Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sklizeň okurek

+6
Catka
miseku
Uďa
J.R.
Mirek
Jiřina
10 posters

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Sun Jul 31, 2016 10:40 pm

Hadovky plodí jako divé, dnes jsem ustřihl jeden list se skvrnami padlí, ale jinak bez větších problémů. Svilušky letos žádné, asi je na ně moc vlhko.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro J.R. Mon Aug 01, 2016 6:19 am

Okurky pestuji ve spirale (pouze kolmo vzhuru), nedelam pro ne zadne vedeni do stran ani je nijak nevedu po skleniku
ani nepouzivam sit (jako drive). Postranni výhony nevylamuji, zastipuji za 1-2 listem, aby okurky mely co největší listovou plochu.
V soucasnosti je první vlna jiz odplozena, okurky po postupnem ostrihani znovu obrustaji. Neroubovane rostou o poznani pomaleji
a vytvari malo postrannich vyhonu.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Zdenci Mon Aug 01, 2016 11:48 pm

Letos se mi nepovedlo roubování a tak mám pouze neroubované okurky. Dvě Visty a dva Minisprinty a úrody je že to ani nestíháme jíst a musím je rozdávat.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 02, 2016 7:18 am

mamce sem dal do foliaku tri odrudy neroubovanych a jednu roubovanou, letos tam neni absolutne zadny rozdil

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro J.R. Tue Aug 02, 2016 8:21 am

Tomu se mi nechce moc verit, jedine ze roubovana není dobře naroubovana nebo se okurka na roubovane zakořenila. Roub
nekdy byva nizko a okurka zapusti koreny a uz není "roubovana" (potřeba to po vysadbe kontrolovat).

U mne je kazdorocne rozdil velky a viditelny na první pohled, samozrejme i ve vynosu.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Tue Aug 02, 2016 1:06 pm

To, že roubovaná zakoření z roubu se některým pěstitelům při výsadbě zvláště kupovaných okurek stává. Když procházím cizí skleníky, tak to často vidím. Pěstitele na to upozorňuji. U svých roubovanců se záměrně snažím o delší neroubovanou část tykve pro ignoranty. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro miroslav Tue Aug 02, 2016 6:09 pm

vse je v poradku s podnozi, zprvu byla napřed, ale postupem doby ji zcela neroubovane dotahly

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Tue Aug 02, 2016 7:14 pm

Jiřina napsal:To, že roubovaná zakoření z roubu se některým pěstitelům při výsadbě zvláště kupovaných okurek stává. Když procházím cizí skleníky, tak to často vidím. Pěstitele na to upozorňuji. U svých roubovanců se záměrně snažím o delší neroubovanou část tykve pro ignoranty. J.

Okurka umí i prorůst dutým stonkem podnože a "zpravokořenit se", každopádně i toto se dá při podrobném ohledání objevit, je to popsáno někde tady na fóru. Mohutnost stonku roubovance je oproti neroubované okurce hodně výrazná,
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Tue May 23, 2017 10:24 pm

Včera jsem sklidila první plod hadovky odrůdy Midios, měl délku 16 cm a tloušťku kupované okurky, patrně by ještě rostl. První plody bývají kratší, než je standard odrůdy. Plod jsem sklidila hlavně proto, aby se rostlina nevysilovala, nedávala veškerou energii do jednoho plodu a nekrněla. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro J.R. Wed May 24, 2017 6:53 am

To mate vcelku brzo, ale jednou jsem mel také první okurku zhruba v tomto terminu (před koncem kvetna).
Ale z duvodu rizika prochladnuti skleniku jiz nesazim okurky v dubnu.

Při pestovani hadovek postupuji jak je v navodu zde:
- do 3 - 4 nodu odstranit boční letorosty. Do vikendu jsem odstranoval vcetne plodu az do 4 nodu, ted uź nechavam plody rust.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Wed May 24, 2017 6:06 pm

Má hadovka doma ve skleníku má asi metr a pěkně se rozjela, plody mají 4-5 cm. Po vysazení okurka celkem dlouho čučela, dvě další ve foliáku jsou na tom ještě hůře. Paradoxně mám letos větší rostliny melounů, které jsou vyszeny venku pod netkankou a od včerejška odkryté.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro padr Mon Jun 19, 2017 9:17 am

Zase jsem se při koupi okurky zapomněl podívat na odrůdu. Ale mám jednu roubovanou ve skleníku, krátké salátovky (pro mou potřebu nejlepší velikost) a plodí jak divé
Sklizeň okurek - Stránka 3 Cameri16
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Mon Jun 19, 2017 9:50 am

Včera jsem sklidila první nakladačky. Poctivě je zalévám.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro miseku Tue Jun 20, 2017 6:49 pm

Letos zkouším poprvé odrůdu Saladin F1 (neroubovanou) ve skleníku. Je velmi výnosná, má obrovskou násadu plodů. Chuťově jsou také celkem dobré, i když mně do teď chutnala nejvíc odrůda Viktorie F1.
miseku
miseku

Poèet pøíspìvkù : 185
Join date : 17. 01. 15
Location : Uherskohradišťsko, cca 220 m n.m.

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro miroslav Tue Jun 20, 2017 7:08 pm

Saladin pestuji již roky, je to takový držák, letos ji vsak Marta F1 vyrazne poráží, chutove mi nejvice vyhovuje Emilie F1

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Thu Jul 20, 2017 8:57 am

Okurkám ve skleníku se u mne letos celkem daří. Na Odrůdě Midios na TF mám svilušku, zatím výskyt monitoruji a nestříkám. Na dalších odrůdách sviluška téměř není. V jednom skleníku v sousedství jsem viděla vedle sebe dvě okurky zdravé a dvě sviluškou zničené, pěstitel odrůdy neznal. Takže v náchylnosti bude rozdíl. Lidem v sousedství jsem většinou už doporučila postříkat, měli porost zasažený více než u mne. Přikládám foto Picolina, letos roste bujněji než jiná léta, použila jsem podnož Azman. Nemohu posoudit, zda je to podnoží, nemám kontrolní rostlinu na jiné podnoži ve stejných klimatických a ostatních podmínkách. J.
Sklizeň okurek - Stránka 3 Picolino
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Thu Jul 20, 2017 9:10 am

Já byl včera nucen sklidit co se dalo a postříkat. Vertimec 1.8 EC měl OL na okurky 3 dny, nyní má 7, tři dny zůstávají u rajčat a paprik.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Sun Aug 06, 2017 10:41 pm

Přikládám fotku nádherné úrody Picolina na Azmanu z tohoto víkendu. J.
Sklizeň okurek - Stránka 3 Picolino_F_1_na_Azman_F1
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Mon Aug 07, 2017 9:22 am

Jiřina napsal:Přikládám fotku nádherné úrody Picolina na Azmanu z tohoto víkendu. J.
Sklizeň okurek - Stránka 3 Picolino_F_1_na_Azman_F1

Moc pěkné, hadovky opět plodí ve skleníku jako divé, stejně tak nakladačky venku. Pro příští rok plánuji uvolnit foliák na zahradě nakladačkám pro pěstování na síti, venku potřebuji místo pro jahody.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro J.R. Sat Sep 02, 2017 7:32 pm

Dnes jsem na okurkach ve skleniku objevil padli.
Udelal jsem (letos poprve) postrik přípravkem Ortiva.
Uvital bych, aby ještě 2-3 tydny vydrzely.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Sat Sep 02, 2017 9:41 pm

Ve skleníku mám též první projevy padlí, jelikož jde o odrůdy deklarované jako rezistentní k padlí, tak to neřeším. Trocha mouky na listech rostliny nezabije. Výrazné projevy padlí na listech mám venku na patizonech, ty končí sezonu.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Mirek Sun Sep 03, 2017 5:42 am

S padlím na okurkách bojuji již dva měsíce. Na tykvích venku jsem to ze začátku řešil tvrdou chemií, choroba se však opakovaně vracela. Nyní je tlak padlí obrovský, na okurkách i na révě. Na snímku je pohled z venku do skleníku. Tady ošetřuji sírou - Kumulus, na čase je udělat další likvidaci nepohodlných výhionů.

Sklizeň okurek - Stránka 3 106_2410


Hadovky plodí stále jako divé.

Sklizeň okurek - Stránka 3 106_2411
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Fri Jan 05, 2018 10:29 pm

Vracím se ještě k loňské úrodě okurek hadovek. Rekapituluju: Měla jsem nakonec čtyři rostliny, i když plánované byly tři. Dominicu na Sprinteru, Picolino na Azmanu a dvě Midios, jednu na hybridní tykvi fíkolisté a druhou na Sprinteru. Na přelomu září a října rostliny dostaly plíseň okurkovou a postupně odcházely, nejdřív pošla Midios na Sprinteru, potom Dominica a Picolino. Kupodivu nejdéle vydržela Midios na tykvi fíkolisté, ta rostla a plodila do konce října, a ještě by rostla, ale potřebovala jsem vyklidit skleník před rytím, tak jsem ji předčasně sklidila a odstranila. V chladu by plody stejně nepřirůstaly. Na letošní rok plánuji tři rostliny do skleníku ve stejných odrůdách. Opět jsem nezjistila rozdíl v chuti dle podnoží. Z odrůd byla asi nejchutnější Midios, ale rozdíly v chuti jsou minimální, záleží spíše na době sklizně, aby plody nebyly přerostlé. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro flodur Thu Apr 19, 2018 4:50 pm

Jiřina napsal:Okurky dávám do skleníku v polovině dubna /dle počasí/, jedenkrát jsem měla sklizený první plod 31.5., většinou to je později. Dle průběhu počasí, v chladu okurky třeba tři týdny "sedí". Skleník mám lehce zapuštěný v jižním svahu u zdi stodoly. Je tam tepleji než v skleníku volně stojícím. Ve skleníku mám ještě rostliny, ne, že by něco rostlo, ale nedostala jsem se ještě k úklidu a rytí. O víkendu manžel traktorem zoral políčko na zahradě, ve skleníku se mohu po chvilkách rýpat celý listopad. Zítra odjíždíme do termálů na několik dní se zregenerovat.  Zdraví Jiřina

Dobrý den,
v které oblasti vysočiny bydlíte? Shocked Já bydlím na západ od Telče (Studená) mrazíky jsem v loni zaznamenal ještě po zmrzlých. affraid
Díky za info.
flodur
flodur

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 14. 04. 18

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Jiřina Thu Apr 19, 2018 10:06 pm

Bydlím v jihovýchodní části Vysočiny západně od Mor. Budějovic 500 m n.m. Studená se asi podle chladna jmenuje - ne? O kousek západněji a výš ve 600 m.n.m. je znatelně chladněji. Loni v mém okolí zmrzly teplomilné rostliny ve sklenících některým pěstitelům 10. 5. , Důležité je mikroklima a umístění skleníku a podotýkám, že můj skleník je teplejší. Zapuštění a přistavění k zděné stodole. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Sklizeň okurek - Stránka 3 Empty Re: Sklizeň okurek

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru