Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Business idea

4 posters

Goto down

Business idea Empty Business idea

Příspěvek pro Catka Sat Jan 24, 2015 8:58 am

Mám kšeftík.Jeden malý farmářský obchůdek projevil zájem o moje rajčata. Uvažuji - malý obchod, malá rajčata. Moje představa - tříkomorová miska se třemi barevnými cherry rajčátky, tak jak to vídám v marketech. Patrně nezbohatnu, ale nějaké náklady umořím a hlavně by mi dělalo radost, kdyby lidi byli spokojení a ocenili chuť domácích rajčat. Jenže nemá moc praxi v pěstování cherry odrůd. Měly by jim vyhovovat nádoby přibližně 20l. Chtělo by to bohatě plodící odrůdy, snad Radana, Ildi a nějaké tmavé. Objednala jsem od f. Dobrá semena Black Opal. Souhlas?
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 24, 2015 9:52 am

Zajímavá myšlenka, ..... ale já ji nepochopil správně.

Místo Radany bych dal Sladkou Děvočku, ta je obsypána výbornými plody a chuťově výborná. Pokud nemáte semínka, a budete mít zájem, tak mne kontaktujte.


Naposledy upravil Mirek dne Sat Jan 24, 2015 10:29 am, celkově upraveno 2 krát
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Zdenci Sat Jan 24, 2015 10:08 am

Můj dojem je, že paní bude prodáva plody nikoli rostliny.
Zdenci
Zdenci

Poèet pøíspìvkù : 944
Join date : 10. 01. 15
Age : 38
Location : Pelhřimovsko 620 m.n.m.

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Catka Sat Jan 24, 2015 11:18 am

Vážně jde o prodej plodů, asi jsem se vyjádřila komplikovaně.V těch nádobách je musím pěstovat kvůli nedostatku místa na slunečných záhonech. Sladkou Děvočku bych vyzkoušela hrozně ráda.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Mirek Sat Jan 24, 2015 11:38 am

Pošlete mi adresu v soukromé zprávě. Děvočka je sice keříčková, ale roste jako divá, tři-čtyři hlavní výhony v květináči o výšce metr a půl není problém, navíc je velmi skorá. Na snímcích je rostlina v osmilitrovém květináči, používám je nejčastěji společně s desetilitrovými kýbly, bohatě to stačí.
Business idea 107_0439Business idea 106_0616Business idea DSCF4475
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro PetrS Wed Jan 28, 2015 3:29 pm

Děvočku bych také rád vyzkoušel. Loni jsem ji sice koupil na estonském webu, ale vyrostlo mi z toho něco úplně jiného - kulaté větší plody nevalné chuti. Zklamán jsem byl o to víc, že jsem se o semínka podělil se známými a rajčátka jim vychválel jak budou úžasná ... Nepodělil by se někdo o originál pravou Děvočku?

PetrS

Poèet pøíspìvkù : 3
Join date : 27. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Mirek Wed Jan 28, 2015 6:49 pm

Já přesívám od roku 2010 i svá semena z odebrané první generace z originálního výsevu. Ta jsou ještě v nějaké omezené míře k dispozici. Původní originály už končí, letos je zkusím prdnout někam izolovaně pro nový odběr semen, vzhledem k tomu co se pod Sladkou děvočkou nabízí nyní. Neodebírám semena z kopií.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Catka Thu Jan 29, 2015 9:09 am

Na základě toho,že pan Mirek zpočátku nesprávně pochopil moji obchodní ideu,mě napadlo něco, co by radostně přivítalo moje "balkonové" pražské a ostravské příbuzenstvo. Nabídnout jim vhodnou nádobu a v ní tři rostlinky cherry rajčátek, každé jiné barvy.Bylo by to jednak užitečné a taky velmi dekorativní,protože tato rajčata dokáží být velmi krásná,o čemž mě přesvědčily fotky pana Mirka.Jen nevím,jestli by se spolu snesly tři odrudy a kolik by taková nádoba měla mít litrů.
Catka
Catka

Poèet pøíspìvkù : 884
Join date : 18. 01. 15

Návrat nahoru Goto down

Business idea Empty Re: Business idea

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru