Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pěstování Tomatillo

3 posters

Goto down

Pěstování Tomatillo Empty Pěstování Tomatillo

Příspěvek pro MrBig46 Sat Dec 21, 2019 5:26 pm

Mám naději, že seženu semena Tomatillo Queen of Malinalco. Hrozně se mně to líbí a podle popisu to snad má i výbornou chuť. Máte někdo zkušenosti s pěstováním Tomatillos? Poraďte kdy vysévat a jestli je lze pěstovat u nás venku nebo jen ve skleníku?
                   Vladimír

Pěstování Tomatillo Husk-cherry-tomatillo-queen-of-malinalco-lss-dsc-6622the nearest comerica bank


Pěstování Tomatillo Husk-cherry-tomatillo-queen-of-malinalco-lss-dsc-6636

Pěstování Tomatillo Husk-cherry-tomatillo-queen-of-malinalco-lss-dsc-6640
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pěstování Tomatillo Empty Re: Pěstování Tomatillo

Příspěvek pro J.R. Thu Dec 26, 2019 6:20 am

Velmi pekne.
Jak vypada rostlina a chut se podoba cemu ?
Pestovani u mne tezko, snad jedine ve skleniku, pokud by se to někomu osvědčilo.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pěstování Tomatillo Empty Re: Pěstování Tomatillo

Příspěvek pro MrBig46 Thu Dec 26, 2019 7:51 am

Moc toho o té královně nevím. V popisu na Baker Creeku je napsáno toto.
Queen of Malinalco
(Physalis ixocarpa) 70 dní. Unikátní a chutný dědický poklad z mystického města Malinalco na jihozápadě Mexika. Botanický průzkumník Joe Simcox hledal vysoko a nízko po legendárním tomatillo „královně Malinalco“, uctívaném mimořádně velkým ovocem, které má sladkou, téměř ovocnou chuť. Neuvěřitelně krásné ovoce je zcela obaleno papírovými slupkami jako jiné druhy Physalis. Ovoce dorůstá až 4 palce a rostliny jsou velmi produktivní. Ovoce se používá k výrobě salsy; lze jej také vařit jako rajčata nebo jednoduše jíst čerstvé. Toto je ohromující vzácný nález od Joeho a jeho týmu a jsme rádi, že můžeme nabídnout tuto skvělou vzácnost!
Pokud jde o pěstování, tak by asi žádný problém neměl být. Asi to bude stejné jako s pěstováním jiných mochyní. Skleník to asi vyžadovat nebude. Jen mě štve, že nestačí jen jedna rostlina, kvůli opylování jich má asi být více (jeden Srb píše, že on jich bude pěstovat šest). To by byl pro mne jistě problém jak s místem tak i s předpěstováním a pěstováním. Na rok 2020 už toho mám i tak plno (aspoň 8 rostlin okry a také brambory z TPS semen) a okno na předpěstování mně asi nebude ani stačit. Mám tři nabídky na semena této královny a nejsem zatím rozhodnutý, jestli je nemám už teď odmítnout nebo si je nechat poslat s tím, že bych to pěstoval až další rok. Jednu nabídku jsem již odmítl- bylo mně nabídnuto, že dotyčná koupí semena a pošle mně je, přičemž nechtěla ode mne žádnou výměnu ani protihodnotu.
                       Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pěstování Tomatillo Empty Re: Pěstování Tomatillo

Příspěvek pro Mirek Thu Dec 26, 2019 9:26 am

MrBig46 napsal:Mám naději, že seženu semena Tomatillo Queen of Malinalco. Hrozně se mně to líbí a podle popisu to snad má i výbornou chuť. Máte někdo zkušenosti s pěstováním Tomatillos? Poraďte kdy vysévat a jestli je lze pěstovat u nás venku nebo jen ve skleníku?
                   Vladimír

To bude nejspíče nějaký klon mochyně peruánské, která s rajčatem nemá nic společného. Mochyni jsem pěstoval, nepotřebuje žádné speciální podmínky, ale prorože mi nechutnala (pachuť), tak jsem od pěstování upustil.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Pěstování Tomatillo Empty Re: Pěstování Tomatillo

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru