Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ODRŮDY BROSKVONÍ

5 posters

Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro Petr z Pardubic Wed Feb 07, 2018 11:06 am

REGINA
Je málo známou odrůdou pocházející z USA. Patří k atraktivním odrůdám s prakticky celočervenými plody. Bohužel patří také k odrůdám choulostivým na
jarní mráz. První a poslední úroda byla v roce 2015. Pan Tomáš Jan - propagátor různých odrůd se ve starém čísle Zahrádkáře o tomto problému
nezmiňuje. Vyzdvihuje velmi málo plstnatou slupku (údajná náhrada za nektarinky) a výbornou chuť. S těmito americkými celočervenými odrůdami
bohužel přišel problém, který jsem tady dříve neznal - a to jarnímu vymrznutí plůdků. Nemohu si pomoct, ale ze zkušenosti můžu potvrdit, že klasické,
staré odrůdy tímto problémem u mě netrpí a to i přesto, že se uvádí poškození plůdků už při teplotě -1°C.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro Catka Thu Jul 26, 2018 6:58 am

Letos poprvé zarodila mladičká broskvoň INKA a plody jsou nádherné a velmi chutné.
ODRŮDY BROSKVONÍ 20180726_063155
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro Mirek Thu Jul 26, 2018 8:08 am

Moc pěkné, na to že se jedná o pozdní odrůdu tak dozrála brzy. My jsme sklidili Redhaveny a začíná zrát (nebo spíše padat) Cresthaven. Chystám se vysazovat broskvoně a zvažuji bělomasou odrůdu. Kdysi jsme měli neznámou odrůdu, která měla hodně velké plody a červené kolem oddělitelné pecky.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro Catka Thu Jul 26, 2018 8:38 am

Já hodlám znovu vysadit bělomasou placatou broskev místo té - už mohla mít krásné plody -kterou manžel postříkal - věřím, že omylem - proti mšicím kyselinou solnou.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro padr Thu Jul 26, 2018 11:47 am

Já sklízím Fairhaven, Cresthaven jsou zatím dost nezralé. Ale uschnul mi jeden stromek nektarinky a tak taky hledám, čím ji nahradit.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro MrBig46 Mon Aug 13, 2018 12:58 pm

Cresthaven mně taky ještě nezraje a doufám že ještě čtrnáct dní nebude. Příští týden budu na dpovolené na Vysočině. Stejně to potom bude masakr, protože strom je doslobva obsypán plody. Vypadá to, že budu muset hodně zavařovat, dělat nějaký džem a také sušit. Na Tomatoville jsem dostal také radu, udělat si nějaký koláč (takový jaké dělají v americe),ale nevím jestli bych něco takového zvládl. Uvidím. Další rada byla udělat si broskvové vín, ale to nepřipadá v úvahu.
Vladimír

ODRŮDY BROSKVONÍ DSCN0330_Crest

ODRŮDY BROSKVONÍ DSCN0331_Crest
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro padr Tue Aug 14, 2018 12:17 pm

To je tedy úroda! Já jsem své 4 cresthaveny již sklidil, bylo pro mě překvapení, že tak malý stromek vůbec plodí.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

ODRŮDY BROSKVONÍ Empty Re: ODRŮDY BROSKVONÍ

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru