Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rajčata na kečup a omáčky

+7
miseku
miroslav
MrBig46
Catka
Mirek
J.R.
Jiřina
11 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro MrBig46 Wed Oct 30, 2019 12:16 pm

Ano, do omáčky se dají dát jakákoliv rajčata včetně bifteků a srdcí a když je přebytek tak i různé kráječe i cherry, které se nespotřebují. Ale asi chuť není stejná jako z rajčat přímo vyšlechtěných pro tento účel- asi jedničkou po stránce chuťové je San Marzano. To není jen můj názor. Protože San Marzano u mne pozdě dozrává, tak bych zkusil to Marzano Fire, které je vyšlechtěno z kříže, kde bylo jedním z rodičů San Marzano  a u kterého je uvedeno DTM 75 dní. Obdobně je to s tím sušením. Pokud jde o kečup, tak ten je opravdu možné udělat z čehokoliv jak nám dokazují různí výrobci kečupů. Nesleduji to, ale je možné, že mám nejraději ostrý kečup, kde největšÍ podíl činí jablka. Very Happy 
                   Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Jul 24, 2020 6:07 pm

Mirku, jak se osvědčil přímý výsev rajčat na zpracování, už to zraje, nebo stačí to vůbec dozrát? Mě se málokdy podařilo z nějakých náhodně nalezených samovýsevů něco dopěstovat, bylo na ně pozdě.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Zdenci Fri Jul 24, 2020 11:36 pm

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že rajčata z náhodného samovýsevu ve skleníku jsou vytálnější a dříve plodí než rostliny vyseté a opečovávané doma za oknem. Každý rok jich spoustu rozdám. Sám si nechám občas jedno, dvě, většinou žádné, protože netuším jaká odrůda z toho vyroste. Prostor je omezen a volba počtu rostlin a odrůd je dána dlouho dopředu.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Vlasta L. Sat Jul 25, 2020 10:00 am

To ano, věřím, že ve skleníku to vyroste dřív a může to být na časové úrovni pěstované sadby. mám na mysli semenáče z venku, když vysazované už mají na květ a semenáče se teprve ukazují nad zemí. Přímý výsev by mi pomohl při pěstování sadby za oknem, které není nafukovací a musí se tam vejít i papriky, ušetřit místo pro 20 sazenic by pomohlo.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Mirek Sat Jul 25, 2020 2:13 pm

Vrátil jsem se ze zahrady a udělal pár fotek keříčkových rajčat z přímého výsevu.
Rostou pěkně a jsou obsypány plody, některé z nich mají již téměř sklizňovou velikost, nabraly lesk, tmavší barvu, ale stále jsou zelené.
Bohužel neustálé mokro jim moc nevyhovovalo a došlo jednak k napadení alternariovou (nebo septoriovou ?) skvrnitostí, jednak k neopylení pozdějších květů. Pod rajčata jsem dal slámu, v době nejvyšího mokra (asi před 14ti dny) ošetřil Acrobatem, dneska jsem je stříkl trochu Rovralem, bo mi zbyl po melounech a Wuxalem Kalcium, bo mi zbyl po paprikách. Mám na zahradě i několik rostlin rajčat, které zde vyrostly ze země z loňských zarytých plodů, a dvouměsíční rozdíl mezi nimi a přísadami teda v žádném případě není. Navíc letos rajčata hlavně rostou a skoro nezrají, mají tři metry a pár zralých plodů. Pokud by se přímé výsevy nakryly bílou netkankou, tak mohou konkurovat těm vypěstovaným jako přísada.

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 20200711

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 20200710

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 20200712
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Vlasta L. Wed Oct 21, 2020 10:25 am

Dobrý den,Mirku, ráda bych pro příští sezonu zkusila také přímý výsev Novinky P. Pro nezvladatelné zaplevelení na druhé zahradě, kde nejsem denně, bych sela do delší jedné řádky v netkané černé textili, kterou zakryji celý dlouhý záhon. Letošní Šejky i přes Acrobat lehly v podstatě bez sklizně a následně byly zcela ukryty pěťourem. Toto už nechci znovu opakovat, tak doufám v tu textilii. Proto prosím, zda by jste mi mohl poslat cca 20 semen Novinky Pr., kterou máte odzkoušenou a já na Vás v tomto dám ( :lol) Náklady smaozřejmě uhradím! S díky.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Mirek Sat Oct 24, 2020 4:48 pm

Musím pohledat. Letos jsem vyséval u nás koupené keříčky a bylo to v pohodě.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Vlasta L. Sat Oct 24, 2020 8:01 pm

Mirku, tak to nechte plavat. Mě až teď došlo, že jste Novinku P. popsal jako polovysokou, ale na fotkách jsou nízké keříky. Tak já zkusím pohledat něco z domácích odrůd, Šejky to ale už určitě nebudou. Na ten zamýšlený přímý výsev bych chtěla dát právě jen keřové. Děkuji za ochotu. V.L.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Mirek Sun Oct 25, 2020 2:42 pm

Zatím je čas, během zimy to dáme do kupy. M.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Rajčata na kečup a omáčky - Stránka 3 Empty Re: Rajčata na kečup a omáčky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru