Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nektarinka náhle uschla

3 posters

Goto down

Nektarinka náhle uschla Empty Nektarinka náhle uschla

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Jun 22, 2018 8:37 am

Dvouletá nektarinka Venus letos z jara normálně obrazila, měla několik květů a byly z toho asi 3 plody, které začaly růst. Nejsem na této zahradě denně, když jsem po týdnu přijela, nektarinka byla povadlá. Další týden už evidentně odcházela, dnes je na troud. Asi to nebylo suchem, průběžně byla zalévána, přitom z podnože, asi semenáče, vyráží bujně zelené výhony. Místo očkování je čisté, nepoškozené, rána je zavalená, v zemi pevně drží.Zasazena v kvalitní ornici. Tak netuším, proč. Současně několik metrů dál odešla asi pětiletá meruňka Marion, ta po částech, které jsem odřezávala, až nezbylo nic. Ta nic nikde nevyráží, jen jsem si všimla, že po kmínku byla místy prasklinka v kůře a ta odloupnutá. Moniliový úžeh asi ne, kvetla minimálně a byla stříkána Horizonem. Taktéž zjara vypadala živě, jen málo kvetla a po nasazení několika plodů začala odcházet. Sad Tak já nevím, ví někdo?

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Nektarinka náhle uschla Empty Re: Nektarinka náhle uschla

Příspěvek pro Mirek Fri Jun 22, 2018 9:05 am

Jestli podnož raší, tak bych to tipoval na problém v roubu. Rána může být zavalená, ale očko srostlé špatně. Zkuste zabrat zda se to neodlomí nebo postupně odshora ustřihávat a sledovat zda je kmínek nektarinky suchý.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Nektarinka náhle uschla Empty Re: Nektarinka náhle uschla

Příspěvek pro padr Fri Jun 22, 2018 2:01 pm

Mně 2 broskvoně sežral drtník - nemáte taky drobné dírky v kmeni?
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Nektarinka náhle uschla Empty Re: Nektarinka náhle uschla

Příspěvek pro Vlasta L. Fri Jun 22, 2018 5:47 pm


padr napsal:Mně 2 broskvoně sežral drtník - nemáte taky drobné dírky v kmeni?
Prohlédnu oboje, na merunce jsou kousky odchlíplé kůry, ale žádný klejotok, mám podezření na tu novou nemoc, co si teď nevzpomenu na název, přenáší ji nějaká mera. Jeden z příznaků je i velmi malé množství květů, což letos oproti loňsku bylo. Květů bylo doslova několik, a to jen na jedné větvi. V.

Vlasta L.

Poèet pøíspìvkù : 86
Join date : 03. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Nektarinka náhle uschla Empty Re: Nektarinka náhle uschla

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru