že by se pic a člověk musí stejně dělat. Ve skleníku mají rajčata upálené vrcholy a to se ani nedotýkají skla. Doufám, že konečně zaprší.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 25, 2015 7:20 am

Ahoj Zdenci, dal jsem do skleníku stolní ventilátor napojený na termostat (STC-1000), který je nastaven na 35°C. Je zapnut na poloviční otáčky a jeho účelem je rozhýbat vzduch ve skleníku, čidlo je zhruba 10-15 cm od stropu. Tady rajčata nemám, ale okurky mívají hodně svěšené listy, samozřejmě že to musím kombinovat se stínícím nátěrem.
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 103_9912

Ve skleníku na zahradě to ještě nemám, tam pomohl hlavně stínící nátěr, a samozřejmě že vše je dokořán.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sat Jul 25, 2015 10:26 am

Zdravím Mirku, se mnou je to těžké, beru si toho moc a nějak tomu nestačím. Kapková závlaha leží v polici, barvu na skleník jsem ani nekoupil. Snad příští sezonu mi se zastíněním pomůže réva. Very Happy
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 25, 2015 2:22 pm

Já taky nestíhám, závlaha letos taky nehrozí, zastínění však bylo nutností.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 3 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 42 Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru