Rajčata pro dlouhodobé skladování

Goto down

Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro MrBig46 za Mon Oct 23, 2017 8:00 pm

Docela mne překvapilo, že jsem na tomto webu zatím nezaložil vlákno o rajčatech pro dlouhodobé skladování. Experimentování s různými odrůdami s genetickými vlastnostmi umožňujícími je skladovat několik měsíců se věnuji od roku 2012. Letos poprvé mám nadějné pozitivní výsledky, kdy vypěstovaná rajčata opravdu jsou opravdu chutná a vydrží dlouhodobě při normálních teplotách v bytě. Jedním z takových rajčat je chutné rajče Ramallet Saint Llorenc des Cardassar. Na následujících dvou snímcích je vidět, že rajče utržené někdy okolo desátého září se nijak za celý měsíc nezměnilo. Testoval jsem chuť těchto rajčat a je dobrá výrazně rajčatová a přitom není příliš kyselá. Chutnají mně.
Vladimír

MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1195

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Rajčata pro dlouhodobé skladování

Příspěvek pro Eva Tomišová za Tue Oct 24, 2017 8:12 pm

Po dlhšej dobe zase na fóre, Vladimire, založil si zaujímavé vlákno, škoda, že už nemôžem tento rok otestovať tiež trvanlivosť utrhnutých plodov rajčín.Po návrate z Austrálie mám doma na záhrade hotovú spúšť, temer všetko dopraskané,alebo nahnité, v sklenníku ešte veľa vyžraných a poškodených plodov od húseníc, sem tam nejaký plod aj zdravý.Temer 2 mesiace boli nechané napospas osudu, tak sa ani nečudujem.Priniesla som si semená Kumata a Minikumata zobrané z plodov kúpených v Austrálii , plody boli z rastlín od švajčiarskej Syngenty,tak uvidím. Kumato mi dosť chutnalo a zdá sa mi aj dosť trvanlivé. Kazdopádne odlož nejaké semienka z perspektívnych druhov.
Eva Tomišová

Poèet pøíspìvkù : 113

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sat Oct 28, 2017 8:30 am

Evi,
Vítám tě u nás z cesty od protinožců. Jistě jsi se tam měla dobře, takže nějakých těch pár ztracených rajčat ti jistě nemůže vadit. S těmi semeny z Kumata jsi jistě udělala dobře. Přesev ze semen Kumata F1 je snad chuťově a barevně k nerozeznání od originálu. Alespoň mně tato rajčata chutnají, ale posoudit je mezi sebou jsem zatím neměl možnost (u nás se snad prodávají jen v Makru a tam nechodím). Jak je to s úrodností a odolností nemohu také posoudit.
Nějaká semena Mini Kumata F2 také mám, jeden rok jsem je pěstoval, ale zatím se do toho, abych je znovu pěstoval nijak nehrnu. Přece jsou to jenom cherry, pro mne malé.
S tím skladováním to zatím vypadá nadějně, sem tam nějaké to rajče sním, ale zatím mám plno jiných (bifteky), které konzumuji přednostně. Semena se pochopitelně snažím zachovat.
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Tue Nov 07, 2017 4:14 pm

Konečně po pěti letech jsem našel odrůdu skladovatelného rajčete, která mně bude vyhovovat. Opravdu dozrává velmi pomalu a chuťově mně naprosto vyhovuje. Má silnou masitou dužninu, která je spíš nasládlá, gel je s výraznou rajčatovou chutí spíše pikantní.Takto toto rajče chutná, ještě když je úplně tvrdé. Dnes jsem mezi dozrávajícími našel jedno rajče už změklé- sladké rajče s výbornou chutí. Velikost cca 20 g mně vyhovuje. Toto rajče u mne nahradí všechna cherry i když asi nebude tak rané. Ale ranost v tomto případě u mne nehraje roli, na to budu mít příští rok keříčková rajčata v pařeništi.
Vlaadimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Tue Nov 07, 2017 7:10 pm

Vladimíre, aj vzhľadovo vyzerajú atraktívne. Zahováram si pár semienok. Už pomaly rozmýšľam, čo budem vysievať budúcu sezónu, v sklenníku som nestihla zlikvidovať tohoročné korene, ešte sa drží Juanita, Pollicino, aj Stupice, keďže som tam 2 mesiace ani nepáchla, vyšantila sa na väčšine koreňov čerň. Predovšetkým som sa snažila porobiť čo sa dá po vonku, porýľovať záhony a posadiť cesnak. Z koktejloviek a cherry som obrala aj niektoré zelené a zaujímavé že sa vyfarbujú-Orange Santa, Tomatoberry .Vlani mi dozreli len stredné a veľké odrody. Takže na budúci rok budem z Cherry sadiť určite Juanitu, Tomatoberry,Santa Orange, skúsim aj Sweet Aperitiv , Philovitu a 2 nové skoré sladké odrody objednané  z UK- Pink Charmer a Sugar Gloss. Z českých hybridov klasiku-Štartky a Stupické skoré. Do kvetináčov  aj nejakých trpaslíkov a rozšírim sortiment mäsitých na sušenie.
 Eva T.
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Wed Nov 08, 2017 11:45 pm

Už jsem nějaká semena získal, ale ještě dám nějaká kvasit.
Vladimír
MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Nov 23, 2017 5:18 pm

Rajčata Ramallet i když jsou některá malá, tak patří spíše k odrůdám na dlouhodobé skladování. Proto fota z dnešního dne dávám právě tady. Fotky nic moc, odpovídají technice kterou mám a kvalitě blesku, který tento fotoaparát má. Na obrázcích jsou dvě odrůdy, které budu příští rok pěstovat a které se mně zdají výborné. Malé se špičkou jsou Ramallet Pequeňito Malorquin ty větší jsou Ramallet Saint Llorenc des Cardassar. Třetí obrázek ukazuje květenství se zelenými plody Pequeňita. Je na něm vidět, že největší plody jsou nejblíže hlavního stonku.
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Sun Dec 10, 2017 3:29 pm

Když jsem byl malý, tak žádné takové ty adventní klendáře s miniaturními čokoládkami neexistovaly. Docela jsem tomu rád, že jsem takové nic nedostával. Docela živě si dovedu představit, jak tu jednu miniaturku položím na jazyk, ta se rozpustí a já budu čekat 24 hodin, než dostanu další. Dělají ten kalendář jen proto, že je to dobrý kšeft nebo proto, aby si děti zvykaly na odříkání?
Já jsem zkusil takové adventní pojídání na mých Ramalletech. Ty menší už v té pro skladování nevhodné teplotě 18 °C začínají ztrácet vodu (je to poznat na povrchu, který se krabatí) a tak jsem si řekl, že každý den jedno rajče na chuť. První den jsem to já netrénovaný vydržel, druhý den jsem si už dal dvě, třetí den tři a bylo mně jasné, že do Štědrého dne mně jistě nezbyde nic. Proto jsem přivítal, že v Kauflandu měli v akci holandské rajče Brioso 400g za 18,- Kč. Tak jsem pověřil syna, aby mně dva balíčky koupil a do vánoc budu požírat tato rajčata, která mně chutnají i přesto, že by se dala nazvat Spermarketová (asi se už chuť rajčat prodávaných v těchto obchodech také nějak pohla k lepšímu).
Co k tomu dodat? Snad jen ty dvě fotky.
Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Eva Tomišová za Tue Dec 12, 2017 8:49 am

Vláďo, chcela som sa opýtať, či si tie Ramlletky oberal a uskladňoval len červené, alebo si nechával dozrievať aj zelené a pri akej teplote.Ja som tento rok obrala aj všetko zdravé zelené,vrátane cherry a z tých sa vyfarbili a dozreli chuťovo prijatelne Maglia Rosa, Juanita,Santa Orange, Black Cherry a koktejlová Bejbino.Samozrejme, nie je to to, čo v lete, ale na konzum a šaláty do Vianoc to vystačí.Na sviatky si už kúpim Juanitu z Kameničian, aby som si pripomenula chuť leta a podporila slovenských pestovateľov. Na obr. sú 3 Black Cherry,4 Juanity, 5 Santa Or.a 2 malé Bejbina.Prajem pekný Advent Eva T.

Ešte som pridala 3 Maglia Rosa a 1Pollicino.
Eva Tomišová

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro MrBig46 za Thu Dec 21, 2017 3:27 pm

Vladimír

MrBig46

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Zdenci za Wed Dec 27, 2017 8:37 pm

Dnes jsem snědl poslední letošní rajčata odrůdy Gallant F1. Chuťově odpovídající koupeným.
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 547

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Povolení tohoto fóra: