Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Počasí aneb jak je u vás

+14
Petr z Pardubic
Eva Tomišová
kateřina štefkovičová
Ota
Mashell
Uďa
Mirek
J.R.
miseku
Jiřina
MrBig46
Zdenci
Catka
miroslav
18 posters

Strana 10 z 42 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Next

Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro padr Tue May 10, 2016 11:09 am

Já už jsem papriky, rajčata i lilky vysadil ven do záhonů. Rozhodně jim tam je líp než v kelímcích ve skleníku, kde mi přes den přesychaly. Docela se mi osvědčilo naskládat kelímky se sadbou do zelinářské bedny. Ráno při odchodu do práce jsem ji vytáhl ze skleníku na záhon, večer zase zpět do skleníku.

Hlína začíná pomalu ale jistě betonovatět - nutně je potřeba déšť.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue May 10, 2016 5:06 pm

Opět z extrému do extrému, ráno chladno a ve dne hic, vichr po celé dny. Veškeré rostlinstvo je silně napadené VŠEMI škůdci a chorobami díky té parodii na zimu, nedávné mrazy to vše ještě podpořily. Nechci být sprostý, ale pokud teď bude tři dny chcát, tak půjde do hajzlu vše co je ještě jakž-takž relativně zdravé. Mad  Zlaté skleníky a foliáky !!!
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue May 10, 2016 5:57 pm

Také mne ten stálý vítr štve. Když jsem jen v tričku, tak mne to ofoukne a hned cítím jak mne bolí záda. Když si dám mikinu nebo svetr tak se potím jak prase. Doufám, že ten dneěbí studený vátr přežiji ve zdraví. Rostlinkám to až tak nevadí, protože u všech sto dvaceti rajčatech mám takové nízké kolíky a všechny mám uvázané. Jen mne štve ta práce co s tím uvazováním byla. Nejsem už zvyklý na nějaké uvazování k tyčkám, všechno pěstuji na spirálách. Ty budu dávat později.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Tue May 10, 2016 9:09 pm

to ja se Mirku tesim na dest, vse je suche na troud a ten pitomý východni vítr tomu dává na frak, navic nemohu dat ani rozstrikovac do cibule a kostalovin

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu May 12, 2016 12:14 pm

Mimo jiné sleduji i předpověď počasí pro Brno na seznam. Před třemi hodinami tam bylo pro nedělní ráno 2 °C, teď už je tam jen 1 °C. Norský web ještě na změnu počasí zatím nereagoval. Asi budu mít zítra a v sobotu udělat dost práce s tím, abych všechny rajčata a papriky na nedělní ráno zakryl.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu May 12, 2016 1:55 pm

Ještě jsem se mrkl na Aladina (+ 7,0) a Medarda (+ 6,7 °C)a tam takové nízké teploty nejsou. Asi počkám jak se ty předpovědi budou vyvíjet a při nejhorším bych tomu musel věnovat sobotu odpoledne aspoň tři nebo čtyři hodiny. Čert ví, kde ty úpředpovědi na Seznam.cz a v ČT berou. Stejně mne zajímá, jak se to vyvine.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Thu May 12, 2016 3:16 pm

Taky sleduji teploty na Seznam.cz. Před chvili se to zase zmenilo, nedele vcelku v pohode, ale jen 1 °C ma snad byt v pondělí rano,
utery rovnez nic moc.

Taky muze realne byt méně, no nevim.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Thu May 12, 2016 4:25 pm

Tak jsem se ještě na to mrkl a už je tam pro noc na neděli +9 °C. Těch + 1 °C zůstalo stále ještě u pondělí, ale vypadá to, že to brzy změní. U úterý už je tam taky víc. Možná jim to dělá ta Honsová, jak tady někdo psal.
Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Thu May 12, 2016 4:50 pm

MrBig46 napsal:Ještě jsem se mrkl na Aladina (+ 7,0) a Medarda (+ 6,7 °C)a tam takové nízké teploty nejsou. Asi počkám jak se ty předpovědi budou vyvíjet a při nejhorším bych tomu musel věnovat sobotu odpoledne aspoň tři nebo čtyři hodiny. Čert ví, kde ty úpředpovědi na Seznam.cz a v ČT berou. Stejně mne zajímá, jak se to vyvine.
                        Vladimír

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Ceska-televize-tri-pravdy

Stejné je to i u seznamu.cz Laughing Laughing
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro J.R. Thu May 12, 2016 4:56 pm

Nemuzu si na seznam.cz stěžovat, kratkodobe na 2-3 dny to vcelku pro moje potřeby odpovida, na delší dobu nemá
predpoved dobrou nikdo.
J.R.
J.R.

Poèet pøíspìvkù : 1963
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Thu May 12, 2016 7:40 pm

Mám v počítači nastaveno opocasi.com, tam rozkliknu německé modely, norské modely pro naši polohu, Aladina, ev. radar český či německý, výjimečně i polské modely. Informace zanalyzuji ve vlastní hlavě a dle nich se zařídím. S použitím několika různých modelů může předpovídat počasí téměř každý i absolvent zemědělské VŠ (Dagmar Honsová). Pěkná animace je na windyty.com, jede však pomalu a většinou nemám čas ji sledovat. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Thu May 12, 2016 8:17 pm

tak jsem cekal, ze bude prset, ze nebudou stihat ani nadoby z okapu a ono maximalne mrholi, takze ani ten hnus z řepky se nespláchnul Sad

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro kateřina štefkovičová Fri May 13, 2016 3:37 pm

tak už ty teploty změnili,tak vesele nasázím,co mi zbylo.Kroměříž a blízké okolí běhen následujících dní na noc nejmín 4-6st.
kateřina štefkovičová
kateřina štefkovičová

Poèet pøíspìvkù : 122
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Fri May 13, 2016 9:37 pm

To jsou ale kreténi. Kolem třetí odpoledne jsem se rozhodl, že musím něco dělat, abych vysazená rajčata a papriky ochránil před případným přízemním mrazem (dokonce model Aladin najednou ukazoval 2°C nad nulou. A tak jsem šel o půl čtvrté na zahradu a dvě hodiny jsem chystal konstrukce tak abych mohl všechno zakrýt. No 2 hodiny je dost,ale co kdyby jim to vyšlo. Nakonec to byla asi zbytečná práce. Aspoň jsem si to vyzkoušel, třeba to budu potřebovat příští rok.
                             Vladimír
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Fri May 13, 2016 9:39 pm

nevim jak u vas, ale ani dnes se jim predpoved nepovedla, bez deste a svitilo i slunce, takze vse je na prach, batáty to pro letošek jistí

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mashell Fri May 13, 2016 9:53 pm

U nás zase prší skoro celý den v kuse, začínám hledat slimáky Smile

Mashell

Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 17. 11. 15
Location : 430 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat May 14, 2016 5:38 am

miroslav napsal:nevim jak u vas, ale ani dnes se jim predpoved nepovedla, bez deste a svitilo i slunce, takze vse je na prach, batáty to pro letošek jistí

U Sedlece (ale toho jiného) a Valtic už zase stojí voda na polích, včera již naštěstí moc nepršelo, přesto je vše napito jak hubka, větve a výhony se prohýbají pod tíhou vody. Podle množství vody v nádobách odhaduji že spadlo 30-40 mm. Včera jsem rozhazoval modré granulky na záhon pod okurky, slimáci je ještě to poslední co nám tady v těch letošních sračkách schází.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro miroslav Sat May 14, 2016 6:39 am

zajimave Mirku, asi budu muset dovazet sudy ne vína ale vody z Moravy, situace je uz tristní, jediný co je snad spokojeny jsou kdouloně

miroslav

Poèet pøíspìvkù : 530
Join date : 13. 03. 15
Age : 38

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Sat May 14, 2016 6:49 am

miroslav napsal:zajimave Mirku, asi budu muset dovazet sudy ne vína ale vody z Moravy, situace je uz tristní, jediný co je snad spokojeny jsou kdouloně

Voda není problém, a víno? To jsou ty chemické sračky, které se za to vydávají? Když jsem minulý týden jezdil okolo vinohradů ze strany od Perné a Věstonic, tak mi bylo na blití z toho, kolik toho roundapu dokáží ti umělci do vinohradů nasrat. Ale pražáci a tůristi to vychlemtají, a ještě si pak libují jak je z toho krásně bolí hlava. Musím konstatovat, že jsou to větší hovada než zemědělci, kteří ta svinstva valí do plodin na polích ve velkém. Chemická orba je zde velmi populární. Zajímavé že v rakouských vinohradech jsem to neviděl, a přesto zarostlé nejsou.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Jiřina Mon May 16, 2016 3:55 pm

Jsem ráda, že jsem kromě pěti rajčat zatím nic dalšího teplomilného ven nevysadila. Dneska bych to musela zakrývat. Hlásí přízemní mrazíky četné. Dle ČHMU dnes při zemi mrzlo poblíž Znojma i v Brně Tuřanech. U nás přízemní mráz nebyl, protože se k ránu zatáhlo. J.
Jiřina
Jiřina

Poèet pøíspìvkù : 659
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro padr Mon May 16, 2016 4:02 pm

Já jsem měl dnes ráno ve 4:40 na teploměru +0,69°C (Slavkov u Brna). Většinu rostlin mám zakrytou, takže nezmrznou. Ale nachlazení se asi nevyhnu a vše se na týden zastaví.
padr
padr

Poèet pøíspìvkù : 681
Join date : 20. 01. 16

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue May 17, 2016 6:38 am

Včera večer přišel liják a asi proto byla teplota ráno už 6°, včera do bylo 4,9°C.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro MrBig46 Tue May 17, 2016 4:52 pm

Doufám, že už žádné mrazy nebudou (ani takové předpovědi). Já jsem zakrýváním strávil v pátek a v neděli 5 hodin, dnes jsem to všechno rušil, trvalo to dvě hodiny a ještě budu muset po zahradě uklidit ty trubky, kterými jsem měl ty folie zatížené. Jinak to moje zakrývání vypadalo jako cikánská vesnice na východním Slovensku. Žádný mráz nakonec nebyl !!!
                   Vladimír


Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 SAM_0039 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 SAM_0040 Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 SAM_0041
MrBig46
MrBig46

Poèet pøíspìvkù : 1488
Join date : 11. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Mirek Tue May 17, 2016 5:35 pm

Já jsem se ani nesnažil něco zakrývat, vyjma toho co je v tunelech je. Už od neděle je venku kosa jako prase, fučí studený vichr a na zahradě mne v tomto počasí nebaví nic dělat. Asi zalezu do skleníku a budu kontejnerovat révu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Zdenci Tue May 17, 2016 6:30 pm

To jsme na tom Mirku stejně, mě taky nebaví nic, tak jsem zalezlej ve skleníku ladím Kiss a kontajneruju Staropramen. Jinak zatím minimum 1,2 stupně a vše přikryté. Zahrádce zdar a zimě zmar!!!!!!!!
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Počasí aneb jak je u vás - Stránka 10 Empty Re: Počasí aneb jak je u vás

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 10 z 42 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru