Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fíkovník ve skleníku

Goto down

Fíkovník ve skleníku Empty Fíkovník ve skleníku

Příspěvek pro Mirek Tue Nov 08, 2022 6:12 am

Vloni (předloni?) jsem vysadil fíkovník do skleníku u domu a další dva do skleníku u zahradního domku, protože se mi zdálo, že jsou skleníky "málo" využité. A to jsem neměl dělat! Důvod je prostý, obrovský nárust hmoty se nedá normálně regulovat, a úrodnost taky nic moc.
Z venkovních tří rostlin jsem sklidil takovou úrodu, že zbylo i na marmelády, z keřů ve sklenících skoro nic, pár velmi pěkných plodů bylo jen ve skleníku u domu. Hlavním důvodem jejich umístění do skleníku bylo prodloužení vegetační doby a možnost natvarování "na drátěnku". Paradoxně fíkovníky venku plodily dříve a kvalitněji. Ještě v říjnu se daly sklidit kvalitní plody, ale nyní jsou rostliny již téměř bez listů, obsypány nedozrálými plody, a to co dozraje (lépe řečeno zestárne), tak to už není k jídlu.
Vyklátil jsem i fíkovník u domu, ten se rovněž nedal uhlídat co se velikosti týče. Bujný růst je nejspíše způsoben vysokou spodní vodou, která je u domu a hlavně na zahradě. Fíky ve skleníku na zahradě zlikviduji během zimy, jejich místo zaujmou stáleplodící jahody. Zůstanou tedy dva keře na zahradě a něco málo v nádobách o objemu 10-12 litrů. To by mělo fíkovníky omezit v růstu a zároveň by měly přinést alespoň nějakou úrodu.
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru