Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Semena paprik

2 posters

Goto down

Semena paprik Empty Semena paprik

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Jan 20, 2017 9:28 pm

Nemá někdo typ, kde by bylo možné sehnat maďarské papriky? Některé weby, co se mi podařilo najít, buď neposílají mimo Maďarsko, nebo mají objednávky až od(?), což pro mě není. Konkretně mi jde o odrůdu Kalocsai 801, určenou na mletí. U nich je asi běžná. Mám představu, že bude barevnější a snad i aromatičtější, než naše jedna ze dvou, které jsou zde k dispozici (Semo) a používám ji už několikátým rokem.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena paprik Empty Re: Semena paprik

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 21, 2017 5:06 am

Tady na ebay jsou nějaké maďarské papriky, ale 801 tam není, jen 622 nebo jiné. Mám však obavy, že teplotní podmínky pro správné vyzrání kořeninových paprik u nás nejsou zn. ideál.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Semena paprik Empty Re: Semena paprik

Příspěvek pro Vlasta L. Sun Jan 22, 2017 7:37 pm

Mirek napsal:Tady na ebay jsou nějaké maďarské papriky, ale 801 tam není, jen 622 nebo jiné. Mám však obavy, že teplotní podmínky pro správné vyzrání kořeninových paprik u nás nejsou zn. ideál.

Dobrý tip, už je objednáno. Vzala jsem všechny (3), co tam byly, nějak to dopadne. Oni po utržení ještě dochází, i z těch našich je paprika dobrá, jen nemá takovou barvu. Tak se nechám překvapit.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena paprik Empty Re: Semena paprik

Příspěvek pro Vlasta L. Thu Jan 26, 2017 12:14 pm

V neděli objednáno, ve středu už jsou doma. Téměř skutek rychlejší myšlenky. Pro pěstování venku s výsevem ještě alespoň 14 dní počkám.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Semena paprik Empty Re: Semena paprik

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru