Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nejranější odrůdy meruněk

4 posters

Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Feb 09, 2018 8:49 am

AURORA
Když už byla řeč o Auroře z Droždína, tak v minulém roce plody na přízemním stromku kupodivu vydržely jarní mrazy.  Po dozrání, většinou je to koncem června, mají plody Aurory pikantně navinulou, aromaticky meruňkovou chuť.



Nejranější odrůdy meruněk P6270117
Nejranější odrůdy meruněk P6190019
url=https://servimg.com/view/19770968/23]Nejranější odrůdy meruněk P6270118[/url]

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Wimpi Fri Feb 09, 2018 9:37 am

A jak byly velké ty mrazy? U nás u Strakonic za posledních 6 let na jaře, pokud si dobře vzpomínám, nemrzlo jen jednou. Obvykle mrzne několikrát a padá to i pod -5°C. Loni dokonce zmrzly i všechny jabloně, které jsou vůči mrazům nejodolnější. Pokud by tahle nebo některá jiná meruňka ustála mrazíky v květu kolem -3°C, a plůdky alespoň -2°C, možná by to za pokušení a hřích stálo...
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Feb 09, 2018 9:44 am

Bylo to tak v rozmezí kolem -1°C. Jak jsem psal, tak pohroma přijde vždy až po odkvětu, kdy jsou čerstvě vytvořené plůdky citlivější na mráz než květy. Přízemní Aurora to přežila, ale vedle stojící Orangered něměl nic ani ve vyšších patrech.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Feb 09, 2018 1:47 pm

Bohužel neznámá odrůda meruňky, která mně byla poslána jako záměna, dozrává už kolem 20. června. Jarní mráz ji probral dokonale, takže zbylo asi jen šest plodů. V tomto případě neplatí, že první ovoce chutná vždy nejlépe.

Nejranější odrůdy meruněk P6190020
Nejranější odrůdy meruněk P6190021
Nejranější odrůdy meruněk P6190022
Nejranější odrůdy meruněk P6270120

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Feb 09, 2018 3:03 pm

SPRING BLUSH
Patří k velmi raným odrůdám meruněk, i když záleží na průběhu počasí, kdy dozrává. Někdy dozrává před nejlepší ranou odrůdou - Leskorou a někdy až současně s ní, zhruba v prvním týdnu července. Minuloroční mrazy přežilo jen pár plodů u kmínku. Na wawitu odrůda bohužel jen živoří, ale mám už nový stromek na myrobalánu. Žádná z raných odrůd nedosahuje výborné meruňkové chuti LESKORY a RADKY, přesto je odrůda Spring Blush poměrně oblíbená.

Nejranější odrůdy meruněk P6270122

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro padr Mon Jun 10, 2019 1:22 pm

Letos mi konečně začala pořádně růst raná Aurora naroubovaná na mandloni. Několik let živořila, přírůstky skoro žádné. Ovšem letos je tam 5 nebo 6 pěkných plodů a nové přírůstky jsem již musel začal zaštipovat.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro padr Wed Jun 19, 2019 11:08 am

O víkendu jsem sklidil 6 plodů na auroře roubované na mandloni. Plody byly velice pěkné a chutné, s výraznou kyselinkou. Jen žena hudrala, že jsou již přezrálé. Stromek letos vůbec nepoznávám - po letech začala náhle růst jak zběsilá a dokonce i plodí.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro padr Tue Jul 02, 2019 8:12 am

Včera přišela bouřka - ohromný prudký náraz větru následovaný blesky a několika kapkami vody. Takže nezalito, zato jsem přišel o meruňku - vylomila se v roubu. Dost mě to namíchlo, musím vymyslet, co tam dát. Myslíte, že stojí za to pokusit se o očkování? Přeci jen tak ranou odrůdu (Aurora) bych rád měl.
Nejranější odrůdy meruněk Img_2051
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro danielblaha Fri Dec 15, 2023 9:28 am

To je fakt smůla s tou bouřkou a meruňkou, co? Znám to, jak takový náraz větru dokáže způsobit docela zmatek. Je to škoda o tu meruňku, zvlášť když šlo o takovou ranou odrůdu.

Očkování by mohlo bejt dobrá cesta, zvlášť když je to odrůda, kterou chceš mít. Samozřejmě, není to úplně rychlejší proces a bude to chtít trochu času a trpělivosti, ale když se ti povede, budeš mít zase tu odrůdu, kterou chceš.

Jsem si jistý, že to bude trochu práce, ale pokud je pro tebe ta raná odrůda důležitá, stojí to za to zkusit. Máš nějaké zkušenosti s očkováním, nebo bude to pro tebe poprvé?

danielblaha

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 14. 12. 23

Návrat nahoru Goto down

Nejranější odrůdy meruněk Empty Re: Nejranější odrůdy meruněk

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru