Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rouby jabloně

5 posters

Goto down

Rouby jabloně Empty Rouby jabloně

Příspěvek pro Vlasta L. Sun Jan 01, 2017 3:51 pm

Neměl by někdo několik roubů Jonatánu z dobře plodícího stromu? Chtěla bych přeroubovat alespoň jednu až dvě větve Matčina, na nový stromek nemám místo. Náklady uhradím. Děkuji.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 01, 2017 4:25 pm

Jonatán je odrůda "silně náchylná k strupovitosti jabloní a náchylná k padlí, je silně náchylná k bakteriové spále růžovitých a poněkud náchylná k nektriové rakovině".

Všechny odrůdy háklivé na strupovitost jsem dal pryč, stačí mi ty rvačky s padlím. Z červených odrůd mám Rozela, Topaz, Šampion, Bohemia, Rubinola, dále jsem nechal Idaredy a Melrose. Pokud by Vám něco vyhovovalo .....

M.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro J.R. Sun Jan 01, 2017 4:31 pm

Neni Šampion taky odrůda "silně náchylná k strupovitosti jabloní" ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Mirek Sun Jan 01, 2017 4:42 pm

J.R. napsal:Neni Šampion taky odrůda "silně náchylná k strupovitosti jabloní" ?

"Je výborně odolná padlí, méně strupovitosti, proto potřebuje polohu s dobrou cirkulací vzduchu". Paní domácí ji chtěla, být to na mě, tak jsou tam dva řádky révy Sad

Snažil jsem se najít odrůdy odolné nebo odolnější, ale problém je hlavně to nešťastné padlí, popř. jarní mrazy, dalším požadavkem byla výměna za slabě rostoucí podnože. Ještě mě čeká namnožení Melrose, ta je na hodně bujné podnoži a navíc plodí na dlouhých letorostech.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Zdenci Sun Jan 01, 2017 4:47 pm

U Šampionů problém se strupovitostí nemám, horší je to s rakovinou.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Vlasta L. Sun Jan 01, 2017 5:46 pm

Asi se mi zastesklo po mladších letech, kdy byl tento strom na tchýnině zahradě a vzpomínám na úžasnou chuť těch několika plodů, které na nás občas zbyly. Čas však odnesl její zahradu a já bych chtěla znovu kousnout do toho báječného jablka, i když bude trochu strupaté. Tak jsem přiroubovala i kousek Golden Delicious, i když jsem byla varována, že taktéž trpí strupovitostí. U nás je to ale záležitost jen některého roku, třeba vloni byly Goldeny přímo luxusní. Bohužel stromy žádnou chemickou ochranu nezažívají, jen broskev a meruňka, a přesto vždy něco ke sklizni doroste. Tak bych moc ráda ten Jonatán. Jinak pane Mirku dík za nabídku, jinou jabloň zatím ne, ale nezapomeňte na mne s pár semínky 100 pudov, již jsem zde někde o ně žebrala, tak se připomínám. V.L.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Feb 09, 2018 2:17 pm

Rok je pryč a já se znovu obracím na zdejší ovocnáře, zda by někdo poskytl cca 5 ks roubů jabloně Opal. Vybrala jsem na základě referencí, hlavně aby to byl rezistent, zimní, sladší a šťavnaté, barva nerozhoduje. Potřebuji přeroubovat další část Idaretu, který už nikdo nechce jíst. Strom je ale jinak zdravý a je škoda ho nevyužít. Děkuji za nabídku, náklady uhradím.V.L.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Petr z Pardubic Fri Feb 09, 2018 4:00 pm

OPÁL mám naroubovaný. Na Vysočině jsem část Idaredu přerouboval nadějným Admirálem, ovšem přesně na tu větev spadl při nedávné vichřici smrk a je po roubu. Plody Opálu jste si mohla přes zimu koupit v Globusu, aby jste věděla do čeho jdete. Můžu Vám poslat roub Opálu z toho mého roubu. Abych pravdu řekl, tak z těch velkých globusových Opálů jsem nadšený daleko méně, než z těch Opálů z Rychnovska koupených na podzim předminulého roku. Dost zvláštní rozdíl.

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Feb 09, 2018 8:07 pm

Dobrý večer, Petře, před asi třemi roky jste mi poslal rouby Topasu a Melrose, kterými jsem přeroubovala část Matčina. Je z toho už pomalu čtvrtina nového stromu, vloni se urodilo prvních 6 krásných jablek. Roste i Melrose, ta je trošičku slabší, na ní ještě nic nebylo. Když tam tedy budu moci na další strom přilepit ještě Opal, bude to fajn. Já jsem si o něm načetla samou chválu, tak to ani nemůže být jinak...(?)

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Petr z Pardubic Mon Feb 12, 2018 2:12 pm

Dobrý den. Na to si už vůbec nevzpomínám. Když tak napište na email adresu. Je známo, že český OPÁL prorazil i v USA. Pro mě je to zatím velká neznámá. Třeba doktor Vysloužil jej hodnotí jako průměrný, stejně tak i pan Vinšálek. V Globusu nejprve prodávali ty velké Opály kilogram za "pajsku", já jsem je pak kupoval za 39 Kč za kilo. Třeba pan PP se nad chutí těch globusových Opálů rozplýval, viz. zahrada cz. vlákno Opál (jabloně).

Petr z Pardubic

Poèet pøíspìvkù : 136
Join date : 22. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rouby jabloně Empty Re: Rouby jabloně

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru