Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak vkládat fotky k příspěvkům

+2
J.R.
Wimpi
6 posters

Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Wimpi Fri Nov 06, 2015 10:07 am

Protože vkládání fotek je na tomto fóru trošičku složitější, pokusím se sem napsat stručný návod:

1) Klikneme na barevnou ikonku "Insert an image" (vložit obrázek) v editoru, viz. žlutá šipka na obrázku níže
2) Objeví se tato tabulka

Jak vkládat fotky k příspěvkům 25zgo03

3) Stiskneme "Procházet" a vybereme soubor (obrázek) na úložišti ve svém počítači
4) Stiskneme "Upload now" (nahrát nyní), obrázek se načte - chvilku to trvá (dle jeho velikosti)
5) Po načtení obrázku se dole v tabulce zobrazí HTTP adresa obrázku, např.

"[aimg]https://2img.net/h/oi63.tinypic.com/ny6zo4.jpg[/aimg]"

5) Tuto adresu např. pomocí Ctrl+C, Ctrl+V kompleteně překopírujeme přímo pod text našeho příspěveku, resp. na místo, kam má být obrázek do textu našeho příspěvku vložen.
6) Odeslat hotový příspěvek "Send"

Jak vkládat fotky k příspěvkům 34jc1hl
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro J.R. Fri Nov 06, 2015 11:19 am

Pane Wimpi, pekne, ale proc nepouzivate "postimage.org", jak doporucoval pan Mirek (a vytvoril k tomu video a popis) ?
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Wimpi Fri Nov 06, 2015 11:26 am

A je ten Mirkův návod a video tady někde k dispozici? Já jsem ho nenašel, ale vzhledem k mé slepotě je možné, že na mě křičí z monitoru, jen já ho nevidím. Když tak se Mirkovi a všem omlouvám, že nosím dříví do lesa...
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro J.R. Fri Nov 06, 2015 11:38 am

Je to ve vlakne "Malé uvítání", strana 2 dole:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Nahrál jsem video s postupem jak vložit obrázek. Obrázek se vkládá na úložnu postimage.org a následně se odkaz vloží sem do fóra. Objeví se náhled obrázku a pokud se na něj klikne tak se otevře v plné velikosti. Velikost obrázku může zůstat původní nebo ze může změnit. Myslím že 640x480 je dostačující. Odkaz na video je tady.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Wimpi Fri Nov 06, 2015 11:53 am

Aha, tak jsem holt nanosil dřevo do lesa. Poprosím tedy Mirka, aby tu mojí "iniciativu" smazal, a zároveň aby zvážil, zda by ten svůj návod dal někam, aby byl víc po ruce a na očích. Já jsem sem chtěl totiž kdysi vložit fotku a dost dlouho jsem se s tím mořil, než se mi to povedlo. Mezitím jsem Mirka žádal o pomoc a on mi mejlem poslal ten svůj návod. Pak uběhlo pár týdnů a já jsem to zase zapomněl. Tak si myslím, že by bylo vhodné, aby ten poněkud nestandardní postup byl víc na očích, abysi ho mohl kdykoli kdokoli rychle najít a "oživit". Abych se přiznal, ten svůj návod jsem sem dal hlavně kvůli sobě, abych nemusel za půl roku na jaře zase sáhodlouze přemýšlet, jakže jsem to na podzim dělal.
Wimpi
Wimpi

Poèet pøíspìvkù : 112
Join date : 16. 01. 15
Location : Strakonicko, (450m)

http://www.otavskavinicka.cz

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro J.R. Fri Nov 06, 2015 12:03 pm

Oba zpusoby jsou mozne a v podstate principialne shodne - fotky jsou na cizim servru - a s urcitym omezenim, protoze je tam ukladame bezplatne (a nikdo z nas nebude využívat placenou sluzbu).

Takze bych "iniciativu" urcite nemazal, at si každý vybere, co chce používat. Naopak, jako uvod pro nove registrovaného je to dobre.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jun 23, 2016 6:05 am

Momentálně mám problém se vkládáním obrázků sem na toto fórum. Běžně jsem je vkládal přes Postimage, ale asi už mám vyčerpanou kvótu pro jednoho uživatele. Mám tam 91 obrázků, které jsem všechny poslal do tohoto fóra. Zatím nevím, jestli budu dávat obrázky způsobem, který zde uvedl Wimpi nebo některé obrázky vymažu (asi zmizí z tohoto fóra) abych si vytvořil místo pro další ev. se přihlásím na své druhé mailové adrese. Poraďte nejlepší řešení, které bude fungovat.
                          Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 23, 2016 6:59 am

Udělejte si účet na googlu, budete mít 15GB prostoru.
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Mirek Thu Jun 23, 2016 8:10 am

Vladimire, ja mam na postimage stovky fotek a problem neni. Probiha tam nejaka modernizace a tak je mozne ze neco nefunguje. Google nesnasim a na mnohych forech neni ani mozna registrace z mejlu google a spol.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro MrBig46 Thu Jun 23, 2016 8:28 am

Ano vypadá to tak, že něco změnili. Tak jsem tam na zkoušku nahrál jeden obrázek a přetáhl sem jeho adresu. Funguje to, jen musím ještě zjistit jak to udělat, aby se zde objevil obrázek ve zmenšené podobě, jak to bylo původně.
Díky Vladimír


https://postimg.org/image/mmgj8n8mb/
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Mashell Thu Jun 23, 2016 12:30 pm

Děkuju, pane Vladimíre, za krásnou a názornou ukázku sáčkování.

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Mirek Thu Jun 23, 2016 4:48 pm

MrBig46 napsal:Ano vypadá to tak, že něco změnili. Tak jsem tam na zkoušku nahrál jeden obrázek a přetáhl sem jeho adresu. Funguje to, jen musím ještě zjistit jak to udělat, aby se zde objevil obrázek ve zmenšené podobě, jak to bylo původně.
               Díky      Vladimír


https://postimg.org/image/mmgj8n8mb/


Když na nové verzi Postimage sjedete až dolů, tak tam v nabídce najdete položku "Old Site", a když na ni kliknete tak Vás přesune na původní verzi http://old.postimg.org/ Já osobně používám tu starou, protože vysloveně nesnáším ty parodie na gůgl a android v PC.

Samozřejmě že to jde i v nové verzi, použijete řádek Náhled na fórum (1): a tlačítkem vpravo nakopírujete do schránky.

PS: Nová verze je hnusný hnus, nepřehledný hnus.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Uďa Thu Jun 23, 2016 8:06 pm

No jo no, google mě taky otravuje, lepší už to nebude. Very Happy
Uďa
Uďa

Poèet pøíspìvkù : 222
Join date : 05. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro MrBig46 Fri Jun 24, 2016 1:48 pm

Mashell. pokud jste každý den na zahradě a budete sáčkovat jen pár odrůd, tak je úplně zbytečné dávat do záclony celé rostliny. Stačí si pohlídat květenství a když je dostatečně velké a květy nejsou ještě rozvité, dát sáček jen na květenství. Já jsem s tím měl problém, květenství na rostlině bylo malé, tak jsem si řekl, že počkám, ale když jsem přišel za tři dny, tak už některé květy byly rozvité a sáčkovat bylo bezpředmětné. Já mám na zahradě opravdu aktivní čmeláky. Obalím nejprve celý vrchol rostliny a když vidím, že se už nějaké květy rozvily, tak potom dám na květenství sáček a záclonu z rostliny sundám. Dvojí práce, ale jinak to dělat nemohu.
Vladimír
Jak vkládat fotky k příspěvkům SAM_0035

Jak vkládat fotky k příspěvkům SAM_0081

Použil jsem starý způsob a je to OK
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro MrBig46 Fri Aug 11, 2017 8:40 am

Mám problémy s postimage.org. Když tam chci vložit nějaké obrázky, abych je mohl vyvěsit zde, tak se mně otevře v Googlu upozornění, že tato stránka není bezpečná. Znáte někdo jiné řešení?
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Mirek Fri Aug 11, 2017 3:31 pm

Vkládání obrázků ma postimage.org nemá s tímto ani jinými servery nic společného. V době vkládání obrázků přece nemůže vědět, kam chcete obrázky následně umístit.

Dám vložit obrázky, velikost 800/600, vyberu je a odešlu, následně vyberu odkaz na zkopírování dle toho kam je chci umístit. Pokud sem, tak je to náhled na fórum, pokud na své stránky, tak je to náhled na web. Další možností je vkládat obrázky přímo zde. Je to ta ikonka obrazovky s disketou. Umožňuje i hromadné vkládání.

Google se snaží kafrat do všeho, odhlásit, zrušit, vymazat ....
PS: s jakým prohlížečem pracujete?
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro MrBig46 Thu Aug 24, 2017 4:48 pm

Tak to mně nějak blbne jen Google na jednom počítači, pořád mně píše něco o narušení soukromí. Až se u nás staví syn, tak se na to podívá. Asi jsem někde něco zmáčkl nebo potvrdil a tak to blbne. Když jsem na tom počítači použil Mozzilu, tak to bylo bez problémů. Na tomto počítači, kde teď píšu, tak s Googlem nemám žádný problém.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Jak vkládat fotky k příspěvkům Empty Re: Jak vkládat fotky k příspěvkům

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru