Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sklizeň 2017

3 posters

Goto down

Sklizeň 2017 Empty Sklizeň 2017

Příspěvek pro Jiřina Sun Sep 10, 2017 9:37 pm

Loni nám chyběly sudy na švestky na slivovici, letos sudy máme, ale nemáme ty švestky. Něco po loňském přeplození nekvetlo, něco zmrzlo, proti pilatce jsme stříkali Calypsem, další ránu švestkám uštědřilo sucho a dílo zkázy dokončily opeřené bestie. Z Gabrovských jsem sotva zachránila misku švestek na varhule /knedlíky/. Otrhala jsem je ještě nezralé a nechala dozrát doma, kde část zplesnivěla, než dozrála. Na zahradě ještě máme dva stromy s Prezentou, letos by dozrály i u nás, ale opeřenci je vyklovávají nezralé. Dokonce jsem dva mrtvé špačky pověsila za nohu na stromy, ale ostatním to nevadilo. Dokonce mi lezli do skleníku, což se dvěma jedincům stalo osudným. Máte také problémy se špačky, jak proti nim bojujete? Moje sestra mi říkala, že špačci škodí hlavně na Moravě, v Čechách prý tento problém nemají. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň 2017 Empty Re: Sklizeň 2017

Příspěvek pro J.R. Mon Sep 11, 2017 10:34 am

... proti pilatce jsme stříkali Calypsem

Na tom je něco spatne ? Drive jsem také pouzival Calypso, bez problemu, mam ještě zasoby, ale letos jsem pouzil Reldan.
V soucasnosti mam (jen) 3 stromky, které teprve vstupuji nebo budou vstupovat do plodnosti. Ambice plnit sudy v zadnem
pripade nemam, destiláty neprodukuji ani nekonzumuji. O svestky je v rodine minimalni zajem, jim je v podstate jen ja nebo
bratr, kuchynske zpracovani nevyzaduje velke množství. S ptactvem zatím problém nemam.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň 2017 Empty Re: Sklizeň 2017

Příspěvek pro Petr z Pardubic Wed Sep 13, 2017 4:11 pm

Ptáci mě taky štvou. Presenta zralá není, ale stejně se plody válí rozklobané na zemi. To samé Elena, která navíc i nezralá hnije. Špačci tady jsou, ale méně než v minulém roce. Švestek bylo celkově málo. Můj oblíbený Toptaste vymrzl na jaře. Oba stromy. Dobře by se mohla jevit ta Haganta. Moc nehnije, dozraje, chuť slušná.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň 2017 Empty Re: Sklizeň 2017

Příspěvek pro Jiřina Wed Sep 13, 2017 8:56 pm

Hagantu jsme letos neochutnali, byly tam asi dva plody, které sežraly bestie. Top Taste moc nekvetl, neochutnali jsme též nic, navíc trpí monilií na letorostech. JOJO dobře zaplodilo, plody velké, nedozrály, sežrali ptáci. Poslední starý strom Domácí švestky, napůl suchý, loni přeplozený, letos též nic, je určený k definitivní likvidaci pokácením. Zbylé Prezenty začínají pukat vlhčím počasím posledních dnů. U nás nyní denně "mrňá". J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň 2017 Empty Re: Sklizeň 2017

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru