Zahrada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Likvidace plevelů

Goto down

Likvidace plevelů Empty Likvidace plevelů

Příspěvek pro Mirek Fri Aug 09, 2019 8:05 am

Minulý týden jsem vyzkoušel kyselinu mravenčí jako prostředek proti plevelům, kterou jsem zvolil jako náhradu Finalsanu. Finalsan obsahuje kyselinu pelargonovou a je u něj uvedeno, že jde o totální herbicid. O žádném "totálu" se však hovořit nedá, protože likviduje pouze nazdemní části, na které je nanesen, plevel se pak otřepe a pokračuje v růstu ze země. Kyselina mravenčí se používá i k likvidaci roztočů ve včelstvech. V mém případě se nejedná o čistou kyselinu, ale o přípravek, kterého je součástí, takže tam již bude nějaká slabší koncentrace. Zkoušel jsem ředění 1:4, ale už nevím přesně na jakých mítech, takže musím pokus zopakovat. Zkoušel jsem to na plevel, které prorůstají dlažbou nebo mezi obrubníky, v žádném případě na záhonech. Každopádně to plevel likviduje a jsem zvědav zda dokáže regenerovat. Osobně si myslím že ano, ale tento přípravek je každopádně na jiné cenové hladině než nekřesťansky drahý Finalsan.

Kyselina mravenčí
Mirek
Mirek
Admin

Poèet pøíspìvkù : 2369
Join date : 09. 01. 15
Location : Břeclavsko, 158 m.n.m.

http://m3f1.webnode.cz/

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru