Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rekonstrukce zahrady/trávníku

3 posters

Goto down

Rekonstrukce zahrady/trávníku  Empty Rekonstrukce zahrady/trávníku

Příspěvek pro Josef007 Tue Mar 17, 2020 12:30 pm

Dobrý den

Po kompletní rekonstrukci chalupy je na čase něco udělat se zahradou. Viz obrázek https://www.rajce.net/a16681679 .

dřív i bez větší údržby na zahradě byla normální slušná tráva a v posledních letech tam roste tento plevel a tráva minimálně. Můžete mi prosím poradit co udělat abych trávník zrenovoval? Nejsem moc úspěšný zahradník proto se ptám takto obecně.

dekuju

Josef007

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 17. 03. 20

Návrat nahoru Goto down

Rekonstrukce zahrady/trávníku  Empty Re: Rekonstrukce zahrady/trávníku

Příspěvek pro J.R. Tue Mar 17, 2020 1:33 pm

Zdravim,
ja se travniku nevenuji, mam ho na zahrade zhruba jako Vy.
Na dvore seceme trochu casteji, tak je o něco lepsi.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Rekonstrukce zahrady/trávníku  Empty Re: Rekonstrukce zahrady/trávníku

Příspěvek pro padr Wed Mar 18, 2020 6:33 pm

Pokud vím, tak trávník uspokojivě zrekonstruovat nejde. Lze ho jen komplet zničit a vysít/položit znovu. Jenže to znamená tudy několik týdnů nechodit a je to spousta práce. Na druhou stranu jen takto srovnáte přípané terénní nerovnosti.
Druhá varianta je prořezat hodně vertikutátorem, pohnojit (ideálně s něčím proti mechu), zapískovat. Až začne pořádně bujet plevel, tak postřik Bofixem (pozor, mám myslím povolené jen 2 aplikace za rok). A sekat a sekat a zavlažovat.
Já osobně už na trávník mastím. Před 8 lety jsem ho nechal firmou vysít (přes 1000m2) a od té doby ho ukrajuji kde můžu. Je s ním víc práce jak se záhony. Ale někudy se chodit musí Wink
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Rekonstrukce zahrady/trávníku  Empty Re: Rekonstrukce zahrady/trávníku

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru