Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 15 z 42 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Wed Oct 05, 2016 5:00 pm

Po měsíci sucha bez kapky deště v pondělí a včera u nás napršelo celkem 10 mm. Je to jako když se prdne do lesa. Potřebovalo by to, aby aspoň týden vytrvale pršelo. To bych byl teprve spokojený.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Wed Oct 05, 2016 5:06 pm

U nás za dva dny napršelo 33 mm. Mrzí mě, že jsem nestihla posbírat venkovní rajčata, asi budou všechny popraskané...
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro padr Fri Oct 07, 2016 12:17 pm

U nás napršelo 15mm, ale dnes ráno teploměr ukázal nekompromisních -0,6. Koukal jsem na papriky a listy byly zmrzlé a potažené jinovatkou. Tak odpoledne uvidím, jestli to už je definitivní konec paprik nebo něco přežilo. Mrzí mě chilli, tam byla ještě velká úroda na stromcích.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat Oct 08, 2016 7:55 am

Tak to je definitivní konec sezony, pokud nejsou rostliny někde v "teple" skleníku. To už je klasika, začátkem října vše pomrzne a pak budou dvacítky až do konce ledna.
U nás na teplém jihu včera -1°, dnes opět pod nulou, během úterka nachcalo min. 30 mm vody. Neopomenu jeden citátek - "Po všeckém hovno, enom po včelách med".
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro padr Sun Oct 09, 2016 10:28 pm

Konec rajčatové sezony už určitě. Pomalu sklízím poslední cherry - zvlášť Mandat je sladoučký. Cherry jsou teď už asi jediná rajčata se slušnou chutí. Ve skleníku mám ještě dost zelených plodů, něco ještě dozraje. Ale papriky budu doufám ještě nějaký čas sklízet. Podařilo se mi je ochránit netkankou, takže pomrzly jen vršky a plody pomalu dozrávají. Jen to chce sluníčko...
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Mon Nov 21, 2016 7:52 am

Fučí, fučí a fučí! Někde jsem četla, že zelí dělá krásné  hlávky, pokud se pěstuje v místech, kde je větrno. Jdu do toho. Už mám nakoupena semínka špičatého zelí bílého i červeného. Mám předpoklady vypěstovat parádní kusy. Nesnáším vítr!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Mon Dec 19, 2016 10:49 am

Měla jsem lehké obavy, aby rostlinky vzešlé z mých odvážně brzkých pokusných výsevů netrpěly nedostatkem světla. Den je sice hodně krátký, ale počasí mi přeje. Je v současné době jen málo dní, kdy vůbec nevysvitne sluníčko. Spíše naopak. Rajčata se vůbec nevytahují a vypadají spokojeně. Jen tak dál!
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Wed Dec 21, 2016 12:55 pm

Hlavně aby nám to vydrželo aspoň do Ježíška
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 211220161895Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 211220161896Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 211220161898Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 211220161900
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Wed Dec 21, 2016 3:13 pm

U nás je to taky. Jinovatka láme stromy, přála bych si, aby co nejdříve spadla. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Wed Dec 21, 2016 5:58 pm

Zdenci napsal:Hlavně aby nám to vydrželo aspoň do Ježíška

Nádhera!!! U nás pytel zmrzlých sraček a nechutné vlezlé syrovo s nepříjemným ledovým pofukováním.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Wed Dec 21, 2016 10:52 pm

Tak u nás je to dobrý. Byl jsem z domu vyhnán, abych donesl nějaké chvojí tak jsem se v ydal na další polnost, která mně patří. Pomalu zarůstá křovím a je tam tak čtyřmetrový smrk. Stavil jsem se na zahradě, překvapivě se mně bez problému podřilo otevřít bránu, sněhu tam bylo jen tak osm čísel. Vzal jsem si zahradní nůžky a pilku na nařezání chvojí a vydal se polní cestou na to pole. Po revoluci jsem ho pronajal za 1,- Kč za m2, udělal jsem smlouvu, že po skončení to dotyčný (byl to holubář, který pěstoval poštovní holuby) dá do pořádku. Bez mého vědomí to pronajal dál, jeden z těch dalších byl Afgánec, který tam postavil ohavný velký holubník. Další část pronajal dalšímu holubři a sám se odstěhoval se svými holuby na kopec. Afgánec odjel do Anglie a sousedka, kterou dobře znám už od dětských let mně začala bombardovat abych to posekal a ten bordel odstranil. Tak jsem ještě toho původního nájemníka donutil aby to sekal a nakonec mně sehnal dalšího v tomto případě slušného nájemníka, který jak jsem dnes zjistil tak ten ohavný velký holubbník celý zlikvidoval. Ten druhý holubář který měl jednu třetinu umřel před asi osmi roky, ale rodina chtěla pořád tam chodit. Bez nějakého upozornění tam přestala chodit a do toho jejich holubníku se nastěhovali bezdomovci (všude stříkačky, proscané zdi a podlaha, nějaká špinavá sedačka, oblečení). Loni na jaře jsme to celé shodil a všechno co se dalo spálil. Jen mně tam zůstal ekologicky nebezpečný odpad, za který zaplatím skoro tolik, co jsem dostal za několikaletý nájem. Co si na kom vezmete? Už to nepronajímám, jen to na jaře poseču strunovkou a nějaké křoviny vyřežu. Vlastně jsem chtěl mluvit o počasí. V poli bílo, stromy zasněžené, jen ta cesta něco přes kilometr byla uježděná auty, několikrát jsem málem spadl. Asi byl nějaký stupeň pod nulou, ale byl jsem dobře oblečený, pohoda. Toto počasí mám rád až na tu zataženou oblohu. Slunce by bylo třešinkou na dortu. Doufám, že to bílo u nás ještě nějaký ten den vydrží.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Sat Dec 24, 2016 10:54 pm



Konečně jsem se dostala k psaní příspěvku, předtím jsem musela péct, vařit a smažit. Žiji v jižní části okresu Třebíč. Od pondělí do včerejška u nás byla inverze, mrznoucí mlha a stálá teplota - 5 C. Utvořila se silná námraza, která poškodila množství ovocných stromů hlavně ve stromořadích, lesní porosty i veřejnou zeleň na návsích. Během včerejška a dneška ser naštěstí oteplilo a ta bílá hrůza opadala. Jinak na pohlednicích by to vypadalo nádherně. Fotku větvičky jsem fotila ve čtvrtek večer, kdy jsem přišla domů za tmy a byla jsem obhlédnout škody v zahradě. Fotky za světla jsou ze včerejšího dopoledne při pracovních cestách krajem. J.
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 WP_20161222_18_18_54_Pro
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 WP_20161223_10_09_49_Pro
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 WP_20161223_10_17_23_Pro
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Dec 25, 2016 8:10 am

U nás dole stále pokračuje hodně tmavěfialový hnus. Po včerejším náledí a mrholení přišlo v noci na déšť, nyní se k tomu přidal ještě vítr. Z představy, že strávím volné dny čumákováním za oknem, se mi zvedá žaludek. Je osm hodin, a v baráku tma jak v pytli.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Sun Dec 25, 2016 8:58 am

Tak u nás teď trohu pršelo, alespon tk mi to řekla manželka, která byla se psem venku. Já moc ven ani nevylízám, jen vyvětrám a sednu si k počítači. Než manželka přila z venku, tak jsem musel nastrouhat křen, zaplakal jsem si. Máme dnes návštěvu, celou rodinu a tak k hlavnímu chodu se dělá ještě jeden, křenová omáčka s uzeným kolenem. Pochopitelně to kupovanéé koleno jen vzdáleně připomíná domácí uzené (jehož dadavatelem byl můj otec), ale stále platí "z nouze i pes k....líže". Tak se mějte, ven se moc nedívejte a užívejte si Vánoční svátky.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Uďa Sun Dec 25, 2016 9:31 am

U nás, kolem 0 a tak 14 dní jsem neviděl sluníčko, tma jak v řiti. Very Happy
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Dec 25, 2016 9:33 am

Uďa napsal:U nás, kolem 0 a tak 14 dní jsem neviděl sluníčko, tma jak v řiti. Very Happy

Já ho viděl včera ve filmu pro pamětníky. bounce
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Wed Dec 28, 2016 8:54 am

Tak se k nám konečně vrátila paní zima a vše přikryla bílou peřinou a pořád sype Smile Konečně nebudou děcka samé bláto a pračka si odpočine. Tak valim prohrnout než to zase roztaje Very Happy
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Wed Dec 28, 2016 9:09 am

U nás je sucho, kolem nuly a svítí slunko. Řekla bych hezké jarní počasí, fajn pro moji přísadu, ale lyže, sáně a boby zatím marně čekají na svoji příležitost. Děti jezdí na kole.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Wed Dec 28, 2016 11:20 am

U nás je necelých 8°, venku i ve skleníku. Slunko svítí a ve verandě je hic jak blbec. Od zítřka má sice mrznout, ale -6° je pořád málo. -15 až -18°C by bylo akorát tak na to, abych mohl někam k moři za teplem, na měsíc až dva 20-50 cm sněhu k tomu, tak to už by byla dokonalá zima. Po obědě omrknu zahradu, zda by něco nešlo porýt.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Wed Dec 28, 2016 12:48 pm

Uff, to sem si dal. 3x sem vyhrnul vjezd i chodník. Vyhrnul jsem poprvé a du domu, že si dám pivko a hle valí oranžové auto s nezaskočeným silničářem, tak sem mu to šel navalit zpátky na silnici. Stojím si na zahradě opřenej o hrablo a popíjím zaslouženého staropramena a čumím jak péro páč jede druhej sypač a zase mi to všechno hodil zpátky. To sem ještě neviděl, aby 15 minut posobě jeli dva sypače stejnou trasu. První měl štěrk a druhej sůl, ale nesypal ani jeden. Doufám, že už maj chlapci vybráno a daj chvilku pokoj.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mashell Wed Dec 28, 2016 7:39 pm

To sluníčko vám teda závidím. U nás od začátku listopadu, kdy trochu nasněžilo, vykouklo zpod mraků tak maximálně třikrát a vždycky jen ráno na chvíli. Jinak pořád prší nebo prší se sněhem, teď už dva dny v kuse. Jaro k nám přijde až tak za 3 měsíce. Aspoň doufám.

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Wed Dec 28, 2016 8:37 pm

U nás to s tím slunkem taky není žádná hitparáda a o mokru nemluvě. Dnes jsem se stavil na zahradě zda by bylo možno rýti, a ani náhodou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Uďa Sun Jan 08, 2017 9:42 am

To je kosa, co !?! Very Happy
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sun Jan 08, 2017 10:05 am

Kosa visí ve stodole na trámu Very Happy , ale zima je pěkná včera -18 st. dnes už jenom -10 st. Skoro pořád sype a už tu máme 30-40 čísel bílého zlata. Jen mě skolila nějaká kykyrýda, tak na to koukám z podpeřiny oknem.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Sun Jan 08, 2017 10:14 am

Parádní počasí! Včera -18`C dnes jen -13°C. Dva dny nádherné azuro, nikde ani mráček. I mě dostihla chřipka, virus donesl manžel z práce.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 15 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 42 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 28 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru