Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Profi a jiné kvalitní substráty

+2
padr
J.R.
6 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Ota Wed Mar 21, 2018 10:13 pm

Ano, je to tam. Od vjezdu rovne, za prvnima sklenikama doprava a je to barak po leve strane.
Moje zkusenosti se substratama na vysevy a presazovani. Pred lety, kdyz koncil Baumax a byl mohutny vyprodej, tak jsem koupil nejake "super" substraty. Ten rok jsem mel uplne nejhorsi vysledky se sazenicemi (mohla to byt nahoda). Do te doby jsem vetsinou michal presaty kompost s raselinou a celkem to slo. Od zkusenosti s Baumaxem jsem zacal kupovat od Pasice Florabella univerzal a micham to 50/50 s kompostemm a jsem spokojeny. Je trochu tmavsi, obcas nejaky kousek neceho hrubeho, ale celkove se mi osvedcil. Pro zakladni vysev kupuju v Bauhausu obycejny substrat pro vysevy a rizkovani bez jakychkoliv prisad, obcas neco dam i do perlitu. Pravda, nedelam velkovysevy, jen pro svou potrebu, blizke rodiny a prebytky kamaradum. Uz se mi nechce delat pokusy, ktery substrat je nej, protoze substrat je jeden ( i kdyz dulezity) z faktoru a delat kvalifikovane zavery, na to je muj rozsah  prilis maly. Ale klidne dam na overene zkusenosti. Mam takovy pocit, ze vsechny tyhle substraty z beznych obchodu s protihoubovym ucinkem timto maskuji jen nekvalitni vstupni surovinu, protoze te je dostatek diky ruznym kompostarnam, kde se kompostuje kde co. A co si budeme povidat, pokud to snizi naklady, tak sup tam s tim a dozeneme to chemii a cena je dvojnasobna (vysledky ovsem ne :-) ) - neglobalizuji :-) to jen tak me napadlo, ze za chvilku normalni substraty nebudou vubec.
Ota
Ota

Poèet pøíspìvkù : 19
Join date : 22. 01. 17
Location : Brno - Lisen, Marianske udoli 270 m.n.m

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Thu Mar 22, 2018 6:24 am

Už jsem to taky našel a zakoupil tam substrát TS3 s jílem, dále 120 l perlitu v pytli, v Mikulově pak v akci Primafloru 75 l za 99,-
TS3 je 200 l slisovaných do nevelkého, ale hodně těžkého balíku, cena je 338,- Zatím jsem to složil v garáži, musím počkat až to rozmrzne.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Thu Mar 22, 2018 8:09 am

Jaké máte plány se substrátem TS3 ?
Za tu cenu je lepší ho kupovat než Primafloru.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Thu Mar 22, 2018 8:48 am

Chci ho vyzkoušet místo Primaflory, tzn. na hrnkování sazenic a hlavně do kýblů pro pěstování rajčat, kde substrát smíchávám se zeminou (vlastním kompostem) a jemným pískem. Spořeba do nádob je dost velká, min. 300-400 litrů ročně. Použitou zeminu pak dávám do záhonů nebo na kompost. Tato varianta TS3 je s přidaným jílem, takže by měla lépe zadržet vláhu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Thu Mar 22, 2018 8:59 am

Uvidíte, podle mne budete spokojen.
Do profi substratu se da Primaflora nebo kompost primichat, když je potřeba vetsi objem.
Loni jsem napr. pro pestovani sazenic jahod michal 1/3 Gramoflor pikyrovaci (s jilem), 1/3 Primaflora a 1/3 kompost.
Do mensich kontejneru cca 200 ml dávam obvykle čistý Gramoflor, do vetších mícham.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Thu Mar 22, 2018 9:05 am

Jak kápnu někde na ten Gramoflor, tak ho koupím též. Stále nemám pořešenu zeminu pro pikýrování, ale letos už je po.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Thu Mar 22, 2018 9:18 am

Obvykle se snad v běžných prodejnach prodavá Gramoflor "univerzální".
Ja kupuji v Zahradnictvi Sinco "pikyrovaci s jilem" (a taky jednou výsevni, ještě mám).
To spíš zkuste "zeštudovat" (nebo se zeptat) substráty u Pasiče, který by byl vhodný na pikýrování.
Lepší kupovat na jednom místě a neztrácet čas různým sháněním.
Nutně to nemusí být Gramoflor, já se zase běžně nedostanu k Pasičovi do Brna.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro padr Thu Mar 22, 2018 2:03 pm

Letos jsem na plese vyhrál Gramoflor výsev a řízkování. Možná ho zkusím ještě letos, schází mi nějaká rajčata.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 08, 2018 8:55 am

Přikládám ještě jeden snímek pro srovnání. Trošku jsem se tomu věnoval i zde.

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 106_3310


Čím více vpravo, tím "více" Primaflory, jsou zde vidět i další varianty opatření (perlit na povrchu). Hlavní příčinu vidím v tom, že ten černý substrát je hodně nasákavý a voda se vněm drží jako v hubce, Primaflora naopak vodu "odpuzuje", a trvá ji dlouho než ji nasaje, zachovává si však vzdušnost. Jestli se plíseň tvoří díky soustavnému přemokření nebo "výživě" v substrátu, tak to už je v této chvíli jedno.
Včera jsem byl u nás v zahr. centru a mají tam již i Gramoflor. Cenu nevím, ale vzhledem k tomu, že tam bylo národa až hrůza a u pokladny fronta, tak jsem se ani neptal ani nekoupil, bose mi tam nechtělo "kdovíjak dlůho" čekat. Každopádně ho koupím a vyzkouším.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Catka Sun Apr 08, 2018 9:06 am

Já jsem si letos snad poprvé zakoupila výsevní substrát, zatím vždy jsem si namíchala svůj ze zdrojů vlastních. Vybírala jsem zodpovědně a pořídila Forestina-profík propařovaný substrát pro výsev a množení.  Výrobce píše, že jde o šetrně sterilizovaný substrát, který neobsahuje houby, klíčivá semena a půdní škůdce. Zřejmě byl sterilizován tak něžně, že se na na něm nepřetržitě tvoří povlak plísně. Kdyby tedy alespoň obsahoval ty houby, byl by možná užitečnější, třeba by na něm vyrostly žampiony.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Sun Apr 08, 2018 9:40 am

Barvu substratu bych neresil, ta sama o sobe nic objektivne nenapovida.
Pravda, že Primaflora vodu "odpuzuje", coz je ale podle mne spatne, musí se smíchat s kompostem.
Chce to kupovat skutecne profi substráty, alespoň ja mam s Gramoflorem dobře zkusenosti, barva je tmava.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 08, 2018 1:20 pm

Já barvu substrátu řeším a objektivně mi již něco napovídá, protože černou barvu mají ty kompostové sračky z městských kompostáren, letošní rok mi to opět potvrdil. Jednou jsem ji nepořešil a stojí to za houby.
Primafloru pro hrnkování s ničím nemíchám, max s perlitem, míchám ji až při výsadbě do nádob.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Sun Apr 08, 2018 7:10 pm

Tak když Vás to baví, tak řešte barvu substratu.
Já žadné kompostové sračky nekupuji, kupuji jen profi substrát a Primafloru jen v nouzi.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Sun Apr 08, 2018 8:27 pm

Kolik 70l pytlů spotřebujete za rok?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Sun Apr 08, 2018 10:00 pm

Každý rok jinak, podle toho, co pestuji a kolik mam kompostu.
Kompost mam dvou typu, jeden davam do jahod, druhy ne (zkompostovany stary jahodnik, brambory, rajcata).
Pouzivam i překatrovanou zeminu, co mam napr. z vykopu pro výsadbu kan. borůvek.
Pokud Vam jde o cenu, tak to asi na dalku nevyresime, každý pestujeme něco jiného.
Cas jsou taky peníze, nez bych se rozciloval s necim, u ceho není jasne jak funguje, tak si radsi koupim něco osvedceneho.
Kupuji take obcasne baliky rašeliny, pokud nemam piliny, dosypavam kan. boruvky raselinou.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Mon Apr 09, 2018 6:49 am

Kolik tedy? Jeden nebo deset?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Mon Apr 09, 2018 6:52 am

Letos pocitam cca 5 + 2x balik 250 l raseliny Hawita.
Kolik spotřebujete Vy a v cem je problem ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Mon Apr 09, 2018 8:08 am

U mě je to cca 400-500 l substrátu každým rokem, plus 2-3 přívěsy kompostohnoje, plus vlastní kompost (toho moc není protože nestačí zrát). Pak ještě nějaká zemina a písek na promíchání.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro padr Mon Apr 09, 2018 10:15 am

No vy tedy máte spotřebu. Já kupuji 70l univerzálního substrátu + výsevní substrát. To mi stačí na výsev a první pikýrování. Dál už přidávám vlastní zeminu.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Mon Apr 09, 2018 10:24 am

Mirek napsal:U mě je to cca 400-500 l substrátu každým rokem, plus 2-3 přívěsy kompostohnoje, plus vlastní kompost (toho moc není protože nestačí zrát). Pak ještě nějaká zemina a písek na promíchání.
A v cem je problem - v cene ?
Substrat TS3 se mi nezda drahy, napr. ten bych kupoval a vykaslal bych se na tuzemske substráty.
U mne je problem, ze nejbliz v obchode maji Primafloru ted pytel 50l a cenu jako drive za pytel 70l, takze uz je to "nerentabilni".
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Mon Apr 09, 2018 10:46 am

Ma někdo zkusenosti s - "Zahradnický substrát B univerzální 70 l" od Rašeliny Sobeslav ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Mon Apr 09, 2018 10:49 am

TS3 jsem ještě nenačal, zatím jsem se ke kýblování nedostal. Cena je samozřejmě slušná, ale musím pro něj do Brna. Pokrývám to během služebních cest, ale abych pravdu řekl při cestě do Brna se mi ježí chlupy už u Pohořelic.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Mon Apr 09, 2018 10:54 am

Když date napr. TS3 cca napul s Primaflorou, tak to vyjde financne dobře.
A pokud koupite najednou dva baliky TS3, tak Vam to pak vystaci na 2 sezony.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro J.R. Tue Apr 10, 2018 8:23 am

Mirek napsal: ... plus 2-3 přívěsy kompostohnoje ...
Jake je to množství (hmotnost ci objem) a na jak velkou plochu to davate ?
Nebo to pouzivate do nadob ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Mirek Tue Apr 10, 2018 10:19 am

Je to asi 0,3-0,4 m3 na objem. Rozhodím toho 2-5 cm na povrch a zapracuji. Je to starý koňský hnůj (+ nějaký ovčí apod.), krásně sypký, bez slámy, ideální na vylehčení půdy.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Profi a jiné kvalitní substráty - Stránka 2 Empty Re: Profi a jiné kvalitní substráty

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru