Rajčata pro dlouhodobé skladování

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Dec 19, 2018 12:44 pm

Ramallet Saint Llorenc des Cardassar to jistě není. Pokud máš semena ode mne, tak asi jsem je zaměnil. Vůbec, se semeny těchto odrůd (Ramallet) jsem měl velké problémy, dokonce se mně vyskytlo i nějaké křížení Ramalet Pequenito x Ramallet SL des Cardasar. Mám plno balíčků semen těchto rajčat, jsou nějak označená, ale vůbec si nejsem jistý co je co. Takže v nastávající sezóně to musím odzkoušet a nevhodné vyhodit. Pochopitelně z dobrých odebrat semena.
Arielle je velmi chutné cherry, takové masité s jemnou slupkou. Pokud jde o sušení, tak na záhoně mně tato rajčata padala aniž byla suchá (jak to bylo prezentované v reklamě), měl jsem je také na parapetu na jižním balkóně (celé vijany), problém byl, že ty úplně zralé se opravdu usušily, ty ne úplně dozrálé až zas tak ne. Měl jsem docela velké ztráty. Chtělo by to sušit v troubě nebo sušičce, ale já rajčata nesuším a těch Arielle byla vždycky jen hrstka. Jinak chuť zralých i sušených podle mne vynikající, ale pěstovat už nebudu.
Vladimír
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1277

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro padr za Wed Dec 19, 2018 1:40 pm

Semínka těch Ramaletů jsem měl opravdu od Tebe. Měl jsem 2 druhy a u obou problémy s klíčením. Je tedy možné, že jsem je navzájem zaměnil. Ten druhý druh měl být multiflora, čemuž i odpovídají vijany, ale z hlavy si na odrůdu nevzpomenu.

Arielle tedy příští rok nebude, zjevně od nich nelze očekávat moc úrody. Pokud by to bylo v normální cenové relaci, tak bych je asi zkusil, i když to je F1. Ale zaplatit 5GBP za semínka a dalších 6 za poštovné je moc. AEV-VS je má za 135 Kč/5 ks, ale je to stále hodně a již jsem se tam spálil s kvalitou, od těch nic nechci.
padr

Poèet pøíspìvkù : 530

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Wed Dec 19, 2018 2:34 pm

S Arielle som bola spokojná, Vladimír mal semienka odo mňa, plody boli o niečo mäsitejšie ako klasické cherry, chutné sladučké boli aj čerstvé, časť som dosúšala na sušičke, niečo uschlo aj na koreni, pokiaľ nezmokli, po ochladení vonku som sušila v sušičke. Chuťovo výborné, treba však sadiť skorej a nechať aspoň na 3 výhony, keďže semená sú pomerne drahé a vijany nie sú príliš dlhé.
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 114

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra: