Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

+2
Wimpi
Mirek
6 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Sat Apr 04, 2015 5:18 pm

Tak jsem přesadil prvních 6 řízků do substrátu, už měly krásné 2cm kořínky. Dalším dávám tak 2-3 dny a půjdou taky. Jak dlouho je mám nechat v kelímkách než je budu moci vysadit do skleníku?
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Mirek Sat Apr 04, 2015 7:26 pm

S kontejenerovanými sazenicemi nemusíte pospíchat a mohou se vysazovat během celé sezony. Nechávám je dle potřeby, dříve než mají pěkný kořenový bal a alespoň 30-50 cm výhony. Většinou začínají kořínky vykukovat odvodňovacími otvory v květináčích.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Georg Black Tue Apr 07, 2015 7:38 am

Zdenci napsal:Tak jsem přesadil prvních 6 řízků do substrátu, už měly krásné 2cm kořínky. Dalším dávám tak 2-3 dny a půjdou taky. Jak dlouho je mám nechat v kelímkách než je budu moci vysadit do skleníku?
Hlavně je nezapomeňte postupně otužovat, než je dáte na budoucí stanoviště. A ne tak kvůli chladu, ale hlavně kvůli sluníčku! Exclamation ! Je potřeba je dát někam na chráněné místo, kde na ně bude zhruba od 11 do 15hod svítit. Ideální místo je třeba pod strom apod.

Georg Black

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 27. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Wimpi Thu Apr 09, 2015 11:21 am

Georg Black napsal: ...., kde na ně bude zhruba od 11 do 15hod svítit.

Nemělo tam náhodou být napsáno "kde na ně NEBUDE zhruba od 11 do 15 hod. svítit"? Vždyť právě polední a popolední slunce má největší intenzitu a tudíž může mladé lístky (které se vyvinuly v místnosti za sklem)  nejsnáze poškodit. Jinak já mám určitou zkušenost, že listy, které se vyvinou venku, byť v trvale zastíněné poloze, už sluníčko nespálí. Všiml jsem si toho kdysi tak, že když jsem přemístil mladé sazeničky ven, nastalo delší období bez slunečního svitu, bylo vytrvalé pošmourno a deštivo. Proto jsem se nějakou intenzivní ochranou sazenic před slunečním úžehem nezabýval a bedničku se sazenicemi ponechal na volném nezastíněném místě. Za tu dobu narostlo pár pravých "venkovních" lístků. Pak jsem musel na pár dnů neplánovaně odcestovat a zapomněl jsem na sazenice.  Mezitím se ráz počasí změnil a nastaly horké slunečné dny. Po návratu jsem zaznamenal popáleniny pouze na původních "interiérových lístcích", ty nové "venkovní" to zdárně ustály bez úhony.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Georg Black Thu Apr 09, 2015 8:31 pm

Wimpi napsal:
Georg Black napsal: ...., kde na ně bude zhruba od 11 do 15hod svítit.

Nemělo tam náhodou být napsáno "kde na ně NEBUDE zhruba od 11 do 15 hod. svítit"?
...
Jinak já mám určitou zkušenost, že listy, které se vyvinou venku, byť v trvale zastíněné poloze, už sluníčko nespálí......

Ano, je to určitě překlep. Embarassed  Díky za upozornění. Hlavně pro případné čitatele. Rolling Eyes  Jinak se zbytkem mám stejnou zkušenost, jak s révou tak třeba s domácíma kytkama, např. ibišek, či ficus benjamin.
GB

Georg Black

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 27. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Thu Feb 11, 2016 4:24 pm

Nabuzen Mirkovými příspěvky na jedo stránkách jsem už déle nevydržel a pustil se také do zakořeňování řízků révy. Konkrétně se jedná o Galahad na který se pěje samá chvála. Doufám, že celá akce proběhne s úspěchem jako vloni.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Mirek Thu Feb 11, 2016 5:33 pm

Ať se daří Zdenku sunny
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Fri Mar 04, 2016 8:39 pm

Tak už kořínky pomalu lezou, vypadá to nadějně.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Sun Mar 06, 2016 4:00 pm

Pěkně se mi to rozjelo a akorát jsem dokončil výsadbu mých řízků. Všechny tři měly krásné dvoucentimetrové kořínky a tak jsem je raději vysadil.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Sun May 01, 2016 3:29 pm

U dvou ze tří řízků Galahadu se mi takto začaly vybarvovat listy a na spodní straně se tvoří něco, tak bych potřeboval poradit co s tím?
Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 P1070778Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 P1070779
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Mirek Sun May 01, 2016 3:54 pm

Mám to na některých listech taky, nevím přesně zda je to stres nebo nějaký roztoč. Každopádně si dej majzla na přemokřený substrát, další listy jsou již bez poškození.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Mirek Sun May 01, 2016 4:01 pm

Na ruských serverech je to uváděno jako houbové onemocnění, které zimuje v očkách. Někdo namáčí řízky před uložením do zimoviště v roztoku hypermanganu nebo síry (Sulka).


Naposledy upravil Mirek dne Sat Oct 08, 2016 8:02 am, celkově upraveno 1 krát
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Zdenci Sun May 01, 2016 4:38 pm

Čau Mirku, počkám tedy na nové listy a uvidím. Napadlo mě, že to taky mohlo udělat sluníčko na jižním okně. Dnes jsem je přenesl do skleníku k ostatním.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro miroslav Sun Apr 28, 2019 2:54 pm

Mirku, vím, že u tebe nastal pokus se zakořeňováním řízků révy, jakmile jsou kořeny narostlé v petce, do čeho bude nejlepší tyto sazenice přesadit? Udělal jsem si Podarok Zap., neboť vloni se ukázala kvalita této odrůdy, díky

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 28, 2019 8:38 pm

Letos jsem používal substrát TS 1 medium basic (085) standard nebo Gramoflor.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro miroslav Mon Apr 29, 2019 5:35 pm

prima TS mám, díky

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ... - Stránka 2 Empty Re: Zakořeňování řízků révy se spodním ohřevem ...

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru