Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

5 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro MrBig46 Thu Nov 14, 2019 10:12 am

Pekingské zelí je košťálová zelenina (ne salátová). Používám jej hlavně na salát se stejnou zálivkou jak na hlávkový a ledový salát. Ledový ani římský salát ti pekingské zelí nenahradí, protože jediné období, kdy je toto zelí vhodné pěstovat na záhonech je podzim. Pekingské zelí je totiž rostlina dlouhého dne, která při delším dni velmi rychle vykvétá. Takové dny jsou v květnu a červnu. Já jsem se snažil toto zelí pěstovat brzy na jaře z předpěstovaníé sadby a většina hlávek mně stejně šla brzy do květu. Plno starostí a výsledek mizerný. Kdežto na podzim je to o něčem jiném (skoro bez práce). Škůdci stejní jako u zelí, tj. bělásek a můra zelná. U salátu nic podobného neznám, ale někdy mívám problémy s podehníváním nebo zahníváním listů u ledového salátu.
                      Laďa
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro J.R. Thu Nov 14, 2019 12:21 pm

MrBig46 napsal:Ledový ani římský salát ti pekingské zelí nenahradí, protože jediné období, kdy je toto zelí vhodné pěstovat na záhonech je podzim. … Škůdci stejní jako u zelí, tj. bělásek a můra zelná.

Nechci nahradit ledový nebo římský salát, chtěl bych ho vysázet trochu méně a na ušetřené místo dát pekingské zelí.
Salát sázím cca ve třech vlnách … počátek května - ledový (římský je citlivý na mráz).
Pak v červenci a v srpnu 2x (postupně), jak mám čas a místo … tam bych chtěl dát nějaké pekingské zelí.
Zelí nepěstuji, se škůdci nemám zkušenosti.
U květáku ano, ale ten sklízím počátkem léta (prázdnin).
Dříve jsem v létě někdy sázel kedlubny, ale už to nedělám.
Na těch jsem měl housenky (asi bělásek) nebo (někdy) molice.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro MrBig46 Thu Nov 14, 2019 1:12 pm

V tom červenci by to šlo. Jen to bude chtít zakrýt netkanou (nějaký tunel nebo něco takového).
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro J.R. Thu Nov 14, 2019 1:25 pm

Tak to je problem, nechci na to dělat nějaký tunel nebo samostatný záhon.
Chtěl jsem to vysadit mezi saláty, podle toho, jak bude místo.
To se na to asi vykašlu, pokud se to nedá "normálně" pěstovat.
Saláty jsou lepší pekingské zelí.
Co kdybych to šplíchnul Spintorem ?
https://www.agromanual.cz/cz/pripravky/insekticidy/insekticid/spintor
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro MrBig46 Thu Nov 14, 2019 2:05 pm

S chemií by to jistě šlo. Jen je třeba to pohlídat.
          Laďa
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Pekingské zelí a listová zelenina na podzim - Stránka 2 Empty Re: Pekingské zelí a listová zelenina na podzim

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru