Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 6 z 42 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Sun Aug 16, 2015 6:54 pm

Jak už jsem psal v jiném vlákně, včera jsem otrhal všechno zralé a tak mi nic nepopraskalo tedy zatím. Dnes ještě nezapršelo, pořád nás to obchází. Včera po té čině valil plný potok a dnes už zase teče čůreček. Příroda potřebuje vodu jako prase drbání, zato my zahrádkáři bysme jí chtěli raději cíleně.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sun Aug 16, 2015 7:06 pm

KONECNE NAPRSELO, sice zalito do hloubky nebude, ale kdyz nebude vitr, vlaha se vyuzije, u mě je zralá z révy jen Liepsna, ačkoliv nemusím lambruskové odrůdy, tato je chutná, není tak prevonena

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Sun Aug 16, 2015 9:17 pm

U nás dnes bouřka bez větru, 23 mm, ihned po bouřce rajčata pukají. Samozřejmě vodu přijímají i přes listy. Pukání musíme brát jako daň za neuschnutí. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sun Aug 16, 2015 11:09 pm

V kontextu s révou a melouny rajčata vem čert, to je plevel a rodí průběžně. Teď leje jak z konve a úroda jde do hajzlu. Být mladší nebo v důchodu, tak tu nejsem ani minutu.....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Mon Aug 17, 2015 6:07 am

Tak moje rajčata mně hlásí SOS. Do dnešního rána u mě vůbec nepršelo, pokud nepočítám těch 0,1 mm v sobotu. Předpovědi počasí jsou jasné, dnes by mělo na pršet něco nad 10 mm, což by rajčata ještě ustála. Ale těch 30- 60 mm, které uvádí všechny předpovědní mapy počínaje Nory a konče Aladinem, tak to už jistě nechráněná rajčata těžko ustojí. Protože jsem se včera a v sobotu flákal na Grand Prix, tak budu s rajčaty muset dnes dopoledne něco dělat i když pravděpodobně v mírném dešti. Na jedné straně se mně vytrhla oka na střeše z modré zakrývací folie (při jedené bouřce s nulovými srážkami minulý týden), takže folie částečně leží na betonářské síti s oky 15 x 15 cm a voda se bude na této střeše hromadit. Pokusím se tuto střechu opravit, ale stejně počítám s tím , že zítra budu muset v tom velkém dešti jít přebytečnou vodu z této střechy vylít, protože spád asi nebude dostatečný a část vody bude na střeše zůstávat. Druhá střecha, kde mám cca 40 rajčat vypadá v pohodě.
Mám ještě dvě volné modré zakrývací plachty o rozměrech 2x 3 m, které použiji na takový stan nad keříčkovými rajčaty. Těch 12 m2 by mně mělo vystačit na všechna keříčková rajčata.
Stále mně zůstane cca 50 rajčat nekrytých a tak vyzkouším ochranu rozhozením hnojiva, myslím tím draselné soli (chloridu draselného). Dle určité studie, při velkých deštích dochází k vyplavování živin z půdního roztoku do nižších míst mimo kořeny, v místech kde jsou kořeny se sníží elektrická vodivost a kořeny jsou schopny přijímat daleko více vody, tuto expedují do zrajících plodů a tyto praskají. Ke zvýšení elektrické vodivosti za deště je doporučená dávka 5 kg draselné soli na 1 hektar, ale já toho tam hodím podstatně víc, ať se s tím ta rajčata poperou. Když to tam nedám, tak stejně všechno popraská a z těch bifteků, které mám mimo střechy nebude stejně nic.
Jen musím konstatovat, že ta příroda si s námi pěkně zahrává. Měsíc nic a potom za dva dny všechno dožene.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Mon Aug 17, 2015 1:33 pm

U nás napršelo od včerejšího večera d dnešního rána 63 mm ve dvou bouřkách. Další srážky jsou předpovídány. Teplot 15 C. Jakoby to počasí tam nahoře nemohli zprůměrovat. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Mon Aug 17, 2015 1:51 pm

Dnes bude na zahrade vinobrani, a jestli me vztek neprejde nez dojedu z prace, tak i hlavobrani. Vezmu sekeru a vse co bude popraskane tak vyklucim.....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Tue Aug 18, 2015 8:10 am

Tak mě při pohledu z okna napadá, jestli jsem to s těma modlitbama, aby konečně zapršelo, trochu nepřehnala. Ale opět nám kolem domu šumí řeka.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue Aug 18, 2015 8:36 am

Prominte mi ten vyraz, ale jen ukazuje na realny stav - opet dalsi zkurveny srpen.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue Aug 18, 2015 3:24 pm

Tak včera jsem s tou střechou, zakrytím keříčkových rajčat, nějakou tou sklizní, fotografováním a dopravou strávil na zahradě něco více jak šest hodin. Přišel jsem domů pořádně utahaný (dělají to asi také ty moje roky). Dnes sedím doma a užívám si odpočinkový den s pocitem, že jsem udělal všechno co bylo možné, abych rajčata uchránil před praskáním a následnými plísněmi. Loňský začátek září byl pro mne velkým poučením.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Tue Aug 18, 2015 9:12 pm

Tak jsem zase jednou chválil den před večerem Sad včera jsem se vrátil domu skoro za tmy, tak jsem ani na rajčata nekouk. Až dnes a musím přiznat, že mi moc nechybělo, aby mi slza svlažila oko Sad rajčata popraskaná pomalu ještě zelená a to jak venku, tak ve skleníkách i pod převisem střechy, prostě všude. A to měla pravidelnou vydatnou zálivku. Většinu jsem otrhal a k večeři byla mísa salátu a ještě tak na dvě bude. Jen doufám, že toto byl nadlouho poslední rozmar co nám letos příroda nachystala.


Naposledy upravil Zdenci dne Thu Aug 20, 2015 5:35 pm, celkově upraveno 1 krát
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Tue Aug 18, 2015 10:09 pm

Soucítím s Vámi, pane Zdenci, též mám popraskáno mnoho rajčat, révu, švestky..., napršelo u nás za dva dny 83 mm, přibližně stejné množství srážek spadlo od Nového roku do dešťů. Přesto si vždy snažím říkat: " Každý den není posvícení, mohou se mi stát horší věci než popraskané rajče."
Předpověď na další dny je příznivá, má být jasno, neměla by do toho vletět plíseň, na zpracování popraskaná rajčata tolik nevadí..... Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Wed Aug 19, 2015 8:13 am

Do včerejška do rána (do 7.00 hod) spadlo u mne na zahradě cca 37 litrů na m2. Kolik spadlo za posledních 24 hodin o tom zatím meteorologická stanice nedává na internetu informace. Na zahradu se podívám až odpoledne a pořád i přes špatné zprávy Zdenciho doufám, že to zastřešení rajčat  pomohlo. Také jsem zvědavý, jestli ta draselná sůl měla nějaký efekt, nasypal jsem ji ke keříčkovému Stupickému. Na tom by za normálních okolností mělo být popraskáno úplně všechno. Teď už u nás neprší, podívám se na předpovědi a pokud už nemá pršet odstraním plachty nd keříčkovými rajčaty.
                                       Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Wed Aug 19, 2015 10:20 am

Dnes rano 14°, na obloze kdakaly divoke husy a po plote skakaly sykorky. K tomu se snad ani neda co dodat......
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Catka Wed Aug 19, 2015 2:39 pm

Ještě v neděli jsem byla na vážkách,jestli jsem všechno kolem rajčat příliš neuspěchala.jestli jsem zbytečně brzy nevysela, příliš brzy nevysadila, brzy začala sklízet. Vždyť já už mám některé odrůdy odplozené, copak já budu sklízet a konzumovat celý podzim? Dnes už mám jasno : VELKÉ KULOVÉ a to ještě popraskané. Naštěstí mám svých 100kg už dávno splněno, Takže zase příští rok radši všechno uspěchám.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miseku Wed Aug 19, 2015 4:54 pm

Tak u nás prší furt už třetí den. Dneska jsem vlezla po 2 dnech do skleníku a zjistila jsem, že mám na některých rajčatech (listech i plodech) plíseň! Ale tu, která se vyskytuje v bytech na zdech, řekla bych... Setkal se s tím někdo také? Co se s tím dá dělat? Venku je 15 st.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Thu Aug 20, 2015 7:43 am

Nebude to padli (jen na listech) ci mozna spise plisen seda ? Vetrate sklenik ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Thu Aug 20, 2015 9:59 am

Pro pana Vladimíra: Jak dopadla Vámi opečovávaná rajčata ohledně pukání?
Po Miseku: Předpověď počasí je příznivá, již nemá pršet, má se mírně oteplit, větrejte skleník, myslím si, že plísně hrozit nebudou. jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Thu Aug 20, 2015 2:13 pm

J.R. napsal:Nebude to padli (jen na listech) ci mozna spise plisen seda ? Vetrate sklenik ?

Já pozoruji tento týden zvýšený nárust padlí na hadovce ve skleníku, a je to na listech které jsou u okna a vykukují ven.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Thu Aug 20, 2015 2:37 pm

Přikláním se po těchto deštích k názoru, ža hodně velký vliv na praskání má přímý dopad vody na rostliny. Rajčata na tom nejsou až tak špatně, ovšem po necelém týdnu vody a zimy stojí jejich chuť za hovby..... Vodu neměřím, ale zcela jistě spadlo více než 100 mm vody, a to do toho nepočítám dnešní celonoční liják.

Opět nastala situace, kdy mnohými nespokojenci vymodlená voda poničila úrodu, přitom spousta vyvolávačů deště už nyní naříká. Réva mi popraskala a začíná hnít, nezralá broskvoň shodila kompletní zbytek úrody, rostlinstvo začíná z mokra černat, plíseň bramborová není zásadní problém, je otázkou, za jak dlouho případné slunečné počasí dokáže porosty zregenerovat. Osobně si myslím že to už nedokáže, je to vše moc a moc mokré, začne hnít i to, co bylo doposud díky slunci a horku nádherné. Tady je pár ukázek.
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0607 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0658 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0659 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0667 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0669

V těchto kolečkách je více než 15 cm vody, když odpočítám nějaké ty šikmé stěny ....
Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 104_0661

Voda zasáhla úrodu v té nejnevhodnější době, ostatně tak jak to dělá snad už pravidelně každý srpen. V tom mokru a kose mě ani nic nebaví dělat, likvidovat poničenou úrodu už vůbec ne, dokonce ani vychutnat si sladké plody bohaté úrody melounů...... Každopádně budu na příští rok přemýšlet o dalším zastřešení co největšího množství plodin .....
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Thu Aug 20, 2015 5:02 pm

no V lednici spadlo skutecne 100mm, to je spad co mame tak za 5 mesicu, nekdy 4, navic u nas neni rovina atk co nestihne nasat vodu vcas, je v nenavratnu ztraceno

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu Aug 20, 2015 6:47 pm

Jiřina napsal:Pro pana Vladimíra: Jak dopadla Vámi opečovávaná rajčata ohledně pukání?
Po Miseku: Předpověď počasí je příznivá, již nemá pršet, má se mírně oteplit, větrejte skleník, myslím si, že plísně hrozit nebudou.  jiřina

Včera když jsem byl na zahradě tak ještě pršelo, ta stříška nad keříčkovými rajčaty se utrhla, takže na ně padla všechna napršená voda, také pod ostatní střechy něco nateklo spádem z míst kde voda stékala ze střechy. Asi příští rok budu muset udělat pro konstrukci vyšší záhon než okolní terén nebo udělat odtokové žlábky jako když se staví stan. Jinak jsem v tom dešti ani mezi některá rajčata nešel, dnes se mně nechtělo, tak asi zítra, to už tam bude trochu sucho a příjemněji. Už včera jsem viděl, že některá rajčata to odskákala, ale celkové hodnocení udělám až zítra v pohodě.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Thu Aug 20, 2015 11:11 pm

Mě praskají i rajčata ve skleníku, na které nikdy z vršku nepadne ani kapka vody. Toto se mi děje každý rok po příchodu vlhkých dní. Nejvíce vadí první podzimní mlhy, proti těm se nedá ničím bojovat. Stříšky vidím spíše jako ochranu proti plísni. Při počasí typ prádelna nepomůže ani stříška. Stříška jistě pomůže proti častým přeháňkám a možná i kroupám. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Fri Aug 21, 2015 6:38 am

Popraskaná rajčata vzápětí hnijí a jsou nepoužitelná, pokud bylo horko a k nějakému popraskání došlo, tak praskliny krásně zasychaly. Měsíc pověšený schnoucí česnek dokázala vzdušná vlhkost za jeden den zgumovatět.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Fri Aug 21, 2015 7:21 am

česnek bude v pohode, kdyz na nej neprsi, nemelo by se ceho obavat

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 6 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 6 z 42 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru