Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skleníky a technika

+3
Mirek
sasman
J.R.
7 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Skleníky a technika Empty Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:10 pm

Potřebovala bych nějaké rady ohledně skleníku, který se chystám koupit. Jestli by se zde mohlo založit podobné tema. Dík.V.L.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:13 pm

No já mám dvě rady:
- kupte si co největší
- soustřeďte se na větrání

Každý skleník vám bude po čase malý. A to větrání je opravdu alfa a omega. Pokud svítí v létě slunce celý den, venku je 35°C, tak ve skleníku bez pořádného větrání je peklo, kde se vše uvaří. Já jsem ještě investoval do skel Helios - nemusí se v létě natírat.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:13 pm

Pokud je to možné, přimluvila bych se za skleník přistavěný ke zdi pokud možno mírně zapuštěný. Je v něm minimálně o stupeň tepleji než ve volně stojících sklenících ve stejné lokalitě při jarních mrazících. Mám osobně vyzkoušeno. U zdi je zvláště teplo, tam rostliny nezmrznou. jiřina
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:14 pm

No myslela jsem, že budeme diskutovat, až se založí nové tema,aby mě administrátor nezjel Evil or Very Mad, ale tedy situace je taková, že se rozhoduji mezi kolmou a šikmou stěnou skleníku z důvodu větrné polohy, přičemž délka bude obrácena k severu. Jiná možnost umístění není. Myslíte, že tato skutečnost má nějaký vliv, že po té šikmé stěně vítr lépe sklouzne?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:15 pm

Zkusil jsem to přesunout, ale moc se nedaří ....

Přesunul jsem téma, ale bohužel je to pod mou admin. hlavičkou. Snad to nebude vadit a příspěvky si poznáte.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Oct 12, 2017 6:27 pm

Vlasta L. napsal:No myslela jsem, že budeme diskutovat, až se založí nové tema,aby mě administrátor nezjel Evil or Very Mad, ale tedy situace je taková, že se rozhoduji mezi kolmou a šikmou stěnou skleníku z důvodu větrné polohy, přičemž délka bude obrácena k severu. Jiná možnost umístění není. Myslíte, že tato skutečnost má nějaký vliv, že po té šikmé stěně vítr lépe sklouzne?

Já mám všechny skleníky se šikmýma stěnama, ale mám to spíše ze statických důvodů. Na šikmé stěny dopadají sluneční paprsky více kolmo a vítr po nich určitě lépe "sklouzne", naopak kolmé stěny umožní větší prostor v horní části skleníku.
Ať bude mít skleník kolmé nebo škmé stěny, každopásně bude velkým přínosem pro pěstování.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Zdenci Mon Oct 16, 2017 9:03 am

Také bych se přimluvil za co největší skleník. Já jsem hned po dostavbě zjistil, že je malý(Limes Variant L9) ač si ostatní klepali na čelo. Jak píše paní Jiřina, skleník přistavený ke zdi je je daleko lepší než volně stojící. Já mám Limes Skleníková přístavba D 6 a kupodivu je také malý. U obou je sklo Helios a automatické otvírače oken, dále mám prodloužené dveře a zapuštěné uličky abych se nemusel tolik ohýbat.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Dec 22, 2017 5:37 pm

Toto monstrum vyrostlo u Velkých Němčic kousek od Hustopečí. Včera jsem jel vrchem dálnící a svítilo to jako divé. Budu si muset najít chvilku a mrknou tam, zda mají i nějaký prodej vypěstovaných rajčat.

Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Thu Mar 15, 2018 7:51 am

Tak už mi došla trpělivost s věčně narvanými parapety oken a vymýšlením všelijakých poliček, aby se tam věšlo čím dál více přísad a koupila jsem jim skleník. Vybrala jsem ruský obloukový Volya LLC Trjoska 3x4m. Konstrukce je odolná vůči větru a sněhu - třeba někdy napadne -a ruským rajčatům by se tam mohlo líbit. Hodlám jej postavit na dlažbu a pěstovat tam jen přísadu a potom papriky a rajčata v nádobách, vmezeřím tam nějaké fíkovníky a možná i citrusy.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro miseku Thu Mar 15, 2018 8:30 am

Catka napsal:Tak už mi došla trpělivost s věčně narvanými parapety oken a vymýšlením všelijakých poliček, aby se tam věšlo čím dál více přísad a koupila jsem jim skleník. Vybrala jsem ruský obloukový Volya LLC Trjoska 3x4m. Konstrukce je odolná vůči větru a sněhu - třeba někdy napadne -a ruským rajčatům by se tam mohlo líbit. Hodlám jej postavit na dlažbu a pěstovat tam jen přísadu a potom papriky a rajčata v nádobách, vmezeřím tam nějaké fíkovníky a možná i citrusy.

Až ho smontujete, tak nám ukažte fotku????...taky jsme o něm uvažovali... Ta montáž je prý hrůza.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Thu Mar 15, 2018 10:01 am

Pokud máte pravdu a montáž je složitá, tak budu muset upéct něco obzvláště dobrého, aby se účastníkům obalily nervy a vnukovi dát nějaká sluchátka, budou asi padat nespisovná slova.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro J.R. Thu Mar 15, 2018 11:05 am

Některé firmy nabizeji smontovane skleniky, tj. dutinkovy polykarbonát s hliníkovou konstrukcí.
Ale je to drazsi, plati se i doprava smontovaného skleniku ... napr. zde.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro miseku Thu Mar 15, 2018 12:25 pm

Mirek napsal:Toto monstrum vyrostlo u Velkých Němčic kousek od Hustopečí. Včera jsem jel vrchem dálnící a svítilo to jako divé. Budu si muset najít chvilku a mrknou tam, zda mají i nějaký prodej vypěstovaných rajčat.


Pane Mirku, už jste ho omrkl? Stojí za to, se tam jet podívat? Mají i prodej?
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Fri Mar 16, 2018 10:11 am

Ještě jsem tam nebyl, jen jsem se dotazoval u kolegů z Hustopečí zda o tom někdo něco neví, taky nic.
Osobní zkušenost s těmito rajčaty zde.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Wed Jul 25, 2018 11:35 am

Jsem se svoji letošní investicí do ruského polykarbonátového skleníku Trjoška maximálně spokojená. Rajčatům se v něm sice nelíbí, ale okurky, papriky a melouny vypadají spokojeně. Perfektně se v něm ovšem zabydlely fíkovníky a já jsem dnes sklidila první fíky a byly vynikající, to se mi venku nikdy nepovedlo a vypadá to na dvě slušné úrody. Dokonce vážně uvažuji o tom, že bych speciálně pro subtropy pořídila skleník ještě jeden a mnohem větší -nejlépe 3x8m. Původně jsem plánovala dokonce velikost 8x6m, ale to by zabralo téměř veškerou moji obdělanou plochu. Ještě popřemýšlím.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Wed Jul 25, 2018 12:34 pm

Zakrýt celou zahradu, to by bylo něco ..... Cool

Fíky, tak to mne zajímá, bo mám jeden letos nový v květináči, zakoupený vloni. Na toto téma jsem otevřel diskuzi zde
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro sasman Wed Jul 25, 2018 5:08 pm

Catka napsal:Jsem se svoji letošní investicí do ruského polykarbonátového skleníku Trjoška maximálně spokojená. Rajčatům se v něm sice nelíbí, ale okurky, papriky a melouny vypadají spokojeně. Perfektně se v něm ovšem zabydlely fíkovníky a já jsem dnes sklidila první fíky a byly vynikající, to se mi venku nikdy nepovedlo a vypadá to na dvě slušné úrody. Dokonce vážně uvažuji o tom, že bych speciálně pro subtropy pořídila skleník ještě jeden a mnohem větší -nejlépe 3x8m. Původně jsem plánovala dokonce velikost 8x6m, ale to by zabralo téměř veškerou moji obdělanou plochu. Ještě popřemýšlím.

Ruský skleník může být dobrý kup, ale taky na něj za 3 roky můžete nadávat, protože se rozpadne v důsledku chybějících fotostabilizátorů.... Ono to při koupi prakticky poznat nejde, jen pomocí drahé analýzy a to NIKDO nedělá....
sasman
sasman

Poèet pøíspìvkù : 144
Join date : 05. 01. 18
Location : Vizovice 325 m n.n m.

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Thu Jul 26, 2018 7:12 am

Polykarbonát na tento skleník je naštěstí vyráběn v ČR v Kadani a píšou, že má UV filtr a nežloutne a nekřehne, záruka pro poškození krupobitím je 10 let. Pokud náhodou těch 10 let nevydrží, koupí se jiný. Konstrukce vydrží i zemětřesení jak je pevná.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Thu Jul 26, 2018 8:20 am

Catka napsal:Polykarbonát na tento skleník je naštěstí vyráběn v ČR v Kadani a píšou, že má UV filtr a nežloutne a nekřehne, záruka pro poškození krupobitím je 10 let. Pokud náhodou těch 10 let nevydrží, koupí se jiný. Konstrukce vydrží i zemětřesení jak je pevná.

Nevím jestli v tomto případě je Kadaň jistotou. To, že tam dají český znamená, že na tom mají z nějakého důvodu větší zisk. Ale zásadní obavy bych neměl, pokud nedojde k nějakému mechanickému poškození tak by to mělo vydržet v pohodě. Již delší dobu se chystám na otevírací střechu skleníku z polykarbonátu, který nahradí těžké sklo, a samozřejmě že koupím polykarbonát levný. Po pár letech se stejně nikdo s námi o záruce bavit nebude. Shlédl jsem pár videí z Ruska, kde tyto skleníky mají a moc se mi líbí. Bylo tam i nějaké poškození, ale metr sněhu je holt metr sněhu, to u nás padají i střechy.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sat Sep 29, 2018 9:57 am

Tak konečně je můj polytunel využitý, citrusům a fíkovníkům se prodlouží sezóna a dozrávají tam i nějaké papriky. Ty největší citrusy tam ještě nejsou, rostou v obrovských květináčích, které sama neunesu a rudl má vyfouklá kola. Pokud dovnitř přidám ještě olivu a oleandry, tak tam nebude k hnutí a já se nedostanu ke své čtecí židli. Líbí se tam i mým novým pěti přírůstkům z Adavo a začínají krásně růst. Zadní dveře už jsem zakryla bublinkovou folií.] Skleníky a technika 20180929_085311 Skleníky a technika 20180929_085340
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sat Sep 29, 2018 9:42 pm

Citrusy budete nechávat v zimě v tomto tunelu?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sun Sep 30, 2018 6:08 am

Hodně záleží na průběhu zimy. Rostliny v tunelu ponechám co nejdéle, obalím květináče bublinkovou fólií, aby byly v teple kořeny a uvidím. Vůbec netuším, jak to v zimě v takovém zařízení probíhá, je to pro mě premiéra.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 30, 2018 7:14 am

Já jsem chtěl původně zimovat citrusy ve skleníku, ale hlavní problém jsem neviděl v zimě, ale v teple při osvícení sluncem. Míval jsem citrusy na jižní straně domu pod polykarbonátovým krytem, kde teplota neklesala pod nulu, ale při slunečném počasí zde vyskočila i na dvacítku, a to mohlo být venku i -10°. A právě z vysoké teploty během vegetačního klidu jsem měl obavy, obavy byly rovněž z možného výpadku el. energie, která měla na starosti temperování, v době nepřítomnosti. Vyřešil jsem to výstavbou citrusária na terase severní strany domu, a tím se vyhnul zimnímu slunci.
Ve skleníku jsem ještě uvažoval o zavěšení bílé netkanky (nebo folie) asi 10 cm od skel, a tím by se vytvořil jakýsi foliák ve skleníku, který by zastínil a odizoloval rostliny od slunka nebo mrazu. U mne navíc o to složitější, že skleník je zasklen sklem.
V novém citrusáriu tyto problémy již nemám, v případě mrazů nainstaluji malé topítko s ventilátorem, které ve spojení s termoregulátorem udržuje teplotu v rozmezí 1-3°C. Je možné i otevřít balkonovky nebo okno do domu, ale tím by se zvýšila vlhkost a nekontrolovatelně i teplota.
Zatím mám citrusy venku, i když už jednou teplota klesla k nule a dnes je jen jeden stupeň. Budu muset v citrusariu pouklízet a už to postupně nastěhovat dovnitř, kde je nyní stupňů pět, protože jsem nechal otevřené dveře a ventilačku.
Ať s Vám v pěstování daří, a já se budu snažit ať mám tak pěkné citrusy jako Vy. Embarassed
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Catka Sun Sep 30, 2018 7:48 am

Před chvílí jsem si byla ve skleníku pro citron do čaje a teploměr ukazoval 7`C, venku máme dva. Zimuji citrusy v místnosti staré hospodářské budovy, kde se netopí a teplota je jen o fous vyšší než venku. Na rozdíl od Vás já s radostí vítám každý zimní sluneční paprsek. Rostliny potřebují co nejvíce světla, aby neshodily listy a zimní slunce tu místnost vyhřeje jen nepatrně, to je podle mě dokonalé zimování - přiměřeně chladno a hodně světla. Zalévám jen velmi opatrně a to teplou vodou. Při opravdu velkých mrazech mám možnost zatopit v krbových kamnech, na kterých stojí obří hrnec s vodou a tu pak používám na zalévání. Je blbé, že kolem skleníku mi trůní vysoké stromy a když je slunce nízko, tak od východu stíní dům, já východní slunce považuji za nejdůležitější. Ještě blbější je, že ty stromy jsou jehličnany a stíní i v zimě.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 30, 2018 9:00 am

Já mám situováno jih-sever, a právě na jižní straně jsou největší extrémy. Docílit v zimě dobré světelné a tepelné podmínky pro citrusy není jednoduché. V jižních místnostech je teplo, v severních zase šero. Hned napoprvé jsem byl citrusovou zahradou velmi spokojen. Není sice ještě dodělaná (olištování, fasáda apod.), ale svou funkci plní na 100%, citrusy tam přežily bez újmy. Dříve jsem zkoušel přezimování ve sklepě na oknech, ale teplota 15-16° + šero = citrusy bez listů. V jižních místnostech jsem zkoušel nějakou dobu banánovníky, ale ty mi vždy zlikvidovaly svilušky.
Od východu mám podobné problémy. Sousedi vysadili kdysi tůje, o které se vůbec nestarají, teď k tomu ještě přibyla vrba, takže s každým růstem se prodlužuje zastínění. Na dvoře 30 let bordel, ale hlavně že mají něco, o co se nepostarají.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Skleníky a technika Empty Re: Skleníky a technika

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru