Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 1 z 42 1, 2, 3 ... 21 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sun Apr 19, 2015 8:10 am

Děkuji Mirkovi za vděčné téma Smile
Po pravdě se zdá, že jsme přežili, byť to bylo s chlupem, pár desetin nad nulou, šedivák nebyl, takže zatím rajčata a ovocné stromy si můžou oddychnout.

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 19, 2015 8:29 am

Včera večer bylo u nás (Břeclav 4) 5° C, ráno mi to u baráku ukazovalo sedm, ve skleníku 3°. Zda byla na autech jinovatka nevím, nechce se mi vylízat z baráku.
Rašení a kvetení všecho je přímo nadstandartní, tak obrovské množství květů na všech stromcích jsem ještě nepozoroval.


Naposledy upravil Mirek dne Sun Apr 19, 2015 12:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sun Apr 19, 2015 9:14 am

Tak u nás určitě pod nulou, jinovatka jako hrom a voda,která pokrývala vnitřní stěny foliového oblouku zmrzla. Máme na zahradě pás, kde mrzne pravidelně a manžel tam vysadil meruňku. Chudák holka.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sun Apr 19, 2015 9:17 am

U nás bylo hůř -2,5 v prvním patře na okně. Jinovatka všude. Naštěstí letos nic nestíhám a přísady mám nejmizernější od doby co se věnuji pěstování zeleniny a proto jsou ještě doma za oknem. Jinak krom pár květin tu zatím nemá co pomrznout.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue Apr 21, 2015 9:09 am

U nás každý den něco nad 0°C, jen jedna noc byla pod nulou, dle ČHMÚ snad -1 °C. Jak bylo přímo na mé zahradě nevím. U mne doma 0°C, ale mám to na zahradu dál než je to z měřící stanice ČHMÚ. Dnes bylo ráno 4 °C, nic moc a na situaci se sazenicemi rajčat se vlastně nic nemění- přes noc nechávám v místnosti. Zajímala by mne nějaká dlouhodobější předpověď. Já se dívám jen na yr.no, medard, chmi a seznam, ale tam jsou jen předpovědi na tři až pět dní, ale nic dlouhodobějšího. Znáte nějaké další weby, které se zabývají dlouhodobější předpovědí? Vlastně mně ani nejde o to zda bude některou noc mrznout, ale o to, zda budu moct přísadu nechat ve dne venku.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Tue Apr 21, 2015 5:43 pm

Já sleduji opocasi.com, tam na výchozí stránce si rozkliknu norské modely na 9 dní, německé modely na 9 dní, Aladina na asi 3 dny, radar, bouřky, družici Noa, Meteosat, ev. polské modely. Mohu ihned porovnat, co se rozchází či shoduje, ev. i aktuální stav. Mně tato stránka maximálně vyhovuje, používám asi od r. 2011 či již dříve?  Současné modely dávají na Čarodějnice úplný hnus, teplota ve dne v noci 3 st.C, a déšť či sníh.   Zdraví Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Fri May 15, 2015 8:42 pm

dnesni rano bylo velmi chladne, nakonec jinovatka nebyla, ale na to, že mělo být 8-10st, tak to se teda predpoved řádně sekla!

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat May 16, 2015 6:04 am

Tak u nás se ranní teploty každý den pohybují okolo čtyřech až pěti stupňů. Včera jsem byl na zahradě a jen tak letmo jsem se podíval na vysazená rajčata. Hrají všemi barvami, ale žádné ztráty jsem zatím nezaznamenal. Zatím v pohodě.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sat May 16, 2015 7:20 am

ja si pockam na ono pondeli, to bude zas děda Mrazík čarovat, snad to nebude podobné s rokem 012

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat May 16, 2015 7:58 am

miroslav napsal:dnesni rano bylo velmi chladne, nakonec jinovatka nebyla, ale na to, že mělo být 8-10st, tak to se teda predpoved řádně sekla!

Ony jim ty předpovědi celkem vycházejí, jen se většinou netrefí do patřičné lokality. Very Happy
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Tue May 26, 2015 8:38 am

A prší a prší. Všichni slimáci z okolí si zřejmě dali sraz na mojí zahradě,pod nohama mi permanentně čvachtá,kdepak jsou ta krásně suchá jara,která jsem proklínala kvůli nutnosti zalévat. Jestli já příští rok nezaseju radši rýži.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue May 26, 2015 5:31 pm

Mému sousedovi na zahradě nádherné počasí vadilo, vadilo mu že vše krásně rostlo, že bylo teplo, sluníčko, suché chodníky. Holt chtěl aby pršelo, protože voda ze studny není tak dobrá jako dešťová (s tím souhlasím), a tak to má tady. Do té doby jsem sklízel červené jahody, slimáci byli zalezlí a teď? Teď je z jahod nechutná vymočená jalovina, zpolovičky bílá, tu světlečervenou část žerou slimáci, z plodů nektarinek teče gelová sračka, tráva už má metr, plevel nadzvedává i fólii a vyráží 10x rychleji než fazole.

Nechápu, jak může někomu vadit krásné počasí (zvláště čerstvému penzistovi, který má v činžáku ....no co na práci), posezení ve stínu stromů nebo slunečníku s pivečkem v ruce. Asi je to velmi namáhavá práce vzít do ruky hadici a otočit vypínačem čerpadla. Jinak si nedovedu vysvětlit touhu po dešti, pokud ovšem není dětsky naivní a má představu že zaprší a bude hezky, tůdle nůdle, to už neplatí hodně let.

Tráva je kolem silnic tak vysoká, že to roky nepamatuji, na place v práci jsem nechal likvidovat metrové zaplevelení, od loňského podzimu musím neustále čerpat zespod baráku vodu, abych neměl zaplavené sklepy, na mnoha polích roste místo obilí rákos a z čeho to je? Ze sucha?

Když musím na zahradu na druhý konec města zalívat, tak mne to stojí čas i peníze, ale nevadí mi to, protože pohled na prosluněnou zahradu, plnou budoucí úrody je pro zaměstnaného "čoveka" relax nenahraditelný, je to přímo balzám na nervičky.

PS: jsem zvědavý kdy začne bečet že mu hnijí jahody a plesniví rajčata..... Sad
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue May 26, 2015 6:57 pm

Tak jsem byl dnes na zahradě. nesl jsem si dvacet čtyři sazenic tykví, ale když jsem zjistil, že z těch dvanácti, které jsem minulý týden zasadil zbyli jen tři, tak jsem přehodnotil situaci, vysadil jen dvanáct a zbývajících dvanáct jsem vzal domů a přesadil do půllitrových kelímků. Díval jsem se taky na to, komu ty mé sazenice chutnaly. Našel jsem plno malých slimáků tak asi do 1,5 cm. Všichni byli nalepení na tom tunelu z netkané textilie, který jsem nad těmi sazenicemi udělal, aby jim bylo lépe.Netkaná byla zespodu pěkně vlhká a slimáci si tam pěkně rochnili. A já blbec jsem jim přichystal takové pěkné ubytováníčko.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Tue May 26, 2015 7:09 pm

Používat netkanku se v poslední době též bojím kvůli slimákům. Již se mi stalo, že jsem netkanku odkryla a pěstovaná plodina byla sežraná. Pokud nehlásí mrazíky, tak raději nechávám rostliny na volno. Letos jsem zakryla okurky a patizonky, každou rostlinu jsem lehce obsypala Ferramolem. Zatím jsem netkanou nesundávala, takže výsledek neznám.  Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue May 26, 2015 7:18 pm

Tak jsem se mrkl na předpověď Norů. Podle nich by jsme si mohli od většího deště odpočinout až do příštího úterý. Potom pro Brno předpovídají 18 mm a pro Mirkovu Břeclav 10 mm. Ty dýně mne opravdu mrzí, ale rajčatům, což je můj projekt číslo jedna se ten déšť opravdu líbil.
Ta netkaná textilie se mně zdála dobrou volbou, ale člověk nikdy neví. Nejlíp se člověk poučí vlastními chybami. Musím si na to příště dát pozor. Asi ještě půjdu do nějakého přímého výsevu tykví. Problém se slimáky mám jen ve zrytém pruhu širokém 80 cm ze všech stran obklopeném trávou.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Tue May 26, 2015 7:25 pm

já co nemam pod kapkovacem, to nestiham zalevat, vse mam na jiznim svahu a tak i po destich nebyva nadlouho zalito, staci dve hodky cerstveho vanku a je po vlhkosti, zatim jsem vcelku spokojen, neco roste lepe, neco hure, proste kazdy rok bude neco lepsi a neco horsi Smile

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue May 26, 2015 7:54 pm

MrBig46 napsal:Tak jsem se mrkl na předpověď Norů. Podle nich by jsme si mohli od většího deště odpočinout až do příštího úterý. Potom pro Brno předpovídají 18 mm a pro Mirkovu Břeclav 10 mm. Ty dýně mne opravdu mrzí, ale rajčatům, což je můj projekt číslo jedna se ten déšť opravdu líbil.
Ta netkaná textilie se mně zdála dobrou volbou, ale člověk nikdy neví. Nejlíp se člověk poučí vlastními chybami. Musím si na to příště dát pozor. Asi ještě půjdu do nějakého přímého výsevu tykví. Problém se slimáky mám jen ve zrytém pruhu širokém 80 cm ze všech stran obklopeném trávou.
     Vladimír

Používám Vanish a výsledek je více než viditelný, mnohdy sice nechutný, ale slimáci žerou i kolegy již "nakrmené". Před chvílí jsem zahrabával ve skleníku čtyři "kousky", kteří se chytli na včera pár rozhozených modrých granulí. I v tunelích pod textilkou je pár granulí okolo každé sazenice nezbytností, ti slizouni vlezou všude.

U deště vidím jedinný přínos, v zálivce nedávno vysetých semen tykví. Vysazoval jsem včera ven i rajčata, jsou sice zalitá ale je zima, a mokrá zima je katastrofou. Zlaté skleníky a foliáky.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Tue May 26, 2015 9:21 pm

U nás /Moravské Budějovice/ se déšť též hodil. Zalito jsme neměli do minulé soboty. Až ze soboty na neděli napršelo 22 mm, což hodnotím jako napršeno, ne nalito. Spíše mi vadí, že je vyložená zima a že již týden "mrňá". Namísto aby napršelo a zase bylo hezky. Do minulé soboty bylo vyloženě sucho. Objektivně hodnotím dle stavu trávníku na dvorku, kde není hluboká vrstva ornice nad skalnatým podložím. Tráva již mizela jak tomu bývá v srpnu ve vedrech. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat May 30, 2015 4:13 pm

Tak u nás asi před hodinou bouřka s kroupami cca 1 cm v průměru. Na zahradu půjdu až zítra, jen doufám že všechno není zničené.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat May 30, 2015 5:11 pm

Byla to rychlovka, bouřka proletěla, kroupy jako hrách, naštěstí byl hodně hustý liják, takže asi škody žádné (podle situace doma). Chytlo mne to v centru města při odjezdu ze zahrady, jestli to trvalo 10 minut, tak je to hodně. Takovéto odpolední bouřky (ale letní) pamatuji coby jinoch, zapršelo a bylo zase hezky, jen ty kroupy tam nebývaly.

Vypadalo to černě
Počasí aneb jak je u vás 102_0187

Kanály to nebraly
Počasí aneb jak je u vás 102_0218

A za chvíli zase hezky
Počasí aneb jak je u vás 102_0219
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat May 30, 2015 7:50 pm

Tak jsme byli na zahradě sebrat jahody a musel jsem pozalívat, na zahradě bylo sucho.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sat Jun 13, 2015 11:03 am

Tak teď bych opravdu potřeboval aby zapršelo. Původně mělo podle yr.no začít pršet v sobotu, potom v neděli a teď už v pondělí. Těch 20 mm co by mělo napršet by se mně líbilo.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Jun 13, 2015 2:01 pm

Zalévám skoro každý den a zahrada se má k světu, dokonce i papriky venku se již začaly hýbat k lepšímu, hlavně díky nočním teplotám. Déšť by určitě byl přínosem, ale já jsem rád že je hezky, slibované ochlazení a 12-13° je špatná volba. Přestože jsou hice, tak teploměr ve skleníku na zahradě zaznamenal jen 15°C.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sat Jun 13, 2015 2:12 pm

Z extrému do extrému. Ještě nedávno jsem měla na zahradě bažinu a teď připomíná vyschlou step.Má to několik pozitivních důsledků, mám docela vypracované bicepsy od tahání konví /zahrada sousedí s řekou,takže vody je dost/ a rostlinstvo roste a rajčata zrají.
Počasí aneb jak je u vás <a href=Počasí aneb jak je u vás P1020770" />
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sat Jun 13, 2015 2:29 pm

Tak je pravdou že zapršet by mohlo, ale hezky zvolna a ne jako minulý týden, kdy spadlo 25mm za hodinu a půl. Jinak ve skleníkách se musí zalít stejně a vychází mi to 300 litrů na jedno zalití.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 42 1, 2, 3 ... 21 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru