Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Semena rajčat

+14
Bacula
Mashell
miseku
Lucie Illichmannová
miroslav
jirkakuta
Uďa
kateřina štefkovičová
Vlasta L.
Jiřina
Catka
Zdenci
MrBig46
Mirek
18 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Semena rajčat Empty Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon Jan 19, 2015 1:41 pm

Včera večer se mi podařilo zakoupit na Aliexpresu semena Tomatoberry Garden - 200 ks za 2.20 USD, včetně poštovného. Jsem zvědavý co se z toho vyklube.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jan 21, 2015 3:02 pm

Nabízím semena dvou cherry odrůd z estonského webu (pro jednoho zájemce: Nasťja slastena F1 (3 semena), Krošečka- Havrošečka F1 ? (15 s.)- jednomu zájemci. K tomu bych mohl přidat některá semena z tohoto sortimentu: růžové cherry Sweet as Linda (Sladká jako Linda), dvoubarevné cherry Pink Bumble Bee (růžový čmelák), Purple Bumble Bee (purpurový čmelák) nebo Black chery, záleží na výběru zájemce. Poštovné hradím.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Zdenci Wed Jan 21, 2015 7:17 pm

Dobrý večer Vladimíre, rád bych využil Vaši nabídku. Měl bych zájem o Krošečka- Havrošečka F1 a Purple Bumble Bee. Děkuji
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Jan 21, 2015 7:31 pm

Prosím pošlete mně Vaši adresu. Z těch dalších už nic nechcete?
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Zdenci Wed Jan 21, 2015 7:36 pm

Poslal jsem Vám SZ, doufám že dobře. Jestli tedy mohu, tak ještě růžového čmeláka.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jan 22, 2015 9:41 am

Adresu jsem dostal, semena těch tří odrůd pošlu asi dnes odpoledne. Pro informaci: Zůstává stále nabídka na Nasťju slastěnou a také ty další cherry (musím jen zkontrolovat kolik tam těch semen čmeláků mám).
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Zdenci Thu Jan 22, 2015 6:37 pm

Díky, až dorazí, dám vědět.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Catka Sun Jan 25, 2015 10:12 am

Hrozně ráda bych vyzkoušela rajče Sungold F1, pořád čtu o jeho bezkonkurenční chuti. Mám už ale všechna semínka doma a další objednávat nehodlám. Kdyby někomu z vás nějaká přebývala,byla bych ráda. Nevadí mi semínka vybraná  z vlastních plodů, náklady uhradím. Děkuju.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon Jan 26, 2015 11:23 pm

MrBig46 napsal:Adresu jsem dostal, semena těch tří odrůd pošlu asi dnes odpoledne. Pro informaci: Zůstává stále nabídka na Nasťju slastěnou a také ty další cherry (musím jen zkontrolovat kolik tam těch semen čmeláků mám).

Mám zájemce o Nasťju a tak má nabídka je uzavřena.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Sun Feb 01, 2015 10:18 am

Probral jsem zásobu semínek, kterou mám již delší dobu a jedná se o vyřazené odrůdy. Udělal jsem seznam a pokud by měl někdo zájem tak jsou k dispozici.
Semena rajčat Rusk_semena_raj_at_seznam_Page_1
PS: Seznam i s odkazy v Excelu mohu poslat mejlem.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Jiřina Sun Feb 01, 2015 12:43 pm

Mirku, ta tabulka, to je paráda. Polopatické, jasné, obsahuje vše. Jiřina
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Mon Feb 02, 2015 9:01 pm

Taky se mně ta tabulka opravdu líbí. Ale většina těch jmen mně nic neříká. Já bych měl zájem o nějaká determinantní raná rajčata (mám tam ještě místo na pár rostlin) , ale abych si vybral, musím si k nim ještě sehnat další informace nejlépe z nezávislého zdroje. Mám také problém, co nabídnout výměnou, možná keříčkové Latah nebo nějakého trpaslíka. Co vy Mirku na tuto nabídku?
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Mon Feb 02, 2015 9:17 pm

MrBig46 napsal:Taky se mně ta tabulka opravdu líbí. Ale většina těch jmen mně nic neříká. Já bych měl zájem o nějaká determinantní raná rajčata (mám tam ještě místo na pár rostlin) , ale abych si vybral, musím si k nim ještě sehnat další informace nejlépe z nezávislého zdroje. Mám také problém, co nabídnout výměnou, možná keříčkové Latah nebo nějakého trpaslíka. Co vy Mirku na tuto nabídku?

Děkuji za nabídku, ale už mám docela plno. Ten seznam je nabídka "přebytků", které už nevyužiji. Mohu poslat na mejl excelovskou tabulku, kde jsou i odkazy na popisy odrůd. Pěkná databáze je na Tomato Perez, na Tomaten Atlas, nebo i tady.

Dnes mi dorazila i výše zmiňovaná zásilka Tomatoberry Garden (celkem rychlovka), ještě zvažuji i Sungold, taky z Aliexpressu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Vlasta L. Tue Feb 03, 2015 6:28 pm

Mirek napsal:Včera večer se mi podařilo zakoupit na Aliexpresu semena Tomatoberry Garden - 200 ks za 2.20 USD, včetně poštovného. Jsem zvědavý co se z toho vyklube.
Také jsem zde objednala hybrid Pozzano, je to od čínského prodejce, tak doufám, že to nebude falešné, jako nějaké modré tabletky Very Happy (to jsem jen četla...)

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Feb 03, 2015 6:38 pm

Taky jsem na tuto odrůdu nakukoval, Pozzano by mělo být typ San Mazano (určený pro skleníky nebo foliáky), i když na těch snímcích se mi zdá menší. Neoddolal jsem a objednal Sungold a taky nějaké zelené cherry.

Nočekávám, že by se ve většině případů jednalo o originály, ale důležité je to, co z toho nakonec vyroste. A teď si vemte, že to tam nakoupí nějaký místní český prodejce a pak to prezentuje jako ..... Embarassed Je zajímavé že Johny Seeds uvádí Pozzano jako hybrid F1, ale Enza Zaden ne.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Vlasta L. Tue Feb 03, 2015 7:40 pm

Zde je odkaz na italy,kteří ho také prezentují jako F1, jako následníka údajně upadajícího SM.
http://www.mbg.com.my/MBG/news-a-updates/weekly-info/941-enza-zaden-the-future-of-san-marzano-like-tomato-is-pozzano-f1.html

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Tue Feb 03, 2015 7:53 pm

Nevýhoda SM je nejspíše jeho "pozdnost", zvláště pak v našich podmínkách. Mne v poslední době zaujala odrůda Red Banana (Банан), která je raná a tyčková, velikostně odpovídající právě SM.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Wed Feb 04, 2015 5:36 pm

Mirek napsal:
MrBig46 napsal:Taky se mně ta tabulka opravdu líbí. Ale většina těch jmen mně nic neříká. Já bych měl zájem o nějaká determinantní raná rajčata (mám tam ještě místo na pár rostlin) , ale abych si vybral, musím si k nim ještě sehnat další informace nejlépe z nezávislého zdroje. Mám také problém, co nabídnout výměnou, možná keříčkové Latah nebo nějakého trpaslíka. Co vy Mirku na tuto nabídku?

Děkuji za nabídku, ale už mám docela plno. Ten seznam je nabídka "přebytků", které už nevyužiji. Mohu poslat na mejl excelovskou tabulku, kde jsou i odkazy na popisy odrůd. Pěkná databáze je na Tomato Perez, na Tomaten Atlas, nebo i tady.

Dnes mi dorazila i výše zmiňovaná zásilka Tomatoberry Garden (celkem rychlovka), ještě zvažuji i Sungold, taky z Aliexpressu.

Mirku, zajímalo by mne jak mohu dostat názvy v azbuce, abych mohl ty odrůdy vyhledávat v té databázi Tomato Perez. Máte nějaký oblíbený překladač?
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Wed Feb 04, 2015 6:15 pm

Pro. p.Mirka-měla bych zájem o pár semínek/posílám SZ/
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Feb 04, 2015 7:39 pm

MrBig46 napsal:
Mirek napsal:
MrBig46 napsal:Taky se mně ta tabulka opravdu líbí. Ale většina těch jmen mně nic neříká. Já bych měl zájem o nějaká determinantní raná rajčata (mám tam ještě místo na pár rostlin) , ale abych si vybral, musím si k nim ještě sehnat další informace nejlépe z nezávislého zdroje. Mám také problém, co nabídnout výměnou, možná keříčkové Latah nebo nějakého trpaslíka. Co vy Mirku na tuto nabídku?

Děkuji za nabídku, ale už mám docela plno. Ten seznam je nabídka "přebytků", které už nevyužiji. Mohu poslat na mejl excelovskou tabulku, kde jsou i odkazy na popisy odrůd. Pěkná databáze je na Tomato Perez, na Tomaten Atlas, nebo i tady.

Dnes mi dorazila i výše zmiňovaná zásilka Tomatoberry Garden (celkem rychlovka), ještě zvažuji i Sungold, taky z Aliexpressu.

Mirku, zajímalo by mne jak mohu dostat názvy v azbuce, abych mohl ty odrůdy vyhledávat v té databázi Tomato Perez. Máte nějaký oblíbený překladač?

Mám nainstalovanou ruskou klávesnici, a znaky azbuky píši za pomoci české klávesnice (š=ш  č=ч f=ф .... atd.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Uďa Thu Feb 05, 2015 2:15 pm

Měl bych zájem o divoké červené,kdyby někdo měl.
Můžu vyměnit za nějaké estonské, ty favority už nemám.
Adresář na Google disku:
https://drive.google.com/folderview?id=0B7_B2jDCKc7aM3ZFY1ZHUFFoc00&usp=sharing
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro MrBig46 Thu Feb 05, 2015 3:39 pm

Vlasta L. napsal:Zde je odkaz na italy,kteří ho také prezentují jako F1, jako následníka údajně upadajícího SM.
http://www.mbg.com.my/MBG/news-a-updates/weekly-info/941-enza-zaden-the-future-of-san-marzano-like-tomato-is-pozzano-f1.html

Ono s tím rajčetem San Marzano je to trochu jinak. Asi omáčka ze San Marzana je No 1, což my u nás nikdy nepoznáme, protože nemáme možnost tyto rajčata pěstovat na rozpadlé lávě a v sopečném popílku s unikátním chemickým složením. EU vydala certifikát ve kterém je uvedena přesně oblast, kde se tato rajčata na zpracování mohou pěstovat (okolí Vesuvu) a výrobky jen z nich mohou mít označení "Z rajčat San Marzano". Takže je vyloučeno někde jinde v Itálii a celé EU pěstovat tato rajčata a výrobky z nich takto označit. Proto různé firmy se snaží najít jiná obdobná rajčata a deklarují u nich, že jsou lepší než San Marzano. Jestli to povede k nějakému úspěchu nevím. U nás byly také pokusy vytvořit likér podobný Becherovce (nebo Fernet),mohl být třeba i lepší, ale Becherovka je Becherovka. Takže San Marzano zůstane San Marzanem, ale nebude ho vyrábět nikdo jiný než pěstitelé ve výše uvedené oblasti.
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Wed Feb 11, 2015 2:47 pm

pro p. Mirka: semínka dnes došla v pořádku.Vidím,že je tam i odrůda navíc Guliver.Ta Rozovaja kapija a Batjanja,jak se vám líbily ,jak dlouho zraly,co plodnost a chuť?
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Mirek Wed Feb 11, 2015 4:07 pm

Roz. kapija i Batjana byly ve skutečnosti větší než to vyobrazení na přebalu, bohužel vyřádilla se na nich poslední mokrá léta a tak jsem je vypustil. Hodně praskaly od stopky a následně hnily (plíseň bývá posledních letech až jako druhotný problém), nevyrovnané počasí jim nesvědčilo, chuťově "masitá klasika", většinou jsem je sušil. Někde mám i fotky, ale bohužel už jsem ztratil přehled kde co mám. Ke Guliverovi se chci vrátit ve skleníku, mělo by to být takové rané tyčkové "San Marzano", možná trochu měkčí.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Wed Feb 11, 2015 5:17 pm

Tak to by mi mohlo vyhovovat.Ten Guliver je ale v seznamu zapsaný jako keříkový.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena rajčat Empty Re: Semena rajčat

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru